EOS R7

Aparaty bezlusterkowe

Canon EOS R7

Połączenie technologii EOS R z formatem APS-C zapewnia niewielki, szybki i wydajny hybrydowy aparat bezlusterkowy.

Odkryj dziką przyrodę

 • Jaki będzie Twój następny krok?

  Kontynuując tradycję znakomitych aparatów serii EOS 7D, model EOS R7 łączy w sobie najnowocześniejsze parametry z niezwykłą szybkością w korpusie aparatu bezlusterkowego serii EOS nowej generacji.

 • Innowacje systemu EOS R w połączeniu z matrycą APS-C

  Aparat EOS R7 ma matrycę APS-C, dzięki czemu obiektywy zapewniają 1,6 raza większy zasięg teleobiektywu w porównaniu z taką samą ogniskową w aparacie pełnoklatkowym. Poczujesz się, jakbyś był tuż obok fotografowanego obiektu, dzięki czemu uchwycisz wypełniające cały kadr portrety zwierząt i zrobisz efektowne, pełne dynamiki zdjęcia.

 • Dane techniczne

  • Dual Pixel CMOS AF II

   Mechanizm AF, który rozpoznaje i śledzi ludzi, zwierzęta oraz pojazdy

  • Serie zdjęć w tempie do 15 kl./s

   Są też dostępne serie zdjęć w tempie 30 kl./s w przypadku używania migawki elektronicznej4

  • Matryca APS-C o rozdzielczości 32,5 megapiksela

   Idealna równowaga między rozdzielczością, szybkością i wydajnością podczas pracy przy słabym świetle

  • Regulacja ostrości przy słabym oświetleniu: -5 EV2

   Dokładne ustawianie ostrości w warunkach słabego oświetlenia

  • ISO 32 000

   Standardowa czułość maksymalna

  • Full HD, do 120p

   Wyjątkowo płynny ruch9

  • Łączony system IS

   Systemy stabilizacji w korpusie i obiektywie współpracują ze sobą, co zapewnia ochronę przed drganiami aparatu nawet na poziomie 7 stopni3.

  • 4K/60p

   Nagrywanie filmów

  • Wizjer elektroniczny (EVF), 2,36 mln punktów

   Z częstotliwością odświeżania do 120 kl./s10

  • Obracany ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cm, 1,62 mln punktów

   Obiekt z innej perspektywy

  • Procesor DIGIC X

   Szybka regulacja i minimalne opóźnienie wizjera elektronicznego

  PRZEDSTAWIAMY MODEL EOS R7

  Nowy standard konstrukcji aparatów APS-C

  Zobacz, jak fotograficzka dzikiej przyrody i twórczyni treści Dani Connor używa aparatu EOS R7, by uwiecznić rysia iberyjskiego.

  Aparat EOS R7 w skrócie

 • Autofokus nowej generacji

  Sztuczna inteligencja oparta na technologii uczenia głębokiego oraz rozpoznawanie obiektów

 • Jeszcze lepsza stabilizacja obrazu

  Siedem stopni3 ochrony przed drganiami aparatu w przypadku używania obiektywu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM i nawet 8 stopni13 ochrony w przypadku innych obiektywów RF

 • Szybkość i wydajność, które Cię zachwycą

  Idealny moment fotograficzny może trwać zaledwie ułamki sekund, dlatego zaprojektowaliśmy aparat EOS R7 z myślą o wyjątkowej szybkości

 • Najnowszy standard jakości obrazu

  Zdjęcia i filmy, które przekraczają oczekiwania

 • Kolejne słowo w komunikacji

  Udostępniaj, wysyłaj, transmituj i przetwarzaj

 • Autofokus nowej generacji
  Sztuczna inteligencja oparta na technologii uczenia głębokiego oraz rozpoznawanie obiektów

  Aparat EOS R7 ma technologię sztucznej inteligencji opartą na uczeniu głębokim oraz technologię iTR AF, które są dostępne również w aparatach EOS R3, EOS R5 i EOS R6. Oznacza to, że może rozpoznawać ludzi, zwierzęta i pojazdy oraz utrzymywać ich wyostrzenie niezależnie od tego, w którym miejscu kadru się znajdują.

  Autofokus, który przekracza oczekiwania

  Fotografowie dzikiej przyrody będą zachwyceni tym, jak dobrze aparat rozpoznaje ptaki w locie i utrzymuje ich wyostrzenie podczas lotu na tle krajobrazu. Fotografowie sportowi będą zachwyceni możliwością śledzenia ludzi poruszających się szybko i w nieprzewidywalny sposób – nawet wtedy, gdy mają oni założone kaski, patrzą w innym kierunku lub odwracają się do góry nogami.

  System regulacji ostrości Dual Pixel CMOS AF II w aparacie EOS R7 obejmuje i śledzi obiekty w niemal 100% kadru1 oraz umożliwia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości nawet przy słabym oświetleniu – do -5 EV 2 – lub z maksymalną przysłoną f/22.

  Autofokus, który przekracza oczekiwania

  Jeszcze lepsza stabilizacja obrazu
  Siedem stopni ochrony przed drganiami aparatu3

  Wyobraź sobie, że możesz robić zdjęcia z długim czasem naświetlania z ręki i celowo rozmywać ruchome obiekty bez korzystania ze statywu. Możesz także rejestrować niezwykle płynne filmy, chodząc z aparatem. Wbudowany stabilizator obrazu (IBIS) w aparacie EOS R7 otwiera nowe obszary kreatywności i może skłonić do ponownego przemyślenia sposobu korzystania z aparatu.

  7 stopni ochrony przed drganiami aparatu
  Stabilny obraz nawet wtedy, gdy się poruszasz

  Stabilny obraz nawet wtedy, gdy się poruszasz

  System IBIS aparatu współpracuje z optycznym stabilizatorem obrazu występującym w wiele naszych obiektywach RF. Dzięki niezwykle szybkiej komunikacji uchwytu RF oraz dużej szerokości fizycznej możliwe jest uzyskanie 5-osiowej stabilizacji o skuteczności do 7 stopni3 w przypadku obiektywu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM oraz nawet 8 stopni13 w przypadku innych obiektywów RF. Umożliwia to rejestrowanie stabilnego, pozbawionego efektów drgań aparatu obrazu z długim czasem naświetlania.

  W przypadku fotografowania z obiektywami innymi niż typu IS (np. jasnymi obiektywami stałoogniskowymi) szerokie mocowanie obiektywu w systemie EOS-R pozwala systemowi IBIS w aparacie EOS R7 zapewniać skuteczną stabilizację aparatu.

  Tryb panoramiczny EOS R7

  System pomaga również poziomować pochyłe horyzonty i utrzymuje ostrość obiektów podczas panoramowania lub tworzenia panoram.

  Zachwycająco stabilne filmy

  Podczas nagrywania filmów system IBIS i optyczny stabilizator obrazu współpracują z trzecią technologią: cyfrowym stabilizatorem filmu. Łącznie niwelują drgania wywołane ruchem aparatu w takim stopniu, że można by pomyśleć, iż materiał filmowy został nakręcony przy użyciu gimbala.

  W mgnieniu oka…
  Szybkość i wydajność, które Cię zachwycą

  Idealny moment fotograficzny może trwać zaledwie ułamki sekund, dlatego zaprojektowaliśmy aparat EOS R7 z myślą o wyjątkowej szybkości. Rejestruj pliki RAW, JPEG i HEIF z szybkością do 15 kl./s6 – lub do 30 kl./s4 z użyciem cichej migawki elektronicznej7 – z ciągłą regulacją AF i AE. Największa szybkość migawki elektronicznej (1/16 000 s) pozwala uchwycić szczegóły, których często nie dostrzega nieuzbrojone oko.

  Procesor Digic X

  Stworzony z myślą o szybkiej reakcji

  Procesor DIGIC X umożliwia szybką, dynamiczną obsługę i praktycznie eliminuje opóźnienie wyświetlania obrazu w wizjerze, co przekłada się na szybką pracę. W jednej serii 30 kl./s można zarejestrować nawet 42 pliki RAW i 126 plików JPEG8.

  Płynny ruch, idealnie uchwycony na filmie

  W przypadku nagrywania filmów w formacie 4K dostępna jest szybkość do 60p, a podczas nagrywania materiału Full HD – do 120p9. Możesz rejestrować poruszające się obiekty z niewiarygodną precyzją i tworzyć w postprodukcji materiały cechujące się bardzo płynnym odtwarzaniem w zwolnionym tempie.

  Płynny ruch, idealnie uchwycony na filmie

  Najnowszy standard jakości obrazu.
  Zdjęcia i filmy, które przekraczają oczekiwania

  Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, czy nagrywasz filmy, matryca CMOS o rozdzielczości 32,5 megapiksela i procesor DIGIC X w aparacie EOS R7 zapewniają niesamowite rezultaty. Zalety techniczne systemu EOS R w połączeniu z naszą wiedzą w zakresie optyki i projektowania matryc zapewniają lepszą jakość obrazu niż dotychczas.

  Fotografowanie najbardziej zagrożonego kota na świecie

  Jakość obrazu przekraczająca oczekiwania

  Dzięki maksymalnej czułości ISO 32 000 zdjęcia są pełne szczegółów i kolorów, a ponadto mają szeroki zakres dynamiczny – nawet w słabym świetle. Bardzo wysoką jakość materiału wideo 4K można uzyskać przez nadpróbkowanie sygnału wyjściowego o rozdzielczości 7K. Z kolei profil Canon Log 3 zapewnia szeroki zakres dynamiki i umożliwia skuteczniejszą edycję nagrań.

  Jakość obrazu przekraczająca oczekiwania

  Użyto EOS R7

  • f/11
  • 1/80
  • 32000

  Kolejna przełomowa rzecz w konstrukcji EOS
  Nowe funkcje, instynktowna obsługa

  Postaw kolejne kroki w świecie kreatywności z aparatem, który ma nowe technologie, a którego obsługa jest instynktowa i przypomina pracę z lustrzanką cyfrową. Do nowych cech konstrukcyjnych, takich jak zespolony przełącznik punktu AF i tylne pokrętło regulacji, dołącza klasyczna obsługa systemu EOS oraz rozpoznawalne strony menu, dzięki czemu od samego początku poczujesz się komfortowo.

 • Elektroniczny wizjer

  Nawet niesamowity wizjer elektroniczny wyświetlający obraz w 120 kl./s10 i w rozdzielczości 2,36 mln punktów ma funkcję asystenta wizjera optycznego, który ułatwia pracę osobom przechodzącym z lustrzanek cyfrowych.

 • Obracany ekran LCD

  Obracany ekran LCD ułatwia pracę pod nietypowym kątem. Obsługiwane jest także nagrywanie obrazu w pionie, co ułatwia rejestrowanie zdarzeń do publikacji w serwisach społecznościowych.

 • Zespolony przełącznik punktu AF

  Nowe cechy konstrukcyjne obejmują zespolony przełącznik punktu AF i tylne pokrętło sterujące.

 • Zalety matrycy APS-C

  Zalety matrycy APS-C

  Aparat EOS R7 ma matrycę APS-C, dzięki czemu obiektywy cechują się większym zasięgiem teleobiektywu w porównaniu z taką samą ogniskową w aparacie pełnoklatkowym. Mniejszy format matrycy sprawia również, że aparat EOS R7 jest bardziej mobilny – sprawdza się doskonale podczas wyjazdów przyrodniczych, fotografowania pokazów lotniczych czy rejestrowania dynamicznych wydarzeń sportowych.

  Integracja i rozbudowa

  Jeśli chodzi o obiektywy, z aparatem EOS R7 można używać wszystkich dostępnych modeli EF i EF-S – po założeniu odpowiedniego adaptera mocowania firmy Canon. Obiektywy będą działać w taki sam sposób, a może nawet lepiej – wszystko dzięki większej funkcjonalności systemu EOS R.

  Aparat EOS R7 można dostosować do własnych potrzeb. Konfigurowane pokrętła i przyciski uzupełniają niestandardowe tryby fotografowania i programowalny ekran Moje menu.

  Integracja i rozbudowa

  „SZYBKI APARAT Z SYSTEMU R, KTÓRY MA DUŻY ZASIĘG I MATRYCĘ APS-C, TO WSPANIAŁA SPRAWA”.

  Kolejne słowo w komunikacji
  Udostępniaj, wysyłaj, transmituj i przetwarzaj

  Aparat EOS R7 obsługuje różne opcje łączności. Może współpracować ze smartfonem, z tabletem lub z komputerem za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect. Łącze Bluetooth o niskim poborze mocy utrzymuje połączenie z urządzeniem przenośnym, dzięki czemu możesz przeglądać, pobierać i udostępniać zdjęcia i filmy w pełnym lub zmniejszonym rozmiarze za pośrednictwem sieci Wi-Fi – niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywasz. Model EOS R7 idealnie współpracuje z iPhone’em11, więc można te urządzenia podłączyć za pomocą kabla USB-C.

  Udostępniaj swoim obserwatorom w mediach społecznościowych ekscytujące wydarzenia na bieżąco lub wysyłaj zdjęcia bezpośrednio do klienta, jeśli pracujesz zawodowo. Aparat EOS R7 umożliwia nawet transmisję wideo na żywo w serwisie YouTube5.

  Schemat połączeń

  Rozpocznij proces edycji wcześniej

  Wbudowany moduł Wi-Fi ułatwia niezależne łączenie się z bramą internetową image.canon, co umożliwia bezpośrednie przesyłanie12 zdjęć i nagrań do pamięci w chmurze w celu późniejszego przejrzenia. Możesz przesyłać wszystkie obrazy, tak aby czekały na Ciebie, gdy wrócisz do domu, albo oceniać, wybierać i przesyłać tylko te zdjęcia, które chcesz.

  Rozpocznij proces edycji wcześniej

  Canon dąży do osiągnięcia zerowej emisji CO2 do roku 2050

  Osiągniemy to, poprawiając wskaźnik emisji CO2 w cyklu życia produktu średnio o 3% rocznie. Jeśli uda się to utrzymać, do roku 2030 odnotowalibyśmy spadek o około 50% w stosunku do poziomu z 2008 r. Wiemy, że taki poziom redukcji jest zgodny z założeniami Porozumienia paryskiego.

  Będziemy przeprowadzać przeglądy celów w perspektywie długoterminowej, aby sprawdzać nasz wkład w tworzenie społeczeństwa niskoemisyjnego.

  Photographer looking down view finder
  Opcje zakupu zestawu EOS

  OPCJE ZAKUPU

  Odpowiedni zestaw

  Dostępność różnych zestawów pozwala skonfigurować sprzęt pod kątem określonych potrzeb.

  EOS R7 – zawartość pudełka

  Zawartość pudełka

  Wszystko, czego potrzebujesz do kolejnych etapów przygody z fotografią i filmowaniem.

  • Korpus aparatu EOS R7

  • Dekiel na korpus R-F-5

  • Pasek do aparatu ER-R7

  • Osłona stopki ER-SC2

  • Ładowarka LC-E6E

  • Akumulator LP-E6NH

  • Osłona akumulatora

  • Przewód zasilający

  • Zestaw instrukcji obsługi

  Akcesoria / obiektywy / materiały eksploatacyjne

  Powiązane artykuły

  Powiązane produkty

  Canon EOS R7
  Oceny i recenzje

  1. Ma zastosowanie, gdy podczas śledzenia jest wyświetlana ramka obiektu, do aparatu jest podłączony zgodny obiektyw i jest włączony pełnozakresowy autofokus lub gdy obiekt zostanie wykryty w innym trybie obszaru. Szczegółowe informacje na temat obsługiwanych obiektywów można znaleźć w części [Informacje dodatkowe] dotyczącej modelu EOS R7 na stronie „cam.start.canon”.
  2. Podczas fotografowania, obiektyw z przysłoną f/1,2, środkowy punkt AF, tryb One-Shot AF, 23°C, ISO100. Z wyłączeniem obiektywów RF mających powłokę DS (Defocus Smoothing)
  3. Siedem stopni wg standardu stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association; obiektyw RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM, ogniskowa 150 mm.
  4. Szybkość serii zdjęć może być niższa w przypadku niektórych obiektów, warunków fotografowania, konfiguracji aparatu lub obiektywów itp. Szczegółowe informacje można znaleźć w zaawansowanej instrukcji obsługi. Informacje na temat obiektywów obsługujących maksymalną szybkość serii zdjęć z funkcją Servo AF można znaleźć w sekcji Informacje dodatkowe dotyczące aparatu EOS R7 na stronie „cam.start.canon”. W przypadku niektórych obiektów lub warunków fotografowania mogą wystąpić zniekształcenia obrazu (efekt „rolling shutter”).
  5. Transmisja na żywo z kamery obsługuje tylko transmisję w serwisie YouTube. Przed skorzystaniem z usługi transmisji na żywo wymagana jest rejestracja w serwisie image.canon. Sprawdź najnowsze wymagania w YouTube. Usługa transmisji na żywo w serwisie YouTube może podlegać zmianom, a jej świadczenie może zostać wstrzymane lub zakończone bez powiadomienia. Firma Canon nie ponosi żadnej odpowiedzialności za usługi świadczone przez inne firmy, w tym za ich dystrybucję na żywo w serwisie YouTube.
  6. Szybkość serii zdjęć może różnić się w zależności od różnych warunków. Szczegółowe informacje można znaleźć w danych technicznych.
  7. Mogą być generowane dźwięki inne niż dźwięki migawki (praca przysłony lub napędu obiektywu, dźwięk modułów elektronicznych itp.).
  8. Zgodnie ze standardami testowania firmy Canon i przy użyciu karty UHS-II 32 GB (w trybie One-Shot AF, ISO 100, standardowy styl obrazów). Liczba obrazów zależy od ustawień i używanego obiektywu. Szczegółowe informacje na temat obsługiwanych obiektywów zawiera strona „cam.start.canon”
  9. W trybie filmowania z dużą liczbą klatek na sekundę dźwięk nie jest nagrywany.
  10. Maksymalna liczba klatek na sekundę podczas pracy AF, naciśnięcia przycisku migawki do połowy lub ciągłego zapisu obrazu wynosi 59,94 kl./s. Uwaga: liczba wyświetlanych klatek na sekundę może być mniejsza w zależności od używanego obiektywu i warunków fotografowania.
  11. Apple, Apple TV, Apple Watch, iPad, iPad Air, iPad Pro, iPhone i Lightning są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. tvOS jest znakiem towarowym firmy Apple Inc.
  12. Automatyczny transfer obrazów po uruchomieniu aparatu jest obsługiwany po włączeniu funkcji automatycznego wysyłania. Automatyczne przesyłanie nie następuje po każdym zrobionym zdjęciu, ale po wyłączeniu i włączeniu aparatu.
  13. Obrót aparatu wokół osi poziomej i pionowej, wg standardu stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association; 8 stopni w przypadku obiektywu RF 24-105mm F4 L IS USM, ogniskowa 105 mm. W zależności od daty zakupu konieczne może być zaktualizowanie oprogramowania układowego obiektywu. Szczegółowe informacje na temat obsługiwanych obiektywów można znaleźć w części Informacje dodatkowe dotyczącej modelu EOS R7 na stronie „cam.start.canon”