A woman with her back to the camera uses a tablet. A Canon printer is on a desk in the background.

DRUKOWANIE

Swoboda dzięki bezprzewodowej drukarce z obsługą chmury

Każde biuro i sala lekcyjna potrzebuje drukarki. Wobec obecnych zmian, gdy coraz więcej z nas decyduje się na zdalną pracę i naukę, drukarka jest potrzebna także w każdym domu. Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy związanych z pracą w domu jest możliwość pracy w dowolnym pokoju, który akurat Ci odpowiada. Wprowadzenie do domu drukarki bezprzewodowej z obsługą chmury oznacza, że nie musisz znajdować się obok drukarki – możesz drukować z dowolnego miejsca. Jeśli chcesz przebywać rano w pobliżu kuchennego ekspresu do kawy, a po południu przenieść się do ogrodu i zażyć nieco słońca – nie ma problemu. Wysyłaj dokumenty do druku, kiedy tylko chcesz. Możesz je odebrać później.

A Canon printer on a table in a living room.
Drukowanie bezprzewodowe oznacza, że nie musisz znajdować się obok drukarki i mieć wydzielonej przestrzeni biurowej w domu. Możesz pracować tam, gdzie chcesz.

Martwisz się, że konfiguracja drukarki bezprzewodowej jest trudna? Obawy są niepotrzebne – to bardzo proste. Po skonfigurowaniu urządzenia można korzystać z wielu przydatnych funkcji, które zapewnią ciągłość pracy i nauki. Na przykład drukarka PIXMA G4411 jest wyposażona w uzupełniane zbiorniki z atramentem o wysokiej wydajności, dzięki czemu możesz wydrukować tysiące dokumentów bez konieczności uzupełniania atramentu. Ponadto dzięki usłudze PIXMA Cloud Link można wyświetlać, drukować i skanować dokumenty i zdjęcia z ekranu drukarki, smartfonu lub tabletu przy użyciu aplikacji Canon PRINT. Usługa PIXMA Cloud Link umożliwia także drukowanie z i skanowanie do internetowych serwisów pamięci masowej, takich jak Dropbox i Google Drive, oraz łatwe udostępnianie dokumentów. Więcej informacji na temat konfiguracji drukarki bezprzewodowej można znaleźć w podręczniku pomocy technicznej.

Zalety korzystania z drukarki bezprzewodowej przy pracy w domu

A man sits in front of a PIXMA G6040 Canon printer making notes on a printout.
Skomplikowane lub szczegółowe informacje często łatwiej jest zrozumieć na wydruku niż na ekranie monitora.

Drukarka może być także przydatna do tworzenia listów i etykiet na potrzeby codziennej pracy. Pomaga też zwiększyć wydajność i efektywność pracy. Czytanie wydrukowanego tekstu zmniejsza prawdopodobieństwo rozproszenia uwagi użytkownika przez powiadomienia wyświetlane na ekranie lub przychodzące wiadomości e-mail. Warto też pamiętać, że oczy muszą czasami odpocząć od patrzenia na ekran.

Rosie, księgowa, uważa swoją drukarkę bezprzewodową za bezcenne narzędzie podczas pracy w domu. Wyjaśnia: „regularnie patrzę na raporty finansowe i arkusze kalkulacyjne. Uważam, że informacje są o wiele łatwiejsze do zrozumienia w formie drukowanej niż na ekranie. Choć mamy biuro w domu, jest nas dwoje, co oznacza, że jedno z nas zawsze pracuje przy stole w jadalni. Drukowanie bezprzewodowe z dowolnego miejsca jest bardzo przydatne”.

A woman stands in an office holding a sheet of paper.
Czasami wydruk jest przydatny do oceny rozmiaru lub skali projektu.

Estelle, kierowniczka ds. marketingu, regularnie organizuje seminaria internetowe i zawsze drukuje swój skrypt wprowadzający. „Kiedy jestem w biurze, mam dwa ekrany, ale w domu mam tylko jeden, więc drukuję swój skrypt, aby przeczytać go na początku każdego seminarium internetowego. W domu jest nas czworo, więc drukarka bezprzewodowa i możliwość drukowania z dowolnego miejsca są bardzo przydatne. Podoba mi się też to, że mogę drukować bezpośrednio z telefonu, jeśli tylko chcę”.

Simon jest projektantem grafiki, który nie wyobraża sobie życia bez swojej drukarki bezprzewodowej. Wyjaśnia: „Zasadniczo drukuję informacje o projekcie do przeczytania, zwłaszcza jeśli są skomplikowane. Zazwyczaj mam przy sobie zakreślacz. Kiedy pracuję nad projektem do druku, zawsze go drukuję, aby go sprawdzić i zobaczyć w odpowiedniej skali. Jest to ważny krok, ponieważ poczucie skali można łatwo zatracić, zwłaszcza w przypadku pracy na dużym monitorze”.

Kluczowe narzędzie dla uczniów i studentów

A teenage girl sits cross-legged on a bed, studying her textbooks. A Canon PIXMA TS5150 printer is on the table beside her.
Usługa PIXMA Cloud Link obsługuje także narzędzie Google Classroom, co ułatwia uczniom kontakt z nauczycielami podczas nauki w domu.

Nie tylko profesjonaliści mogą skorzystać z bezprzewodowej drukarki w domu. Usługa PIXMA Cloud Link obsługuje także narzędzie Google Classroom. Przyda się to uczniom i studentom. Program Google Classroom został stworzony, aby ułatwić komunikację między nauczycielami i uczniami. Korzystanie z usługi PIXMA Cloud Link z narzędziem Google Classroom oznacza, że uczniowie mogą drukować listy zajęć, w których biorą udział, a także zadania bezpośrednio z ekranu drukarki lub ze smartfonu dzięki aplikacji Canon PRINT. Dodatkową korzyścią dla nauczycieli jest możliwość łatwego drukowania list uczestników wybranych zajęć.

A teenage boy sits at his desk in his bedroom. A Canon G4400 printer is on the desk beside him.
Bezprzewodowa drukarka jest cennym narzędziem dla uczniów i studentów, którzy mogą używać jej do drukowania zadań lub ostatecznego sprawdzania swoich prac.

Piętnastoletni uczeń Jamie mówi: „Zazwyczaj drukuję zadania, ponieważ pomaga mi to zapamiętać najważniejsze punkty, które muszę uwzględnić. Zawsze też drukuję wypracowania po ich napisaniu. Następnie robię sobie chwilę przerwy, gram w piłkę albo zajmuję się czymś innym, a potem siadam i czytam wypracowanie ponownie. Używam czerwonego długopisu do oznaczania błędów, dzięki czemu mogę je poprawić, zanim prześlę pracę do nauczyciela. Czytanie wydruku jest dla mnie bardzo ważnym krokiem – dostrzegam różne rzeczy, których nie widzę na ekranie, dzięki czemu zdobywam lepsze oceny i nie podpadam mamie ani tacie”.

Autor: Angela Nicholson

Powiązane artykuły
Meet the PIXMA G640 and PIXMA G540

DRUKOWANIE

Przedstawiamy drukarki PIXMA G640 i PIXMA G540

Odkryj nowe funkcje nowej generacji drukarek Canon MegaTank.

The ink levels showing on a setting bar of a Canon printer.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

Często zadawane pytania dotyczące drukarek, atramentu i papieru

Ekspert firmy Canon Suhaib Hussain odpowiada na często zadawane pytania dotyczące technologii drukowania, atramentu i papieru.

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik