DRUKOWANIE I TWORZENIE

Pobudź swoją kreatywność, wykonując z papieru „wybuchowe” pudełko wspomnień

W pierwszej z serii Canon SELPHY Craft Club papieroplastyczka Lini Trinh dzieli się swoim przewodnikiem tworzenia spersonalizowanego pudełka „wybuchowego” za pomocą drukarki Canon SELPHY CP1500.
Drukarka Canon SELPHY obok fioletowego kartonowego pudełka wybuchowego wypełnionego papierowymi gwiazdami, ozdobionego zdjęciami w kształcie serca i innymi zdjęciami oraz origami przymocowanym na sznurkach nad nim.

Papieroplastyka to doskonały sposób na artystyczną zabawę bez wydawania dużych pieniędzy ani gromadzenia skomplikowanych materiałów. Jest to też potencjalnie świetna metoda, aby poświęcić trochę czasu na samego siebie, z dala od chaosu świata zewnętrznego. Może to być ponadto przemyślany sposób na stworzenie prezentu dla kogoś wyjątkowego, dodając indywidualne akcenty, które wywołają uśmiech na twarzy odbiorcy. Entuzjastka papieroplastyki, Lini Trinh, zajmuje się rękodziełem od dzieciństwa, a swoimi dziełami zaczęła dzielić się online nieco ponad rok temu. Znana jest ze swoich uroczych projektów pełnych kolorów, intryg i zabawy. Ponad 800 000 osób śledzi jej konto na TikToku, aby być na bieżąco z jej inspirującymi kreacjami i samouczkami wideo dotyczącymi wszystkiego — od tortów urodzinowych z papieru po kwiaty, wachlarze, a nawet lampy.

Jedną z aktywności, którą szczególnie lubi, jest tworzenie „wybuchowych pudełek”. „Wybuchowe pudełko to wyjątkowy i interaktywny rodzaj kartki okolicznościowej lub pudełka prezentowego” — wyjaśnia. „Zaprojektowano je w taki sposób, że po otwarciu jego boki «eksplodują», ujawniając niespodziankę w środku. To jak otwieranie pudełka, by odkryć ukryty świat kreatywności”.

W pierwszej z serii Canon SELPHY Craft Club Lini prowadzi nas po swoim najnowszym projekcie od początku do końca, dzieląc się przyjemnym i artystycznym podejściem do tworzenia własnego pudełka wybuchowego za pomocą kompaktowej drukarki fotograficznej Canon SELPHY.

Koncepcja

Drukarka Canon SELPHY obok stosu kolorowych kartonów, opakowania papieru do drukarki Canon, nożyczek i kleju.

Możesz zacząć tworzyć wybuchowe pudełko z takich podstawowych materiałów, jak kolorowy papier, nożyczki, klej czy papier fotograficzny Canon, korzystając z urządzenia inteligentnego i drukarki Canon SELPHY CP1500, aby wydrukować swoje dzieła i spersonalizować pudełko.

Urodzona w Hanoi w Wietnamie, a obecnie mieszkająca w Niemczech, projektantka mody Lini tworzyła rękodzieła przez całe życie i wie z pierwszej ręki, ile radości i zachwytu może przynieść papierowe rękodzieło ludziom w każdym wieku. „Zaczęłam pracować z papierem w bardzo młodym wieku” — mówi. „Jako dziecko dużo tworzyłam, ponieważ w tamtych czasach nie mieliśmy gier wideo ani telefonów komórkowych, tak jak teraz. Spędzałam więc dużo czasu pracując z papierem i innymi rękodzielniczymi materiałami”.

Jeśli chodzi o projekt Canon SELPHY Craft Club, „zainspirowałam się pomysłem zachowania wspomnień i stworzenia spersonalizowanego prezentu” — mówi Lini. „Chciałam stworzyć coś wyjątkowego na urodziny mojego syna i pomyślałam, że wybuchowe pudełko będzie idealnym sposobem na uchwycenie radosnych chwil, które wspólnie przeżyliśmy”. Podarowanie synowi wybuchowego pudełka na urodziny okazało się idealną okazją do przekazania mu pasji i podzielenia się z nim radością — być może nawet zainspirowania nowego pokolenia papieroplastyków.

Proces

Nożyczki używane do wycinania kształtu serca wokół wydrukowanego zdjęcia kobiety trzymającej małe dziecko. W tle widoczna jest drukarka Canon SELPHY i opakowanie papieru fotograficznego Canon.

Lini wybrała zdjęcia wyjątkowych wspomnień z synem, a następnie użyła aplikacji Canon SELPHY Photo Layout do ich edycji i bezprzewodowego wydruku za pomocą drukarki Canon SELPHY CP1500. Postanowiła wyciąć je w kształcie serca, aby symbolizowały miłość.

Fioletowy karton w kształcie krzyża na blacie roboczym, na którym przyklejone są zdjęcia w kształcie serca, a w środku znajduje się wyskakujące serce. W pobliżu widoczna jest drukarka Canon SELPHY.

Lini zachęca do eksperymentowania z różnymi kształtami i warstwami, takimi jak ten wyskakujący kształt serca, który stworzyła w centrum swojego wybuchowego pudełka. Po dodaniu papierowych gwiazd nadaje to kolejny wymiar „eksplozji” i wzbudza dodatkowe emocje, gdy odbiorca otworzy pudełko.

Wybuchowe pudełka mogą wyglądać naprawdę imponująco i dokładać emocji wyjątkowym chwilom — zaskoczenie i napięcie ukochanej osoby otwierającej pudełko, tylko po to, by eksplodować wspomnieniami i sztuką. Po opanowaniu podstaw mogą one być tak proste lub tak skomplikowane, jak tylko zechcesz. Lini sugeruje podejście do tworzenia wybuchowego pudełka krok po kroku, zgodnie z poniższymi etapami:


 • Zebranie materiałów: zbierz kolorowy i wzorzysty papier, zdjęcia, naklejki i inne elementy dekoracyjne. Zdjęcia można edytować w aplikacji Canon SELPHY Photo Layout na urządzeniu inteligentnym, a następnie wysłać do bezprzewodowego wydruku w różnych kształtach i rozmiarach — od pocztówek po miniaturowe naklejki — za pomocą drukarki Canon SELPHY CP1500.
 • Projekt i układ: zaplanuj strukturę i układ wybuchowego pudełka, w tym liczbę warstw i sposób ich rozłożenia. Podstawowa struktura musi obejmować kwadrat główny, cztery kwadraty dodatkowe — po jednym z każdej strony — oraz pokrywę. Lini ma wiele filmów na swoim koncie na TiKToku, które pokazują proces składania pudełek, i zawsze można je najpierw przetestować na zużytym papierze, aby uniknąć marnotrawstwa.
 • Cięcie i składanie: wytnij papier w pożądane kształty i rozmiary dla każdej warstwy. Złóż je, aby uzyskać efekt eksplozji.
 • Dekorowanie: dodaj zdjęcia, wiadomości i elementy dekoracyjne do każdej warstwy. Możliwości są tutaj nieograniczone.
 • Złożenie: ostrożnie złóż warstwy, upewniając się, że pasują do siebie idealnie, aby pudełko mogło „eksplodować” bez żadnych przeszkód. Jeśli chcesz dołączyć przedmioty zwisające z pokrywy pudełka, w tym miejscu można przymocować je do sznurka i upewnić się, że nadal mieszczą się w pudełku po zamknięciu.
 • Poprawki końcowe: dodaj ostatnie ozdoby i dekoracje, aby poprawić ogólny wygląd swojego dzieła. Możesz użyć brokatu i narysować własne kształty, a także przykleić naklejki i spersonalizowane zdjęcia.

Drukarka

Drukarka Canon SELPHY obok smartfona z uruchomioną aplikacją Canon SELPHY Photo Layout, kolorowy karton i opakowanie papieru fotograficznego Canon.

Aplikacja Canon SELPHY Photo Layout zapewnia nieograniczone możliwości dodawania kreatywnych, spersonalizowanych elementów do projektów. Do wyboru jest wiele szablonów, a aplikacja umożliwia również dostosowanie obrazów za pomocą tekstu, obramowań i stempli, aby Twoje zdjęcia były wyjątkowe.

Kawałek fioletowego kartonu na blacie, a obok niego zdjęcia w kształcie serca i papierowe gwiazdki. W pobliżu widoczna jest drukarka Canon SELPHY.

Drukarka Canon SELPHY CP1500 może być używana z trzema różnymi rozmiarami papieru do naklejek: kwadratowymi, prostokątnymi i mininaklejkami. Można ich użyć do ozdobienia mniejszych części pudełka.

„Praca z drukarką Canon SELPHY CP1500 była czystą przyjemnością” — mówi Lini. „Jakość wydruków była doskonała, ukazując żywe kolory i wyraźne szczegóły. Dodało to mojemu projektowi profesjonalnego charakteru”.

Obrazy drukowane na drukarce SELPHY CP1500 są zabezpieczone specjalną powłoką, która sprawia, że są odporne na brud, wodę, olej i odciski palców. Przechowywane w albumie mogą przetrwać nawet 100 lat1, więc świetnie nadają się do utrwalania ważnych wspomnień. Był to idealny wybór na naprawdę osobisty prezent, który celebrował czas i wyjątkowe chwile spędzone z synem Lini.

Poza profesjonalną jakością swojego projektu, Lini cieszyła się również łatwością bezprzewodowego połączenia drukarki SELPHY CP1500 ze smartfonem i edytowania projektów przed ich wydrukiem. „Użyłam aplikacji SELPHY Photo Layout na moim telefonie, aby wybrać i ułożyć zdjęcia przed wydrukiem” — wyjaśnia. „Była bardzo przyjazna i pozwoliła mi dostosować układ do potrzeb mojego projektu. Funkcja drukowania bezprzewodowego również sprawiła, że proces ten był bardzo wygodny”.

Lini ma cztery końcowe wskazówki, dzięki którym Twoje wybuchowe pudełko odniesie sukces:


 • Używaj papieru wysokiej jakości, aby zapewnić trwałość pudełka.
 • Odmierzaj i tnij precyzyjnie, aby uzyskać równe i jednolite warstwy.
 • Eksperymentuj z różnymi technikami składania, aby tworzyć ciekawe kształty i kąty.
 • Wykaż się cierpliwością i nie spiesz się podczas montażu, aby uniknąć błędów.

Rezultaty

Fioletowe kartonowe pudełko wybuchowe wypełnione papierowymi gwiazdami, ozdobione zdjęciami w kształcie serca i innymi zdjęciami oraz origami zwisającym nad nim na sznurkach. W pobliżu widoczna jest drukarka Canon SELPHY.

Po złożeniu podstawowego kształtu pudełka możesz dodać takie dowolne ozdoby, jak zdjęcia Lini w kształcie serca na krawędziach zewnętrznych czy jej kolekcja papierowych gwiazd ułożonych w kształt serca w środku.

Fioletowe kartonowe pudełko wybuchowe wypełnione papierowymi gwiazdami, ozdobione zdjęciami w kształcie serca i innymi zdjęciami oraz origami zwisającym nad nim na sznurkach przymocowanych do pokrywy.

Jednym z ciekawych aspektów pudełek wybuchowych jest przymocowanie papierowych przedmiotów do pokrywy pudełka za pomocą sznurka, tak aby rozwierały się po podniesieniu pokrywy. Tutaj Lini dołączyła łabędzie z origami, księżyc oraz gwiazdy w pastelowych kolorach, aby uzyskać efekt, który wygląda podobnie do telefonu komórkowego umieszczonego nad łóżeczkiem dziecka.

„Jestem zachwycona ostatecznym rezultatem” — mówi Lini. „To wyjątkowy i spersonalizowany prezent, który mój syn z pewnością doceni”. W przeszłości Lini stworzyła wiele różnych pudełek wybuchowych, zawierających takie elementy jak upiorne duchy na Halloween, minitort urodzinowy z papieru, serca, gwiazdy i łabędzie origami. „W porównaniu do innych wybuchowych pudełek, które stworzyłam, to zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, ponieważ jest przeznaczone dla mojego dziecka” — mówi.

„W papieroplastyce najbardziej lubię kreatywna wolność, jaką oferuje” — kontynuuje. „Uwielbiam to, że mogę wziąć zwykłe kartki papieru i zamienić je w piękne, kreatywne projekty. To dla mnie sposób na wyrażenie mojej kreatywności i wprowadzenie moich pomysłów w życie”.

Więcej kreatywnych pomysłów

Drukarka Canon SELPHY CP1500 umożliwia drukowanie obrazów o różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można dostosować je do własnych upodobań. „Możliwości są nieograniczone. To świetny sposób na tworzenie niezapomnianych prezentów lub pamiątek” — mówi Lini. Istnieje wiele innych pomysłów na wybuchowe pudełka lub inne rękodzieła z wykorzystaniem drukarki SELPHY. Do wybuchowego pudełka można dołączyć małe naklejki, kwadratowe lub pocztówkowe wydruki, aby podnieść poziom personalizacji i dodać więcej niespodzianek”.

Inspirację można zaczerpnąć zewsząd. Lini dzieli się swoimi dziełami w mediach społecznościowych, a także śledzi projekty, nad którymi pracują inni. „Lubię kontaktować się z obserwującymi, ponieważ pozwala mi to inspirować innych, a także uczyć się od rękodzielniczej społeczności” — mówi. „To niewiarygodne, że ludzie z całego świata mogą się ze sobą łączyć, aby dzielić się swoją miłością do rękodzieła”. Oprócz pudełek wybuchowych Lini stworzyła niewielkie papierowe wiązanki kwiatów, puzzle, kartki z życzeniami i minifigurki inspirowane popularnymi postaciami.

„Każdemu, kto po raz pierwszy chciałby stworzyć wybuchowe pudełko, powiedziałabym, żeby to zrobił” — dodaje z entuzjazmem Lini. „To zabawny i kreatywny projekt, który pozwala wyrazić siebie i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Nie bój się eksperymentować z różnymi projektami i technikami oraz pamiętaj, że drukarka SELPHY może podnieść jakość projektu dzięki wysokiej jakości wydrukom. Ciesz się tym procesem, a ostateczny efekt będzie tego wart!”

Autorka: Kat Halstead

 1. W przypadku przechowywania w albumie. Na podstawie testów przyspieszonego starzenia i przy założeniu, że zdjęcia są przechowywane w temperaturze 23°C i przy wilgotności 50%.

Produkty powiązane

Powiązane artykuły