DRUKOWANIE

Najlepsze drukarki domowe dla pracowników hybrydowych

Odkryj najlepszą drukarkę Canon do domowego biura, która spełni Twoje potrzeby w przystępnej cenie.
Kobieta siedzi przy biurku i zakreślaczem zaznacza tekst na wydruku. Obok niej znajduje się drukarka Canon MAXIFY, a przez duże okno nad biurkiem widać ogród.

Czasy się zmieniają. Więcej osób niż kiedykolwiek wykonuje część lub większość swojej pracy z domu, udając się do biura tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Doskonałym przykładem jest Jamie Watson. Jako dyrektor strategiczny w agencji reklamowej w Bristolu współpracuje z klientami, zespołem badawczym i kreatywnym zespołem koncepcyjnym. W tym celu przekształcił jadalnię w domowe biuro.

– Gdy mam mnóstwo rzeczy do zrobienia, praca w domu to dobry sposób ucieczki przed rozpraszającym środowiskiem biurowym – mówi Jamie. „Można nieco lepiej zarządzać swoim czasem. Jest też więcej swobody niż w przypadku tradycyjnych godzin pracy. Oczywiście nie trzeba też dojeżdżać do pracy, więc mamy więcej czasu na różne rzeczy. Jeżdżę na rowerze, więc mogę wybrać się na przejażdżkę bez konieczności uwzględniania czasu dojazdu do biura i z powrotem”.

Jamie bardzo szybko przekonał się, że niezawodna drukarka jest niezbędna i zdecydował, że drukarka serii Canon PIXMA TR4650 jest idealną drukarką, która spełni jego potrzeby w domowym biurze. Jednak z pewnością nie jest to jedyna opcja. Szeroka gama drukarek PIXMA i MAXIFY firmy Canon obejmuje modele, takie jak PIXMA TS7750i, MAXIFY GX1040 i MAXIFY GX2040. To doskonałe drukarki do domowego biura dla osób, które, podobnie jak Jamie, były wcześniej przyzwyczajone do drukowania w środowisku biurowym. Drukarki te są łatwe w konfiguracji i obsłudze. Zostały one również zaprojektowane z myślą o szybkości, wydajności i oszczędności, a jednocześnie zapewniają profesjonalną jakość druku, na której może polegać firma.

Tutaj Jamie opowiada o tym, jak jego drukarka domowa pozwala mu odejść od ekranu, aby w pełni skupić się na projektach, nad którymi pracuje w domu i poznajemy kilka dodatkowych zalet drukarek Canon do domowego biura.

Mężczyzna sięga do przodu drukarki Canon PIXMA.

W domu nie masz dostępu do pomocy technicznej, którą możesz mieć w biurze, dlatego niezawodność i łatwość konserwacji są ważniejsze niż kiedykolwiek. Drukarka 4 w 1 serii Canon PIXMA TR4650 ma w 4-kolorowy, hybrydowy atrament i ulepszony sposób instalacji kaset, który ułatwia i upraszcza ich wymianę.

Wyraź swoje myśli za pomocą druku

Drukarka serii PIXMA TR4650 pozwala Jamiemu odejść od laptopa, ograniczyć czas spędzany przed ekranem i skupić się na drukowanych kopiach dokumentów niezbędnych w jego pracy. „Wolę czytać informacje od klienta na papierze” – mówi Jamie. „W ten sposób mogę się lepiej skupić. Nie rozpraszają mnie bodźce z komputera, np. powiadomienia o wiadomościach e-mail czy zespołowy czat. Łatwiej jest skupić się na czytanym tekście. Można go podkreślać, można dodawać pytania. W ten sposób bardziej pochłania mnie to, co robię i czytam.

– Gdy otrzymuję wyniki badań ankietowych od agencji badawczych z wieloma różnymi wykresami i tabelami, wolę mieć przed sobą kilka dokumentów, które mogę porównać, niż przeskakiwać między slajdami – dodaje.

Pracując w biurze, nie trzeba martwić się o konfigurację drukarki oraz poziomy papieru i atramentu. Tak samo powinno być w domu. Przypomnienie o usunięciu dokumentu, ulepszony przedni podajnik papieru ułatwiający ładowanie oraz szybsza i prostsza instalacja kaset sprawiają, że jest to łatwa w obsłudze i wydajna drukarka domowa dla profesjonalistów, takich jak Jamie.

Usługi dostawy atramentu oparte na subskrypcji są dostępne dla wybranych drukarek firmy Canon w wybranych regionach. Usługa Auto-Ink Delivery firmy Canon zdejmuje z użytkownika jedno z zadań administracyjnych, ponieważ poziom atramentu w drukarce jest automatycznie monitorowany, a wymienne wkłady lub butelki z atramentem są dostarczane na adres użytkownika, zanim będą potrzebne. Rejestracja w usłudze jest bezpłatna i można ją anulować w dowolnym momencie. W planie PIXMA Print Plan możesz wybrać dostosowany do Twoich potrzeb plan drukowania, w ramach którego za stałą miesięczną opłatą będziemy wysyłać Ci atrament, gdy jego poziom w drukarce będzie niski.

Dłoń użytkownika naciska przycisk na panelu sterowania drukarki Canon PIXMA znajdującej się na biurku.

Mimo że są przystępne cenowo, drukarki Canon PIXMA TS7650i i PIXMA TS7750i są wyjątkowo wszechstronne. Czarny atrament pigmentowy zapewnia wyraźne, czarno-białe dokumenty, które są bardzo odporne na rozmazywanie, nawet w przypadku używania zakreślaczy, a kolorowe atramenty barwnikowe umożliwiają drukowanie wysokiej jakości zdjęć na błyszczącym papierze fotograficznym.

Drukarki wielofunkcyjne do pracy hybrydowej

Podobnie jak drukarka serii Canon PIXMA TR4650 Jamiego, model PIXMA TS7650i jest przystępną cenowo drukarką, która nadaje się do drukowania zdjęć i tworzenia rękodzieł, a także do wydruku dokumentów biznesowych. Niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenie doskonale sprawdza się w ciasnych miejscach, a głowice drukujące nowej generacji umożliwiają drukowanie z szybkością około 15 obr./min (liczba wydruków na minutę) w trybie monochromatycznym i 10 obr./min w trybie kolorowym. Jest to również pierwsza drukarka do użytku domowego firmy Canon z odpornym na markery czarnym atramentem, co odpowiada modelom biznesowym GX, dzięki czemu można używać zakreślaczy bez ryzyka rozmazywania tekstu. Drukarka jest również wyposażona w odchylany kolorowy ekran dotykowy z alternatywnymi interfejsami do zastosowań w pracy, nauce i codziennym życiu. Jakość druku jest doskonała, a zaawansowane funkcje drukowania Wi-Fi umożliwiają skanowanie bezpośrednio do smartfona lub tabletu. Drukarka PIXMA TS7750i automatyczny podajnik dokumentów, który ułatwia skanowanie i kopiowanie wielostronicowych dokumentów, dzięki czemu idealnie nadaje się do domowego biura.

Drukarka Canon MAXIFY GX1040 to drukarka wielofunkcyjna o charakterystyce biurowej, której celem jest bezproblemowa integracja między domem i biurem. Konfigurowalny kolorowy interfejs ekranu dotykowego umożliwia przypisywanie złożonych, ale często powtarzających się zadań, takich jak drukowanie i skanowanie w chmurze za jednym lub dwoma dotknięciami. Dzięki uzupełnianym zbiornikom z atramentem MegaTank można oczekiwać tysięcy czarno-białych i kolorowych dokumentów z jednego zestawu butelek z atramentem, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze w porównaniu z typowymi drukarkami biurowymi z kasetami. Wszystkie atramenty są pigmentowe i odporne na rozmazywanie, zarówno w przypadku dokumentów kolorowych, jak i monochromatycznych. Podobnie jak w przypadku drukarki PIXMA TS7650i, model MAXIFY GX2040 jest szybki i umożliwia drukowanie z prędkością około 15 obr./min w trybie monochromatycznym i 10 obr./min w trybie kolorowym, ponadto urządzenie zapewnia wygodę pracy automatycznego podajnika dokumentów dla skanera, a także funkcje faksu.

Osoba korzystająca ze smartfona w celu drukowania na drukarce domowej firmy Canon.

Aplikacja Canon PRINT umożliwia pełną obsługę drukarek Canon z obsługą Wi-Fi ze smartfona lub tabletu, od konfiguracji, drukowania, kopiowania i skanowania po konserwację, sprawdzanie poziomu atramentu, a nawet kupowanie atramentów zamiennych. Dla Jamiego oznacza to, że w dowolnym momencie może całkowicie oddalić się od laptopa. – Pracujesz zdalnie – mówi – ale przez cały czas ktoś do Ciebie dzwoni lub wysyła wiadomości. Oddalając się od laptopa, mogę odciąć się od tych rozpraszających uwagę czynników. Wydrukuję coś, a następnie czytam na dole w kuchni, co pozwala mi się lepiej skupić”.

Osoba pisząca na wydrukowanym slajdzie z prezentacji, obok na biurku stoi drukarka Canon.

Wydruki mają wiele zalet – można je rozłożyć i oglądać kilka na raz, aby je porównać, opatrzyć adnotacjami i zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Jamie czasami rozpoczyna zadanie na papierze i korzysta z funkcji skanowania drukarki. „Jeśli realizuję projekty dotyczące strategii marki lub muszę opracować strukturę marki, wolę rozrysowywać je ręcznie” – mówi. – Następnie skanuję to i przesyłam do reszty zespołu jako roboczy szkic, zamiast poświęcać wiele czasu na projektowanie w programie do tworzenia prezentacji.

Połączenie projektowania ręcznego i cyfrowego

Drukarki Canon z obsługą Wi-Fi ułatwiają drukowanie, kopiowanie i skanowanie ze smartfona lub tabletu za pomocą aplikacji Canon PRINT, a także sprawdzanie stanu drukarki i poziomu atramentu w dowolnym miejscu w sieci Wi-Fi.

Jamie stwierdza, że korzystanie z aplikacji Canon PRINT przynosi wiele korzyści. – Konfiguracja drukarki była bardzo łatwa. To był dla mnie ważny argument, ponieważ skonfigurowanie i uruchomienie praktycznie każdej drukarki, której wcześniej używałem, zajmowało kilka dni. Tu drukarka robi to samodzielnie” – podkreśla Jamie.

Jest również połączona z programem Easy-Layout Editor, który umożliwia rozmieszczanie dokumentów, takich jak pliki PDF i pliki obrazów, na jednej stronie przed wydrukowaniem. To idealne rozwiązanie w przypadku prac wykonywanych przez Jamiego.

Kobieta umieszcza stos dokumentów w podajniku drukarki Canon PIXMA stojącej na biurku obok niej.

W domowym biurze przestrzeń jest często ograniczona, ale drukarka PIXMA TS7650i ma wewnętrzną kasetę podawania papieru, która oszczędza miejsce, a także tylny podajnik z wygodną przezroczystą pokrywą do nośników specjalistycznych i papieru fotograficznego. Drukarka PIXMA TS7750i (pokazana tutaj) ma automatyczny podajnik dokumentów, który ułatwia skanowanie i kopiowanie wielu stron.

Zalety aplikacji firmy Canon do pracy hybrydowej

Aplikacja Canon PRINT umożliwia skanowanie i drukowanie do i z chmury.1 jest to duża zaleta dla pracowników hybrydowych, którzy muszą udostępniać dokumenty współpracownikom w biurze lub pracować w innych odległych lokalizacjach.

Funkcja PIXMA Cloud Link idealnie sprawdza się w małych firmach, które udostępniają i zapisują zawartość we współdzielonej usłudze w chmurze, takiej jak Google Drive™, Dropbox™ lub Evernote®2, i zapewnia dostęp do plików z dowolnego miejsca.

Jamie mówi, że gdy zespoły dzielą się swoimi projektami, drukowanie dokumentów i rysunków przed przypięciem ich do ściany lub umieszczeniem na ekranie pomaga mu w analizie kreatywnych pomysłów podczas pracy.

„Gdy otrzymujemy kreatywne pomysły, np. w postaci rysunków projektowych, od naszych zespołów koncepcyjnych, często trzeba jeszcze wykonać trochę pracy i pamiętać o tym zadaniu” – mówi. „Dlatego właśnie wolę wydrukować sobie taki dokument, ponieważ pozwala mi na podświadome rozważanie go w tle, gdy przypnę wydruk na ścianie lub położę go na biurku. Trochę łatwiej jest odnosić się do niego i analizować go w podświadomości”.

Kolejną korzyścią biznesową dla pracowników hybrydowych jest bezpłatna aplikacja Canon PosterArtist. Zawiera ona tysiące w pełni konfigurowalnych układów, a także wysokiej jakości grafikę do tworzenia ulotek, banerów i plakatów. Jeśli drukujesz materiały marketingowe w dużych nakładach, jest to bardzo ekonomiczne uzupełnienie dużej pojemności atramentu i niskich kosztów eksploatacji drukarek MAXIFY GX1040 i innych drukarek Canon MegaTank.

Drukarka Canon obok rośliny doniczkowej, telefonu i kilku odbitek.

Fotograf entuzjasta Jamie Watson uwielbia bawić się aparatem fotograficznym – a dzięki drukarce serii Canon PIXMA TR4650 może tworzyć wysokiej jakości odbitki, które będą ozdobą domu.

Mężczyzna patrzy na kilka odbitek, w tle na biurku w jego domu znajduje się drukarka Canon PIXMA.

Jeśli potrzebujesz wszechstronnej drukarki do codziennych zadań i do pracy, dobrym wyborem są modele PIXMA TS7650i oraz PIXMA TS7750i. Są one wyposażone w wiele funkcji, łatwo dostępnych za pośrednictwem kolorowych ekranów dotykowych i idealnie nadają się do wykonywania różnych zadań związanych z dokumentami, zdjęciami i rękodziełem.

Wszechstronne drukowanie w domu

Drukarki serii PIXMA i MAXIFY nie tylko świetnie nadają się do pracy hybrydowej, ale są również wystarczająco uniwersalne do nauki w domu, wykonywania zadań domowych i zdjęć rodzinnych. Aplikacja Easy-PhotoPrint Editor firmy Canon ułatwia tworzenie różnych oryginalnych zdjęć, takich jak odbitki o rozmiarach niestandardowych, kalendarze i układów zdjęć w formacie kwadratu. Doskonale nadaje się do obsługi prywatnych projektów w domu i do pracy.

Jamie, miłośnik fotografii, używa swej drukarki serii PIXMA TR4650 do tworzenia odbitek umieszczanych w ramkach, ponieważ błyskawicznie można wydrukować zdjęcia formatu 10 × 15 cm bez obramowania. To samo dotyczy drukarek PIXMA TS7650i i PIXMA TS7750i, które wykorzystują kolorowe atramenty barwnikowe, aby zapewnić najwyższą jakość druku na błyszczącym papierze fotograficznym.

W ostatecznym rozrachunku drukarka jest niezbędna podczas pracy w domu. Niezależnie od tego, czy szukasz kompaktowej drukarki, która zmieści się w domowym biurze, szybkiej drukarki, która pozwoli zmaksymalizować wydajność, czy drukarki obsługującej chmurę i bezproblemowo integrującej pracę w domu z biurem, bez trudu znajdziesz drukarkę Canon, która spełni Twoje potrzeby. Dowiedz się więcej o gamie drukarek firmy Canon dla domu i małych firm, a następnie skorzystaj z internetowej wyszukiwarki drukarek firmy Canon, aby znaleźć model dostosowany do Twoich potrzeb.


Autorzy: Lorna Dockerill i Matthew Richards

 1. Funkcje skanowania do usług w chmurze i do wiadomości e-mail są dostępne tylko w przypadku używania oryginalnych atramentów firmy Canon.
 2. Google i Google Drive są znakami towarowymi firmy Google LLC, a niniejsza witryna nie jest w żaden sposób wspierana przez firmę Google ani z nią powiązana. Dropbox jest znakiem towarowym firmy Dropbox, Inc. Evernote jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Evernote Corporation i jest używany na podstawie licencji.

Produkty powiązane

 • PIXMA TR4650 Series

  Drukarki atramentowe

  Seria PIXMA TR4650

  Proste drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie dzięki niewielkiemu, łatwemu w obsłudze, wszechstronnemu urządzeniu dla osób, które pracują w domu.
 • PIXMA TS7650i

  Drukarki do użytku domowego

  PIXMA TS7650i

  Szybka, wysokiej jakości drukarka, która dzięki niewielkim rozmiarom i uproszczonej obsłudze ułatwia życie domownikom.
 • PIXMA TS7750i

  Drukarki do użytku domowego

  PIXMA TS7750i

  Szybka, wysokiej jakości drukarka, która dzięki niewielkim rozmiarom i uproszczonej obsłudze ułatwia życie domownikom.
 • Drukarki do małego biura

  MAXIFY GX1040

  Ta szybka, niewielka, łatwa w obsłudze i ekonomiczna drukarka 3 w 1, z napełnianymi zbiornikami z atramentem, pozwala zachować wysoką wydajność pracy w domu.
 • Drukarki do małego biura

  MAXIFY GX2040

  Ta szybka, niewielka i ekonomiczna drukarka 4 w 1 z podajnikiem ADF na 35 arkuszy pozwala utrzymać wysoką wydajność pracy w domu.
 • Powiązane artykuły

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Jak bezpiecznie drukować

  Osiem sposobów na wykorzystanie zabezpieczeń w drukarkach Canon z myślą o bezpiecznym drukowaniu.

 • DRUKOWANIE

  Jak korzystać z drukarki bezprzewodowej

  Inteligentne sposoby wykorzystania potencjału drukarki bezprzewodowej.

 • DRUKOWANIE

  Odpowiednia aplikacja Canon do obsługi drukowania

  Aplikacje firmy Canon do obsługi drukowania umożliwiają kreatywną i uporządkowaną pracę – każdy projekt można dostosować do własnych potrzeb.

 • DRUKOWANIE

  Drukarka atramentowa czy laserowa: która z nich jest odpowiednia dla Ciebie?

  Poznaj różnice między drukarkami atramentowymi i laserowymi firmy Canon i dowiedz się, które urządzenia najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.