KOMUNIKUJ SIĘ Z PUBLICZNOŚCIĄ

Komunikuj się z publicznością

Aparat EOS R7 obsługuje wiele opcji łączności. Może łączyć się z sieciami Wi-Fi®, urządzeniami inteligentnymi oraz komputerami PC/Mac. Teraz możesz szybko przesyłać materiały i zdalnie sterować aparatem.
Canon EOS R7 – komunikacja z publicznością

Praca w terenie

Aparat EOS R7 może utrzymywać stale włączone połączenie Bluetooth® Low Energy ze smartfonem, dzięki czemu łączenie się z siecią Wi-Fi® jest szybkie i łatwe. Możesz przeglądać pliki, pobierać i edytować obrazy i filmy oraz publikować materiały w mediach społecznościowych – wszystko to z poziomu urządzenia, które masz w zasięgu ręki. Pracujesz zawodowo? Możesz pokonać konkurencję, wysyłając do klienta obrazy i filmy o zmniejszonym lub pełnym rozmiarze za pomocą aplikacji Canon Camera Connect.

Aparat może także łączyć się z sieciami Wi-Fi® niezależnie – bez konieczności używania smartfona. W ten sposób obrazy mogą być przesyłane do naszej bramy internetowej image.canon, gdzie są przechowywane w chmurze, gotowe do edycji i postprodukcji. Możesz skonfigurować aparat tak, aby przesyłał wszystkie materiały lub tylko te obrazy, które zostały oznaczone jako ulubione.

USB-C nowej generacji

Model EOS R7 ma też złącze USB-C 3.2 umożliwiające szybkie fotografowanie w trybie połączenia przewodowego z telefonem Apple iPhone1 przy użyciu portu Lightning lub z komputerem PC/Mac, w którym zainstalowano oprogramowanie EOS Utility firmy Canon.

Wchodzimy na żywo za 3, 2, 1…

Vlogerzy pokochają aparat EOS R7 z uwagi na doskonałą jakość transmisji na żywo bezpośrednio do serwisu YouTube – bez konieczności korzystania z komputera2. Wystarczy podłączyć aparat bezpośrednio do sieci Wi-Fi®, aby uzyskać profesjonalne rezultaty, które wywrą na obserwujących ogromne wrażenie.

Po zarejestrowaniu się w serwisie image.canon (wystarczy użyć telefonu do zeskanowania kodu QR z tyłu aparatu) użytkownicy aparatu EOS R7 mogą połączyć się z witryną YouTube w celu przesyłania danych.

Model EOS R7 zapewnia czysty sygnał wyjściowy HDMI, dlatego umożliwia prowadzenie transmisji na żywo przez adaptery HDMI. Można też używać komputera PC/Mac z oprogramowaniem EOS Utility do łączenia się z popularnymi platformami do wideokonferencji.

Canon EOS R7 – vlogowanie

Kreatywność i zdalne sterowanie

Niezależnie od tego, czy aparat EOS R7 jest podłączony do urządzenia inteligentnego czy do komputera PC/Mac, można nim sterować zdalnie i korzystać z nowych sposobów kreatywnego fotografowania.

Na miejscu

Aplikacja Canon Camera Connect umożliwia zdalne sterowanie aparatem EOS R7. Możesz zobaczyć, co „widzi” aparat, dostosować jego ustawienia oraz robić zdjęcia i nagrywać filmy za jednym dotknięciem ekranu.

Dzięki temu można umieścić aparat w jednym miejscu i obsługiwać go z poziomu innego urządzenia, na przykład podczas wykonywania autoportretów lub zdjęć grupowych. Jest to także świetne rozwiązanie w przypadku fotografowania dzikiej przyrody: aparat EOS R7 umieszczamy blisko miejsca odwiedzanego przez zwierzęta, a następnie fotografujemy z oddali, aby nie płoszyć obiektów.

W studio

W przypadku fotografowania w studio, makrofotografii i fotografowania żywności w kontrolowanym środowisku można sterować aparatem EOS R7 z poziomu komputera stacjonarnego lub notebooka z zainstalowanym oprogramowaniem EOS Utility, zestawem SDK firmy Canon (Software Development Kit) lub aplikacjami innych producentów.

Na tym samym ekranie, który jest wykorzystywany do postprodukcji, zobaczysz dokładnie to, co widzi aparat, i ustawisz idealną kompozycję. Możesz dostosować ustawienia aparatu za pomocą intuicyjnego interfejsu programu EOS Utility i robić zdjęcia, które można zapisywać na karcie, w komputerze lub na obu nośnikach.

Na planie filmowym

Możesz sterować aparatem EOS R7 za pomocą aplikacji podczas nagrywania filmów i tworzyć efekty, które zwykle wymagają udziału ekipy filmowej. Przykładowo: wystarczy dotknąć ekranu podłączonego urządzenia, aby ponownie ustawić ostrość na nowym obiekcie. Zmiana ostrości będzie płynna i stabilna – tak jak w przypadku produkcji kinematograficznych.

Najnowsze oprogramowanie układowe

Za pomocą aplikacji Canon Connect można również aktualizować oprogramowanie układowe aparatu EOS R7. Umożliwia to korzystanie z najnowszych funkcji.

Łączność za pośrednictwem aplikacji Canon Connect

Oparta na chmurze obróbka obrazów RAW3

Fotografowie mogą obrabiać pliki RAW z aparatu EOS R7 nie tylko w samym urządzeniu czy na komputerze PC/Mac, ale także w chmurze image.canon4, która pozwala uzyskać lepszą jakość obrazu.

Pliki RAW przesyłane do chmury są tworzone przy użyciu mechanizmu przetwarzania obrazów w sieci neuronowej. Pozwala to zmniejszyć szum cyfrowy, uzyskać lepszy efekt demozaikowania i ograniczyć liczbę artefaktów.

• Wyraźne szczegóły są lepiej odwzorowywane dzięki redukcji postrzępionych krawędzi
• Redukcja efektu mory i fałszywych kolorów
• Redukcja szumów poprawia jakość obrazu przy wysokich ustawieniach czułości ISO
• Optyczna korekcja efektów zniekształceń, dystorsji i dyfrakcji

Konwertowane obrazy są zapisywane w chmurze jako pliki JPEG lub HEIF, które można następnie pobrać na komputer lub urządzenie inteligentne.

Usługi w chmurze image.canon
Canon EOS R7 – przetwarzanie obrazów w formacie RAW w chmurze
 1. Apple, Apple TV, Apple Watch, iPad, iPad Air, iPad Pro, iPhone i Lightning są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. tvOS jest znakiem towarowym firmy Apple Inc.
 2. Transmisja na żywo z kamery obsługuje tylko transmisję w serwisie YouTube. Przed skorzystaniem z usługi transmisji na żywo wymagana jest rejestracja w serwisie image.canon. Sprawdź najnowsze wymagania w YouTube. Usługa transmisji na żywo w serwisie YouTube może podlegać zmianom, a jej świadczenie może zostać wstrzymane lub zakończone bez powiadomienia. Firma Canon nie ponosi żadnej odpowiedzialności za usługi świadczone przez inne firmy, w tym za ich dystrybucję na żywo w serwisie YouTube.
 3. Nie można wywoływać obrazów RAW zarejestrowanych w trybie serii zdjęć RAW. Obróbka obrazów RAW w chmurze jest usługą płatną. Konieczne jest wykupienie subskrypcji w ramach planu usługi aplikacji Canon Imaging. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://sas.image.canon/
 4. Usługa zostanie uruchomiona pod koniec lipca 2022 r. i będzie wymagać aktualizacji oprogramowania układowego aparatu.

Powiązane artykuły

 • ZALETY

  Autofokus nowej generacji

  Aparat EOS R7 ma technologię sztucznej inteligencji opartą na uczeniu głębokim oraz technologię iTR AF, które są dostępne również w aparatach EOS R3, EOS R5 i EOS R6.

 • ZALETY

  Szybkość i wydajność

  Idealny moment fotograficzny może trwać zaledwie ułamki sekund, dlatego zaprojektowaliśmy aparat EOS R7 z myślą o wyjątkowej szybkości.

 • ZALETY

  Jakość obrazu

  Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, czy nagrywasz filmy, matryca CMOS EOS R7 o rozdzielczości 32,5 megapiksela i procesor DIGIC X zapewniają niesamowite rezultaty.

 • ZALETY

  Przejście na aparat bezlusterkowy

  Myślisz o przejściu z lustrzanki cyfrowej Canon na nowocześniejsze rozwiązanie? Wyposażony w nowe technologie, przyjazny dla użytkowników lustrzanek cyfrowych aparat EOS R7 umożliwia intuicyjne, wygodne sterowanie dzięki temu, że zastosowano w nim rozwiązania znane z poprzednich modeli.

 • ZALETY

  Jeszcze lepsza stabilizacja obrazu

  Wyobraź sobie, że możesz robić zdjęcia z długim czasem naświetlania z ręki i celowo rozmywać ruchome obiekty bez korzystania ze statywu.

 • BIULETYN

  Zainspiruj się, zarejestruj się

  Nigdy nie przegapisz najnowszych ofert firmy Canon, wskazówek, poradników, aktualności oraz zaproszeń na lokalne imprezy.