NAGRYWANIE VLOGÓW

Czterech artystów, cztery talenty – twórcza współpraca

Dowiedz się, co się stało, gdy twórcy treści – używający sprzętu Canon do prezentowania swoich poczynań w Internecie – spotkali się, by nagrać krótki film.
Canon Camera

Media społecznościowe sprawiają, że wszyscy jesteśmy twórcami treści. Jak poprawić swoje filmy i posty, aby wyróżnić je na tle innych materiałów? Kampania Canon Crew Create skupia czterech brytyjskich artystów, którzy korzystają z różnych aparatów i obiektywów firmy Canon do tworzenia postów i filmów społecznościowych. Pokazują, co można osiągnąć – niezależnie od budżetu i umiejętności.

Piłkarski freestyler Ewan Baggott, znany jako EABskills, od dzieciństwa jest zapalonym fotografem. Używa sztandarowego aparatu Canon EOS R6 do filmowania swoich umiejętności i sztuczek dla 107 tys. fanów na Instagramie. „Zafascynowałem się fotografią, gdy byłem młody” – mówi. „Wysoka jakość obrazu ma dla mnie kluczowe znaczenie”.

Zdobywca nagrody Brit Award, producent Jack Garratt stosuje aparat Canon EOS RP do dokumentowania swojej twórczej pracy i udostępniania zdjęć z życia w podróży. W serwisie Instagram obserwuje go 90,9 tysięcy użytkowników. „Uwielbiam robić zdjęcia”, mówi. „Gdy jestem poza domem, zawsze mam ze sobą aparat”.

Tancerka Nifè ma ponad 1,5 miliona fanów w serwisie TikTok. Korzysta z aparatu Canon EOS M50 Mark II do filmowania wyzwań tanecznych i przygotowywania poradników. „Jest lekki i łatwy w użyciu. Mieści się w torebce” – mówi.

Artysta uliczny Fat Cap Sprays lubi dyskrecję. Publikuje krótkie filmy, które otrzymały ponad 72 milionów polubień w aplikacji TikTok. Używa aparatu Canon PowerShot G7 X Mark III. „Jest kompaktowy i naprawdę lekki, doskonałe sprawdza się, gdy w drugiej ręce trzymam puszkę z farbą” – mówi.

Poznamy tę czwórkę artystów. Dowiemy się więcej o ich procesach twórczych oraz o tym, czego się od siebie nauczyli, pracując nad krótkim filmem prezentującym ich umiejętności.

Więcej informacji:

Piłkarski freestyler

Młody mężczyzna kopiący piłkę nożną w stronę bramki, za nim aparat firmy Canon umieszczony na statywie.

„Nieustannie współpracuję z innymi influencerami” – mówi piłkarski freestyler Ewan Baggott, znany także jako EABskills. „W świecie piłkarskiego freestyle’u istnieje mała społeczność, w której wzajemnie sobie pomagamy. Współpraca prowadzi do przyjaźni na całe życie”.

Canon Camera

Ewan Baggott

Piłkarski freestyler, prezenter i producent.

Media społecznościowe: @eabskills

Wybrany aparat: Canon EOS R6

„Kiedy byłem młodszy, piłka nożna była moją obsesją. Teraz jest nią również fotografia” – mówi Ewan. „Zastawiałem się, jak połączyć piłkę nożną i aparat fotograficzny”.

Ewan zaczął filmować swoje sztuczki i umiejętności oraz dzielić się nimi w Internecie. Swoje materiały publikuje w serwisach TikTok, Instagram i YouTube. „Podoba mi się swoboda i to, że mogę robić, co chcę” – mówi.

„Współpraca była dla nas doskonałą okazją do spotkania się i wykorzystania naszych możliwości twórczych” – dodaje. „Wcześniej odbyliśmy rozmowę telefoniczną, podczas której podzieliliśmy się pomysłami. Posłuchałem muzyki, którą stworzył Jack, i pomyślałem: „muszę zrobić kilka trików w jej rytmie”.

„Na pewno jest kilka rzeczy, których się obawiałem tego dnia. Martwiłem się, że upuszczę piłkę i że będę miał kłopot z działaniem w określonej przestrzeni. Musiałem stworzyć własną przestrzeń w czterech ścianach i dopilnować, aby piłka nie uderzyła w aparat”.

„Praca z innymi ludźmi jest ważna, ponieważ każdy z nas jest inny. Od każdego można coś zaczerpnąć. Najważniejszą rzeczą jest uczenie się od siebie nawzajem. Jeśli pracujesz z inną osobą, uczysz się od niej, a ona uczy się od ciebie”.

Muzyk i producent

Mężczyzna w spodniach ze złotym kwiecistym wzorem, siedzący w domowym studiu nagraniowym; na kolanie trzyma aparat Canon.

„Swoje pomysły czerpię z różnych źródeł” – mówi wielokrotnie nagradzany muzyk i producent Jack Garratt. „Czasami w głowie pojawia się gotowa melodia. Innym razem proces ten trwa latami”.

Canon Camera

Jack Garratt

Muzyk, producent, zdobywca nagrody Brit Award.

Media społecznościowe: @jackgarratt

Wybrany aparat: Canon EOS RP

Jack zawsze był pasjonatem muzyki. „Zawsze chciałem poświęcić się tworzeniu i wykonywaniu muzyki” – mówi. „Pierwszą piosenkę napisałem, gdy miałem 13, może 14 lat. Zawsze było to dla mnie coś naturalnego”.

Uważa, że dzięki mediom społecznościowym jest lepszym fotografem i lepszym wykonawcą. Do treści, które publikuje w Internecie, podchodzi w sposób selektywny. „Wybieram ważne momenty, którymi chce się podzielić z ludźmi. Czasami tworzę pętlę, a na niej kilka akordów lub linię basową. Czasem po prostu siadam z gitarą i nucę piosenkę, którą zacząłem pisać”.

Chciał zobaczyć, jak jego muzyka zostanie zinterpretowana przez innych artystów. Sprawdzić, czy sprosta ich energii i umiejętnościom. „Chciałem się przekonać, czy moja muzyka współgra z tym, co robią inni. To doskonała okazja do tego, aby dorównać dokonaniom i energii innych ludzi.

„To niesamowite, że sztuka innych ludzi współgra z moją muzyką. Uwielbiam patrzeć na to, w jaki sposób inni interpretują moje utwory”.

Tancerka

Filmująca się aparatem kobieta wykonuje taneczne skoki na betonie przy torach kolejowych.

„Tworzenie materiałów daje mi wolność” – mówi tancerka Nifè. „Chcę być sobą, robić to, co chcę, i tworzyć to, co chcę”.

Kobieta z niebieskimi warkoczami, w różowej bluzie, z aparatem Canon na statywie.

Nifè

Londyńska tancerka prezentuje swoje układy w serwisach TikTok i Instagram.

Media społecznościowe: @itsjustnifee

Wybrany aparat: Canon EOS M50 Mark II

Nifè tańczy od zawsze. „Moja mama mawiała, że tańczyłam zaraz po opuszczeniu jej łona” – mówi. „Byłam bardzo nieśmiałym dzieckiem. Taniec był jedyną rzeczą, która dawała mi pewność siebie. Nadal wydaje mi się, że ta cecha ma związek z tańcem. Nauczyłam się wyrażać siebie, poruszać się, czuć się komfortowo w swoim ciele i akceptować to, kim jestem”.

Nifè miała stworzyć choreografię do filmu. Zostawiła sobie trochę miejsca na improwizację.

„Wiedziałam, że znajdę coś, co pozwoli mi stworzyć odpowiedni układ taneczny” – mówi.

„Muzyka, której mieliśmy użyć, różniła się od tego, czego zwykle słucham. Musiałam się przekonać, jaka część mnie jest w stanie zrobić coś innego. Miałam okazję zobaczyć, jak pracują inne osoby. Trzeba mieć kontakt z innymi twórcami, aby uczyć się od siebie i udzielać sobie rad. Bałam się, że emocje wezmą nade mną górę. Nerwy potrafią utrudnić pracę, ale nie da się ich uniknąć. Martwiłam się również, że coś pójdzie nie tak w kontekście przestrzeni. Musiałam poświęcić temu nieco więcej pracy Musiałam podejść do tego w bardziej przemyślany sposób”.

Artysta uliczny

Artysta graffiti malujący sprayem obraz jaskrawej, świecącej truskawki na czarnej ścianie; czynność rejestrowana aparatem Canon.

„W Londynie jest wielu kreatywnych ludzi, nieustannie na siebie wpadamy” – mówi artysta uliczny, Fat Cap Sprays. „Naprawdę lubię ożywiać zaniedbane, niedoceniane ściany”.

Canon Camera

Fat Cap Sprays

Artysta uliczny ze Wschodniego Londynu, znany ze swoich jaskrawych, „kreskówkowych” projektów.

Media społecznościowe: @fatcapsprays

Wybrany aparat: Canon PowerShot G7 X Mark III

„Gdy ludzie patrzą na dzieło, widzą tylko efekt pracy, natomiast kręcenie filmów pokazuje proces tworzenia, warstwa po warstwie” – mówi artysta uliczny, Fat Cap Sprays. „Mogę się również dzielić satysfakcją, jaką daje mi malowanie. Dzielenie się kreatywnością ma dużą moc. Myślę, że wnosi ona radość do ludzkiego życia.

Fat Cap Sprays miał stworzyć tło dla filmu. Zaprojektował neonową sowę, która wyróżnia się na czarnym tle. „Sowy mają doskonały wzrok i świetnie czują się w nocy. Chciałem, aby oczy były jak obiektywy aparatu, czyli oczy twórców treści” – mówi.

„Moja rola całkowicie różniła się od ról innych wykonawców. Zawsze mogłem coś namalować ponownie lub wprowadzać poprawki aż do uzyskania zadowalającego efektu. Pozostali twórcy treści byli pod dużo większą presją, ponieważ musieli pracować z kamerą i powtarzać różne czynności.

„To połączenie pozwoliło nam stworzyć coś innego, coś całkowicie nowego. Chodzi o wzajemne czerpanie inspiracji z myślą o stworzeniu czegoś wyjątkowego. Mamy różne uzdolnienia, ale możemy wspólnie tworzyć treści w atrakcyjny sposób”.

Zobacz, co się wydarzyło, gdy ci znakomici twórcy połączyli swoje kreatywne zdolności:

Mężczyzna w czerwonej koszulce grający na gitarze elektrycznej.

Autorka: Andrea Ball

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • NAGRYWANIE VLOGÓW

  Zacznij tworzyć vlogi już dziś

  Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi rejestrowania vlogów i dowiedz się, jak stworzyć piękne nagrania, aby przyciągnąć wymagających widzów.

 • NAGRYWANIE VLOGÓW

  Polecane aparaty Canon do tworzenia vlogów

  Odkryj, w jaki sposób aparat PowerShot G7 X Mark III może pomóc Ci uwolnić kreatywność w codziennym życiu.

 • Kobieta ustawiająca aparat Canon PowerShot G7 X Mark III obok swojego laptopa, by filmować zajęcia jogi z salonu.

  APARATY KOMPAKTOWE

  Najlepsze aparaty kompaktowe do tworzenia treści

  Odkryj, w jaki sposób aparat PowerShot G7 X Mark III może pomóc Ci uwolnić kreatywność w codziennym życiu.

 • Piekarz-celebryta, Matt Adlard, fotografujący czekoladowy deser aparatem Canon EOS M50 Mark II.

  FOTOGRAFIA KULINARNA

  Przepis na sukces: przedstawiamy aparat Canon EOS M50 Mark II

  Matt Adlard, piekarz samouk i gwiazda mediów społecznościowych zapoznaje się z aparatem EOS M50 Mark II