WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

Powrót do szkoły: sprawna organizacja dzięki drukarce Canon

Dowiedz się, jak drukarka Canon może pomóc Tobie i Twoim dzieciom przygotować się do nowego roku szkolnego i sprawić, że nauka będzie przyjemna.
Na kolanach uśmiechniętej kobiety siedzi dziecko kolorujące wydruki z drukarki Canon PIXMA. W tle widać dłonie trzymające smartfona.

Większość dzieci uwielbia wakacje, a letnich atrakcji jest teraz więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Ale to co dobre, szybko się kończy i nim się obejrzysz, nadchodzi czas na powrót do szkoły. Drukarka Canon pomoże Ci opanować ten wakacyjny entuzjazm, angażując najmłodszych w przygotowania do nowego roku szkolnego.

Podłączenie drukarek PIXMA i SELPHY CP1500 do komputera lub urządzenia przenośnego jest proste, więc do zabawy może dołączyć cała rodzina. Dzieci mogą również szybko i łatwo drukować, korzystając z jednej z wielu aplikacji Canon Print. Nasz przewodnik po aplikacjach i oprogramowaniu do drukowania firmy Canon pomoże Ci wybrać odpowiednie narzędzie do Twojego projektu. Oto kilka pomysłów na początek.

Ręce trzymające smartfon z aplikacją Canon PRINT. Obraz z ekranu smartfona wyłania się z drukarki w tle.

Za pomocą aplikacji Canon PRINT możesz drukować ze smartfona. A jeśli dzieci chcą kreatywnie wykonywać zadania domowe, mogą edytować i dostosowywać swoje projekty w aplikacjach Canon Easy-PhotoPrint Editor i Canon Creative Park.

1. Drukuj plany zajęć

Biała drukarka Canon SELPHY CP1500 drukuje zdjęcie dziewczynki w szkolnym mundurku. Obraz zawiera także mały kod QR.

Drukarka Canon SELPHY CP1500 pozwala drukować kody QR, dzięki którym możesz dodawać łącza do klubów i organizacji zapewniające łatwy dostęp do danych adresowych i harmonogramów.

Obraz z góry osoby zapełniającej wrześniowe daty w kalendarzu własnej roboty.

Skorzystaj z drukarki Canon, aby zmienić swoje ulubione zdjęcia rodzinne w spersonalizowane kalendarze i nigdy nie przegapić zajęć pozalekcyjnych lub spotkań. Możesz nawet tworzyć małe magnesy, korzystając z magnetycznego papieru fotograficznego Canon, i przyczepiać nimi plany zajęć i kalendarze na lodówce.

Plastyka w poniedziałek, wychowanie fizyczne we wtorek, matematyka w środę. Bardzo trudno być na bieżąco ze wszystkim, o czym dzieci muszą pamiętać w odniesieniu do planu lekcji, nie wspominając o zajęciach pozalekcyjnych i dodatkowych aktywnościach.

Drukując plany zajęć i przyklejając je na tablicy czy lodówce, w mgnieniu oka cała rodzina zorientuje się, o czym dzieci muszą pamiętać i co zabrać w danym dniu. Nie musisz już wpadać na portiernię, aby podrzucić parę butów piłkarskich, o której zapomniało Twoje dziecko.

Z aplikacją Easy-PhotoPrint Editor wydrukujesz też kalendarz z datami przyjęć urodzinowych lub innych nadchodzących wydarzeń rodzinnych, a także informacjami o tym, kto podwozi lub odbiera dzieci do/ze szkoły w danym dniu.

Aplikacja Canon PRINT jest obsługiwana przez większość drukarek PIXMA, umożliwiając łatwe drukowanie ze smartfona. Dzięki tej aplikacji możesz też drukować i skanować, łącząc się z różnymi usługami w chmurze (w tym image.canon, Dropbox™, Google Classroom™, Google Drive™ i Microsoft OneDrive®), z których korzysta teraz tak wiele szkół na potrzeby prac domowych oraz zajęć w klasie. Większość drukarek Canon PIXMA jest również zgodna z usługami Apple® AirPrint® i Mopria® na Androida (po wstępnej konfiguracji), co oznacza, że można drukować z dowolnego urządzenia Apple lub urządzenia z systemem Android z każdego miejsca, w którym jest dostępne połączenie sieciowe – wystarczy nacisnąć przycisk1.

2. Naklejaj etykiety na butelki i pudełka na lunch

Biała drukarka Canon drukuje mały arkusz papieru z jednym obrazem młodej dziewczyny powielonym osiem razy.

Drukarka Canon SELPHY CP1500 umożliwia drukowanie etykiet na kwadratowym papierze samoprzylepnym (KC-18IS, 54 × 54 mm), w formacie karty kredytowej (KC-18IF, 54 × 86 mm) lub mini (KC-18IL, 22 × 17,3 mm).

Para dłoni, które ostrożnie umieszczają naklejkę ze zdjęciem biegnącej dziewczynki na zielonej butelce na wodę.

Wystarczy zdjąć podkład i przykleić naklejkę do pojemnika na lunch lub do butelki dziecka.

Obecnie wiele szkół prosi dzieci, aby codzienne przynosiły swoje butelki z wodą. Jednorożce, dinozaury i inne postaci z kreskówek są tak popularne w szkołach podstawowych, że łatwo przypadkowo pomylić butelki.

Skorzystaj z niewielkiej drukarki Canon SELPHY CP1500 i twórz własne etykiety na butelki, pojemniki na lunch i etui na okulary przy użyciu arkuszy z naklejkami Canon SELPHY (dostępnych w wielu różnych rozmiarach), zamiast zwykłego papieru używanego do drukowania zdjęć lub dokumentów. Aplikacja Canon SELPHY Photo Layout ma opcję układu etykiet, dzięki której możesz wybrać zdjęcie z aparatu i dostosować je za pomocą tekstu, stempli i kolorów. Dostępna jest także opcja tworzenia mini etykiet, która umożliwia wydrukowanie ośmiu mniejszych zdjęć – identycznych lub różnych – na jednym arkuszu.

Metalowy pojemnik na lunch? Nie ma problemu. Wystarczy użyć drukarki Canon PIXMA, aby wydrukować etykiety na magnetycznym papierze fotograficznym Canon. Naklejki przywrą do powierzchni, a gdy konieczne będzie mycie pojemnika, z łatwością można je usunąć.

3. Postaw na kreatywność

Czarna drukarka Canon drukuje wykonany przez dziecko obraz na magnetycznym papierze fotograficznym Canon. Oryginał jest widoczny na stole obok drukarki.

Drukuj piękne, trwałe i bogate w szczegóły obrazy, aby odpowiednio zaprezentować prace stworzone przez Twoje dziecko. Jeśli drukarka ma skaner, możesz zeskanować prace Twojego dziecka i je wydrukować.

Dziecięce dzieła sztuki często powstają na papierze przy użyciu ołówka, kredek, farb i flamastrów. Dzięki skanerom wbudowanym w większość drukarek Canon PIXMA lub za pomocą opcji Smartphone Copy możesz szybko i łatwo przenieść obraz stworzony przez Twoje dziecko do świata wirtualnego, aby go wydrukować lub zrobić jego kopię. Z aplikacją Canon PRINT możesz też skanować bezpośrednio ze smartfona. Możesz nawet wydrukować niektóre z nich na magnetycznym papierze fotograficznym Canon, aby umieścić je na lodówce. Nie musisz martwić się o to, że oryginał zostanie zabrudzony, podarty lub pognieciony. Na każdym arkuszu o wymiarach 10 × 15 cm możesz umieścić kilka prac jednocześnie.

Kolejną świetną opcją wyświetlania grafik stworzonych przez dzieci jest moduł Canon Photo Cube, który zapewnia nie tylko inteligentny sposób przechowywania zdjęć i odbitek w kształcie kwadratu, ale może być też ozdobiony obrazami od zewnątrz, aby nadać im niepowtarzalny wygląd. Za pomocą tego modułu dzieci mogą pokazywać swoje ulubione zdjęcia z wakacji, a nawet korzystać z niego przy projektach takich jak prezentacja zmieniających się pór roku. Moduł Photo Cube jest wyposażony w dwa wkłady atramentowe i 40 kwadratowych arkuszy papieru Photo Paper Plus Glossy II

4. Projektuj własne zakładki

Zakładki w kształcie domu, utworzone z szablonów Canon Creative Park, rozłożone na stronach otwartej książki.

Creative Park ma bogaty wybór szablonów, w tym te urocze projekty w kształcie domu.

Widziany z góry obraz przedstawiający kolorowe książki z ćwiczeniami, arkusze naklejek i drukarkę Canon SELPHY CP1500 drukującą zdjęcie dziewczynki w szkolnym mundurku.

Drukarki SELPHY można używać z dowolnym urządzeniem inteligentnym, aby szybko i łatwo tworzyć zakładki i etykiety.

Drukarki PIXMA i SELPHY pomogą też najmłodszym w przygotowaniu inspirowanych szkołą zakładek do książek.

Szablony zakładek dla użytkowników urządzeń PIXMA – od przeróżnych zwierząt po urocze zakładki w kształcie pingwinów – można znaleźć na stronie Creative Park.

Aplikacja Canon SELPHY Photo Layout pozwala na tworzenie spersonalizowanych zakładek na drukarce SELPHY CP1500. Wybierz opcję Układ zakładki i format kartki pocztowej (100 × 148 mm), a następnie wybierz, czy chcesz wyrównać obrazy względem góry czy dołu zakładki. Opcja Układ zakładki jest również przydatna do drukowania zdjęć legitymacyjnych na kartach miejskich lub bibliotecznych.

5. Drukuj bez ograniczeń

Uśmiechnięta kobieta i dziecko siedzą przy stole obok drukarki Canon PIXMA MegaTank. Kobieta napełnia atramentem zbiorniki drukarki, a dziecko koloruje wydruk.

Jeśli rodzina regularnie drukuje (materiały szkolne, prace domowe itp.), może postawić na drukarki MegaTank z serii Canon PIXMA G3470, które mają uzupełniane zbiorniki z atramentem i mogą być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku intensywnego drukowania.

Seria PIXMA G3470 to kolejne rozwiązanie do gospodarstw domowych, w których wykonuje się dużo pracy i drukuje więcej materiałów. Drukarki MegaTank mają duże zbiorniki, które można uzupełniać za pomocą prostych, niepowodujących bałaganu butelek z atramentem. Pełny zestaw butelek z atramentem umożliwia wydrukowanie nawet 8100 stron2 w cenie niższej niż w przypadku zakupu kaset, co znacznie obniża koszty eksploatacji przy drukowaniu wysokonakładowym.

Nowa semestr stawia wyzwania organizacyjne zarówno przed rodzicami i opiekunami, jak i przed dziećmi. Mogą być one jeszcze większe, gdy pociecha rozpoczyna nowy rok akademicki lub rozpoczyna naukę w nowej szkole. Dzięki wszechstronności, elastyczności i szerokiemu zakresowi łączności drukarki firmy Canon mogą uprościć pracę, ułatwiając całej rodzinie organizację pracy, a także zapewnić rozrywkę i twórcze możliwości.

Autorzy: Matthew Richards, Claire Gillo i Rachel Segal Hamilton

 1. Dropbox jest znakiem towarowym firmy Dropbox, Inc.
  Google, Google Classroom i Dysk Google są znakami towarowymi Google LLC, a niniejsza witryna nie jest w żaden sposób wspierana przez firmę Google ani z nią powiązana.
  Microsoft OneDrive jest zastrzeżonym znakiem towarowym Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
  App Store i AirPrint są znakami towarowymi firmy Apple Inc., zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych oraz w innych krajach i regionach.
  Mopria jest znakiem towarowym firmy Mopria Alliance, Inc.
 2. Tryb ekonomiczny zmniejsza zużycie czarnego atramentu przez obniżenie jego gęstości, co umożliwia wydrukowanie o 26% większej liczby stron niż w standardowym trybie drukowania. Wydajność druku jest wartością szacowaną na podstawie niezależnej metody testowej firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 29103 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.

Powiązane produkty

 • Canon PIXMA G3470

  Drukarki MegaTank

  Seria PIXMA G3470

  Drukuj, kopiuj i skanuj w domu dzięki tej szybkiej drukarce z obsługą łączności Wi-Fi i uzupełnianymi zbiornikami na atrament.
 • Drukarki do użytku domowego

  SELPHY CP1500

  Twórz barwne, trwałe odbitki w kilka sekund, korzystając z tej prostej w obsłudze, kompaktowej drukarki fotograficznej.
 • Drukarki atramentowe

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Twórz bardziej kreatywne i interaktywne wydruki zdjęć dzięki magnetycznemu papierowi fotograficznemu Canon MG-101.
 • Powiązane artykuły

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Drukowanie list, planów i celów

  Postaw na kreatywność dzięki drukarce Canon PIXMA. Utrzymuj porządek i planuj z głową przez cały rok.

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki do domowego biura

  Pracuj w domu bez problemów dzięki drukarkom Canon PIXMA i MAXIFY.

 • DRUKOWANIE

  Jak korzystać z drukarki bezprzewodowej

  Inteligentne sposoby wykorzystania potencjału drukarki bezprzewodowej.

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki dla studentów

  Każdy student potrzebuje drukarki – poznaj najlepsze dostępne opcje, które spełnią Twoje potrzeby.