TWÓRCZE DRUKOWANIE

Listy, plany i cele: uporządkuj swoje życie dzięki wydrukom

Dowiedz się, jak tworzyć własne narzędzia organizacyjne – od planów posiłków po dzienniki wdzięczności – za pomocą drukarki Canon PIXMA i aplikacji Creative Park.
Na zrobionym z góry zdjęciu widać otwarty dziennik obejmujący listę punktów i szablony obramowań z Creative Park, a także drukarkę Canon PIXMA.

Uporządkowanie codziennego życia to powszechne noworoczne postanowienie. Kluczem jest tu zastosowanie odpowiednich metod, które pozwalają skutecznie planować aktywne życie przez cały rok. Nie chodzi tylko o przygotowywanie codziennych harmonogramów – wystarczy odrobina kreatywności, by wykorzystać potencjał druku do tworzenia rozmaitych zasobów ułatwiających zmaganie się z licznymi wyzwaniami. 

Mogą to być proste rzeczy, takie jak listy zakupów lub plany posiłków, dzięki którym zapamiętasz wszystko, co masz kupić w supermarkecie. Może to być też dziennik wdzięczności, w którym zapisujesz wszystkie rzeczy, które doceniasz. Może to być również tracker nastroju przypominający o tym, co może wpływać na zdrowie psychiczne. 

Gama drukarek PIXMA firmy Canon może pomóc w doskonaleniu umiejętności organizacyjnych, a przy okazji uwolnić pokłady kreatywności.

Dlaczego warto tworzyć listy, plany i cele?

Kobieta siedzi przy drewnianym biurku i pisze coś w dzienniku, a obok widać gorący napój.

Twórczyni Temi Manning lubi spędzać czas na tworzeniu dzienników obejmujących listę punktów. Uważa, że w niedzielę wieczorem warto usiąść, by napić się czegoś gorącego i przy okazji zorganizować sobie czas na nadchodzący tydzień.

Kobieta wycina nożyczkami motywy tematyczne pobrane z Creative Park. Na biurku stoi drukarka Canon PIXMA. 

Temi eksperymentowała z drukarką z serii Canon PIXMA TS7450a i aplikacją Creative Park firmy Canon. Sprawdzała nowe sposoby wizualnego doskonalenia harmonogramów za pomocą obramowań i motywów tematycznych.

Tworzenie list, planów i celów może wykraczać poza pośpieszne dodawanie i odhaczanie pozycji. Mieszkająca w Portsmouth w Wielkiej Brytanii Temi Manning odkryła, że tworzenie dzienników pomaga jej dbać o zdrowie psychiczne. Udostępniając swoje atrakcyjnie ilustrowane obejmujące listę punktów dzienniki, zyskała imponującą liczbę obserwujących w mediach społecznościowych. „To był sposób na zapamiętywanie. Przy okazji czerpałam przyjemność z przelewania kłębiących się myśli na papier” – wyjaśnia. Dzienniki obejmujące listę punktów to sposób na zapisywanie rozmaitych celów i osiągnięć życiowych, od wykonanych ćwiczeń i skosztowanego jedzenia po książki, które chcesz przeczytać, lub filmy, które chcesz obejrzeć.

Dla Temi prowadzenie dziennika i planowanie to obecnie sposób na życie. Odkryła, że tworzenie własnego dziennika lub harmonogramu oraz rozpisywanie wszystkiego, co chcemy osiągnąć, może sprawić, że nasze cele przestaną być tak przytłaczające. „Bez tego nie funkcjonowałabym tak skutecznie” – mówi. „To ważna rzecz, ponieważ motywuje mnie, pomaga mi zachować porządek i pozwala mi kreatywnie pracować poprzez tworzenie atrakcyjnych stron i układów, a jednocześnie inspirować do tego innych”.

Temi dzieli się z nami wskazówkami i technikami dotyczącymi bardziej wydajnego i kreatywnego drukowania.

Wybór motywu

Kobieta siedzi przy biurku i wycina ilustrację przedstawiającą liść. Na biurku stoi drukarka. Obok niej leżą notebooki i długopisy Canon.

Temi radzi, aby osoby, które po raz pierwszy tworzą dziennik obejmujący listę punktów, dodały do stron ulubione ilustracje w celu nadania projektowi wyjątkowego charakteru. Temi sama narysowała motywy liści, ale można również użyć gotowych wzorów z Creative Park – do wyboru są setki szablonów.

Ręce umieszczają w dzienniku nawiązujące do kawy naklejki z Canon Creative Park. Obok nich na biurku leżą różne wydrukowane wzory, różowa klawiatura i artykuły biurowe.

Według Temi kluczem do udanego osobistego dziennika jest „wybranie czegoś, co jest w naszym stylu lub nas interesuje”. Na ten projekt Temi wybrała temat kawy i jesieni, łącząc ręcznie rysowane wzory z szablonami z Creative Park.

Temi często personalizuje swoje dzienniki i afirmacje ręcznie rysowanymi ilustracjami. Można również wyszukać gotowe wzory, a następnie wydrukować je i dodać do swoich stron. Zdaniem Temi prostym sposobem na zaprezentowanie własnego kreatywnego stylu jest wybranie motywu na każdy miesiąc. Mogą to być wyraziste wzory, określone kolory lub tematy, takie jak wybrany przez Temi motyw kawy i jesieni na październik. „Używam ich do ozdabiania każdej strony, a wieczorem tworzę plan na nadchodzący tydzień” – mówi.

Na stronie Creative Park i w aplikacji Creative Park można pobrać liczne szablony, wzory i projekty do wydrukowania w różnych formatach i na różnych rodzajach papieru zgodnego z drukarkami PIXMA. Dodając obramowanie, można uatrakcyjnić plany posiłków, a za pomocą kolorowych arkuszy papieru ozdobnego – tworzyć efektowne domowe kalendarze. Jeśli spróbujesz czegoś i nie spodoba Ci się, możesz łatwo wykorzystać stary projekt i zacząć od nowa.

„Dzięki Creative Park mogę przeszukiwać pokaźną bibliotekę gotowych projektów i szybko pobierać gotowe do druku szablony za pomocą aplikacji Canon PRINT lub bezpośrednio w aplikacji Creative Park” – wyjaśnia Temi. „Bardzo spodobał mi się zestaw ścienny nawiązujący do kawiarni. Uwielbiam ten wyrazisty, nowoczesny wzór i różnorodność ilustracji. Użyłam też wzorów klatki dla ptaków w stylu paryskim do ozdobienia kuchni”.

Drukowanie, skanowanie i kopiowanie 

Drukarka Canon PIXMA stoi na biurku i drukuje listę zakupów.

Dzięki drukarce z serii Canon PIXMA TS7450a – wyposażonej we wbudowany skaner i umożliwiającej kopiowanie wielu arkuszy w dużo krótszym czasie – Temi mogła szybko powielać ulubione projekty i przyspieszyć proces twórczy.

Kobieta dopisuje długopisem pozycję na atrakcyjnie zaprojektowanej, przyczepionej do lodówki liście zakupów.

Listy zakupów to prosty sposób na to, by przejąć kontrolę nad cotygodniowym planowaniem czasu. Dzięki magnetycznemu papierowi fotograficznemu Canon możesz umieścić listę na lodówce. Dzięki temu nie zapomnisz o żadnej ważnej rzeczy.

Opcja skanowania w drukarce serii PIXMA TS7450a doskonale sprawdza się przy powielaniu stron, dzięki czemu nie trzeba tworzyć co tydzień zupełnie nowych arkuszy, gdy brak na to czasu. Ta funkcja może służyć też do tworzenia kopii własnych projektów i ilustracji, które można następnie wydrukować w kilku wersjach i dodać do projektów.

Aplikacja Canon PRINT umożliwia również drukowanie projektów bezpośrednio ze smartfona w wybranych rozmiarach i konfiguracji oraz na dowolnym papierze. Projekty Temi były drukowane głównie na matowym papierze fotograficznym Canon, a do przymocowywania list do powierzchni magnetycznych w domu idealnie nadaje się magnetyczny papier fotograficzny Canon.

Jak zacząć

Na drewnianym biurku widać drukarkę, tablet i różne materiały biurowe. Nad biurkiem na ścianie wisi metalowy wieszak, do którego przymocowane są pocztówki i notatki. 

„Nic nie dorówna poczuciu spełnienia oraz przyjemności podczas pracy z użyciem papieru i planerów, gdy ręcznie tworzymy atrakcyjne układy” – mówi Temi.

Wykonane z góry ujęcie przedstawia drewniane biurko z otwartym dziennikiem obejmującym listę punktów, w którym widać codzienne listy zadań do wykonania oraz motywy liści i kubków.

Nie musisz zachowywać swoich dzieł dla siebie. Mogą to być wyjątkowe prezenty dla przyjaciół i bliskich, którzy również chcą zadbać o organizację czasu.

Zaletą tworzenia dzienników w domu na drukarkach takich jak model z serii Canon PIXMA TS7450a jest to, że każdy może to zrobić. „Możliwość drukowania projektów to świetna sprawa, jeśli chcesz oszczędzić czas i lubisz kreatywną pracę. Masz do dyspozycji całą bibliotekę plików do pobrania” – mówi Temi.

Sugeruje również, że najlepszym sposobem na realizowanie zaplanowanych zadań jest regularność w organizacji czasu. „Co niedzielę wieczorem tworzę w dzienniku strony z ilustracjami i wzorami, aby były gotowe na nadchodzący tydzień. Robię sobie herbatę, relaksuję się przy biurku i czerpię radość z tworzenia”.

W przeciwieństwie do przeciętnego planera zakupionego w sklepie domowe narzędzia organizacyjne umożliwiają rozwijanie kreatywności – i to w przystępnej cenie. Zwiększają wartość dziennych, miesięcznych i rocznych planów. Nie chodzi tylko o gotowy produkt, ale także o to, że można czerpać radość z tworzenia, a w przyszłości przypominać sobie wszystko, co udało Ci się osiągnąć.


Autor: Rowan Davies

Powiązane produkty

 • Drukarki do użytku domowego

  PIXMA TS7450a Series

  Stylowe urządzenie wielofunkcyjne dla zaawansowanych technicznie użytkowników pozwala wykorzystać całą gamę metod kreatywnego drukowania oraz technologię ADF (automatyczny podajnik dokumentów), która upraszcza kopiowanie i skanowanie różnych arkuszy.
 • Drukarki atramentowe

  Matte Photo Paper MP-101

  Papier Matte Photo Paper zapewnia wysokiej jakości zdjęcia, grafiki oraz tekst o matowym wykończeniu. Nadaje się także do bardziej kreatywnych zastosowań, takich jak np.: kartki okolicznościowe, materiały wystawowe lub druki akcydensowe.
 • Drukarki atramentowe

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Twórz bardziej kreatywne i interaktywne wydruki zdjęć dzięki magnetycznemu papierowi fotograficznemu Canon MG-101.
 • Powiązane artykuły

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Wskazówki dotyczące drukowania przed powrotem do szkoły

  Znajdź kreatywne sposoby przygotowania się na rok szkolny z drukarką Canon.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Personalizuj swoje gadżety

  Twórz niestandardowe naklejki na telefon i inne urządzenia, korzystając z drukarek przenośnych firmy Canon.

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki dla studentów

  Każdy student potrzebuje drukarki – poznaj najlepsze dostępne opcje, które spełnią Twoje potrzeby.

 • ZESTAW

  Poznaj głośnik z lampką Canon ML-A

  Połącz styl i funkcjonalność, korzystając z tego wielofunkcyjnego głośnika Bluetooth z lampką, który może pozytywnie wpływać na wydajność i relaks.