TWÓRCZE DRUKOWANIE

Wydrukuj materiały do rodzinnej zabawy w poszukiwanie skarbów

Nie nudź się, ruszaj w świat – dowiedz się, jak dzięki drukarce PIXMA i odrobinie wyobraźni możesz zorganizować wyjątkową przygodę.
Drukarka Canon PIXMA na stole z papierowymi pudełkami i ręcznie narysowaną mapą.

Pełną zabawy przygodę można przeżyć niedaleko własnego domu. Dzieci uwielbiają grać w gry – szczególnie wtedy, gdy na zwycięzców czeka nagroda. Wystarczy odrobina kreatywności, kilka szablonów z Creative Park, drukarka Canon i dwustronny matowy papier fotograficzny (Matte Photo Paper), aby w prosty sposób przygotować miniwyprawę, której podstawą będzie mapa skarbów prowadząca do ukrytych monet z czekolady lub mapa z zestawem zadań.

Po wybraniu miejsca, w którym chcesz zorganizować wyzwanie, możesz wydrukować mapy i udostępnić je członkom rodziny i znajomym. Później możesz stworzyć skrzynie ze smakołykami i ukryć je w ogrodzie lub lokalnym parku. Jest to doskonały pomysł na zabawę podczas imprez urodzinowych lub spotkań towarzyskich, a także świetny sposób na wakacyjną rozrywkę dla dzieci. Samo drukowanie też jest elementem zabawy. W proces można zaangażować wszystkich członków rodziny. Całość obejmuje siedem prostych kroków.

1. Zaprojektuj mapę

Dwie dziewczynki kolorują mapę na stole, obok drukarki PIXMA.

Pozwól, by dzieci pomagały przy projektowaniu map. Jeśli dzieci są bardzo małe, narysuj kontury czarnym długopisem i pozwól im pokolorować kształty długopisami i kredkami.

Po wybraniu miejsca, w którym odbędzie się poszukiwanie skarbów, musisz stworzyć mapę tego obszaru. Nie przejmuj się zbytnio wiernością odwzorowania okolicy. Ważne jest uproszczenie całości, tak aby dzieci bez problemu mogły używać mapy. Uwzględnij kilka łatwych do rozpoznania przez dzieci punktów orientacyjnych – szklarnię w ogrodzie lub charakterystyczne drzewo w lokalnym parku. Zadbaj też o atrakcyjną kolorystykę mapy.

2. Skopiuj i wydrukuj

Dziewczynka pochyla się nad stołem, aby użyć przycisków na panelu dotykowym drukarki PIXMA.

Drukarki Canon PIXMA, np. z serii PIXMA TS8350, obsługują funkcję „kopiowania”, która ułatwia tworzenie duplikatów mapy.

Mama pokazuje córeczkom drukującą się mapę, którą pokolorowały.

Jeśli wolisz, możesz utworzyć cyfrową wersję mapy, naciskając przycisk „Skanuj” zamiast przycisku „Kopiuj”. Można ją przesłać do komputera, a także bezpośrednio do smartfona za pomocą aplikacji Canon PRINT, a następnie udostępnić znajomym i członkom rodziny pocztą e-mail, tak aby mogli się przygotować do przygody.

Najprawdopodobniej będziesz potrzebować kilku map, zwłaszcza jeśli przygotowujesz je z myślą o imprezie. Na szczęście drukarki firmy Canon, np. modele z serii Canon PIXMA TS8350, umożliwiają łatwe kopiowanie i drukowanie map, więc możesz przygotować dowolną liczbę wersji. Wystarczy umieścić mapę na skanerze, włożyć papier, nacisnąć przycisk „Kopiuj” na ekranie dotykowym i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Należy pamiętać o ustawieniu odpowiedniego typu nośnika w ustawieniach drukowania. My użyliśmy opcji Matte Photo Paper.

3. Użyj aplikacji Creative Park

Osoba używająca aplikacji Creative Park w telefonie w celu obsługi drukowania.

W przypadku wszystkich szablonów w aplikacji Creative Park są dostępne instrukcje.

Po wydrukowaniu map musisz przygotować skrzynie ze skarbami. Szablony można znaleźć w Creative Park firmy Canon. Można je pobrać za pomocą komputera stacjonarnego. Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest użycie specjalnej aplikacji Creative Park1 dostępnej w sklepach App Store i Google Play. Po pobraniu aplikacji musisz utworzyć konto (chyba że już je masz). Jest ono bezpłatne, a zapewnia dostęp do setek kreatywnych szablonów i pomysłów, które można wydrukować i urzeczywistnić za pomocą drukarki Canon. Aby znaleźć szablony skrzyń ze skarbami, wystarczy wyszukać hasło „pudełko”. Później można wybrać jedną z dostępnych pozycji. Aby dostosować się do wybranego motywu zabawy, wykorzystaliśmy szereg pudełek, w tym sześcian z motywem liści i szablon skrzyni ze skarbami.

4. Wydrukuj szablony

Dwie dziewczynki z niecierpliwością czekają na wydruk szablonu pudełka z drukarki Canon PIXMA.

Proste w podłączeniu drukarki Canon PIXMA ułatwiają drukowanie z aplikacji Creative Park.

Dzięki bezprzewodowej łączności obsługiwanej przez drukarki firmy Canon, takie jak modele z serii PIXMA TS8350, można łatwo drukować wybrane szablony bezpośrednio z aplikacji. Możesz dotknąć ikony drukarki w lewym dolnym rogu ekranu, a aplikacja Canon PRINT przeprowadzi Cię przez proces drukowania, od wyboru rozmiaru papieru po określenie rodzaju nośnika. Gdy wykonasz te czynności, aplikacja Creative Park bezprzewodowo wyśle informacje do drukarki i uruchomi drukowanie.

5. Przygotuj skrzynie skarbów

Osoba wycinająca szablon pudełka z motywem liści nożyczkami.

Czytelne instrukcje sprawiają, że skrzynie i pudełka z Creative Park można budować bez problemu.

Mama i jej córeczki składają i kleją pudełka z papieru.

Po wycięciu kształtów dzieci mogą zająć się składaniem i klejeniem, co zapewni im rozrywkę przed przygodą na świeżym powietrzu.

Po wydrukowaniu szablonów skrzyń można zająć się ich składaniem. Zaczynamy od wycięcia kształtów – powinien to zrobić rodzic, ale jeśli mamy nożyczki bezpieczne dla dzieci, możemy pozwolić maluchom na udział w tej części zabawy. Niektóre projekty można złożyć od razu. W przypadku innych trzeba użyć kleju. Jednak zbudowanie większości szablonów skrzyń ogranicza się do kilku zagięć. Należy pamiętać, że aplikacja Creative Park zawiera proste instrukcje krok po kroku.

6. Włóż nagrody i ukryj skrzynie ze skarbami

Złote monety z czekolady są umieszczane w pudełku z papieru. Obok pudełka znajduje się kolorowa, ręcznie rysowana mapa.

Po utworzeniu skrzyń warto umieścić w nich drobne niespodzianki. Będzie to doskonała nagroda po przygodzie na świeżym powietrzu.

Papierowe pudełko z motywem liści umieszczone obok doniczek w ogrodzie.

Po przygotowaniu skrzyń ze skarbami musisz ukryć je w ogrodzie – pamiętaj, aby umieścić je na tyle nisko, by dzieci mogły po nie łatwo sięgnąć.

Gdy skrzynie są już gotowe, a dzieci z niecierpliwością oczekują na przygodę, trzeba wypełnić skrzynie i ukryć je w ogrodzie lub lokalnym parku, a następnie dać sygnał do rozpoczęcia zabawy. Ukrywając skarby, zwróć uwagę na to, czy Twoich poczynań nie śledzą małe, ciekawskie oczka. Po schowaniu wszystkich pudełek zaznacz ich umiejscowienie na mapach.

7. Rozpocznij zabawę w poszukiwanie skarbów

Matka i jej córeczki patrzą na mapę skarbów w dużym ogrodzie.

Czas na świetną zabawę! Obserwuj, jak dzieci korzystają z przygotowanych przez Ciebie map, aby znaleźć skrzynie i ukryte w nich skarby.

Dziewczynka sięga do doniczki, aby wyjąć z niej papierową skrzynię ze skarbem.

Teraz czas na ekscytującą przygodę, dzięki której dzieci wyjdą na świeże powietrze i będą się dobrze bawić.

Weź mapy i pomagaj dzieciom w poszukiwaniu pudełek i skrzyń ze skarbami. Użyj aparatu Canon, aby uwiecznić niezapomniane chwile. Zdjęcia z chęcią obejrzą osoby, które nie mogły uczestniczyć w zabawie.

Autor: Phil Hall

  1. Informacje na temat obsługiwanych modeli drukarek atramentowych Canon można znaleźć na tej stronie internetowej.

Produkty powiązane

Powiązane artykuły