EOS R3

Aparaty bezlusterkowe

Canon EOS R3

Uwiecznianie ulotnych chwil aparatem w sposób, który dotąd wydawał się niemożliwy. Witamy w przyszłości fotografii cyfrowej

Dane techniczne

 • Matryca warstwowa

  Podświetlana matryca warstwowa

 • Serie zdjęć – 30 kl./s

  Serie zdjęć z szybkością do 30 kl./s lub 12 kl./s w przypadku migawki mechanicznej – z obsługą AF i AE

 • Do 195 kl./s w trybie szybkiej serii1

  Fotografowanie z możliwością dostosowania szybkości serii zdjęć

 • Maks. czułość ISO 102400

  Czułość od ISO 100 do ISO 102400 (rozszerzana do ISO 204800)

 • Rozdzielczość: 24 MP

  Idealna równowaga między jakością obrazu, dużą czułością ISO i rozmiarem pliku

 • Nawet 8-stopniowa stabilizacja obrazu

  Wewnętrzny stabilizator obrazu, który działa we współpracy z mechanizmem IS obiektywu

 • Sterowany wzrokiem AF

  Punkty ostrości lub obiekty, które chcesz śledzić, możesz wybierać wzrokiem

 • Śledzenie obiektów

  Osoby, zwierzęta i pojazdy mogą być automatycznie śledzone zarówno w trybie fotografowania, jak i filmowania

 • Odchylany ekran

  Obracany ekran dotykowy o przekątnej 8,2 cm i rozdzielczości 4 200 000 punktów

 • Elektroniczny wizjer

  Pozbawiony efektu black-out wizjer elektroniczny o rozdzielczości 5 760 000 punktów, częstotliwości odświeżania rzędu 120 kl./s i pokryciu kadru na poziomie 100%

 • Wi-FI i Bluetooth

  Bezprzewodowa łączność umożliwia zdalne sterowanie oraz przesyłanie obrazów

 • 6K RAW

  60 kl./s, z największą elastycznością zmiany ustawień, takich jak balans bieli, podczas postprodukcji

 • 4K 120p

  Nagrywaj filmy w zwolnionym tempie z bardzo dużą szczegółowością obrazu

 • Full HD 240p

  Nagrywaj filmy w bardzo zwolnionym tempie z dużą szczegółowością obrazu

 1. Funkcje AE i AF ze śledzeniem są niedostępne w trybie szybkiej serii zdjęć. Maksymalna liczba uchwyconych klatek wynosi 50.
Wersja oprogramowania układowego z 22 lipca 2022 r. dodała funkcję serii zdjęć z szybkością do 195 kl./s, tryb filmów Full HD 240p oraz kilka innych przydatnych funkcji. Oprogramowanie można pobrać ze strony pomocy technicznej.
Dowiedz się więcej Zobacz pełne dane techniczne Skorzystaj z pomocy technicznej

PRZEGLĄD

Oto kolejny rozdział historii systemu EOS.

Model EOS R3 zmieni sposób myślenia o aparatach bezlusterkowych. Podświetlana matryca warstwowa może unieruchomić obiekty dzięki czasowi naświetlania 1/64 000. Umożliwia też wykonywanie serii zdjęć z szybkością 30 kl./s, którą można zwiększyć do 195 kl./s1. Sterowany wzrokiem AF inteligentnie rozpoznaje i śledzi obiekty podczas fotografowania – doskonale rozwiązanie do fotografii sportowej i przyrodniczej oraz pracy fotoreporterskiej.

EOS R3 w skrócie

 • Niesamowita szybkość – 30 kl./s

  Korzystaj z zalet najkrótszego czasu naświetlania (1/64 000 s) i serii zdjęć robionych z szybkością 30 kl./s z zachowaniem śledzenia AF/AE.

 • Kontrola nad ruchem

  Aparat EOS R3 uwiecznia ulotne chwile w tempie 30 kl./s, ukazując szczegóły, których nie dostrzega ludzkie oko.

 • Patrz. Reaguj. Działaj

  Dzięki naszej zaawansowanej technologii sterowania autofokusem za pomocą wzroku (Eye Control) aparat EOS R3 wyostrza obiekty, które obserwujesz.

 • Stworzony do nagrywania filmów

  EOS R3 to rozwiązanie dla profesjonalistów. Umożliwia nagrywanie filmów o kinematograficznej jakości i robienie znakomitych zdjęć.

 • Stworzony dla profesjonalistów

  Model EOS R3 zaprojektowano z myślą o trudach codziennej pracy profesjonalistów – niezależnie od tego, z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć.

 • Zaawansowane opcje łączności

  Aparat EOS R3 wykorzystuje wbudowane gniazdo przewodowej sieci LAN oraz łączność Wi-Fi w pasmach 2,4/5 GHz do komunikacji z sieciami komputerowymi, laptopami i urządzeniami przenośnymi, co umożliwia szybkie i łatwe udostępnianie zdjęć oraz zdalne sterowanie aparatem.

Kontrola nad ruchem

Aparat EOS R3 uwiecznia ulotne chwile w tempie 30 kl./s, które można zwiększyć do 195 kl./s1, i ukazuje szczegóły, których nie dostrzega ludzkie oko.

Podświetlana matryca warstwowa jest tak szybka, że fotografowie mogą korzystać z elektronicznej migawki, aby uchwycić szybki ruch bez obaw o zniekształcenia powstające podczas poziomego ruchu aparatu. Najkrótszy czas naświetlania 1/64 000 s oraz tryb 30 kl./s z jednoczesnym śledzeniem AF/AE pozwala zarejestrować nawet 420 klatek podczas nagrywania plików RAW.

Chcesz więcej? Dzięki niestandardowemu ustawieniu szybkiej serii zdjęć aparat EOS R3 może robić serie zdjęć w tempie do 195 kl./s, rejestrując dzięki temu najdrobniejsze szczegóły szybko poruszających się obiektów. W ramach jednej serii można uchwycić nawet 50 klatek zapisywanych w formacie JPEG, HEIF lub RAW.

Aby pomóc w zrównoważeniu ilości światła dziennego i światła lampy błyskowej nawet w warunkach dużej jasności lub w przypadku fotografowania szybko poruszających się obiektów, umożliwiono synchronizację lampy błyskowej podczas używania migawki elektronicznej aparatu – zarówno w kontekście lamp błyskowych Canon Speedlite, jak i studyjnych lamp błyskowych innych producentów.

EOS R3

Zaawansowany, sterowany wzrokiem AF

Czy jakikolwiek aparat sprawiał wrażenie, że potrafi czytać Twoje myśli? Dzięki naszej technologii nowej generacji sterowania autofokusem za pomocą wzroku (Eye Control) aparat EOS R3 wyostrza obiekty, na które patrzysz. Ta niezrównana kontrola nad autofokusem sprawia, że aparat nie ustępuje szybkością reakcji użytkownikowi – pozwala błyskawicznie reagować na ciągle zmieniające się warunki ujęcia.

EOS R3

Najlepsze w naszej historii śledzenie obiektów

Wykorzystując sztuczną inteligencję i tysiące prawdziwych zdjęć, nauczyliśmy model EOS R3 rozpoznawać skutecznie ludzi, zwierzęta i pojazdy – niezależnie od tego, w której części kadru się poruszają.

Można śledzić ludzi nawet wtedy, gdy mają na sobie kask lub okulary przeciwsłoneczne. Gdy fotografujemy sporty motorowe, aparat EOS R3 rozpoznaje motocykle i samochody wyścigowe, rozróżniając nawet zamknięte i otwarte kokpity i precyzyjnie lokalizując kask kierowcy, gdy jest on widoczny.
EOS R3

Połączenie skutecznego filmowania i fotografowania

EOS R3 to rozwiązanie dla profesjonalistów. Umożliwia nagrywanie filmów o kinematograficznej jakości i robienie znakomitych zdjęć. Dzięki wielu funkcjom umożliwiającym jeszcze bardziej kreatywne filmowanie aparat może rejestrować nadpróbkowany obraz w rozdzielczości 4K oraz materiał 6K RAW i zapisywać go na karcie pamięci CFexpress. Profil Canon Log 3 zapewnia większy zakres dynamiki i umożliwia skuteczniejszą korekcję kolorów.

Bardzo ważne jest to, że ta sama funkcja rozpoznawania obiektów, z której mogą korzystać fotografowie, jest również dostępna dla filmowców. Dzięki temu można śledzić obiekty poruszające się w obrębie kadru, zachowując ich wyostrzenie nawet podczas pracy.
EOS R3

Połączenie ze światem

Łączność jest niezbędnym narzędziem w pracy fotografów sportowych i fotoreporterów. Aparat EOS R3 wykorzystuje wbudowane gniazdo przewodowej sieci LAN oraz łączność Wi-Fi w pasmach 2,4/5 GHz do komunikacji z sieciami komputerowymi, laptopami i urządzeniami przenośnymi, co umożliwia szybkie i łatwe udostępnianie zdjęć oraz zdalne sterowanie aparatem. Aparat EOS R3 jest również zgodny z aplikacją Mobile File Transfer, która umożliwia profesjonalnym fotografom dodawanie metadanych i przesyłanie obrazów ze smartfonów za pomocą sieci Wi-Fi lub sieci komórkowej.

Model EOS R3 ma też nową, wielofunkcyjną stopkę do podłączania akcesoriów, która umożliwia przesyłanie danych i zasilanie nowych akcesoriów, a także działa jak gorąca stopka dostępnych lamp błyskowych Speedlite i wyzwalaczy.
EOS R3

Zaprojektowany i wyprodukowany dla profesjonalistów

Model EOS R3 zaprojektowano z myślą o trudach codziennej pracy profesjonalistów – niezależnie od tego, z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć.

Podczas burzy czy ulewy wytrzymały korpus ze stopu magnezu jest pyło- i wodoszczelny na tym samym poziomie, co nasze legendarne aparaty z serii EOS-1D. Możesz fotografować bez obaw w każdych warunkach.

EOS R3

Pasuje do istniejącego systemu

Model EOS R3 pasuje do istniejącego systemu, współpracując z innymi aparatami bezlusterkowymi lub lustrzankami cyfrowymi.

Jest zasilany przez pojemny akumulator LP-E19 – taki sam, jaki występuje w korpusach serii EOS-1DX. Obiektywy EF będą działać dokładnie tak, jak powinny, dzięki szerokiej gamie wysokiej jakości adapterów, które mogą zapewniać dodatkowe elementy, takie jak pierścień sterowania czy filtry wsuwane.

Model EOS R3 ma intuicyjnie obsługiwane elementy sterujące i ergonomiczną budowę. Jest efektem trzech dekad ewolucji i nieustannego uwzględniania potrzeb zawodowych fotografów. Ciesz się niezrównaną ergonomią dzięki intuicyjnie obsługiwanemu interfejsowi.

EOS R3

Szybkie, regulowane elementy sterujące

Model EOS R3 to profesjonalny aparat o szerokim zakresie zastosowań. Kształt i formę oparto na modelu EOS-1DX, ale aparat jest mniejszy i lżejszy, a przy tym zaprojektowany go z uwzględnieniem zasad wprowadzonych w systemie aparatów bezlusterkowych EOS R, aby usprawnić obsługę.

Aparat ma szereg elementów sterujących. Zarówno multi-sterownik, jak i inteligentny kontroler są w zasięgu kciuka. Trzy regulowane pokrętła na korpusie aparatu oraz pierścień regulacji na każdym obiektywie RF umożliwiają ustawianie czasu naświetlania, przysłony, czułości ISO i kompensacji ekspozycji bez odsuwania aparatu od oka. Szybki cyfrowy telekonwerter 1,6x jest dostępny za naciśnięciem przycisku, co zapewnia większy zasięg. Jest to szczególnie przydatne podczas kadrowania na miejscu i ogranicza konieczność obróbki końcowej.

Model EOS R3 ma też odchylany ekran o wysokiej rozdzielczości (4 mln punktów), który zapewnia wyraźny i jasny obraz o wysokiej jakości nawet w jasnym świetle. Umożliwia łatwe komponowanie ujęć z twórczej perspektywy. Dwa gniazda kart umożliwiają zapisywanie plików zdjęć i filmów na powszechnie dostępnych kartach SD (z obsługą standardu UHS-II) lub superszybkich nośnikach CFexpress nowej generacji.

EOS R3

Używanie migawki elektronicznej z lampą błyskową

Aby pomóc w zrównoważeniu ilości światła dziennego i światła lampy błyskowej nawet w warunkach dużej jasności lub w przypadku fotografowania szybko poruszających się obiektów, umożliwiono synchronizację lampy błyskowej podczas używania migawki elektronicznej aparatu – zarówno w kontekście lamp błyskowych Canon Speedlite, jak i studyjnych lamp błyskowych innych producentów.

EOS R3

„POTRZEBUJEMY SZYBKIEGO SPRZĘTU. MUSIMY BYĆ SZYBSI I OSIĄGAĆ LEPSZE WYNIKI. WŁAŚNIE DLATEGO KORZYSTAMY Z TEGO APARATU”.

Photographer looking down view finder

Canon dąży do osiągnięcia zerowej emisji CO2 do roku 2050

Osiągniemy to, poprawiając wskaźnik emisji CO2 w cyklu życia produktu średnio o 3% rocznie. Jeśli uda się to utrzymać, do roku 2030 odnotowalibyśmy spadek o około 50% w stosunku do poziomu z 2008 r. Wiemy, że taki poziom redukcji jest zgodny z założeniami Porozumienia paryskiego.

Będziemy przeprowadzać przeglądy celów w perspektywie długoterminowej, aby sprawdzać nasz wkład w tworzenie społeczeństwa niskoemisyjnego.

Porównanie z aparatem EOS R3

Zobacz, jak model EOS R3 wypada w porównaniu z innymi profesjonalnymi aparatami pełnoklatkowymi firmy Canon.

Artykuł

EOS R FF

EOS R3

EOS R FF

EOS R5

Efektywna liczba pikseli (około MP)

24,1 megapiksela
20,1-megapikselowa
45 megapikseli

Wewnętrzny stabilizator obrazu

Tak, do 8 stopni w zależności od użytego obiektywu1
ND.
Tak, do 8 stopni w zależności od użytego obiektywu1

Wykrywanie obiektów

Twarze, oczy, zwierzęta i pojazdy
Ludzie
Ciało, twarz, oko, zwierzę

AF w słabym oświetleniu

Czułość do -7,5 EV2
Czułość do -4 EV lub -6 EV w trybie Live View2
Czułość do -6 EV2

Szybkość serii zdjęć (kl./s)

12 kl./s w trybie Servo AF
30 kl./s z elektroniczną, cichą migawką i w trybie Servo AF3
Tryb 195 kl./s ze stałym ustawieniem AF/AE
20 kl./s z migawką mechaniczną, Servo AF
20 kl./s z elektroniczną, cichą migawką i w trybie Servo AF
12 kl./s w trybie Servo AF
20 kl./s z elektroniczną, cichą migawką i w trybie Servo AF3

Filmy

12-bitowy RAW 6K (RAW/RAW light) do 60 kl./s
4K do 120 kl./s
Full HD do 240 kl./s
Canon Log 3 / HDR PQ, 10 bitów, 4:2:2, zapis wewnętrzny
Kompresja All-I / IPB / IPB Light, 10-bitowe/4:2:2 nieskompresowane filmy 4K, 60 kl./s, zewnętrzny rejestrator
RAW 5,5K, 12-bitowe RAW (RAW / RAW light) do 60 kl./s.
4K do 60 kl./s
Full HD do 120 kl./s
Canon Log 1 / Log 3 / HDR PQ, 10 bitów, 4:2:2, zapis wewnętrzny
Kompresja All-I / IPB 10-bitowe nieskompresowane filmy 4:2:2 4K 60 kl./s na zewnętrznym rejestratorze
8K do 30 kl./s
4K do 120 kl./s
Full HD do 120 kl./s
Tryb poklatkowy 4K
Canon Log 1 / Log 3[7] / HDR PQ, 10 bitów, 4:2:2, zapis wewnętrzny
Kompresja All-I / IPB / IPB Light, 10-bitowe/4:2:2 nieskompresowane filmy 4K, 60 kl./s, zewnętrzny rejestrator
8K (pełna klatka) lub 5K ProRes (wycinek kadru)
Zapis zewnętrzny w formacie RAW przez złącze HDMI na rejestratorze
Atomos Ninja V+

Pokrętła sterujące

Pokrętło główne
Pokrętło szybkiej kontroli 1
Pokrętło szybkiej kontroli 2
Multi-sterownik AF
Inteligentny sterownik
Wyświetlacz na górnym panelu
Pokrętło główne
Pokrętło szybkiej kontroli
Multi-sterownik AF
Inteligentny sterownik
Wyświetlacz na górnym panelu
Pokrętło główne
Pokrętło szybkiej kontroli 1
Pokrętło szybkiej kontroli 2
Multi-sterownik AF
Wyświetlacz na górnym panelu

Ekran LCD

8 cm / 3,2 cala
LCD, 4,15 miliona punktów
Obracany dotykowy ekran
8 cm / 3,15 cala
LCD z rozdzielczością 2,1 mln punktów
Stały
8 cm / 3,15 cala
LCD z rozdzielczością 2,1 mln punktów
Obracany dotykowy ekran

Wizjer

Elektroniczny wizjer o przekątnej 0,5 cala
0,5 cala
OLED o rozdzielczości 5,76 Mpix
Punkt oczny: 23 mm / powiększenie 0,76x4; do 120 kl./s
Wizjer optyczny
Punkt oczny: 20 mm / powiększenie 0,76x
Elektroniczny wizjer o przekątnej 0,5 cala
OLED o rozdzielczości 5,76 Mpix
Wysokość punktu ocznego 23 mm / powiększenie 0,76x
Do 120 kl./s

Sieć

5/2,4 GHz i Bluetooth™
5.0; obsługiwane funkcje: EOS Utility, smartfon, przesyłanie do image.canon, drukowanie bezprzewodowe, port Ethernet
Wbudowane moduły Wi-Fi 2,4 GHz i Bluetooth™
Opcjonalny bezprzewodowy przekaźnik WFT-R9, 5 GHz
Port Ethernet
Wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth™ 5 GHz i 2,4 GHz[9]
Opcjonalny bezprzewodowy przekaźnik WFT-R10

Masa (z akumulatorem i kartą pamięci)

1015 g
1440 g
738 g

Gniazda kart

1 × CFexpress typu B
1 karta SD/SDHC/SDXC i UHS-II
CFexpress × 2
1 × CFexpress
1 × UHS-II SD

Akumulator

LP-E19
Ładowanie przez USB za pomocą PD-E1
LP-E19
LP-E6NH
Ładowanie przez USB za pomocą PD-E1

Czas pracy akumulatora

620 zdjęć (wizjer elektroniczny, tryb oszczędzania energii)
860 (wyświetlacz LCD, tryb oszczędzania energii)
2850 zdjęć – fotografowanie przez wizjer
610 zdjęć – fotografowanie w trybie Live View
320 zdjęć (wizjer elektroniczny, tryb oszczędzania energii)
490 zdjęć (wyświetlacz LCD, tryb oszczędzania energii)

 1. 8 stopni wg standardu stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association; obiektyw RF 24-105mm F4 L IS USM, ogniskowa 105 mm.
 2. Warunki pracy AF przy najsłabszym oświetleniu: obiektyw z przysłoną f/1,2, środkowy punkt AF, tryb One-Shot AF, temperatura 23°C, czułość ISO 100. Z wyjątkiem obiektywów RF z powłoką rozmycia odśrodkowego (DS).
 3. W trybie Servo AF do wykonywania serii zdjęć z maksymalną szybkością można używać tylko obiektywów RF i niektórych obiektywów EF. Szczegółowe informacje na temat obsługiwanych obiektywów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy Canon.
  Szybkość serii zdjęć może zostać zmniejszona przez obiektyw, czas naświetlania, przysłonę, lampę błyskową, przetwarzanie redukcji migotania, rodzaj fotografowanego obiektu i jasność (na przykład podczas fotografowania w ciemnym miejscu).
 4. W przypadku obiektywu 50 mm ustawionego na nieskończoność, -1 m-1 dpt.
 5. Na podstawie standardu Camera & Imaging Products Association przy użyciu akumulatorów i karty pamięci dostarczonych z aparatem, chyba że określono inaczej. W trybie oszczędzania energii.
EOS R3

Zawartość pudełka

 • Korpus EOS R3

 • Mała muszla oczna ER-h

 • Osłona stopki do podłączania akcesoriów ER-SC1 (odporna na kurz i wodę)

 • Dekiel na korpus R-F-5

 • Pasek ER-L1

 • Ładowarka LC-E19

 • Akumulator LP-E19

 • Osłona akumulatora

 • Przewód zasilający (EU)

 • Kabel interfejsu IFC-100U (bez rdzenia)

 • Osłona kabla interfejsu IFC-100U

 • Instrukcja obsługi (EU1)

Akcesoria

 • Lampy błyskowe Speedlite

  Speedlite EL-5

  Zaawansowana lampa błyskowa o dużej mocy, cechująca się krótkim cyklem ładowania akumulatora, doskonałymi możliwościami w kontekście kreatywnej pracy i świetną wydajnością w każdej sytuacji.
 • DM-E1D
  Aby uzyskać czysty, wyraźny dźwięk cyfrowy, postaw na zgodny z wielofunkcyjną stopką stereofoniczny mikrofon kierunkowy DM-E1D, który umożliwia niezawodną pracę i zapewnia szybki dostęp do ustawień na ekranie LCD zgodnego aparatu.
 • Multi-Function Shoe Adapter AD-E1
  Aby zapewnić odporność na warunki pogodowe, adapter przekształca lampy błyskowe Speedlite z konwencjonalną 5-stykową stopką w urządzenia, których można używać z aparatami wyposażonymi w wielofunkcyjną stopkę.
 • Speedlite ST-E10
  Ultrakompaktowy wyzwalacz Speedlite z zaawansowanymi funkcjami bezprzewodowej pracy i kontroli nawet 15 zgodnych lamp błyskowych.
 • ER-He

  Muszla oczna ER-hE

  Duża obrotowa muszla oczna, odpowiednia dla osób lewo- lub prawoocznych, umożliwia osobom noszącym okulary pełne korzystanie z dostępnej w aparacie EOS R3 funkcji ustawiania ostrości wzrokiem.
 • EOS R3
  Podłącz smartfon za pomocą tej wielofunkcyjnej stopki, aby korzystać z doskonałej integracji aparatu i aplikacji, a tym samym z nowych możliwości pracy.
 • W rękach profesjonalistów

 • ARTYKUŁ

  Czy aparat Canon EOS R3 może nadążyć za sieweczką morską?

  Włoski fotograf dzikiej przyrody, Bruno D'Amicis, testuje model EOS R3, fotografując rzadkiego i niesamowicie szybkiego ptaka na plażach Abruzji.

 • ARTYKUŁ

  Jazda terenowa z aparatem Canon EOS R3

  „Zdecydowanie przewyższa to, czego używałem w przeszłości”. Vladimir Rys, fotograf sportów motorowych, wypróbował model Canon EOS R3 podczas pierwszej sesji fotograficznej na wyścigu samochodów elektrycznych.

 • ARTYKUŁ

  Szybkie fotografowanie dzięki superteleobiektywom firmy Canon

  Fotografujący sporty motorowe aparatem Canon EOS R3 Vladimir Rys nadąża za dynamicznymi samochodami wyścigowymi dzięki obiektywom Canon RF 400mm F2.8L IS USM i RF 600mm F4L IS USM.

 • ARTYKUŁ

  Informacje o sterowanym wzrokiem AF

  Poznaj kulisy powstania niezwykłego systemu AF firmy Canon, który pozwala ustawiać lub przełączać punkt AF na podstawie tego, na co patrzy użytkownik.

 • Powiązane produkty

 • Aparaty bezlusterkowe

  EOS R5

  Dzięki temu modelowi poznasz nowe możliwości aparatów bezlusterkowych. Bezkompromisowa wydajność aparatu EOS R5 zrewolucjonizuje fotografowanie i filmowanie.
 • Aparaty bezlusterkowe

  EOS R6

  Bez względu na to, co i jak fotografujesz, aparat EOS R6 pozwala na kreatywną pracę, która do tej pory wydawała się niemożliwa.
 • Lustrzanki cyfrowe

  EOS-1D X Mark III

  Życie jest pełne niepowtarzalnych chwil. Aparat EOS-1D X Mark III pozwoli Ci uchwycić je i przekazać światu wizualną opowieść.