Which is the best EOS System for me?

Który system EOS jest najlepszy dla mnie?

Każda należąca do serii EOS lustrzanka cyfrowa z wymiennymi obiektywami ma wiele funkcji i zalet, dzięki którym udoskonalisz efekty fotografowania i filmowania.

Koncepcja EOS

Urządzenia EOS mają umożliwiać rejestrowanie najlepszych zdjęć i filmów. Poszczególne rozwiązania różnią się pod względem zastosowanych rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych. Dostępne są lustrzanki cyfrowe i aparaty bezlusterkowe – z matrycami APS-C lub matrycami pełnoklatkowymi. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę i potrzebujesz aparatu, który pomoże Ci postawić kolejny krok w twórczej podróży, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą szukającym wszechstronnego narzędzia zaprojektowanego z myślą o pracy w każdej sytuacji, aparaty EOS umożliwią Ci jeszcze kreatywniejszą pracę.

Which EOS System Should You Choose?

Który z systemów EOS wybrać?

Profesjonalny fotograf Richard Walch przedstawia zróżnicowaną gamę systemów EOS, aby ułatwić użytkownikom wybór aparatu z wymiennymi obiektywami.

Obejrzyj film

Małe, ale zaawansowane: aparaty serii EOS M

Serię EOS M zaprojektowano z myślą o niewielkich rozmiarach i małej wadze. Aparaty gwarantują jakość znaną z lustrzanek cyfrowych i obsługują całą gamę wymiennych obiektywów EF-M. Doskonale nadają się do kreatywnego uwieczniania codziennych chwil.

Poznaj modele tej serii

Small but powerful: the EOS M range

Pełna uniwersalność: lustrzanki cyfrowe EOS z matrycą APS-C

Lustrzanki cyfrowe z matrycą APS-C umożliwiają fotografowanie w tradycyjny sposób. Obsługują wymienne obiektywy i mają większe korpusy oraz wizjery optyczne pozwalające patrzeć na świat okiem obiektywu.

Poznaj nową serię dla entuzjastów

Versatility for all: APS-C EOS DSLRs

Nowa era EOS: zalety systemu EOS R

Ten pełnoklatkowy system aparatów bezlusterkowych jest oparty na pionierskim mocowaniu obiektywu EOS R, które przyspiesza ustawianie ostrości oraz zapewnia lepszą jakość obrazu i obsługę jaśniejszych obiektywów. Możliwa jest również jego integracja z rozwiązaniami EOS.

Dowiedz się więcej

A new era of EOS: the EOS R advantage

Najwyższy poziom kreatywności: pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa EOS

Gama lustrzanek cyfrowych EOS cechuje się tradycyjnym sposobem obsługi i dużą trwałością. Aparaty są wyposażone w wizjer optyczny, dzięki któremu użytkownik patrzy na świat okiem obiektywu. Znajdziemy tu najbardziej zaawansowane modele firmy Canon dla prawdziwych entuzjastów i profesjonalistów.

Poznaj modele tej serii

Ultimate creativity: the Full-Frame EOS DSLR

Seria obiektywów firmy Canon

Seria firmy Canon obejmuje wiele obiektywów, których można używać zarówno z aparatami z matrycą APS-C, jak i z aparatami pełnoklatkowymi. Od specjalistycznych obiektywów stałoogniskowych po uniwersalne obiektywy zmiennoogniskowe – dzięki nim odkryjesz nową perspektywę i poznasz wiele punktów widzenia.

Obiektywy RF EF z serii L EF-S EF-M

Wyświetl wszystkie obiektywy

The Canon lens range

Jak wygląda współpraca urządzeń z rodziny EOS

Serię lustrzanek cyfrowych EOS oraz obiektywy EF i EF-S zaprojektowano z myślą o wzajemnej zgodności. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać nowy aparat bez żadnych obaw – ze świadomością, że zakupione wcześniej obiektywy będą nadal pasować i funkcjonować w prawidłowy sposób.

Zgodność systemu EOS R z obiektywami

Oprócz macierzystych obiektywów pełnoklatkowy system EOS R może wykorzystywać obiektywy EF i EF-S dzięki gamie adapterów.

  • Aparaty EOS R są zgodne ze wszystkimi obiektywami RF
  • Aparaty EOS R są zgodne ze wszystkimi obiektywami EF po zastosowaniu adaptera
  • Aparaty EOS R są zgodne ze wszystkimi obiektywami EF-S po zastosowaniu adaptera

Poznaj system EOS R

EOS R System lens compatibility

Zgodność pełnoklatkowej lustrzanki cyfrowej EOS

Pełnoklatkowe lustrzanki cyfrowe firmy Canon obsługują pełnoklatkowe obiektywy EF. Dotyczy to szerokiego zakresu modeli – od obiektywów ultraszerokokątnych po superteleobiektywy, w tym obiektywów z funkcją korekcji perspektywy i z dużym otworem przesłony.

  • Pełnoklatkowe lustrzanki cyfrowe EOS są zgodne ze wszystkimi obiektywami EF

Poznaj lustrzankę cyfrową EOS

Full-Frame EOS DSLR compatibility

Zgodność aparatu EOS z matrycą APS-C

Lustrzanek cyfrowych z matrycą APS-C o standardowym rozmiarze można używać zarówno z obiektywami EF-S, jak i z pełnoklatkowymi obiektywami EF – co zapewnia fotografom ogromny wybór. W porównaniu do pracy z aparatem pełnoklatkowym EOS tutaj obiektywy EF obejmują kadr bardziej charakterystyczny dla teleobiektywu. Dzięki temu świetnie nadają się do fotografowania wydarzeń sportowych i dzikiej przyrody.

  • Lustrzanki cyfrowe EOS z matrycą APS-C są zgodne ze wszystkimi obiektywami EF
  • Lustrzanki cyfrowe EOS z matrycą APS-C są zgodne ze wszystkimi obiektywami EF-S

Poznaj lustrzanki cyfrowe dla początkujących

Poznaj lustrzanki cyfrowe dla entuzjastów

EOS APS-C compatibility

Zgodność aparatów EOS M

Bezlusterkowe aparaty Canon z matrycą APS-C mają macierzyste kompaktowe, mobilne obiektywy EF-M. Po podłączeniu adaptera mocowania obiektywu można używać także obiektywów EF i EF-S. Dzięki temu fotografowie, którzy już wcześniej zainwestowali w zakup systemu EOS, mogą korzystać z niewielkiego aparatu bezlusterkowego.

  • Aparaty bezlusterkowe EOS M są zgodne ze wszystkimi obiektywami EF-M
  • Aparaty bezlusterkowe EOS M są zgodne z obiektywami EF po zastosowaniu adaptera
  • Aparaty bezlusterkowe EOS M są zgodne z obiektywami EF-S po zastosowaniu adaptera

Poznaj aparaty bezlusterkowe EOS M

EOS M compatibility

Inne interesujące opcje