EOS R

SYSTEM EOS R

Nasza inteligentna technologia AF i niewiarygodna gama obiektywów RF sprawiają, że wielokrotnie nagradzany system EOS R umożliwia bardzo intuicyjne fotografowanie i filmowanie. Bezproblemowe działanie pozwala skupić się na obiekcie i pracy.

„Dzięki systemowi EOS R mogę skupić się na kreatywnej pracy”

Brent Stirton, uczestnik programu Canon Ambassador
EOS R by Brent Stirton, Canon Ambassador

Stworzony z myślą o Tobie. Dla Ciebie.

 • Rozumiemy potrzeby użytkowników

  Projektujemy i tworzymy elastyczne, szybko reagujące technologie przetwarzania obrazu, które ułatwiają uwiecznianie otaczającego nas świata.

 • Technologia ułatwiająca dążenie do doskonałości

  Inteligentna, oparta na uczeniu głębokim technologia i konstrukcja optyczna, która zapewnia pełną kontrolę.

 • Gotowy na przyszłość. Już dziś.

  System, który umożliwi kreatywną pracę dziś i w przyszłości.

The new EOS generation

Nowa generacja rozwiązań EOS. Jak zaczynaliśmy i dokąd zmierzamy.

Dowiedz się, w jaki sposób inżynierowie firmy Canon opracowali serię EOS R i to rewolucyjne mocowanie obiektywu – mające większą średnicę i przesuniętą tylną płaszczyznę ostrości oraz umożliwiające szybszą komunikację. Zobacz też kulisy powstania tego wyjątkowego systemu, który cechuje się optymalnym połączeniem zalet mechanicznych, elektrycznych i optycznych, dzięki czemu przyszłe możliwości są praktycznie nieograniczone.
Przeczytaj pełną relację

Przełomowa technologia, która przesuwa granice możliwości

Poznaj najważniejsze zalety systemu EOS R i dowiedz się, jak pionierska technologia Canon pozwala uwieczniać rzeczy niezwykłe – w sposób, który dotąd wydawał się niemożliwy.

 • Niesamowita optyka

  Nowa generacja obiektywów, które mogła opracować tylko firma Canon.

 • Szybka i niezawodna regulacja ostrości

  Technologia Dual Pixel CMOS AF II sprawia, że autofokus działa jeszcze lepiej niż do tej pory.

 • Wydajne stabilizatory optyczne i stabilizatory w korpusie

  Niesamowita stabilizacja, która kompensuje drgania wywołane ruchem użytkownika i jego oddechem, a nawet obroty Ziemi.

 • Intuicyjnie obsługiwana, ergonomiczna konstrukcja

  Znakomita, najlepsza w tej klasie urządzeń ergonomia.

Niesamowita optyka

Obiektywy RF mają doskonałą optykę, niewiarygodną konstrukcję i cechują się niezawodnym działaniem w każdych warunkach.

Stunning optical RF Lenses
RF 70-200mm F2.8L IS USM

RF 70-200mm F2.8L IS USM – bezkompromisowa konstrukcja i doskonała jakość obrazu. Wszystko mieści się w małej obudowie, mniejszej niż w przypadku jakiegokolwiek innego profesjonalnego obiektywu z zakresem ogniskowej 70–200 mm. Zewsząd dochodziły głosy zwątpienia, ale udało się nam. Wszystko to dzięki zaletom mocowania RF.

Obiektywy RF 600mm i 800mm F11 IS USM

Obiektywy RF 600mm i 800mm F11 IS USM – małe i lekkie teleobiektywy z maksymalną przysłoną f/11, które powiększają obraz i umożliwiają kreatywną pracę. Dzięki konstrukcji RF i aparatom EOS R z technologią Dual Pixel CMOS AF można fotografować i filmować na nowe sposoby.

RF 50mm F1.2L USM

RF 50mm F1.2L USM – obiektyw RF, który wyznacza nowe standardy w zakresie możliwości optycznych dzięki doskonałej ostrości obrazu, wyjątkowej kontroli twórczej i bardzo skutecznej pracy przy słabym oświetleniu.

RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE – twórz wirtualną rzeczywistość na podstawie otaczającego nas świata w zachwycającej jakości 8K dzięki przełomowemu obiektywowi serii L, który udało się wyprodukować dzięki wykorzystaniu mocowania RF i konstrukcji z przesuniętą tylną płaszczyzną ogniskowania.

Szybka i niezawodna regulacja ostrości

Dzięki czułemu i inteligentnemu mechanizmowi AF aparaty serii EOS R odnajdą każdy obiekt – niezależnie od jego umiejscowienia i od warunków. Oparta na uczeniu głębokim sztuczna inteligencja rozpoznaje ludzi, pojazdy i zwierzęta, a ponadto blokuje ostrość na oku, twarzy, głowie lub ciele obiektów.

Fast dependable focusing
Canon EOS R - Low Light

Słabe oświetlenie

Nawet wtedy, gdy zrobi się ciemniej, nie musisz martwić się o to, że nie uda się zrobić zdjęcia, ani sięgać po lampę błyskową, która może zepsuć klimat fotografii. System stabilizacji obrazu firmy Canon umożliwia skuteczną pracę nawet w najciemniejszym otoczeniu.

Filmy i zdjęcia

Canon był pionierem w kontekście nagrywania filmów Full HD lustrzankami cyfrowymi ponad 10 lat temu. Teraz dzięki systemowi EOS R możliwości są jeszcze większe. Hybrydowe urządzenia wykorzystujące nasze najlepsze, przełomowe technologie umożliwiają nagrywanie filmów 8K i fotografowanie w wysokiej rozdzielczości.

Canon EOS R - Video and Stills 8K
Canon EOS R - Fast moving subjects

Szybko poruszające się obiekty

System EOS R na nowo definiuje możliwości mechanizmu AF. Nasza technologia śledzenia obiektów wyznacza standard ciągłej regulacji ostrości, która cechuje się niewiarygodną precyzją działania.

Vladimir Rys

„Wystarczy skierować obiektyw we właściwym kierunku, a sprzęt zajmuje się resztą”.

Vladimir Rys, Canon Ambassador

Wydajne stabilizatory optyczne i stabilizatory w korpusie

Dzięki opracowanym przez Canon technologiom stabilizacji optycznej i stabilizacji w korpusie możesz robić zdjęcia bez obaw – nawet w trudnych warunkach.

Powerful Optical and In-body image stabliser
Sure and stable video

Stabilny obraz w ruchu

Robione bez statywu zdjęcia z długim czasem naświetlania nie muszą być problemem. Aparaty z opracowaną przez Canon technologią stabilizacji obrazu w korpusie (IBIS) mogą zapewnić nawet 8-stopniową stabilizację we współpracy ze zgodnymi obiektywami RF*.

Rock Steady results on the move

Stabilny obraz wideo

Dzięki funkcji Movie Digital IS możesz filmować bez obaw – nawet w trudnych warunkach. W połączeniu z opracowanymi przez Canon technologiami stabilizacji optycznej i stabilizacji w korpusie ta funkcja dodatkowo zwiększa stabilność nagrań.

Intuicyjnie obsługiwana, ergonomiczna konstrukcja

Procedura rejestracji obrazu powinna być intuicyjna. Aparaty Canon serii EOS R zostały zaprojektowane tak, aby były dostosowane do ciała użytkownika. Słyniemy z ergonomicznych rozwiązań. Dostosowujemy aparaty do fizjonomii człowieka na pionierskie sposoby.

Intuitive, ergonomic design

Aparaty, które dobrze leżą w dłoniach – inżynierowie firmy Canon dążą do tego, aby nasze aparaty były jak najbardziej dopasowane do ludzkiej fizjonomii. Wszystko to zaczyna się od konstrukcji. Została ona opracowana na podstawie wielu różnych prototypów i doskonale leży w dłoniach.

Intuicyjne obsługiwane elementy sterujące, które nie rozpraszają uwagi – sterowanie jest tak łatwe, że odbywa się bezwiednie. Dzięki przemyślanej konstrukcji naszych aparatów użytkownik może koncentrować się na obiekcie nawet podczas regulacji ustawień.

Pierścień sterowania na obiektywie do dynamicznej regulacji ustawień – dzięki konstrukcji obiektywów RF i ich zdolności do szybszego komunikowania się z aparatem konfigurowalny pierścień sterowania na obiektywie ułatwia regulację parametrów pracy aparatu podczas fotografowania.

Przejrzyste menu ułatwia przemieszczanie się po ustawieniach systemu EOS, który został starannie dopracowany w celu zachowania znanych użytkownikom grup ustawień i opcji regulacji.

Dostosuj aparat do potrzeb – zarówno w kontekście sposobu fotografowania, jak i konkretnych ustawień – aby szybciej i skuteczniej pracować.

Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni aparat Canon

Nasza interaktywna wyszukiwarka obiektywów pozwala przejrzeć całą gamę obiektywów i wybrać produkt najlepiej dopasowany do użytkownika i jego aparatu EOS.
Pomóż mi wybrać

Gdy liczy się wielkość. Pełnoklatkowe aparaty EOS R

Seria pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych EOS R firmy Canon, przeznaczonych dla aktywnych twórców, zapewnia znakomitej jakości obraz i udostępnia najlepsze technologie umożliwiające osiąganie wyjątkowych rezultatów. Ponieważ właśnie tego oczekujesz.

 • Aparaty bezlusterkowe

  EOS R1

  Prace rozwojowe: model EOS R1 wyposażony w nową technologię przetwarzania obrazu DIGIC Accelerator oraz funkcję zaawansowanego wykrywania i śledzenia obiektów
  Wyświetl szczegóły EOS R1
 • Aparaty bezlusterkowe

  EOS R8

  Przejdź na pełnoklatkowe rozwiązanie do fotografowania i filmowania, aby zrealizować kreatywne ambicje.
 • Aparaty bezlusterkowe

  EOS R6 Mark II

  Zdjęcia, filmy, dynamiczne wydarzenia lub portrety – połączenie wydajności i jakości obrazu w aparacie EOS R6 Mark II pozwala kreatywnie pracować
 • Aparaty bezlusterkowe

  EOS R3

  Dzięki szybkości działania to aparat bezlusterkowy, na który czekali profesjonalni fotografowie sportowi i przyrodniczy oraz fotoreporterzy.
 • Aparaty bezlusterkowe

  EOS R5

  Dzięki temu modelowi poznasz nowe możliwości aparatów bezlusterkowych. Bezkompromisowa wydajność aparatu EOS R5 zrewolucjonizuje fotografowanie i filmowanie.
 • System EOS Cinema

  EOS R5 C

  Nagrywaj zapierające dech w piersiach filmy w rozdzielczości 8K i rób zdjęcia w rozdzielczości 45 MP dzięki naszej najmniejszej kamerze Cinema EOS, która Jest gotowa na każde wyzwanie.
 • Aparaty bezlusterkowe

  EOS R6

  Bez względu na to, co i jak fotografujesz, aparat EOS R6 pozwala na kreatywną pracę, która do tej pory wydawała się niemożliwa.
 • Aparaty bezlusterkowe

  EOS R

  Pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, który zapewnia nowe możliwości twórcze dla fotografów i filmowców.
 • Aparaty bezlusterkowe

  EOS RP

  Niewielki, lekki i łatwy w obsłudze aparat bezlusterkowy, idealny do fotografowaniu w podróży i na co dzień.
 • Korzystaj z większego zasięgu. Zalety matrycy APS-C

  Format APS-C ma wiele zalet, a jedną z nich jest mniejszy rozmiar aparatu. Dzięki temu rozwiązaniu technologia EOS R jest dostępna dla wszystkich osób, które chcą poznać granice swojej kreatywności.

  Obiektywy RF

  Obiektywy RF mają znakomite właściwości optyczne i umożliwiają dynamiczną pracę w każdych warunkach. Dzięki adapterom EF-EOS R można używać obiektywów EF-S i EF w aparatach EOS R.
  Wyświetl wszystkie obiektywy Pokaż wszystkie adaptery

  W rękach profesjonalistów

  Przekonaj się, co umożliwia system EOS R obsługiwany przez profesjonalnych fotografów i filmowców.

 • ARTYKUŁ

  Jazda terenowa z aparatem Canon EOS R3

  Fotograf sportów motorowych Vladimir Rys wypróbował dostępny w aparacie Canon EOS R3 przełomowy system AF ze śledzeniem samochodów wyścigowych przy okazji pierwszej sesji fotograficznej obejmującej elektryczny samochód rajdowy.

 • ARTYKUŁ

  Pierwsze sesje z aparatem Canon EOS R5: uchwycenie przyrody z pięknymi szczegółami

  Ulla Lohmann i Robert Marc Lehmann mówią o tym, w jaki sposób matryca o rozdzielczości 45 Mpix i autofokus z mechanizmem śledzenia oczu w aparacie Canon EOS R5 pomogły im zrobić spektakularne zdjęcia w plenerze.

 • ARTYKUŁ

  Nagrywanie kinematograficznego filmu podróżniczego kamerą EOS R5 C

  W jaki sposób filmowiec Kevin Clerc uchwycił wyjątkową perspektywę Madery za pomocą w pełni funkcjonalnej kamery hybrydowej Canon.

 • ARTYKUŁ

  Taniec w świetle: fotografowanie aparatem Canon EOS R6

  Ambasador Canon Wanda Martin opowiada o inspirowanej sztuką sesji mody i pierwszych zdjęciach zrobionych aparatem Canon EOS R6.

 • ARTYKUŁ

  Testowanie możliwości aparatu Canon EOS R w warunkach słabego oświetlenia

  Fotoreporter Daniel Etter fotografował mroczne, archaiczne rumuńskie kopalnie węgla za pomocą pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego Canon EOS R.

 • ARTYKUŁ

  Fotografia przygodowa z aparatem EOS RP

  Zajmujący się plenerową fotografią lifestyle’ową Jake Baggaley wyjaśnia, w jaki sposób lekki model Canon EOS RP ułatwia mu twórczą pracę.

 • Powiązane produkty

  Poznaj pozostałe serie aparatów Canon

  • Aparaty bezlusterkowe

   Wysoka jakość, niewielkie wymiary. Pełnoklatkowe modele bezlusterkowe EOS M i EOS R zapewniają moc lustrzanki cyfrowej w korpusie kompaktowego aparatu.

  • Lustrzanki cyfrowe

   Lustrzanki cyfrowe EOS zapewniają znakomitej jakości obraz bez względu na poziom zaawansowania fotograficznego użytkownika.

  • Kompaktowe aparaty cyfrowe

   Mobilne, uniwersalne aparaty PowerShot i IXUS, od zaawansowanych modeli do kreatywnej pracy po urządzenia z superteleobiektywami i aparat automatyczne.

  • System EOS VR

   Twórz trójwymiarowe, realistyczne materiały, korzystając ze zgodnego pełnoklatkowego aparatu EOS i obiektywu RF 5.2MM F2.8L DUAL FISHEYE oraz stosując wydajniejszy i prostszy przepływ pracy dzięki SYSTEMOWI EOS VR.

  • System EOS Cinema

   Wyjątkowa jakość obrazu, pełna kontrola twórcza. Niezależnie od tego, czy nagrywasz przejmujące filmy dokumentalne, wciągające dramaty fabularne czy nagradzane filmy fabularne, w ofercie profesjonalnych rozwiązań wideo firmy Canon znajdziesz produkt, który umożliwi bardziej kreatywną pracę.

  1. * 8 stopni zgodnie ze standardem stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association – w zależności od używanego obiektywu.