TWÓRCZE DRUKOWANIE

Materiały do gry w piłkę nożną, dzięki którym zadbasz o aktywność

Postaw na świetną rodzinną zabawę tego lata – przygotuj papierowe materiały do gry w piłkę nożną dzięki Creative Park.
Dziewczynka wycina wzór, aby stworzyć piłkę nożną z papieru.

Mamy wreszcie lato. Rodzice szukają zajęć, w których może uczestniczyć cała rodzina. Ręcznie tworzone materiały do gry umożliwiają wspólną zabawę podczas składania i grania. Dzięki Canon Creative Park cały proces jest prosty, a koszty są niskie.

Creative Park zawiera bezpłatne, kolorowe szablony, które można drukować na domowej drukarce.

Blogerka Fariba Soetan mieszka w Londynie z mężem i trójką dzieci. Prowadzi blog Mixed.up.Mama. Fariba wyjaśnia, w jaki sposób wykorzystała Creative Park i drukarkę serii Canon PIXMA TS8350 do zorganizowania rodzinnego dnia sportu.

1. Wybierz zestaw i szablony

Dwie dziewczynki siedzą przy stole i korzystają z laptopa.

W Creative Park znajdziesz odpowiedni szablon – niezależnie od poziomu umiejętności i czasu dostępnego na kreatywną pracę.

Leżąca na półce obok domowych roślin drukarka Canon drukuje zestaw instrukcji.

Należy używać wysokiej jakości papieru, tak aby gotowe elementy były wystarczająco solidne.

Po pierwsze, wybierz solidny papier, na którym będą drukowane materiały do gry. Nośnik Canon Matte Photo Paper idealnie nadaje się do druku szablonów, ponieważ jego matowa tekstura znakomicie oddaje dynamiczne obrazy i grafikę.

„Grubość papieru jest bardzo ważna. Szablony muszą być wytrzymałe i nie mogą się rozpadać” – mówi Fariba. Ma córki w wieku sześciu, ośmiu i dziesięciu lat. Seria Canon PIXMA TS8350 nadaje się do tego rodzaju drukowania, ale można używać dowolnej drukarki PIXMA.

Fariba mówi, że sam wybór szablonów do gry w piłkę nożną może być interesującym zajęciem dla rodziny. W przypadku każdego szablonu wiemy, ile czasu zajmie jego złożenie i jaki jest poziom trudności. Pozwala to określić, czy dany materiał jest odpowiedni dla konkretnej grupy dzieci.

„Dziewczynki były podekscytowane tym, co mogą zrobić dzięki tej stronie internetowej” – dodaje. „Jeśli rodzice przeglądają zasoby z dziećmi, muszą tylko zanotować, ile czasu zajmie złożenie poszczególnych elementów i jaki jest poziom trudności.

„Zdecydowaliśmy się na koszykówkę i piłkę nożną, częściowo dlatego, że zapowiadała się dobra zabawa, ale także z uwagi na niezbyt duży poziom trudności jak na pierwszy raz – dzieci mogą oswoić się z koncepcją składania”.

2. Przygotuj minigrę

Rodzina wspólnie wycina i tworzy element z papieru.

Zaangażuj wszystkich członków rodziny w tworzenie elementów z papieru. Rodzice mogą służyć pomocą w przypadku trudniejszych zadań.

Korzystając z aplikacji Creative Park lub pobierając pliki z serwisu Creative Park bezpośrednio do komputera, można wybrać ulubione projekty papierowych dzieł sztuki, wydrukować je bezpośrednio na domowej drukarce, a następnie złożyć przed rozpoczęciem gry.

Zespół twórców potrzebuje tylko nożyczek, kleju, linijki do utworzenia miejsc zagięcia, a także starego długopisu i instrukcji gry. Następnie wystarczy skorzystać z linii cięcia i zagięć oraz miejsc klejenia, aby zacząć działać.

Dwie dziewczynki przyklejają elementy do bramki piłkarskiej.

„Moje dzieci są naprawdę kreatywne, a te gry dają im okazję do twórczej pracy” – mówi Fariba.

Dwie dziewczynki prezentują papierowe elementy do gry w piłkę nożną.

Chcę też pomagać ludziom w wyzwalaniu ich kreatywności. Poczucie sukcesu po utworzeniu papierowych elementów ustępuje miejsca jedynie dobrej zabawie, jaka temu towarzyszy.

Przydzielanie zadań może ułatwić zaangażowanie wszystkich uczestników zabawy. „Drukowane elementy do gry wyglądały bardzo atrakcyjnie, a instrukcje były naprawdę proste” – mówi Fariba. „Dziewczynki były podekscytowane możliwością wycinania kształtów. Poziom trudności był odpowiedni, a trzeba pamiętać, że mam trzy córki w różnym wieku i z większym lub mniejszym doświadczeniem w pracy z nożyczkami. Bardziej skomplikowanym elementem była piłka, więc tym zadaniem zajęła się moja 10-latka. Z większymi elementami, tworzącymi siatkę bramki, poradziła sobie 6-latka.

„Podział zadań ułatwił sprawną pracę. Pracy towarzyszyła rozmowa. Każdy może coś wnieść w pracę i ma zajęcie. Nie ma też kłótni o to, kto ma robić poszczególne rzeczy”.

3. Zorganizuj turniej

Dziewczynka przygotowuje się do rzucenia papierową piłką nożną.

„Po zakończeniu wszystkich czynności zrobiliśmy sobie przerwę, rozprostowaliśmy nogi i przekąsiliśmy co nieco. Następnie wróciliśmy do gry” – mówi Fariba.

Dziewczynka, stojąca obok papierowej bramki na ścianie, macha rękoma z radości.

Strzela! Gol! Wykorzystanie własnoręcznie stworzonych elementów do gry daje dużą satysfakcję.

Po złożeniu elementów czas rozpocząć grę. Możesz zaangażować znajomych w liczenie punktów. Warto też przygotować tablice wyników, które uatrakcyjnią zabawę.

Creative Park zawiera wiele innych szablonów papierowych, idealnych do organizacji turniejów sportowych – od rekwizytów do budek fotograficznych i banerów dla kibiców po czapki i megafony, które tworzą odpowiednią atmosferę w zespołach.

Wykorzystując do gry coś, co same przygotowały, dzieci mają poczucie sukcesu, a jednocześnie mogą zdobyć przydatne umiejętności praktyczne. „Dziewczynki bardzo lubią malować, kleić i kolorować, a dodatkową zaletą było to, że po zakończeniu mogły się bawić gotowymi produktami” – mówi Fariba. „Jest wiele korzyści: wycinanie, rzecz jasna, umiejętności motoryczne i możliwość zobaczenia efektów pracy, co przekłada się na wzrost pewności siebie.

„Najstarsza córka była bardzo zadowolona ze stworzenia skomplikowanego obiektu 3D, jakim była piłka. Wycięła ją i złożyła w całość. Z przyjemnością trafiała nią do celu”.

4. Niech to będzie całodzienna zabawa

Rodzina zebrana wokół aparatu przegląda obrazy.

Obejmujące wykorzystanie papierowych szablonów projekty, takie jak ten przygotowany przez Faribę, są niedrogim sposobem na rodzinną rozrywkę podczas letnich wakacji. „Zanotowaliśmy sobie, co chcemy zrobić następnym razem” – mówi Fariba. „Jeśli będziemy mieć kilka wolnych godzin w sobotę lub jeśli będzie padać, zajmiemy się właśnie czymś takim”.

Trzy dziewczynki kopią piłkę w ogrodzie.

Po przygotowaniu elementów do gry i zakończeniu zabawy warto wyjść na zewnątrz i zagrać naprawdę.

Niezależnie od tego, czy bawisz się papierowymi szablonami w weekendy czy w dni wolne od zajęć szkolnych, warto zadbać o oprawę całości, dodając takie elementy jak przekąski do spożycia podczas przerwy czy papierowy puchar dla zwycięzcy. Możesz też udokumentować radość uczestników, robiąc zdjęcia podczas wspólnej zabawy.

Bardziej kreatywni członkowie rodziny mogą spersonalizować wycinany papier, zwłaszcza jeśli chcą zachować poszczególne elementy po zakończeniu gry.

„Bramka do piłki nożnej wciąż wisi na naszej ścianie”, mówi Fariba. „Co jakiś czas dziewczynki rozgrywają nieplanowany mecz. Rolę bramkarza odgrywa wycięta sylwetka, ale dzieci mogą dorysować jej twarz lub wyciąć i nałożyć na nią inny strój. Można zrobić wiele rzeczy”.

Jeśli Twoja rodzina potrzebuje inspiracji do kreatywnej pracy z szablonami lub chce zrobić coś z dala od komputerowego ekranu, możesz skorzystać z wielu atrakcyjnych, dostępnych w Creative Park szablonów, które tylko czekają, aż je odkryjesz i zastosujesz.

Autorka: Lorna Dockerill

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Stwórz dinozaurowe dekoracje z serwisem Creative Park

  Udekoruj sypialnię dziecka w niedrogi sposób, korzystając z papierowych dekoracji w stylu prehistorycznym.

 • DRUK I WYCINANKI

  Impreza z Creative Park

  Dekoracje i gadżety, które możesz wydrukować w domu korzystając z aplikacji Creative Park.

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Wskazówki dotyczące drukowania przed powrotem do szkoły

  Znajdź kreatywne sposoby przygotowania się na rok szkolny z drukarką Canon.

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Aplikacja Creative Park

  Aplikacja Creative Park zawiera mnóstwo atrakcyjnych szablonów.