NAGRYWANIE VLOGÓW

Polecane aparaty Canon do tworzenia vlogów

Dowiedz się, jak aparaty Canon dla vlogerów zapewniają użytkownikowi dużą kontrolę i niesamowitą jakość obrazu, dzięki czemu ożywią każdego vloga.
Osoba nagrywająca vlog aparatem Canon EOS R10. W tle znajduje się drzewo z pomarańczami.

Prowadzenie vloga to doskonały sposób na to, aby ludzie mogli Cię poznać. Jednak potrzebny jest do tego aparat nadający się do nagrywania vlogów. Bez względu na to, czy marzysz o zostaniu twórcą internetowym i zdobyciu tysięcy fanów w mediach społecznościowych i subskrybentów w serwisie YouTube, czy chcesz się dobrze bawić, dzieląc się swoim hobby lub relacjonując wakacyjne przygody, masz mnóstwo możliwości, by wykazać się kreatywnością i pokazać siebie światu poprzez vloga. W sieci działa już wielu vlogerów, ale otwarte i kreatywne osoby, które mają coś do powiedzenia, zawsze znajdą sposób na to, by usłyszano ich głos.

Sympatyczne zachowanie i przekaz zależą wyłącznie od Ciebie. Prezentujemy trzy aparaty Canon dla vlogerów, które sprawią, że wprowadzisz w życie swoje pomysły łatwo i w przyjemny sposób. Zapewniają one obraz o świetnej jakości i twórczą kontrolę niezbędną do tworzenia dopracowanych vlogów. Wszystkie te modele mają wbudowane funkcje Wi-Fi i Bluetooth, dzięki którym można błyskawicznie udostępniać filmy i zdjęcia, przesyłając je bezprzewodowo na smartfon, a następnie do mediów społecznościowych.

Oto najlepsze aparaty Canon dla vlogerów – w dalszej części artykułu dowiesz się dlaczego.

Plenerowe zdjęcie produktu przedstawiające przygotowany do filmowania aparat Canon EOS R10 z podłączonym mikrofonem i ministatywem.

Aparat Canon EOS R10 został stworzony z myślą o twórcach, którzy uwielbiają przygody. Ten ważący zaledwie 429 g zestaw idealnie sprawdza się w rękach podróżujących vlogerów i osób, które pracują bez statywu i w plenerze.

1. Canon EOS R10

Najlepszy aparat Canon dla początkujących vlogerów i okazjonalnych twórców treści w serwisów społecznościowych

 • Matryca: 24,2 MP, format APS-C
 • System AF: technologia Dual Pixel CMOS AF z funkcją śledzenia oczu, twarzy, zwierząt i pojazdów
 • Ekran: obracany ekran dotykowy LCD o przekątnej 7,6 cm; 1,04 mln punktów
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu wideo: 4K (3840 × 2160); 6K (nadpróbkowany)
 • System obiektywów: obiektywy RF-S; obiektywy RF (ze współczynnikiem kadrowania 1,6x); obiektywy EF i EF-S za pośrednictwem adapterów mocowania
 • Wizjer: wizjer elektroniczny (EVF) o rozdzielczości 2,36 mln punktów i z powiększeniem 0,95x
 • Dźwięk: wbudowany mikrofon z redukcją odgłosów pracy aparatu; wejście mikrofonowe
 • Tryb samowyzwalacza filmowania: 2 sekundy, 10 sekund, zdalnie
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie
 • Masa: 429 g


Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą filmowania z coraz bardziej popularnym kontem w mediach społecznościowych czy osobą początkującą, która szuka najlepszego aparatu do dla vlogerów, aby rozpocząć przygodę w serwisie YouTube, model Canon EOS R10 zapewnia wszystko, czego potrzebujesz. Aparat EOS R10 – przystępny cenowo, podstawowy model z systemu aparatów bezlusterkowych EOS R firmy Canon – zapewnia dostęp do profesjonalnego mocowania RF firmy Canon, które umożliwia błyskawiczne automatyczne ustawianie ostrości przy użyciu specjalnie opracowanych obiektywów RF-S. Do tej grupy należy niedrogi i kompaktowy obiektyw Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, który idealnie nadaje się do zastosowań ogólnych i do rozpoczęcia przygody z systemem aparatów bezlusterkowych.

Inteligentny AF firmy Canon, wykorzystujący proces uczenia głębokiego umożliwia aparatowi EOS R10 bezproblemowe śledzenie oczu i twarzy w całym kadrze1, dzięki czemu niezależnie od warunków oświetleniowych zawsze będziesz w centrum uwagi. Co więcej, aparat EOS R10 może śledzić także zwierzęta.

Matryca APS-C (24,2 MP) zapewnia obraz o niewiarygodnej jakości. Umożliwia zapis w rozdzielczości 4K z szybkością do 60p – bez ograniczeń w odniesieniu do czasu nagrywania. W przypadku filmowania w zwolnionym tempie aparat EOS R10 zapisuje 120 kl./s w jakości Full HD. Z kolei pionowe tryby filmowania umożliwiają nagrywanie materiału z myślą o serwisach Instagram i TikTok.

Aparat EOS R10 zaprojektowano z myślą o vlogerach, którzy pracują bez statywu. Waży zaledwie 429 g i ma obracany ekran dotykowy. Dzięki temu umożliwia wszechstronną pracę i zapewnia podgląd filmowanego kadru. Po sparowaniu z lekkim i kompaktowym obiektywem Canon RF 16mm F2.8 STMdoskonałym obiektywem dla początkujących vlogerów – zapewnia czysty, wyraźny, ultraszerokokątny obraz. Należy pamiętać, że użycie obiektywu RF przeznaczonego do aparatu pełnoklatkowego w aparacie z matrycą APS-C spowoduje zwiększenie zasięgu obiektywu o współczynnik 1,6x, co oznacza, że obiekt wypełni większą część kadru.

W przeszłości nawet najlepsze aparaty dla vlogerów tworzących treści, np. do serwisu YouTube, musiały mieć zewnętrzne mikrofony. Jednak model EOS R10 ma wbudowany mikrofon, który automatycznie redukuje odgłosy pracy aparatu, zapewniając czysty dźwięk, co bardzo przydaje się podczas vlogowania w ruchu.

Kobieta stojąca tyłem do aparatu trzyma model Canon EOS R7 z zamocowanym mikrofonem w wyciągniętej dłoni.

Dzięki matrycy o rozdzielczości 32,5 MP i temu samemu zaawansowanemu systemowi autofokusa, który jest używany w profesjonalnych aparatach Canon, takich jak EOS R5EOS R5 C, model EOS R7 to fantastyczna opcja dla twórców, którzy chcą nadać swoim treściom zupełnie nowy wymiar.

2. Canon EOS R7

Dla twórców treści cyfrowych i entuzjastów, którym zależy na profesjonalnych funkcjach

 • Matryca: 32,5 MP, format APS-C
 • System AF: technologia Dual Pixel CMOS AF z funkcją śledzenia oczu, twarzy, zwierząt i pojazdów
 • Stabilizator obrazu w korpusie (IBIS): tak
 • Ekran: obracany ekran dotykowy LCD o przekątnej 7,6 cm; 1,62 mln punktów
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu wideo: 4K (3840 × 2160); 7K (nadpróbkowany)
 • Pamięć masowa: dwa gniazda kart SD
 • Wizjer: wizjer elektroniczny (EVF) o rozdzielczości 2,36 mln punktów i z powiększeniem 1,15x
 • System obiektywów: obiektywy RF-S; obiektywy RF (ze współczynnikiem kadrowania 1,6x); obiektywy EF i EF-S za pośrednictwem adapterów mocowania
 • Dźwięk: wbudowany mikrofon z redukcją odgłosów pracy aparatu; wejście mikrofonowe
 • Tryb samowyzwalacza filmowania: 2 sekundy, 10 sekund, zdalnie
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie
 • Masa: 539 g


Jeśli jesteś doświadczonym twórcą treści cyfrowych lub chcesz po prostu podnieść poziom treści na vlogu, aby je wyróżnić, idealnym rozwiązaniem jest profesjonalnej jakości aparat z systemu EOS R z matrycą APS-C, taki jak Canon EOS R7. Dzięki matrycy o rozdzielczości 32,5 MP i mocowaniu obiektywu RF, które zapewnia dostęp do gamy profesjonalnych obiektywów RF firmy Canon, a także wszystkich modeli obiektywów EF-S i EF, aparat EOS R7 zapewni czystą, profesjonalną jakość obrazu, dzięki czemu wyróżnisz się w serwisie YouTube lub Instagram. Aparat EOS R7 ma ten sam inteligentny autofokus, co model EOS R10. Wykorzystuje 527 stref AF (651 w przypadku zdjęć) do śledzenia obiektów, twarzy i oczu w całym kadrze1, co zapewnia ostrość obrazu w każdej sekundzie.

Model EOS R7, przeznaczony dla myślących perspektywicznie niezależnych twórców treści, obsługuje rozdzielczość 4K 60p i 7K 30p z nadpróbkowaniem obrazu. Generuje niezwykle szczegółowy obraz przeskalowany do rozdzielczości 4K. Zapis wewnętrzny przy użyciu profilu Canon Log 3 zapewnia dużą swobodę twórczą na etapie postprodukcji.

Aparat Canon EOS R7 z 5-osiowym stabilizatorem obrazu (IBIS) został opracowany z myślą o stabilnym fotografowaniu z ręki nawet w warunkach najsłabszego oświetlenia i przy użyciu obiektywów niemających mechanizmu IS. Po sparowaniu z obiektywem RF ze stabilizatorem obrazu, takim jak wszechstronny obiektyw Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, który łączy szeroki kąt widzenia z jasną maksymalną przysłoną, aparat EOS R7 zapewnia nawet 7-stopniową2 stabilizację obrazu, co przekłada się na pozbawione drgań, wyraźne treści nawet podczas fotografowania w ruchu.

Aparat EOS R7 jest odporny na kurz i wodę oraz wyposażony w dwa gniazda kart pamięci. Umożliwia to jednoczesne nagrywanie oraz tworzenie kopii zapasowych wszystkich nagrań. Wszystkie te funkcje sprawiają, że aparat EOS R7 jest idealny dla twórców uwielbiających przygody, którzy nigdy nie są w stanie przewidzieć, w jakich warunkach będą pracować.

Podobnie jak model EOS R10 aparat EOS R7 ma obracany ekran dotykowy LCD, który umożliwia vlogowanie z ręki. Z kolei wbudowany mikrofon z wewnętrzną redukcją odgłosów pracy aparatu zapewnia dźwięk odpowiadający jakością materiałowi wideo.

Kobieta w jasnoniebieskiej kurtce patrzy na obracany ekran dotykowy zamontowanego na statywie aparatu Canon EOS RP.

Matryca CMOS (26,2 MP) aparatu EOS RP doskonale sprawdza się w słabym świetle, a obracany ekran dotykowy LCD zapewnia wyraźny obraz obiektu.

3. Canon EOS RP

Zaawansowany, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy dla vlogerów spragnionych nowych możliwości twórczych

 • Matryca: pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 26,2 MP
 • System AF: technologia Dual Pixel CMOS AF z funkcją śledzenia twarzy i oczu oraz możliwością wykrywania do poziomu -5 EV
 • Ekran: obracany ekran dotykowy LCD o przekątnej 7,5 cm; 1,04 mln punktów
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K (3840 × 2160)
 • System obiektywów: profesjonalne obiektywy RF; obiektywy RF-S, EF i EF-S za pośrednictwem adapterów mocowania
 • Wizjer: kolorowy wizjer EVF OLED, 2,36 mln punktów
 • Audio: wbudowane mikrofony stereofoniczne; wejście mikrofonowe
 • Tryb samowyzwalacza filmowania: 2 sekundy, 10 sekund, zdalnie
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie
 • Masa: 485 g


Pełnoklatkowy aparat, taki jak Canon EOS RP, to doskonały sposób na jeszcze bardziej kreatywną pracę dla osób, które mają już trochę doświadczenia. Duża i bardzo czuła matryca 35 mm umożliwia bardziej skuteczną pracę w trudnych i zmiennych warunkach oświetleniowych i zapewnia większą kontrolę nad głębią ostrości, co pomaga dostosować nastrój i atmosferę treści.

Model EOS RP ma wszystkie narzędzia niezbędne do poszerzania możliwości, takie jak inteligentny system AF firmy Canon, który wykrywa i śledzi twarze i oczy, oraz zaawansowane, szybko wyostrzające obiektywy RF, które zapewniają elegancki i ostry obraz nawet w rozdzielczości 4K. Korpus idealnie nadaje się do pracy z szybkimi i niedrogimi ultraszerokokątnymi obiektywami RF, takimi jak Canon RF 16mm F2.8 STM, które zaprojektowano z myślą o vlogerach i kreatywnych twórcach treści.

Doskonałym rozwiązaniem byłby lekki model RF 24mm F1.8 MACRO IS STM z trybem makro w skali 1:2, który zapewnia atrakcyjnie rozmyte tło, lub wszechstronny model RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM z płynnie i cicho działającym ultraszerokokątnym zoomem. Obydwa obiektywy mają wbudowany stabilizator obrazu, który umożliwia zapis stabilnego materiału aparatem trzymanym w rękach.

Aparat EOS RP ma taki sam intuicyjny interfejs użytkownika i układ menu jak inne aparaty cyfrowe firmy Canon. Dostępne są 23 funkcje indywidualne, które można przypisać do przycisków Fn. Opis wszystkich funkcji aparatu jest dostępny w aplikacji Canon Photo Companion. Wszystkie te profesjonalne funkcje są ukryte w małej i lekkiej obudowie, co sprawia, że modelu EOS RP można używać przez cały dzień do tworzenia materiałów nagrywanych z ręki.

Mężczyzna w beżowym swetrze i okularach spoglądający w obracany ekran aparatu Canon M50 Mark II.

Matt Adlard, piekarz i vloger, wykorzystał aparat Canon EOS M50 Mark II do uchwycenia swoich imponujących dzieł.

Zestaw w kwadratowym, w tym aparat EOS M50 Mark II, obiektywy, lampę błyskową i mikrofon.

Aparat EOS M50 Mark II może wykorzystywać obiektywy EF i EF-S dzięki adapterowi mocowania Canon EF-EOS M, co zapewnia twórczą swobodę, ale specjalne kompaktowe obiektywy Canon EF-M idealnie nadają się do nagrywania vlogów.

4. Canon EOS M50 Mark II

Uniwersalny aparat bezlusterkowy Canon, przeznaczony do użytku zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz

 • Matryca: 24,1 MP, format APS-C
 • Ekran: obracany ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cm
 • System AF: technologia Dual Pixel CMOS AF z funkcją śledzenia twarzy i obiektów
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K (3840 × 2160)
 • System obiektywów: zgodny z lekkimi obiektywami EF-M, obiektywami EF i EF-S oraz adapterem mocowania Canon EF-EOS M.
 • Audio: wejście mikrofonowe
 • Tryb samowyzwalacza filmowania: 2 sekundy, 10 sekund, zdalne sterowanie
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie


Canon EOS M50 Mark II stworzono z myślą o filmowaniu, a w szczególności o nagrywaniu vlogów Aparat Canon EOS M50 Mark II ma nawet 143 punkty autofokusa (w zależności od używanego obiektywu). Wszystko dzięki technologii Dual Pixel AF, która umożliwia też śledzenie twarzy i obiektów. Wybierz obiekt w dowolnym miejscu niemal całego kadru. Nie przeciągaj palcem. Po prostu dotknij miejsca, w którym chcesz ustawić ostrość, aby przesunąć tam punkt AF lub stworzyć profesjonalny efekt płynnego przejścia ostrości.

Aparat EOS M50 Mark II doskonale nadaje się do filmowania w słabym świetle. Gdy filmujesz w 4K, aparat zapewnia czułość do ISO 6400, co pozwala uzyskać wyraźne materiały z wiernie odwzorowanymi kolorami, niezależnie od tego, czy nagrywasz wieczorem w oświetlonej lampą sypialni, czy w południe w pełnym słońcu na ulicy. Jeśli nie musisz nagrywać w 4K, filmowanie w jakości HD pozwoli zwiększyć zakres czułości ISO od 100 do 25 600. Dzięki temu możesz filmować w świetle księżyca, a Twoja twarz nadal będzie dobrze widoczna!

Obracany ekran pozwala szybko obrócić aparat i sfilmować się w ruchu, na przykład podczas wizyty na lokalnym targowisku lub pieszych wędrówek na szlaku w Appalachach. System AF w aparacie EOS M50 Mark II umieszcza na twarzy kwadratowy znacznik, który informuje, że ostrość jest odpowiednio ustawiona. Wbudowany cyfrowy stabilizator obrazu (Movie Digital IS) pomaga uzyskać stabilne ujęcia nawet podczas nagrywania z ręki.

Ma również wbudowany mikrofon stereo oraz gniazdo minijack stereo 3,5 mm do podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Z obiektywem Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, który znajduje się w zestawie, aparat EOS M50 Mark II dobrze leży w dłoni. Oznacza to, że możesz filmować siebie z odległości wyciągniętego ramienia, nie męcząc się przy tym.

Człowiek w dużym płaszczu filmuje siebie za pomocą aparatu Canon PowerShot G7 X Mark III na ręcznym gimbalu.

Filmowiec i fotograf Jamie James testuje aparat Canon PowerShot G7 X Mark III w trakcie plenerowej sesji.

Aparat Canon PowerShot G7 X Mark III na turkusowej macie – z zewnętrznym mikrofonem i pilotem zdalnego sterowania.

Nagrywaj niezawodny dźwięk. Aparat PowerShot G7 X Mark III ma gniazdo 3,5 mm na zewnętrzny mikrofon, dzięki czemu dźwięk dorówna jakością obrazowi.

5. Canon PowerShot G7 X Mark III

Kompaktowy aparat Canon do nagrywania filmów w każdym miejscu

 • Matryca: 1-calowa matryca CMOS o rozdzielczości 20,1 MP
 • Ekran: odchylany ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cm
 • System AF: ciągły AF z funkcją śledzenia twarzy i obiektów; 31 punktów AF; 4-stopniowy mechanizm stabilizacji obrazu poprzez przesuwanie soczewek obiektywu, inteligentny stabilizator obrazu z 5-osiową zaawansowaną dynamiczną stabilizacją obrazu i automatycznym poziomowaniem
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K (3840 × 2160)
 • Filtr: wbudowany filtr szary
 • Filmy: dostępne proporcje obrazu filmu w pionie


Canon PowerShot G7 X Mark III to kompaktowy aparat z dużą matrycą i wbudowanym obiektywem o zakresie ogniskowej 24–100 mm (w przeliczeniu na pełną klatkę) i z przysłoną f/1,8–2,8. Połączenie niewielkiej wagi i dużej matrycy sprawia, że aparat doskonale nadaje się do tworzenia vlogów i filmów do serwisu YouTube poza domem. Możesz włożyć go do kieszeni i zabrać ze sobą wszędzie – zmierzy się z każdym postawionym przed nim wyzwaniem. Wbudowany obiektyw jest niezwykle szybki – dzięki niemu nie przegapisz żadnej ważnej chwili. Odchylany ekran sprawia, że filmowanie siebie w drodze jest dziecinnie proste.

Aparat PowerShot G7 X Mark III obsługuje ogromny zakres ogniskowej i ma duży zasięg. Na przykład podczas imprezy sportowej możesz objąć całe ujęcie, aby później powiększyć je do końca zakresu ogniskowych (100 mm) i uchwycić dynamiczne wydarzenie. Następnie oddal obraz, obróć ekran dotykowy do góry, naciśnij go i nagraj swoją reakcję!

PowerShot G7 X Mark III ma również znakomitą funkcję wykrywania twarzy oraz tryb śledzenia. Teraz możesz swobodnie poruszać się, z emocji podnosić ręce w górę i uwieczniać swoje reakcje na to, co się dzieje, nie martwiąc się o to, że Twoja twarz pozostanie poza strefą ostrości.

Aparat PowerShot G7 X Mark III doskonale sprawdza się w każdych warunkach oświetleniowych, zarówno w pełnym słońcu, jak i w oświetlonej lampą sypialni. To po prostu aparat idealny.

5-osiowy zaawansowany dynamiczny stabilizator obrazu pozwala rejestrować niezwykle stabilne materiały, nawet przy pełnym zbliżeniu, a także podczas panoramowania i w ruchu.

6. Polecane obiektywy Canon do tworzenia vlogów





Jest wiele obiektywów firmy Canon, które doskonale nadają się do vlogowania, łącząc szerokie pola widzenia z wyjątkową jakością obrazu. Przystępny cenowo ultraszerokokątny obiektyw Canon RF 16mm F2.8 STM doskonale sprawdza się jako pierwszy obiektyw dla początkujących vlogerów. Umożliwia bardzo kreatywną pracę twórcom treści, którzy chcą pracować zarówno we wnętrzach, jak i w rozległych plenerach. Model RF 24mm F1.8 MACRO IS STM łączy szeroki kąt widzenia z jasną maksymalną przysłoną i wewnętrzną stabilizacją. Z kolei model RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM obsługuje uniwersalny zakres ogniskowych, który spełni Twoje potrzeby (bardzo szeroki kąt do vlogowania z ręki i węższy kąt, gdy zależy Ci na większym zasięg). Niewielki, wysuwany i lekki model Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM to także idealne rozwiązanie na długie dni w podróży.

Autorzy: Jeff Meyer i Peter Wolinski

 1. Ma zastosowanie, gdy podczas śledzenia jest wyświetlana ramka obiektu, a do aparatu podłączono zgodny obiektyw i włączono pełnozakresowy autofokus lub gdy obiekt zostanie wykryty w innym trybie obszaru.
 2. Siedem stopni wg stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association; obiektyw Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM, ogniskowa 150 mm.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • Kobieta w letniej sukience i nakryciu głowy trzyma aparat Canon EOS R10 przy twarzy, patrząc przez wizjer przed dziełem hiszpańskiej architektury.

  FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA

  Wycieczka po Sewilli z aparatem EOS R10

  Blogerka Diana Millos odkrywa, dlaczego ten kreatywny aparat jest idealnym towarzyszem podróży.

 • Kobieta ustawiająca aparat Canon PowerShot G7 X Mark III obok swojego laptopa, by filmować zajęcia jogi z salonu.

  APARATY KOMPAKTOWE

  Najlepsze aparaty kompaktowe do tworzenia treści

  Odkryj, w jaki sposób aparat PowerShot G7 X Mark III może pomóc Ci uwolnić kreatywność w codziennym życiu.

 • Piekarz-celebryta, Matt Adlard, fotografujący czekoladowy deser aparatem Canon EOS M50 Mark II.

  FOTOGRAFIA KULINARNA

  Przepis na sukces: przedstawiamy aparat Canon EOS M50 Mark II

  Matt Adlard, piekarz samouk i gwiazda mediów społecznościowych zapoznaje się z aparatem EOS M50 Mark II

 • Kobieta trzyma w wyciągniętej ręce umieszczony na statywie i skierowany w jej stronę aparat. Za nią widać nieostre kolorowe budynki nad brzegiem rzeki.

  NAGRYWANIE VLOGÓW

  Jak zostać blogerem?

  Zacznij tworzyć wysokiej jakości vlogi, korzystając z naszych wskazówek dla początkujących.