TWÓRCZE DRUKOWANIE

Świat w zasięgu ręki: papierowe wyzwanie

Sprawdź swoje zdolności twórcze i uhonoruj ważne dla Ciebie miasta dzięki drukarce Canon PIXMA i aplikacji Creative Park.
Rękodzielniczka Paula Milner i jej mąż Dan trzymają wykonane z papieru modele japońskiego zamku i Big Bena zbudowane z szablonów Canon Creative Park.

Które wyjątkowe chwile podczas podróży przepełniły Cię radością? Od zagranicznych miejsc pracy i kulturalnych przygód z przyjaciółmi po radosne rodzinne wakacje i solowe wypady miejskie – wspomnienia związane ze zwiedzaniem pięknych części świata są też elementem zabawy. Najlepsze wrażenia nie kończą się jednak po powrocie do domu.

Niektórzy mogą sądzić, że tworzenie przedmiotów z papieru jest zajęciem tylko dla dzieci, ale w aplikacji Canon Creative Park można znaleźć wiele bardziej wymagających projektów, w tym szablony najsłynniejszych obiektów na świecie.

Te papierowe budynki idealnie nadają się na imprezę tematyczną lub uroczystość, która wymaga wyjątkowych dekoracji. Mogą również stanowić część tematycznych prezentacji w domu i podkreślać ważną podróż. Spędzanie czasu na wycinaniu i pracy twórczej jest również doskonałym ćwiczeniem uważności. Jeśli połączymy to ze spożywaniem tradycyjnych potraw z danego kraju i z lokalną muzyką, aktywność może nabrać zupełnie nowego wymiaru.

Kreatywne wyzwanie dla pary

Rękodzielniczka Paula Milner i jej mąż Dan tworzą papierowe przedmioty z szablonów z aplikacji Canon Creative Park.

Rękodzielniczka Paula Milner i jej mąż Dan odkryli, że wspólne wykonywanie papierowych rękodzieł jest świetnym sposobem na relaks.

Profesjonalna rękodzielniczka Paula Milner, znana jako Crafty Lass, i jej mąż Dan, inżynier ze świata F1, podjęli wyzwanie polegające na odtworzeniu kultowych obiektów za pomocą drukarki serii Canon PIXMA TS7450a. Paula interesuje się rękodziełem od dzieciństwa, ale to ślub pobudził jej pasję do tworzenia. Spędziła rok, własnoręcznie przygotowując wszystko na ślubne przyjęcie, od uchwytów na serwetki i chorągiewki, po setki kwiatów z materiału do zdobienia kościoła i dekoracje stołowe. Teraz projektuje tkaniny i prowadzi warsztaty rzemieślnicze oraz wydarzenia.

– Dan jest również bardzo kreatywny i jeśli daję mu projekt do wykonania, sprawia mu to przyjemność – mówi Paula.

– Codzienne życie potrafi pochłaniać czas – dodaje Dan. – Trudno jest znaleźć czas, aby się wyłączyć, zwłaszcza w przypadku dwójki dzieci. Ta aktywność rękodzielnicza dała nam taką możliwość.

Jeśli ktoś chce rzucić sobie wyzwanie i zbudować własne zabytki architektoniczne, przedstawiamy niezbędne elementy oraz wskazówki i porady Pauli i Dana.

Monitor z wyświetlonymi instrukcjami budowy japońskiego zamku na podstawie szablonu pobranego z aplikacji Canon Creative Park.

Canon Creative Park udostępnia nie tylko projekty z papieru, ale także karty przestrzenne, kartki okolicznościowe, kalendarze i dekoracje ścienne. Każdy szablon, od prostego po bardziej zaawansowane, zawiera zestaw instrukcji, dzięki którym można stworzyć coś pięknego niezależnie od poziomu umiejętności.

Wybierz swój ulubiony moment z podróży

Ekran laptopa z szablonem holenderskiego wiatraka. Szablon można pobrać ze strony internetowej Canon Creative Park.

Oprócz Big Ben Paula postanowiła również zbudować holenderski wiatrak, który przywołuje wspomnienia z podróży. – Przez krótki czas mieszkałam w Amsterdamie, ale to wystarczyło, by pobyt wywarł na mnie duże wrażenie – wspomina Paula. – Po prostu uwielbiam tamtejszą kulturę. Moja mama również mieszkała w Amsterdamie, gdy była młodsza, więc zrobienie tego wiatraka miało duże znaczenie – dodaje.

Mężczyzna trzyma i podziwia japoński zamek Nagoya utworzony z szablonu pobranego z aplikacji Canon Creative Park.

Dan wybrał do tego wyzwania zabytkowy zamek Nagoya, ale dostępne są także inne japońskie zabytki, w tym zamek Matsuyama, zamek Matsumoto, zamek Shuri, a nawet miniwersja Muzeum Sztuki Zachodniej.

Paula i Dan zdecydowali się na odtworzenie słynnych obiektów, z którymi mają osobistą więź. Paula wybrała londyński Big Ben i wiatrak reprezentujący Holandię, ponieważ kiedyś mieszkała w Amsterdamie. – Big Ben jest bardzo brytyjski i kultowy. Ostatnio zabrałam naszego syna Freddie’ego, aby go zobaczył, więc oglądanie takiego pięknego budynku razem było szczególnie wyjątkowe. Kiedy go zbudowałam, syn wiedział, co to jest. Przypomniało mu to o naszej fantastycznej podróży do Londynu – mówi Paula.

Dan wybrał japoński zamek, ponieważ pracował w tym kraju właśnie wtedy, gdy Paula mieszkała w Amsterdamie. – Japonia ma szczególne miejsce w moim sercu – wyjaśnia. – Na początku mojej kariery byłem w Japonii dwukrotnie na delegacji i zakochałem się w kulturze i atmosferze tego kraju – mówi. – Spędzanie czasu na spacerowaniu po parkach podczas okresu kwitnienia wiśni i odwiedzaniu historycznych miejsc, takich jak Nikko, to wspomnienia, które pozostaną ze mną na zawsze.

Wybierz znany obiekt

Szablon Big Bena z aplikacji Canon Creative Park wyłania się z drukarki Canon PIXMA.

Big Ben to nie jedyny charakterystyczny symbol Londynu dostępny w aplikacji Creative Park – znajdziemy tam również szablon Tower Bridge. Aby ożywić wybrany kraj za pomocą prostszych projektów, wybierz kwiaty lub zwierzęta, które kojarzą się z tym krajem.

Mając do wyboru wiele bezpłatnych szablonów, z pewnością znajdziesz obiekt, który ma dla Ciebie znaczenie. Od rzymskiego Koloseum i Wieży Eiffla w Paryżu po katedrę Sagrada Familia w Barcelonie i Krzywą Wieżę w Pizie – możesz wybierać spośród wielu projektów z papieru.

Paula sugeruje powiązanie wyboru szablonu z pomysłami na przyjęcie urodzinowe, pamiątkami ślubnymi, wieczorami panieńskimi itp. – To bardzo dobry pomysł na imprezy. Nawet przy okazji ślubu można zbudować różne ważne obiekty, aby umieścić je w centralnych punktach. Można też wskazać miejsce, w którym para spędzi miesiąc miodowy. Młoda para będzie mieć przy tym dobrą zabawę. Można też poprosić znajomych o pomoc – mówi.

Obiekty wykonane z papieru mogą sprawdzić się także w przypadku przyjęcia pożegnalnego, świętowania rejsu rocznicowego lub powitania osoby wracającej z podróży.

Wytnij, złóż i zbuduj

Dłonie używające linijki i nożyczek, by wyciąć część szablonu Canon Creative Park.

Paula i Dan polubili wyzwanie związane z budowaniem słynnych obiektów. Bardziej skomplikowane projekty mogą zająć kilka godzin, a skupienie uwagi na zadaniu wpływa na poprawę nastroju oraz zmniejsza stres i niepokój.

Dłonie wycinające nożyczkami szablon Big Bena z aplikacji Canon Creative Park wydrukowany na matowym papierze fotograficznym firmy Canon.

Paula była pod wrażeniem papieru Matte Photo Paper firmy Canon . – Jakość druku była niesamowita – mówi. – Poziom szczegółowości był niewiarygodny. Gdybyśmy próbowali zrealizować ten projekt rękodzielniczy na papierze do kopiowania, struktura przedmiotu nie byłaby trwała.

Po pobraniu szablonu upewnij się, że używasz odpowiednich nośników, takich jak zalecany matowy papier fotograficzny firmy Canon, który naprawdę może mieć wpływ na ostateczną strukturę.

– Naprawdę polecam korzystanie z matowego papieru fotograficznego firmy Canon – dodaje Paula. – Można go złożyć znacznie łatwiej i dużo lepiej zachowuje strukturę. Zdecydowanie sugeruję również poświęcenie czasu na składanie i dopilnowanie, aby krawędzie są ostre i schludne. Dzięki temu podczas łączenia elementów nie trzeba będzie używać siły.

Dan potwierdza, że poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na wykonanie zadania uprzyjemni cały proces, zwłaszcza w przypadku aktywności z rodziną i ze znajomymi. – Warto zarezerwować więcej czasu, niż jest to zalecane – mówi. – Dzięki temu nie będzie presji, nie trzeba będzie się spieszyć i nie popełnimy niepotrzebnych błędów. Poświęć na to więcej czasu, a efekt bardzo Cię zaskoczy.

Warto wydrukować instrukcje i rozłożyć projekt na kilka wieczorów. Celem ma być stworzenie jak najlepszego obiektu. Po zakończeniu pracy będziemy mieć poczucie sukcesu.

Pochwal się swoim dziełem

Umieszczony obok flagi Holandii, małego roweru i pary drewnianych chodaków papierowy wiatrak wykonany z szablonu z Creative Park.

Rękodzieło z papieru może stać się elementem prezentacji obejmującej pamiątki z podróży.

Papierowy model Big Bena ustawiony na fladze Wielkiej Brytanii.

Paula uważa, że papierowe rękodzieło może być świetnym sposobem na nauczanie dzieci o różnych krajach i kulturach. – Uważam, że szkoły skorzystają z tego rodzaju aktywności – mówi. – W ostatnim semestrze klasa mojego syna zrealizowała projekt o nazwie „Kochaj swój region”. Chodziło o Wielką Brytanię, Londyn i naszą wioskę. Model Big Bena byłby niesamowitym obiektem, z którego dzieci mogłyby się uczyć – dodaje Paula.

Po ciężkiej pracy i zmontowaniu wydrukowanego zabytku z podróży nadchodzi czas na podziwianie dzieła. Architektoniczne arcydzieło można zaprezentować na wiele sposobów – powiesić w widocznym miejscu, przymocować do ściany lub użyć go jako dekoracji stołu.

– Mamy regał z książkami i pamiątkami, więc planujemy umieścić tam część rzeczy Dana z Japonii, aby wskazać motyw przewodni – mówi Paula.

Dan i Paula uważają, że ta aktywność jest doskonałym narzędziem do nauki o innych kulturach, a także przyjemnym i kreatywnym sposobem spędzania czasu. – Jest tak wiele rzeczy, których możemy nauczyć się od innych osób – mówi Dan. – Istnieje również wiele pięknych obiektów i dźwięków, które za każdym razem wzmacniają poczucie, że żyjemy w bardzo szczególnym miejscu, które powinniśmy szanować i chronić.

Czy zainspirowaliśmy Cię do stworzenia własnego arcydzieła? Przejrzyj wpisy z hasztagiem #MadeWithPixma, aby zapoznać się z innymi kreatywnymi pomysłami, a następnie podziel się swoimi ręcznie wykonanymi cudami świata, oznaczając je @canonemea.

Autorka: Lorna Dockerill

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Tworzenie układu słonecznego z papieru

  Poświęć trochę czasu na ponowne nawiązanie kontaktu, naukę i zabawę, korzystając z kolekcji papierowych rękodzieł o tematyce kosmicznej z Creative Park.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Dziennik podróży jak u profesjonalisty

  Wykorzystaj swoje wakacyjne zdjęcia zrobione za pomocą Canon Zoemini S2 do utworzenia spersonalizowanego dziennika kreatywnego.

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki dla projektantów

  Drukarki to podstawowe narzędzia dla projektantów. Pomagamy wybrać model dostosowany do Twoich potrzeb.

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Najważniejsze wskazówki dotyczące przemyślanych prezentów z papieru

  Dowiedz się, w jaki sposób możesz tworzyć wyjątkowe prezenty, korzystając z Creative Park firmy Canon i drukarki PIXMA.