NAGRYWANIE VLOGÓW

Aparat EOS R50 marki Canon umożliwia tworzenia bardziej zaawansowanych treści.

Czwórka znanych influencerów ze świata mody, kulinariów, sportu i stylu życia dzieli się tym, jak poprawili jakość treści w swoich mediach społecznościowych dzięki rejestrowaniu i udostępnianiu ich za pomocą aparatu Canon EOS R50.
Fatou N'Daye, influencerka działająca w mediach społecznościowych, ubrana w brązowy pluszowy płaszcz, kuca i uśmiecha się przed aparatem Canon EOS R50 umieszczonym na statywie.

Obecnie twórcy internetowi prześcigają się w udostępnianiu coraz to bardziej atrakcyjnych treści. Z tego względu warto rozważyć poprawę jakości tworzonych materiałów za pomocą aparatu, który zapewnia większą wydajność, zaawansowane funkcje i lepszą jakość obrazu, niezależnie od tego, czy nagrywamy dynamiczne vlogi kulinarne czy motywacyjne filmy fitness.

Tu z pomocą przychodzi aparat Canon EOS R50. Ten podstawowy model bezlusterkowy z systemu EOS R firmy Canon ma matrycę o rozdzielczości 24,2 MP, zaawansowane tryby automatyczne i intuicyjny interfejs, dzięki czemu idealnie nadaje się dla początkujących twórców treści i influencerów działających w mediach społecznościowych.

Aparat EOS R50 ma wiele cech i funkcji ułatwiających tworzenie treści – od kompaktowej, łatwo przenośnej konstrukcji po wyraźny wyświetlacz obracanego ekranu dotykowego – dzięki czemu świetnie sprawdzi się przy fotografowaniu siebie i prowadzeniu transmisji na żywo.

Czterech dynamicznych twórców treści z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec używa aparatu Canon EOS R50 do fotografowania i filmowania swoich największych pasji. Ich historie się różnią, ale wszyscy uzyskują znacznie lepszą jakość tworzonych materiałów dzięki zaawansowanemu aparatowi z matrycą APS-C.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób aparat EOS R50 ułatwia, przyspiesza i usprawnia fotografowanie i udostępnianie treści cyfrowych.

Fatou N'Daye: sesja modowa w Paryżu

Twórczyni treści Fatou N'Daye stoi na słabo oświetlonej ulicy, trzymając aparat Canon EOS R50 przy swojej twarzy i patrząc w wizjer.

Aparat Canon EOS R50 znakomicie radzi sobie w słabym świetle. Autofokus może ustawiać ostrość nawet w świetle na poziomie -4 EV, dzięki czemu materiały tworzone w nocy lub w ciemnym pomieszczeniu są pozostają wyostrzone.

Zrobione aparatem Canon EOS R50 zdjęcie portretowe przedstawiające twórczynię treści Fatou N'Daye mającą na sobie prochowiec, kolorową apaszkę i trójkątne okulary przeciwsłoneczne.

Funkcje sterowania aparatu Canon EOS R50, w tym szybkie przełączanie między zdjęciami i filmami oraz menu z przewodnikiem na ekranie dotykowym, to idealne rozwiązania dla początkujących. Fatou korzystała wcześniej z zaawansowanych lustrzanek cyfrowych i aparatów hybrydowych firmy Canon, ale zaintrygowała ją prostota aparatu EOS R50. „To była miłość od pierwszego zdjęcia” – mówi. „Ten aparat ma wszystko, czego potrzebuję. Dzięki niemu każdy pokocha fotografię”. Zdjęcie zrobione aparatem Canon EOS R50 z obiektywem Canon RF 50mm F1.8 STM; 1/200 s, f/2.8 i ISO 200.

Paryska blogerka modowa Fatou pokochała fotografię już jako dziecko, gdy obserwowała ojca, który wszędzie zabierał ze sobą swojego analogowego Canona. W 2007 r. założyła bloga modowego Black Beauty Bag, który adresowany był głównie do czarnoskórych kobiet. Dziś zdjęcia na jej profilu @blackbeautybag śledzi już ponad 150 tys. obserwujących. „Dla mnie moda i fotografia idą w parze” – mówi.

Podczas swoich podróży po Paryżu Fatou korzystała z aparatu Canon EOS R50 do fotografowania i filmowania strojów oraz siebie podczas jazdy na rowerze czy zakupów. Funkcja cyfrowego stabilizatora obrazu filmowego zapewniła ostrość obrazu nagrywanego aparatem trzymanym w ręce, a uniwersalny obracany ekran o rozdzielczości 1,62 mln punktów ułatwił jej fotografowanie samej siebie. „Autofokus można regulować, dotykając obiektu na ekranie” – wyjaśnia Fatou. Aparat automatycznie śledzi wybrany obiekt.

Fatou przyznaje, że uwielbia w aparacie EOS R50 jego niewielki rozmiar. „Nie spodziewałam się, że tak mały aparat będzie miał możliwości dużej lustrzanki cyfrowej” – kontynuuje. „Model EOS R50 umożliwia wybór różnych stylów zdjęć z automatycznego trybu sekwencji twórczej”.

Podobnie jak w przypadku smartfonów aparat EOS R50 ma zaprogramowane ustawienia i filtry, a tryb sekwencji twórczej automatycznie stosuje cztery różne efekty twórcze do każdego nowego zdjęcia, aby można było wybrać ten, który najbardziej nam się podoba.

Choć Fatou robi zdjęcia nie od dziś, odkryła, że narzędzia te przyspieszają jej pracę. „Dla kogoś, kto nie wie dużo o fotografii, model EOS R50 to właściwy wybór” – podsumowuje.

Elena Bulkowski: dzień z życia influencerki fitness

Zrobione aparatem Canon EOS R50 zdjęcie przedstawiające twórczynię treści Elenę Bulkowski, która jest ubrana w koralowy top i czarne legginsy i biegnie przez pole w kierunku aparatu.

Model EOS R50 ma ten sam system autofokusu, co aparat Canon EOS R10, dzięki czemu filmy Eleny są odpowiednio wyostrzone. „Kiedy biegam lub ćwiczę, nie muszę martwić się o to, czy będę odpowiednio wyostrzona, ponieważ aparat śledzi mnie automatycznie” – mówi. Zdjęcie zrobione aparatem Canon EOS R50 z obiektywem Canon RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM; 77 mm, 1/500 s, f/7,1 i ISO 100.

Elena Bulkowski, influencerka w dziedzinie stylu życia i fitnessu, siedzi przy stole i je z miski płatki zbożowe. Przed sobą ma umieszczony na uchwycie statywowym aparat Canon EOS R50. Jego ekran dotykowy jest odwrócony.

Niewielkie rozmiary aparatu EOS R50 okazały się idealnym rozwiązaniem dla twórców treści, którzy są zawsze w ruchu. „Wstaję rano, robię śniadanie, publikuję film z przepisem, a następnie wrzucam aparat do plecaka i idę na pieszą wędrówkę” – wyjaśnia Elena. „Ten model doskonale pasuje do mojego stylu pracy, ponieważ mogę zabrać go ze sobą wszędzie”.

Fit-influencerka Elena założyła @traihard_eatwell w 2014 roku, gdy po przeprowadzce do niemieckiego Stuttgartu odkryła, że w pobliżu nie ma żadnych klubów fitness. Swoją pasją do ruchu dzieli się w Internecie, motywując swoich obserwatorów przepisami na zdrowe dania i filmami treningowymi. Potrzebuje zatem aparatu, który za nią nadąży.

Aparat Canon EOS R50 zapewnia szybkość serii zdjęć rzędu 12 kl./s oraz funkcję nagrywania filmów w zwolnionym tempie z szybkością 120p, co doskonale sprawdza się w przypadku dynamicznych treści Eleny. System autofokusa Dual Pixel CMOS AF II śledzi Elenę podczas treningów z zachowaniem pełnej ostrości. „Ruch w moich filmach z biegania jest płynny” – mówi. „Tworzę masę treści sportowych, dlatego ogromną zaletą tego aparatu jest to, że autofokus podąża za mną, gdy ćwiczę”.

Dla Eleny, która poprzednio korzystała ze smartfona, EOS R50 jest intuicyjny w obsłudze. „Przełączanie między trybem filmowania i fotografowania jest bardzo proste” – dodaje.

Co więcej, model EOS R50 ma w przypadku zdjęć 14 trybów scen, które automatycznie dostosowują ustawienia do takich projektów jak autoportret czy sport, a także sześć trybów filmowania.

Martyn Odell: przepis na rewolucję kulinarną

Martyn Odell, influencer kulinarny, pochyla się nad blatem kuchennym z aparatem Canon EOS R50, regulując obiektyw tak, aby sfilmować talerz z jedzeniem.

Martyn, influencer kulinarny, tworzy aparatem Canon EOS R50 niezwykle zróżnicowane treści, korzystając z szerokiej gamy zgodnych obiektywów RF i RF-S. „Wymienne obiektywy pozwalają mi eksperymentować z różną ogniskową” – mówi. „To niesamowite, że mogę użyć obiektywu szerokokątnego do filmowania wszystkiego, co robię, a następnie przejść na obiektyw 50 mm i używać go do fotografii kulinarnej”.

Aparat Canon EOS R50 ustawiony pionowo na statywie z lampą pierścieniową i mikrofonem. Na obracanym ekranie dotykowym widać influencera kulinarnego Martyna Odella, który trzyma czerwoną cebulę.

Model EOS R50 ma nowy tryb filmu do prezentacji bliskich obiektów, który idealnie nadaje się do nagrywania obiektów z małej odległości. „Gdy podnoszę jakiś składnik, ostrość skupia się z powrotem na mojej twarzy. Właśnie na tym mi zależy” – mówi Martyn.

Na swoim tiktokowym profilu @lagomchef Martyn uczy, jak ograniczyć marnotrawstwo jedzenia, a przy tym dobrze bawić się w kuchni. Martyn, z wykształcenia fotograf z doświadczeniem w pracy z lustrzankami cyfrowymi, do tej pory do spontanicznego tworzenia treści używał smartfona, ale zachwyciła go możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K 30p i 120p Full HD aparatem EOS R50.

„Uzyskiwanie wysokiej jakości bez konieczności wybierania skomplikowanych ustawień jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ moje treści są raczej nieplanowane” – mówi Martyn. „Teraz wiem, że mogę po prostu wziąć aparat do ręki, nacisnąć przycisk nagrywania i z marszu uzyskać piękne filmy w rozdzielczości 4K. Moje treści kulinarne zyskały też nową dynamikę dzięki funkcji nagrywania filmów w zwolnionym tempie”.

Aparat Canon EOS R50 ma też łatwe w obsłudze tryby fotografowania, które pomogły Martynowi robić lepsze zdjęcia z małej odległości. „Jedną z wielu niesamowitych funkcji jest sekwencja nastaw ostrości, która dobiera odpowiednią głębię ostrości i dzięki temu ułatwia pracę z makrofotografią”.

Dzięki łączności bezprzewodowej i sterowaniu aparatem EOS R50 za pośrednictwem technologii Bluetooth Martyn może od razu publikować treści w mediach społecznościowych. „Przesyłanie zdjęć i filmów z modelu EOS R50 do telefonu za pomocą aplikacji Canon Camera Connect jest niezwykle proste, dlatego nowo utworzone treści mogę natychmiast publikować online” – mówi.

Zeena Shah: inspirowanie innych jeszcze nigdy nie było tak proste

Twórczyni treści Zeena Shah robiąca zdjęcie bogato udekorowanego stołu aparatem Canon EOS R50.

„Dla mnie jako osoby, która nie jest zbyt dobrze obeznana z nowymi technologiami, model EOS R50 okazał się być bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze” – mówi Zeena. „Możliwość robienia zdjęć i automatycznego wyświetlania ich kilka sekund później w telefonie jest niesamowita. Można dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo czasu”.

Zrobione aparatem Canon EOS R50 zdjęcie portretowe przedstawiające influencerkę stylu Zeenę Shah w różowym kombinezonie i niebieskim kapeluszu. Zeena stoi na tle białej ściany i się śmieje.

Styl jest dla Zeeny bardzo ważny, dlatego fakt, że może po prostu wrzucić aparat EOS R50 do torebki i zabrać go ze sobą do studia, to duża zaleta. „Jest ze mną wszędzie. Dzięki niemu to, co udostępniam, ma naprawdę znacznie lepszą jakość” – mówi. „Wydaje mi się, że jestem dobrym fotografem, a robienie zdjęć wysokiej jakości to dla mnie przyjemność”. Zdjęcie zrobione aparatem Canon EOS R50 z obiektywem Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM; 18 mm, 1/500 s, f/9 i ISO 160.

Pochodząca z Londynu Zeena (@heartzeena) jest projektantką, stylistką, prezenterką i autorką, która podczas lockdownu zainteresowała się dawną techniką marmurkowania. Z początku swoje rękodzieło uwieczniała smartfonem, ale cały czas zależało jej na poprawie jakości.

Precyzyjny i ostry obraz uzyskiwany aparatem EOS R50 zaspokoił artystyczne potrzeby Zeeny, zapewniając jasne odcienie i bogactwo szczegółu. „Kolory są naprawdę piękne” – mówi. „Są bardzo realistyczne. Cieszę się, że mogę dzielić się z obserwującymi zdjęciami o tak wysokiej rozdzielczości i tak pięknym nasyceniu barw”.

Funkcja sekwencji twórczej zapewnia różne wersje rejestrowanych zdjęć, co oznacza, że Zeena może przesyłać swoje treści bezpośrednio do mediów społecznościowych. „Gotowe filtry umożliwiają natychmiastowe publikowanie zdjęć” – wyjaśnia.

Jednak najbardziej spodobała się Zeenie funkcja aparatu EOS R50 umożliwiająca nagrywanie w zwolnionym tempie, dzięki której w swoich „marmurkowych” filmach mogła uchwycić hipnotyzujący efekt wirujących farb. „Tego brakowało mi w treściach nagrywanych telefonem” – dodaje. „Kolejną rewelacyjną rzeczą w aparacie EOS R50 jest sekwencja nastaw ostrości. Łączy ona obrazy, nadając naprawdę piękną głębię ostrości, której nie byłabym w stanie uchwycić w żaden inny sposób”.

Zalety aparatu EOS R50 dla twórców treści

Talented creators put Canon EOS R50 through its paces

EOS R50 ma wszystko, czego potrzeba do tworzenia zachwycających treści, które można udostępniać zarówno znajomym, jak i obserwującym: funkcje śledzenia twarzy i automatycznej regulacji ostrości, intuicyjne tryby fotografowania, obracany ekran dotykowy do kontrolowania kompozycji i ustawień, szczegółowy obraz o żywych kolorach, a także dostęp do szerokiej gamy obiektywów z systemu EOS R i wiele innych funkcji.


Autorka: Lauren Scott

Produkty powiązane

Powiązane artykuły

 • FOTOGRAFIA

  EOS R50 czy EOS R10

  Porównujemy najważniejsze cechy i same konstrukcje dwóch aparatów systemu EOS R z matrycą APS-C.

 • FILMY

  Wskazówki dotyczące ulepszania filmów publikowanych w mediach społecznościowych

  Czworo twórców opowiada o tym, jak tworzyć atrakcyjne treści i wyróżniać się w Internecie.

 • FILMY

  Jak nagrywać wysokiej jakości filmy kulinarne niczym profesjonalista

  Kanał Jessie Bakes Cakes ma już ponad 100 tys. obserwujących za sprawą prezentowanych tu filmów kulinarnych. Jessie wyjaśnia, jak opanować sztukę filmowania kulinarnego.

 • NAGRYWANIE VLOGÓW

  Jak zostać blogerem?

  Zacznij tworzyć wysokiej jakości vlogi, korzystając z naszych wskazówek dla początkujących.