TWÓRCZE DRUKOWANIE

Stwórz zabawki antystresowe dzięki Creative Park

Jak dowiemy się z tego poradnika autorstwa eksperta w kwestii tworzenia z papieru, Pauli Milner, zabawki antystresowe zapewniają dobrą zabawę – zarówno na etapie tworzenia, jak i korzystania z nich – a ponadto mają uspokajający wpływ na ludzi.
Sfotografowane z góry opakowanie papieru Canon Matte Photo Paper, a wokół niego widać kolorowe zabawki antystresowe z papieru.

Paula Milner to mieszkająca w Wielkiej Brytanii miłośniczka tworzenia przedmiotów z papieru i projektantka tkanin. W serwisie Instagram jest znana jako Crafty Lass. Dzieli się tam inspiracjami dotyczącymi rękodzieła i historiami ze swojego domowego życia z ponad 6000 obserwujących ją osób. Najstarszy syn Pauli, Freddie, jest dzieckiem autystycznym. Rodzina czeka na diagnozę dotyczącą ADHD. Chłopiec potrzebuje dodatkowego wsparcia. Paula mówi o tym otwarcie i w szczery sposób na swoich kanałach społecznościowych.

Rękodzieło zawsze było ważnym elementem dzieciństwa Freddiego. Mimo że trudno mu zachować koncentrację przez długi czas, Paula szuka sposobów na zapewnianie mu zajęcia. „Freddie bardzo interesuje się tym, co robią jego rodzice” – mówi Paula. „Jego tata jest inżynierem i pracuje z liczbami, więc Freddie też jest zainteresowany zabawkami i grami związanymi z liczbami. Kiedy widzi, że szydełkuję lub szyję, chce się tego nauczyć. Potrafi już przyszyć guzik i zrobił już własną patchworkową narzutę. Jest bardzo zainteresowany wszystkim, co zapewnia mu natychmiastowe rezultaty”.

Paula odkryła niedawno serwis Creative Park firmy Canon, który pomaga jej zapewnić rozrywkę Freddiemu dzięki niezliczonym, łatwym do wykonania projektom z papieru. Zabawki antystresowe z papieru są doskonałą alternatywą zabawek z tworzyw sztucznych. Cały proces, od przygotowania zabawek po samą zabawę, ma uspokajający wpływ na Freddiego. Zabawki antystresowe nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Zapewnienie rękom jakiegoś zajęcia ułatwia dorosłym zachowanie koncentracji, gdy odczuwają niepokój lub są pobudzeni.

Jeśli chcesz stworzyć własne zabawki antystresowe, będziesz potrzebować rzeczy wymienionych poniżej. Przyda się też inspiracja, którą zapewnią Freddie i Paula.

Szablon z Creative Park wysuwający się z czarnej drukarki Canon umieszczonej na drewnianej półce.

Szablony można drukować bezpośrednio z aplikacji Creative Park lub po pobraniu odpowiedniego pliku PDF z witryny internetowej Creative Park.

Uśmiechnięta kobieta i młody chłopiec siedzą przy stole i bawią się zabawkami antystresowymi z papieru.

Zapewnij małym dzieciom zajęcie dzięki zabawkom antystresowym z papieru, których szablony można pobierać i przygotowywać bez problemu. Zabawa będzie znakomita.

1. Wybierz szablony z Creative Park

Kobieta siedzi przed laptopem z wyświetloną witryną Canon Creative Park. Na stole obok niej znajduje się pakiet papieru do drukarki Canon, wiatrak z papieru oraz słoiki z długopisami i nożyczkami.

Liczba szablonów dostępnych w Creative Park zaskoczy niejedną osobę. Wirujące wiatraki to doskonałe rozwiązanie na początek. Dostępne są także modele dinozaurów i kasy z ruchomymi elementami. Możliwości są nieograniczone.

Creative Park ułatwia spontaniczne tworzenie rękodzieł. Do wyboru są tysiące papierowych szablonów – od ulubionych zabawek Freddiego po bardziej złożone pomoce edukacyjne, takie jak rozkładanka ABC.

„Zainteresowania Freddiego zmieniają się dość regularnie” – mówi Paula. „Mogą go fascynować liczby, a już za chwilę ich miejsce zajmują jaskrawe kolory. Szeroki zakres szablonów dostępnych w Creative Park ułatwia znajdowanie rzeczy, które mu się podobają”.

Wyszukiwanie szablonów w Creative Park jest proste. Użyj menu rozwijanego w witrynie internetowej lub wybierz kartę Kategoria na stronie głównej aplikacji. Możesz też użyć ikony wyszukiwania. Jeśli używasz Creative Park po raz pierwszy, warto zacząć od czegoś prostego. Zabawki antystresowe, takie jak te wirujące wiatraki, są idealne dla początkujących lub dzieci (pod nadzorem dorosłych). Można je znaleźć w sekcji „Wirujące wiatraki origami” na pasku wyszukiwania w wersji dla komputerów stacjonarnych lub przechodząc kolejno do kategorii Wykonane z papieru > Edukacyjne > Zabawa.

2. Drukuj na nośniku Matte Photo Paper firmy Canon

Ręce trzymają zestaw kolorowych szablonów z Creative Park wydrukowanych na nośniku Matte Photo Paper firmy Canon.

Nośnik Matte Photo Paper firmy Canon to najlepsze rozwiązanie do tworzenia rękodzieł. Wydruki cechują się niesamowitymi kolorami, a gramatura 170 g/m² (grubość papieru mierzona w gramach na metr kwadratowy) zapewnia papierowi wytrzymałość, dzięki której można tworzyć zabawki i gry do wielokrotnego użytku.

Nośnik Matte Photo Paper firmy Canon to doskonałe rozwiązanie do tworzenia rękodzieł. Jest nieco grubszy od standardowego papieru A4. Umożliwia drukowanie jaskrawych kolorów w wysokiej jakości, dzięki czemu wydruki przyciągają wzrok. Włóż papier do drukarki PIXMA zgodnie z instrukcjami i wydrukuj wybrane szablony bezpośrednio z aplikacji Creative Park lub pobierz szablon PDF z witryny internetowej Creative Park, aby wydrukować szablon z poziomu komputera lub urządzenia.

„Freddie uwielbia nowe pomysły i potrzebuje stymulacji, więc możliwość wybierania i niemal natychmiastowego drukowania szablonów jest idealnym rozwiązaniem w jego przypadku” – mówi Paula. Po wybraniu szablonu i włożeniu papieru przygotowanie rękodzieła będzie kwestią minut.

3. Wytnij i złóż

Mały chłopiec siedzi przy stole i starannie wycina kolorowe kształty z szablonu z Creative Park.

Linie cięcia w szablonach z Creative Park ułatwiają pracę małym dzieciom, ale zalecany jest stały nadzór osób dorosłych.

Uśmiechnięty chłopiec siedzi przy stole i bawi się zabawkami antystresowymi z papieru.

Freddie był w stanie wyciąć i zrobić własne fidget spinnery. Był to dla niego dodatkowy element zabawy.

Wydrukowane szablony trzeba wyciąć. Wystarczy podążać wzdłuż granic wzoru i zwracać uwagę na ikony nożyczek, które wskazują, gdzie trzeba wykonać dodatkowe cięcia. Zabawki antystresowe wymagają tylko kilku cięć, więc są na tyle proste, że dzieci mogą robić je same – z niewielką pomocą dorosłych dbających o bezpieczeństwo.

Fidget spinnery można łatwo spersonalizować za pomocą farby, długopisów lub niewielkich ozdób, takich jak brokat lub naklejki (należy pamiętać, że użycie farby lub brokatu może uniemożliwić recykling). „Właśnie odkryłam Creative Park” mówi Paula. „Uważam, że to wspaniałe źródło rozrywki dla rodziców, którzy muszą zabawiać dzieci podczas wakacji szkolnych lub realizować własne projekty.

Odkryłam wiele sposobów, które mogą pomóc dorosłym, zwłaszcza tym, którzy szukają alternatywnych, zrównoważonych sposobów na dekorowanie imprez i wydarzeń”. Dostępnych jest też wiele szablonów dotyczących wystroju wnętrz.

4. Przeznaczone również dla dorosłych

Ręce przyklejają kawałki wyciętego papieru przy użyciu kleju. Na stole znajduje się również papier do drukarki i instrukcje dotyczące tworzenia zabawki z papieru.

Wykorzystanie niektórych szablony z Creative Park jest nieco trudniejsze. Sprawdzą się najlepiej w przypadku starszych dzieci i osób dorosłych. Jeśli szukasz sposobów na dobrą zabawę ze znajomymi, zorganizuj przyjęcie obejmujące tworzenie przedmiotów z papieru. Szalony można pobierać dowolną liczbę razy, więc możesz zaprosić sporą grupę osób,

Na drukarce Canon PIXMA znajduje się zestaw kolorowych zabawek z papieru. Obok widać długopisy i nożyczki.

Każdy arkusz zawiera wiele szablonów fidget spinnerów, dzięki czemu zabawa nie będzie monotonna.

Tworzenie rękodzieł jest zazwyczaj bardzo relaksujące dla Freddiego. Uwielbia robić przedmioty własnymi rękami. Zaproponowaliśmy mu zabawy antystresowe już jakiś czas temu. Teraz sam ich szuka, gdy chce się uspokoić” – mówi Paula.

Tworzenie przedmiotów z papieru może być bardzo uspokajającą aktywnością dla jednej osoby, ale jest też doskonałym sposobem na spędzanie czasu ze znajomymi. Szablony można pobierać dowolną liczbę razy, więc wszyscy uczestnicy zabawy mogą tworzyć te same przedmioty. Gdy dzieci zrobią już zabawki, warto zachęcić je do wykorzystania efektów pracy do wspólnej zabawy, na przykład do zorganizowania lalkowego przedstawienia dla rodziców.

Imprezy obejmujące tworzenie rękodzieł nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci – dorośli też mogą czerpać radość z tworzenia przedmiotów własnymi rękami. W kategorii Architektura w Creative Park dostępne są niesamowite projekty, do których realizacji potrzeba dużo więcej czasu i cierpliwości. Znajdziemy tam m.in. modele hiszpańskiej katedry Sagrada Familia i kompleksu świątyń Angkor Wat w Kambodży.

„Dzieci często angażują się w tworzenie rękodzieł i chętnie robią bałagan” – mówi Paula. „Natomiast dorośli zwykle mają określoną wizję gotowych przedmiotów. Tworzenie rękodzieł dzięki Creative Park jest doskonałym rozwiązaniem dla obu grup – niezależnie od tego, czy chcemy spersonalizować swoje projekty, czy zamierzamy trzymać się szablonu. Jeśli coś się nie uda, można wydrukować szablon ponownie i zacząć od nowa”.

5. Recykling i przejście do kolejnego projektu

Ręce trzymają szare pudełko wypełnione kawałkami kartonu i papieru oraz przeznaczonymi do wyrzucenia papierowymi projektami.

Gdy dzieci skończą zabawę fidget spinnerami, możesz poddać te zabawki recyklingowi razem z pozostałymi kawałkami papieru i kartonu. Przy okazji zapoznaj się z opcjami recyklingu pustych kaset na atrament firmy Canon.

Matowy papier fotograficzny firmy Canon można poddawać recyklingowi wraz ze zwykłym recyklingiem papieru/kart (zawsze należy zapoznać się z lokalnymi wytycznymi dotyczącymi recyklingu). Sytuacja może wyglądać inaczej, jeśli dekorujemy swoje projekty lub używamy kleju, ale można wtedy zastosować bardziej ekologiczne rozwiązania, np. biodegradowalny brokat.

„Bywa, że Freddie niezbyt delikatnie obchodzi się z przedmiotami” – mówi Paula. „Może łatwo złamać plastikowe zabawki. Szkoda nam wtedy wydanych pieniędzy. Dzięki bezpłatnym szablonom z Creative Park psucie zabawek nie stanowi problemu, szczególnie że wykorzystany papier można poddać recyklingowi”.

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w Creative Park, zacznij od małych projektów i stopniowo realizuj coraz większe i bardziej złożone prace. Wcześniejsze projekty poddawaj recyklingowi, aby mieć miejsce na kolejne.

Autor: Matthew Bowen

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Wprowadź do otoczenia atrakcyjne kolory

  Te piękne, tęczowe elementy rękodzieła z papieru fantastycznie udekorują Twój dom.

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Wskazówki dotyczące drukowania przed powrotem do szkoły

  Znajdź kreatywne sposoby przygotowania się na rok szkolny z drukarką Canon.

 • KREATYWNOŚĆ I SPOKÓJ UMYSŁU

  Odstresuj się przy biurku

  Wszyscy mamy do czynienia ze stresem, ale kilka prostych czynności może złagodzić presję, z jaką mierzymy się każdego dnia.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Stwórz dinozaurowe dekoracje z serwisem Creative Park

  Udekoruj sypialnię dziecka w niedrogi sposób, korzystając z papierowych dekoracji w stylu prehistorycznym.