TWÓRCZE DRUKOWANIE

Seria Canon Zoemini: Twoi najlepsi festiwalowi przyjaciele

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak czerpać radość podczas festiwalu korzystając z Canon Zoemini S2 i Canon Zoemini 2.
Dwie kobiety w krzykliwych strojach robią sobie selfie z aparatem fotograficznym, siedząc przy wejściu do ozdobionego kolorowymi chorągiewkami namiotu.

Festiwale są okazją do ucieczki od codziennej rutyny – np. od zajęć na uczelni czy pracy od 9 do 17. Lista możliwych przygód jest długa: wspólne śpiewanie z artystami występującymi na głównej scenie, spacery po lesie, nieudane rozbijanie namiotu i nawiązywaniu znajomości z ludźmi podczas tańca przy dźwiękach ulubionego utworu.

Wobec tak wielu atrakcji przyjemne chwile ulatują z pamięci jeszcze w trakcie festiwalu, zwłaszcza jeśli za nami kilka nieprzespanych nocy. Tu z pomocą przychodzi seria Canon Zoemini. Te aparaty natychmiastowe z drukarką oraz kieszonkowe drukarki umożliwiają łatwe i szybkie dokumentowanie festiwalowych przygód. Od naklejek na butelki po wydrukowane selfie - to doskonały sposób na odrobinę zabawy.

Oto nasze wskazówki, jak korzystając z Canon Zoemini ożywisz swoje wrażenia z festiwalu.

1. Zabierz ze sobą kieszonkowego towarzysza

Osoba nosząca ubrania w stylu lat 70. chowa aparat natychmiastowy z drukarką Canon w kieszeni pomarańczowych spodni.

Kompaktowe i przenośne aparaty i drukarki Canon Zoemini to doskonali towarzysze festiwalu. Nie wymagają atramentu, do drukowania wystarczy opakowanie papieru ZINK TM.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z Canon Zoemini S2 z aparatem 8 MP czy z modelu Canon Zoemini 2 sparowanego przez Bluetooth ze smartfonem, niewielka waga i rozmiar urządzeń Canon Zoemini sprawia, że robienie, drukowanie i udostępnianie zdjęć jest proste.

Model Canon Zoemini S2 waży zaledwie 188 g. Można go z łatwością włożyć do kieszeni lub niewielkiego plecaka, aby uwieczniać wspomnienia w drodze. Jednorazowo do drukarki można włożyć 10 arkuszy papieru. Akumulator wystarcza na około 25 zdjęć, a gniazdo kart microSD umożliwia pracę, gdy zabraknie papieru.

Równie mały model Canon Zoemini 2 ma wbudowany akumulator, który można naładować w zaledwie 50 minut, korzystając z banku energii i gniazda USB-C. Urządzenie może również drukować podczas ładowania.

2. Spersonalizuj swoją przestrzeń

Dwie kobiety stoją w namiocie. Jedna z nich przykleja zdjęcia do kolorowych chorągiewek, a druga trzyma aparat natychmiastowy z drukarką.

Udekoruj swoje chorągiewki wykorzystując samoprzylepne odbitki z Canon Zoemini 2 lub Canon Zoemini S2, aby stworzyć własną przestrzeń – może to również ułatwić znalezienie namiotu po długim dniu.

Dłonie przyklejające okrągłe naklejki fotograficzne na jasnoniebieską butelkę na wodę.

Okrągłe naklejki doskonale nadają się do oznaczania akcesoriów festiwalowych, takich jak butelki na wodę, kalosze i składane krzesełka. Tył naklejki można poddać recyklingowi, dlatego należy utylizować śmieci w prawidłowy sposób.

Najciekawsze momenty festiwalu nie zawsze dzieją się na głównej scenie – to, co najfajniejsze, często zdarza się na campingu w towarzystwie najbliższych przyjaciół. Warto udokumentować zabawne próby rozbicia starego namiotu przez znajomego. Możesz robić twórcze zdjęcia i rozwieszać je między namiotami, aby oznaczyć swoje terytorium, lub przykleić odbitki o wymiarach 2 × 3 cale na lince przy wejściu.

W aplikacji Canon Mini Print można dodawać ramki i filtry, a także dekorować ulubione zdjęcia za pomocą rysunków i odręcznych napisów – odklejany tył sprawia, że przyczepianie odbitek jest niezwykle proste.

Zarówno model Canon Zoemini S2, jak i urządzenie Canon Zoemini 2 mogą drukować na papierze samoprzylepnym z okrągłymi naklejkami Canon ZINK o średnicy 3,3 cm, dzięki czemu okrągłymi selfie można dekorować butelki na wodę i inne festiwalowe akcesoria. To świetny sposób na to, aby zapamiętać, co do kogo należy.

3. Celebruj modę festiwalową

Dwa aparaty natychmiastowe z drukarką na kocu obok miniaturowych odbitek, okularów przeciwsłonecznych, opasek na włosy i kamizelki z nadrukiem z cekinów.

Jeśli chodzi o modę festiwalową, to im bardziej szalona, tym lepsza. Rzuć wyzwanie znajomym i uchwyć najlepiej ubranych imprezowiczów. Zrób zdjęcia i spersonalizuj je za pomocą urządzenia przenośnego, a następnie wydrukuj na Canon Zoemini 2, gdy po powrocie do namiotu zdecydujesz, która kreacja jest najlepsza.

Imprezowicze wkładają wiele wysiłku, aby dopracować swój festiwalowy wygląd – kolorowe kapelusze, stylowe okulary i nietypowe stroje są częścią zabawy. Wybór kreacji przed wyjściem z campingu może być jednak problematyczną sprawą. Warto poprosić znajomego o zrobienie zdjęć różnych wersji stroju, aby można je było wydrukować na Canon Zoemini 2 i przekonać się, która z wersji jest najlepsza.

Możesz również rozpocząć projekt polegający na robieniu zdjęć najlepszych kreacji w ciągu dnia i eksponowaniu zdjęć w twórczy sposób.

4. Uchwyć nastrój

Dłoń trzyma smartfona z aplikacją Canon Mini Print na ekranie. Na stole z boku znajduje się drukarka natychmiastowa firmy Canon i kilka miniaturowych odbitek

Baw się dobrze, zwiedzając teren festiwalu w poszukiwaniu najlepszego miejsca na zdjęcia. Jeśli pogoda będzie kiepska, możesz robić zdjęcia za pomocą naklejek, filtrów, ramek i innych elementów w aplikacji Canon Mini Print.

Czas tuż po wschodzie słońca i tuż przed jego zachodem, kiedy światło jest najdelikatniejsze i najcieplejsze, jest znany w fotografii jako „złota godzina” – to wspaniała okazja do uchwycenia nastrojowych obrazów. Podczas spaceru między namiotami i scenami zwracaj uwagę na miejsca, które mogłyby stanowić interesujące ujęcia, zwłaszcza gdy światło zaczyna słabnąć.

Możesz także wypróbować różne tryby aparatu Canon Zoemini S2, w tym tryb krajobrazu bez lampy błyskowej, tryb portretowy z automatyczną lampą błyskową oraz tryb selfie z lampą pierścieniową.

Drukarka Canon Zoemini S2 drukuje w rozdzielczości 314 × 600 dpi, a model Canon Zoemini 2 – w rozdzielczości 314 × 500 dpi. Zdjęcie będą cechować się kreatywnym charakterem i intensywnością barw.

Jeśli pogoda jest kiepska, a niebo zachmurzone, spróbuj przełączyć Canon Zoemini S2 z żywych kolorów na tryb czarno-biały, korzystając z łatwo dostępnego przycisku filtrowania.

5. Rób selfie w kreatywny sposób

Dwie kobiety leżące na kocu robiące selfie przy użyciu aparatu natychmiastowego z drukarką Canon.

Rób selfie, wykorzystując lusterko i lampę pierścieniową. Sprawdzaj swoją pozę na podglądzie obrazu w aplikacji Canon Mini Print.

Dwie śmiejące się kobiety trzymają małe naklejki fotograficzne. Jedna z nich trzyma także aparat natychmiastowy Canon, a druga przykleja odbitki do chorągiewek.

Czy na tym selfie próbujesz razem ze znajomym rozbić namiot bez powodzenia? Wtedy może nie było wam do śmiechu, ale gdy będziecie to wspominać, na pewno będzie wesoło.

Canon Zoemini S2 znakomicie nadaje się do robienia selfie, a na festiwalowym terenie zawsze znajdzie się atrakcyjne tło. Namów znajomą osobę do zabawy w wesołym miasteczku lub znajdź wysoko umieszczony punkt obserwacyjny, w którym możesz zrobić selfie z namiotami w tle. Dzięki wygodnemu paskowi na nadgarstek nie zgubisz urządzenia podczas wydarzenia.

6. Udostępniaj zdjęcia nowym znajomym

Dłonie trzymają smartfona z aplikacją Canon Mini Print, a małe odbitki są rozrzucone dookoła.

Ożyw swoje zdjęcia, korzystając z opcji zmiany stylu w aplikacji Canon Mini Print.

Po kilku dniach wspólnego biwaku można zaprzyjaźnić się z wieloma uczestnikami festiwalu. Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i wręczania nowym znajomym zdjęć, które będą namacalną pamiątką wspólnie spędzonych chwil.

Drukarka Canon Zoemini S2 potrzebuje mniej niż minutę na wydrukowanie zdjęcia. Ma wielokolorowy wskaźnik LED, dzięki czemu dokładnie wiesz, kiedy odbitki są gotowe.

Po uruchomieniu aplikacji Canon Mini Print możesz drukować zdjęcia nie tylko z aparatu, ale także z serwisów Facebook, Instagram i Google. Aplikacja umożliwia też zmianę kontrastu, balansu kolorów i nasycenia w czasie rzeczywistym.

7. Nie zapomnij żadnej chwili

Kolaż zdjęć festiwalowych pochodzących z aparatu natychmiastowego z drukarką oraz wiele odbitek i niewielki album z wycinkami.

Może warto stworzyć album ze wspomnieniami z festiwalu, którymi można podzielić się ze znajomymi?

Twoje wspomnienia z imprezy mogą szybko ulecieć z pamięci, ale uwiecznić atmosferę festiwalu, tworząc specjalny album z wycinkami, do którego będziesz wracać przez lata. Możesz go też wręczyć jednemu ze swych festiwalowych znajomych.

Aplikacja Canon Mini Print ma inteligentne narzędzie do tworzenia kolaży z Twoich ulubionych zdjęć. Możesz wybrać od dwóch do ośmiu zdjęć, a następnie użyć aplikacji do zmiany układu. Dostępna jest także funkcja tworzenia plakatów z czterech lub dziewięciu mniejszych zdjęć.

Jeśli następnym razem będziesz pakować się przed weekendem w plenerze, pamiętaj, aby wsunąć do plecaka Canon Zoemini S2 lub Canon Zoemini 2. Oprócz namiotu i filtra przeciwsłonecznego to nowe, obowiązkowe akcesoria uczestnika festiwalu.Autor: Jack Fittes

Powiązane produkty

Powiązane artykuły