NAGRYWANIE VLOGÓW

Najlepsze aparaty i obiektywy do vlogowania

Znajdź idealne aparaty i obiektywy firmy Canon do vlogowania, które wzbogacą Twoje materiały i zapewnią doskonałą jakość obrazu.
The screen of a Canon PowerShot V10 shows a smiling woman with a guitar recording a vlog.

Prowadzenie vloga to doskonały sposób na to, aby ludzie mogli Cię poznać. Do jego nagrywania potrzebna jednak aparatu/kamery dla vlogerów. Bez względu na to, czy marzysz o zostaniu twórcą internetowym i zdobyciu tysięcy fanów w mediach społecznościowych i subskrybentów w serwisie YouTube, czy chcesz się dobrze bawić, dzieląc się swoim hobby lub relacjonując wakacyjne przygody, masz mnóstwo możliwości, by wykazać się kreatywnością i pokazać siebie światu poprzez vloga. W sieci działa już wielu vlogerów, ale otwarte i kreatywne osoby, które mają coś do powiedzenia, zawsze znajdą sposób na to, by usłyszano ich głos.

Teraz przekaz i styl zależą tylko od Ciebie. Przeznaczone dla vlogerów aparaty i obiektywy marki Canon ułatwiają i uprzyjemniają wprowadzanie w życie pomysłów. Zapewniają obraz o świetnej jakości i twórczą kontrolę niezbędną do tworzenia dopracowanych vlogów. Wszystkie te modele mają wbudowane funkcje Wi-Fi i Bluetooth, a także rozwiązania z zakresu prowadzenia transmisji na żywo, dzięki którym można błyskawicznie udostępniać filmy i zdjęcia, przesyłając je bezprzewodowo na smartfon, a następnie do mediów społecznościowych.

Oto najlepsze aparaty i obiektywy Canon dla vlogerów – dla osób, które rozpoczynają przygodę z vlogowaniem lub chcą przejść na wyższy poziom zaawansowania. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się dlaczego.

Grupa ludzi uśmiecha się i pozuje, patrząc w stronę kamery Canon PowerShot V10 trzymanej przez osobę po lewej stronie.

Kamera Canon PowerShot V10 jest mobilna i łatwa w obsłudze. Została zaprojektowana z myślą o vlogowaniu i wyposażona w mikrofony stereo, odchylany ekran, a nawet wbudowaną podstawkę.

Użytkownik w jednej dłoni trzyma kamerę Canon PowerShot V10, a w drugiej smartfon z aplikacją Canon Camera Connect, która przesyła pliki z kamery.

Dzięki wbudowanej łączności Bluetooth i Wi-Fi kamera Canon PowerShot V10 ułatwia udostępnianie vlogów. Zainstaluj w smartfonie bezpłatną aplikację Canon Camera Connect, aby przesyłać filmy, a nawet zdalnie sterować kamerą PowerShot V10.

1. Canon PowerShot V10

Najmniejsza i najłatwiejsza w obsłudze, wyposażona w podstawkę kamera Canon do nagrywania vlogów

 • Matryca: 13,1 MP, CMOS, o wielkości 1 cala1
 • System AF: ciągły AF ze śledzeniem obiektu
 • Ekran: odchylany ekran dotykowy o przekątnej 5 cm
 • Stabilizacja obrazu (w trybach filmowania): stabilizacja cyfrowa filmu lub automatyczne poziomowanie
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K (3840 × 2160)
 • Audio: wbudowane mikrofony stereo i wejście mikrofonowe
 • Podstawka: wbudowana
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie
 • Masa: 211 g

Proste elementy sterujące, kompaktowa konstrukcja i w pełni zautomatyzowane tryby aparatu Canon PowerShot V10 ułatwiają stawianie pierwszych kroków w świecie vlogowania. Kamera ma także tryb ręczny i szereg zaawansowanych funkcji twórczych, które przydadzą się bardziej zaawansowanym twórcom vlogów. Ta lekka kamera, która bez problemu mieści się w kieszeni, sprawdza się w każdym miejscu i jest gotowa do spontanicznego tworzenia vlogów lub prowadzenia transmisji na żywo, gdy poczujesz taką potrzebę.

Jeśli dopiero zaczynasz vlogowanie, możesz skorzystać z automatycznego trybu filmowania, trybu filmowania z efektem wygładzania skóry lub funkcji AF ze śledzeniem twarzy, dostępnych w kamerze PowerShot V10. Kamera PowerShot V10 może nagrywać filmy w rozdzielczości 4K UHD z szybkością 30 kl./s i Full HD z szybkością 60 kl./s, a ultraszerokokątny obiektyw 6,6 mm (odpowiednik ogniskowej 19 mm w formacie 35 mm) z przysłoną f/2,8 zapewnia dużo światła podczas fotografowania w pomieszczeniach lub o zmierzchu oraz małą głębię ostrości. Jest tu odchylany ekran, który ułatwia sprawdzanie kadru podczas nagrywania vlogów. Wbudowany mikrofon stereofoniczny zapewnia dźwięk o znakomitej jakości. Dostępne jest również gniazdo mikrofonowe 3,5 mm, do którego można podłączyć mikrofon zewnętrzny, np. mikrofon stereo Canon DM-E100.

W przeciwieństwie do smartfona kamera PowerShot V10 ma wbudowaną podstawkę, którą można regulować zarówno w przypadku rejestrowania obrazu z góry, jak i z dołu – nie trzeba używać statywu (ale można, bo jest dostępne standardowe mocowanie).

Kamera PowerShot V10 umożliwia udostępnianie treści za pomocą bezpłatnej aplikacji Canon Camera Connect – jest to równie proste, co samo nagrywanie. Jest również zgodna z usługą w chmurze image.canon, dzięki czemu można automatycznie przesyłać zawartość do chmury i dalej do serwisów internetowych, takich jak Google Drive™ i YouTube.

Człowiek w dużym płaszczu filmuje siebie za pomocą aparatu Canon PowerShot G7 X Mark III na ręcznym gimbalu.

Filmowiec i fotograf Jamie James testuje aparat Canon PowerShot G7 X Mark III w trakcie plenerowej sesji.

Aparat Canon PowerShot G7 X Mark III na turkusowej macie – z zewnętrznym mikrofonem i pilotem zdalnego sterowania.

Nagrywaj niezawodny dźwięk. Aparat PowerShot G7 X Mark III ma gniazdo 3,5 mm na zewnętrzny mikrofon, dzięki czemu dźwięk dorówna jakością obrazowi.

2. Canon PowerShot G7 X Mark III

Kompaktowy aparat Canon do nagrywania filmów w każdym miejscu

 • Matryca: 1-calowa matryca CMOS o rozdzielczości 20,1 MP
 • Ekran: odchylany ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cm
 • System AF: ciągły AF z funkcją śledzenia twarzy i obiektów; 31 punktów AF
 • Stabilizacja obrazu: 4-stopniowy mechanizm stabilizacji obrazu oparty na przesuwaniu soczewek obiektywu, inteligentny stabilizator obrazu z 5-osiową zaawansowaną dynamiczną stabilizacją obrazu i automatycznym poziomowaniem
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K (3840 × 2160)
 • Filtr: wbudowany filtr szary
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie

Canon PowerShot G7 X Mark III to kompaktowy aparat z dużą matrycą i wbudowanym obiektywem o zakresie ogniskowej 24–100 mm (w przeliczeniu na pełną klatkę) i z przysłoną f/1,8–2,8. Połączenie niewielkiej wagi i dużej matrycy sprawia, że aparat doskonale nadaje się do tworzenia vlogów i filmów do serwisu YouTube poza domem. Możesz włożyć go do kieszeni i zabrać ze sobą wszędzie – zmierzy się z każdym postawionym przed nim wyzwaniem. Wbudowany obiektyw jest niezwykle szybki – dzięki niemu nie przegapisz żadnej ważnej chwili. Odchylany ekran sprawia, że filmowanie siebie w drodze jest dziecinnie proste.

Aparat PowerShot G7 X Mark III obsługuje ogromny zakres ogniskowej i ma duży zasięg. Na przykład podczas imprezy sportowej możesz objąć całe ujęcie, aby później powiększyć je do końca zakresu ogniskowych (100 mm) i uchwycić dynamiczne wydarzenie. Następnie oddal obraz, obróć ekran dotykowy do góry, naciśnij go i nagraj swoją reakcję!

PowerShot G7 X Mark III ma również znakomitą funkcję wykrywania twarzy oraz tryb śledzenia. Teraz możesz swobodnie poruszać się, z emocji podnosić ręce w górę i uwieczniać swoje reakcje na to, co się dzieje, nie martwiąc się o to, że Twoja twarz pozostanie poza strefą ostrości.

Aparat PowerShot G7 X Mark III doskonale sprawdza się w każdych warunkach oświetleniowych, zarówno w pełnym słońcu, jak i w oświetlonej lampą sypialni. To po prostu aparat idealny.

5-osiowy zaawansowany dynamiczny stabilizator obrazu pozwala rejestrować niezwykle stabilne materiały, nawet przy pełnym zbliżeniu, a także podczas panoramowania i w ruchu.

Umieszczony na statywie aparat Canon EOS R50 stoi na stole i filmuje kobietę w różowym kombinezonie otoczoną narzędziami do tworzenia rękodzieł.

Aparat Canon EOS R50 jest zgodny z obiektywami RF (a także z obiektywami EF za pośrednictwem różnych adapterów mocowania EF-EOS R), co zapewnia szeroki zakres twórczych możliwości. Użyj jasnego obiektywu stałoogniskowego, takiego jak Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM, aby uzyskać bardzo małą głębię ostrości i kinematograficzny wygląd, lub ultraszerokokątnego obiektywu Canon RF 16mm F2.8 STM, aby uchwycić otoczenie nawet wtedy, gdy jesteś stosunkowo blisko aparatu.

Talerz z jedzeniem leży obok aparatu Canon EOS R50, który założono na statyw i umieszczono na stole. Osoba trzyma w dłoni smartfon, na którego ekranie widoczny jest ten sam obraz, co na ekranie aparatu.

Aparat EOS R50 współpracuje również z bezpłatną aplikacją Canon Camera Connect, która umożliwia udostępnianie materiałów w serwisach społecznościowych oraz zdalne sterowanie aparatem.

3. Canon EOS R50

Lekki aparat Canon z obsługą wymiennych obiektywów – do tworzenia vlogów w jakości 4K w domu i w podróży

 • Matryca: 24,2 MP, format CMOS APS-C
 • System AF: Dual Pixel CMOS AF II z wykrywaniem twarzy i oczu oraz AF ze śledzeniem (ludzi, zwierząt i pojazdów)
 • Ekran: obracany ekran dotykowy LCD o przekątnej 7,5 cm; 1,62 mln punktów
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu wideo: 4K (3840 × 2160); nadpróbkowana z 6K
 • System obiektywów: obiektywy RF i RF-S, obiektywy EF i EF-S za pośrednictwem adapterów mocowania
 • Wizjer: kolorowy wizjer elektroniczny (EVF) OLED, 2,36 mln punktów
 • Audio: wbudowane mikrofony stereofoniczne; wejście mikrofonowe
 • Tryb samowyzwalacza filmowania: 2 sekundy, 10 sekund, zdalnie
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie
 • Masa: 375 g

Aparat EOS R50 z matrycą APS-C o rozdzielczości 24,2 MP pozwala nagrywać w jakości 4K (bez przycinania kadru) w domu. Jednak jest tak lekki, że umożliwia bezproblemowe vlogowanie w plenerze. Dzięki kompaktowej konstrukcji, wysuwanemu i obracanemu ekranowi dotykowemu oraz poręcznym elementom sterującym aparat EOS R50 jest również łatwy w obsłudze w każdych okolicznościach pracy.

Chcesz przejść na wyższy poziom zaawansowania? Aparat EOS R50 ma najnowszy inteligentny system automatycznej regulacji ostrości firmy Canon, który umożliwia śledzenie oczu, twarzy, głowy i ciała podczas filmowania, a także specjalny tryb prezentacji produktu, który niezawodnie przełącza ostrość między użytkownikiem a prezentowanym produktem.

Aparat EOS R50 umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4K z nadpróbkowaniem z matrycy 6K, co przekłada się na maksymalną jakość. Z kolei w przypadku filmów w jakości Full HD 120 kl./s można tworzyć kinematograficzne efekty odtwarzania w zwolnionym tempie. Korzystając z formatu nagrywania 9:16 oraz łączności Wi-Fi w aparacie EOS R50, można rejestrować nagrania gotowe do umieszczenia w mediach społecznościowych. Model EOS R50 może zasilać akcesoria podłączone do stopki wielofunkcyjnej. Ma też złącze micro-HDMI i gniazdo stereo 3,5 mm do podłączania takich akcesoriów jak monitory i mikrofony.

Plenerowe zdjęcie produktu przedstawiające przygotowany do filmowania aparat Canon EOS R10 z podłączonym mikrofonem i ministatywem.

Aparat Canon EOS R10 został stworzony z myślą o twórcach, którzy uwielbiają przygody. Ten ważący zaledwie 429 g zestaw idealnie sprawdza się w rękach podróżujących vlogerów i osób, które pracują bez statywu i w plenerze. Tutaj jest on pokazany z mikrofonem stereo Canon DM-E1D i uchwytem statywowym HG-100TBR (obydwa elementy sprzedawane oddzielnie).

4. Canon EOS R10

Najlepszy aparat Canon dla okazjonalnych twórców treści w serwisach społecznościowych

 • Matryca: 24,2 MP, format APS-C
 • System AF: technologia Dual Pixel CMOS AF z funkcją śledzenia oczu, twarzy, zwierząt i pojazdów
 • Ekran: obracany ekran dotykowy LCD o przekątnej 7,6 cm; 1,04 mln punktów
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu wideo: 4K (3840 × 2160); 6K (nadpróbkowany)
 • System obiektywów: obiektywy RF-S; obiektywy RF (ze współczynnikiem kadrowania 1,6x); obiektywy EF i EF-S za pośrednictwem adapterów mocowania
 • Wizjer: wizjer elektroniczny (EVF) o rozdzielczości 2,36 mln punktów i z powiększeniem 0,95x
 • Dźwięk: wbudowany mikrofon z redukcją odgłosów pracy aparatu; wejście mikrofonowe
 • Tryb samowyzwalacza filmowania: 2 sekundy, 10 sekund, zdalnie
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie
 • Masa: 429 g

Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą filmowania z coraz bardziej popularnym kontem w mediach społecznościowych czy osobą początkującą, która szuka najlepszego aparatu do dla vlogerów, aby rozpocząć przygodę w serwisie YouTube, model Canon EOS R10 zapewnia wszystko, czego potrzebujesz. Aparat EOS R10 – przystępny cenowo, podstawowy model z systemu aparatów bezlusterkowych EOS R firmy Canon – zapewnia dostęp do profesjonalnego mocowania RF firmy Canon, które umożliwia błyskawiczne automatyczne ustawianie ostrości przy użyciu specjalnie opracowanych obiektywów RF-S. Do tej grupy należy niedrogi i kompaktowy obiektyw Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, który idealnie nadaje się do zastosowań ogólnych i do rozpoczęcia przygody z systemem aparatów bezlusterkowych.

Inteligentny AF firmy Canon, wykorzystujący proces uczenia głębokiego umożliwia aparatowi EOS R10 bezproblemowe śledzenie oczu i twarzy w całym kadrze2, dzięki czemu niezależnie od warunków oświetleniowych zawsze będziesz w centrum uwagi. Co więcej, aparat EOS R10 może śledzić także zwierzęta.

Matryca APS-C (24,2 MP) zapewnia obraz o niewiarygodnej jakości. Umożliwia zapis w rozdzielczości 4K z szybkością do 60p – bez ograniczeń w odniesieniu do czasu nagrywania. W przypadku filmowania w zwolnionym tempie aparat EOS R10 zapisuje 120 kl./s w jakości Full HD. Z kolei pionowe tryby filmowania umożliwiają nagrywanie materiału z myślą o serwisach Instagram i TikTok.

Aparat EOS R10 zaprojektowano z myślą o vlogerach, którzy pracują bez statywu. Ma obracany ekran dotykowy, który umożliwia wszechstronną pracę i zapewnia podgląd filmowanego kadru. Po sparowaniu z lekkim i kompaktowym obiektywem Canon RF 16mm F2.8 STMdoskonałym obiektywem dla początkujących vlogerów – zapewnia czysty, wyraźny, ultraszerokokątny obraz. Należy pamiętać, że użycie obiektywu RF przeznaczonego do aparatu pełnoklatkowego w aparacie z matrycą APS-C spowoduje zwiększenie zasięgu obiektywu o współczynnik 1,6x, co oznacza, że obiekt wypełni większą część kadru.

W przeszłości nawet najlepsze aparaty dla vlogerów tworzących treści, np. do serwisu YouTube, musiały mieć zewnętrzne mikrofony. Jednak model EOS R10 ma wbudowany mikrofon, który automatycznie redukuje odgłosy pracy aparatu, zapewniając czysty dźwięk, co bardzo przydaje się podczas vlogowania w ruchu.

Kobieta stojąca tyłem do aparatu trzyma model Canon EOS R7 z zamocowanym mikrofonem w wyciągniętej dłoni.

Dzięki matrycy o rozdzielczości 32,5 MP i temu samemu zaawansowanemu systemowi autofokusa, który jest używany w profesjonalnych aparatach Canon, takich jak EOS R5EOS R5 C, model EOS R7 to fantastyczna opcja dla twórców, którzy chcą nadać swoim treściom zupełnie nowy wymiar.

5. Canon EOS R7

Idealny aparat Canon do tworzenia vlogów – dla twórców materiałów cyfrowych i entuzjastów, którzy chcą korzystać z profesjonalnych funkcji

 • Matryca: 32,5 MP, format APS-C
 • System AF: technologia Dual Pixel CMOS AF z funkcją śledzenia oczu, twarzy, zwierząt i pojazdów
 • Stabilizator obrazu w korpusie (IBIS): tak
 • Ekran: obracany ekran dotykowy LCD o przekątnej 7,6 cm; 1,62 mln punktów
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu wideo: 4K (3840 × 2160); 7K (nadpróbkowany)
 • Pamięć masowa: dwa gniazda kart SD
 • Wizjer: wizjer elektroniczny (EVF) o rozdzielczości 2,36 mln punktów i z powiększeniem 1,15x
 • System obiektywów: obiektywy RF-S; obiektywy RF (ze współczynnikiem kadrowania 1,6x); obiektywy EF i EF-S za pośrednictwem adapterów mocowania
 • Dźwięk: wbudowany mikrofon z redukcją odgłosów pracy aparatu; wejście mikrofonowe
 • Tryb samowyzwalacza filmowania: 2 sekundy, 10 sekund, zdalnie
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie
 • Masa: 539 g

Jeśli jesteś doświadczonym twórcą treści cyfrowych lub chcesz po prostu podnieść poziom treści na vlogu, aby je wyróżnić, idealnym rozwiązaniem jest profesjonalnej jakości aparat z systemu EOS R z matrycą APS-C, taki jak Canon EOS R7. Dzięki matrycy o rozdzielczości 32,5 MP i mocowaniu obiektywu RF, które zapewnia dostęp do gamy profesjonalnych obiektywów RF firmy Canon, a także wszystkich modeli obiektywów EF-S i EF, aparat EOS R7 zapewni czystą, profesjonalną jakość obrazu, dzięki czemu wyróżnisz się w serwisie YouTube lub Instagram. Aparat EOS R7 ma ten sam inteligentny autofokus, co model EOS R10. Wykorzystuje 527 stref AF (651 w przypadku zdjęć) do śledzenia obiektów, twarzy i oczu w całym kadrze2, co zapewnia ostrość obrazu w każdej sekundzie.

Model EOS R7, przeznaczony dla myślących perspektywicznie niezależnych twórców treści, obsługuje rozdzielczość 4K 60p i 7K 30p z nadpróbkowaniem obrazu. Generuje niezwykle szczegółowy obraz przeskalowany do rozdzielczości 4K. Zapis wewnętrzny przy użyciu profilu Canon Log 3 zapewnia dużą swobodę twórczą na etapie postprodukcji.

Aparat Canon EOS R7 z 5-osiowym stabilizatorem obrazu (IBIS) został opracowany z myślą o stabilnym fotografowaniu z ręki nawet w warunkach najsłabszego oświetlenia i przy użyciu obiektywów niemających mechanizmu IS. Po sparowaniu z obiektywem RF ze stabilizatorem obrazu, takim jak wszechstronny obiektyw Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, który łączy szeroki kąt widzenia z jasną maksymalną przysłoną, aparat EOS R7 zapewnia nawet 7-stopniową3 stabilizację obrazu, co przekłada się na pozbawione drgań, wyraźne treści nawet podczas fotografowania w ruchu.

Aparat EOS R7 jest odporny na kurz i wodę oraz wyposażony w dwa gniazda kart pamięci. Umożliwia to jednoczesne nagrywanie oraz tworzenie kopii zapasowych wszystkich nagrań. Wszystkie te funkcje sprawiają, że aparat EOS R7 jest idealny dla twórców uwielbiających przygody, którzy nigdy nie są w stanie przewidzieć, w jakich warunkach będą pracować.

Podobnie jak model EOS R10 aparat EOS R7 ma obracany ekran dotykowy LCD, który umożliwia vlogowanie z ręki. Z kolei wbudowany mikrofon z wewnętrzną redukcją odgłosów pracy aparatu zapewnia dźwięk odpowiadający jakością materiałowi wideo.

Aparat Canon EOS R8 jest ustawiony na statywie.

Aparat Canon EOS R8 umożliwia nagrywanie filmów w jakości UHD 4K 60p dzięki pełnoklatkowej matrycy o rozdzielczości 24,2 MP i procesorowi DIGIC X.

6. Canon EOS R8

Zaawansowany, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy dla vlogerów spragnionych nowych możliwości twórczych

 • Matryca: pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24,2 MP
 • System AF: Dual Pixel CMOS AF II z wykrywaniem twarzy i oczu oraz AF ze śledzeniem (ludzi, zwierząt i pojazdów) i możliwością wykrywania do poziomu -6,5 EV
 • Ekran: obracany ekran dotykowy LCD o przekątnej 7,5 cm; 1,62 mln punktów
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K (3840 × 2160)
 • System obiektywów: obiektywy RF i RF-S, obiektywy EF i EF-S za pośrednictwem adapterów mocowania
 • Wizjer: kolorowy wizjer EVF OLED, 2,36 mln punktów
 • Dźwięk: wbudowane mikrofony stereofoniczne; wejście mikrofonowe; wyjście słuchawkowe
 • Tryb samowyzwalacza filmowania: 2 sekundy, 10 sekund, zdalnie
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie
 • Waga: 461 g

Aparat pełnoklatkowy, taki jak Canon EOS R8, to doskonały sposób na poszerzenie kreatywnych horyzontów. Duża matryca 35 mm umożliwia bardziej skuteczną pracę w trudnych i zmiennych warunkach oświetleniowych, a do tego daje większą kontrolę nad głębią ostrości i efektem bokeh, co pomaga dostosować nastrój i atmosferę treści.

Aparat Canon EOS R8 ma wyjątkowo mocny zestaw funkcji do nagrywania filmów. Funkcje te pozwalają na pełne wykorzystanie matrycy 24,2 MP i procesora DIGIC X, aby uzyskać najwyższą jakość UHD 4K 60p (nadpróbkowanie przy 6K), a także rozdzielczość Full HD 1080p z prędkością do 180 klatek na sekundę, co zapewnia bardzo zwolnione tempo. Aparat EOS R8 umożliwia także nagrywanie dłuższych filmów bez konieczności spoglądania na zegarek, ponieważ pozwala nagrać nawet dwie godzin filmu w jednym ujęciu z szybkością do 30 kl./s.

Z myślą o tworzeniu vloga w ruchu aparat Canon EOS R8 wyposażono w funkcję Movie Digital IS, która zapewnia stabilność obrazu i zapobiega drganiom podczas nagrywania filmów z ręki. 5-osiowy stabilizator obrazu przeciwdziała drganiom w dowolnym kierunku. W przypadku korzystania z obiektywów wyposażonych w optyczny stabilizator obrazu skuteczność tego rozwiązania jest jeszcze większa.

Oprócz krystalicznie czystego wizjera OLED aparat ma też duży, odchylany ekran dotykowy z tyłu. Ekran jest w pełni uchylny, dzięki czemu możesz obserwować, co robisz, gdy występujesz przed aparatem. Aby zapewnić Twoim vlogom łączność z całym światem, aparat EOS R8 obsługuje łączność Bluetooth, Wi-Fi i USB-C.

Połączenie przez złącze USB-C jest szczególnie przydatne podczas transmisji na żywo, a dodatkowe opcje łączności obejmują gniazda mikrofonu stereofonicznego i słuchawek stereo oraz port mini-HDMI. Aparat EOS R8 ma też w wielofunkcyjną stopkę, która umożliwia montaż i bezpośrednie podłączenie smartfona z systemem Android (za pomocą adaptera smartfona Canon AD-P1) lub specjalistycznego stereofonicznego mikrofonu kierunkowego DM-E1D. Aparat Canon EOS R8 to doskonale urządzenie do tworzenia vlogów.

Uśmiechnięta kobieta w różowej sukience trzyma przed sobą aparat Canon z obiektywem Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM, używając uchwytu statywu.

Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM to idealny obiektyw dla vlogerów do aparatów z matrycą APS-C, o jednym z najszerszych dostępnych kątów oraz niezwykle lekkiej i kompaktowej konstrukcji.

Jeśli zdecydujesz się na jeden z aparatów z wymiennymi obiektywami, na rynku jest wiele obiektywów firmy Canon, które doskonale nadają się do vlogowania, łącząc szerokie pola widzenia z wyjątkową jakością obrazu.

W przypadku aparatów z matrycą APS-C, takich jak EOS R50, EOS R10 i EOS R7, obiektyw Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM jest idealnym rozwiązaniem na długie dni w podróży. Ten lekki i kompaktowy obiektyw zapewnia ostry i stabilny obraz podczas fotografowania z ręki. Jest to idealny pierwszy obiektyw do noszenia ze sobą, który pozwala zarówno fotografować z szerokiego kąta, jak i robić intymne portrety.

Nowy obiektyw Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM to kompaktowy, ultraszerokokątny obiektyw do aparatów z matrycą APS-C, który łączy niezwykle duży kąt widzenia z niewielką konstrukcją. Główną zaletą ultraszerokokątnego pola widzenia jest to, że możesz występować przed kamerą, wypełniając resztę kadru rozległym tłem, dosłownie umieszczając się w szerszym kontekście sceny. Stabilizacja obrazu oznacza, że można fotografować w ruchu, a także rejestrować stabilny obraz nawet podczas pracy z ręki.

Jeśli korzystasz z aparatu pełnoklatkowego, takiego jak EOS R8, wówczas przystępny cenowo ultraszerokokątny obiektyw Canon RF 16mm F2.8 STM doskonale sprawdza się jako pierwszy obiektyw dla początkujących vlogerów. Umożliwia bardzo kreatywną pracę twórcom treści, którzy chcą pracować zarówno we wnętrzach, jak i w rozległych plenerach. Model RF 24mm F1.8 MACRO IS STM łączy szeroki kąt widzenia z jasną maksymalną przysłoną i wewnętrzną stabilizacją. Z kolei model RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM obsługuje uniwersalny zakres ogniskowych, który spełni Twoje potrzeby (bardzo szeroki kąt do vlogowania z ręki i węższy kąt, gdy zależy Ci na większym zasięg). Niewielki, wysuwany i lekki model Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM to także idealne rozwiązanie na długie dni w podróży.

Wybór najlepszego aparatu do tworzenia vlogów

Należące do kompleksowej gamy aparatów/kamer Canon dla vlogerów urządzenia sprawdzą się w rękach początkujących vlogerów i osób, które chcą przejść na wyższy poziom zaawansowania. Jednym z takich urządzeń jest specjalna, łatwa w obsłudze kamera PowerShot V10. Dostępne są też wszechstronne aparaty z obsługą wymiennych obiektywów, w tym model EOS R50.

Chcesz tworzyć jeszcze lepsze vlogi? Dowiedz się więcej o pierwszych doświadczeniach twórczyni treści Aleksandry Andriejewej związanych z nagrywaniem filmów pełnoklatkowym aparatem Canon EOS R84 oraz o tym, jak wykorzystała ten aparat do stworzenia filmu haiku4. Jeśli interesuje Cię produkcja wideo z prawdziwego zdarzenia, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych aparatach/kamerach i obiektywach do tworzenia filmów publikowanych w serwisie YouTube4.

Autorzy: Jeff Meyer, Peter Wolinski i Matthew Richards

 1. W przybliżeniu 13,1 MP w przypadku nagrywania filmów; około 15,2 MP w przypadku fotografowania
 2. Ma zastosowanie, gdy podczas śledzenia jest wyświetlana ramka obiektu, a do aparatu podłączono zgodny obiektyw i włączono pełnozakresowy autofokus lub gdy obiekt zostanie wykryty w innym trybie obszaru.
 3. Siedem stopni wg stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association; obiektyw Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM, ogniskowa 150 mm.
 4. Dostępne tylko w wybranych językach.

  Google, Google Drive i YouTube są znakami towarowymi Google LLC, a niniejsza witryna nie jest w żaden sposób wspierana przez firmę Google ani z nią powiązana.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • NAGRYWANIE VLOGÓW

  Poznaj PowerShot V10

  Dowiedz się, dlaczego mała kamera 4K dla vlogerów firmy Canon jest doskonałym wielofunkcyjnym zestawem dla początkujących.

 • NAGRYWANIE VLOGÓW

  Tworzenie treści aparatem EOS R50

  Aparat EOS R50 marki Canon umożliwia tworzenia bardziej zaawansowanych treści do mediów społecznościowych.

 • NAGRYWANIE VLOGÓW

  Jak zostać blogerem?

  Zacznij tworzyć wysokiej jakości vlogi, korzystając z naszych wskazówek dla początkujących.

 • PODRÓŻE

  Idealny towarzysz podróży

  Profesjonalny fotograf Martin Bissig udaje się w podróż na Sri Lankę z aparatem EOS R10.