JAKOŚĆ OBRAZU

Jakość obrazu przekraczająca oczekiwania

Aparat EOS R7, stworzony dla twórców hybrydowych treści, zapewnia obraz o doskonałej jakości niezależnie od tego, co robisz – fotografujesz, filmujesz czy łączysz obie te formy.
Canon EOS R7 – korzyść – jakość obrazu

Niezależnie od tego, czy jesteś fotografem, który nagrywa też filmy, czy filmowcem, który lubi robić zdjęcia, aparat EOS R7 zapewnia zachwycające rezultaty. Ten hybrydowy aparat umożliwia przełączanie między zdjęciami i filmami za pomocą jednego przełącznika. Rejestruje te same subtelne szczegóły, naturalne kolory i płynne odcienie w każdym trybie pracy.

Dzięki aparatowi EOS R7 można opowiadać wizualne historie na swój sposób.

Opracowana i wyprodukowana przez firmę Canon matryca APS-C o rozdzielczości 32,5 megapiksela zapewnia idealną równowagę między ilością szczegółów, szybkością i wydajnością przy słabym oświetleniu. Obrazy o wysokiej rozdzielczości wyglądają olśniewająco na dużych wydrukach i na ekranach o wysokiej rozdzielczości. Można je również kadrować podczas edycji bez zauważalnej utraty jakości obrazu.

Słabe oświetlenie? Nie ma problemu

Aparat EOS R7 umożliwia tworzenie doskonałych zdjęć także po zmroku. Maksymalna czułość ISO 32 000 (rozszerzalna do ISO 51 200) umożliwia stosowanie krótkiego czasu naświetlania do fotografowania ruchu nawet w słabym świetle – to idealna funkcja do fotografowania wieczornych wydarzeń sportowych lub zwierząt.

System Dual Pixel CMOS AF II aparatu śledzi obiekty w sposób ciągły, a jego czułość pozwala na pewne i dokładne ustawianie ostrości w warunkach słabego oświetlenia – do -5 EV (lub -3,5 EV w trybie filmowania)1. Współpracujący stabilizator obrazu zapewnia do 7 stopni ochrony2 przed drganiami aparatu w przypadku korzystania z obiektywu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM.

Canon EOS R7 – słabe oświetlenie, ISO 32 000

Różne formaty plików

Pliki JPEG to doskonały wybór, gdy potrzebny jest mały rozmiar pliku i maksymalna zgodność, ale model EOS R7 oferuje jeszcze jedną opcję: pliki HEIF (przeznaczone dla plików graficznych o wysokiej wydajności) zapewniają lepszą jakość obrazu w porównaniu z plikami JPEG przy mniej więcej takim samym rozmiarze. Cechują się także 10-bitowymi kolorami, co poprawia zakres dynamiczny i gradację kolorów.

Jeśli jakość ma dla Ciebie ogromne znaczenie, przełącz się na RAW. Aparat EOS R7 obsługuje wiele opcji, w tym 14-bitowe pliki CR3 RAW, czyli pliki C-RAW, które zajmują mniej miejsca przy minimalnej utracie jakości i zdjęć w trybie RAW. Dostępna jest także technologia Dual Pixel RAW, która umożliwia precyzyjną regulację obrazów po ich wykonaniu za pomocą naszego oprogramowania Digital Photo Professional.

Praca z plikami RAW

Oprogramowanie Digital Photo Professional (DPP) jest dostępne do bezpłatnego pobrania i stanowi kompleksowe rozwiązanie do obróbki obrazów RAW. Przeglądaj i wybieraj obrazy, wprowadzaj korekty i zmiany, a następnie przetwarzaj obrazy w plikach JPEG, HEIF lub TIFF.

Program DPP umożliwia także pracę z plikami Dual Pixel RAW, co pozwala na mikroregulację parametrów, takich jak efekt bokeh, punkt ostrości i efekt zjawy, po wykonaniu zdjęcia. Pełna kontrola i doskonałe rezultaty.

Canon EOS R7 – praca z plikami RAW w DPP

Aby wykorzystać potencjał jakości obrazów generowanych przez aparat EOS R7, obrabiaj obrazy RAW w chmurze image.canon5, 6. Mechanizm przetwarzania obrazów w sieci neuronowej służy do poprawy jakości obrazu.

• Wyraźne szczegóły są lepiej odwzorowywane dzięki redukcji postrzępionych krawędzi
• Redukcja efektu mory i fałszywych kolorów
• Redukcja szumów poprawia jakość obrazu przy wysokich ustawieniach czułości ISO
• Wszelkie zniekształcenia optyczne, opadanie światła lub dyfrakcja są również korygowane

Konwertowane obrazy są zapisywane w chmurze jako pliki JPEG lub HEIF, które można następnie pobrać na komputer lub urządzenie inteligentne.

Filmy na małe i duże ekrany

Model EOS R7 umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K na wiele sposobów, z różnymi prędkościami nagrywania i różnymi metodami kompresji. Dzięki łatwemu w obsłudze menu EOS R7 można łatwo skonfigurować do pracy zgodnie z potrzebami.


Rozdzielczość

Prędkość nagrywania (kl./s)

Kompresja


NTSC

PAL


4K UHD (Fine)
(nadpróbkowany z 7K)

29,97
23,98

25,00

IPB (standardowa)

IPB (niska)

Jakość 4K UHD


59,94

 

50,00

IPB (standardowa)

IPB (niska)

29,97

25,00

IPB (standardowa)

IPB (niska)

23,98

-

IPB (standardowa)

IPB (niska)

4K UHD (wycinek kadru)7

59,94

50,00

IPB (standardowa)

IPB (niska)

Filmy Full HD

119,88

100,00

IPB (standardowa)

IPB (niska)

59,94

50,00

29,97

25,00

IPB (standardowa)

IPB (niska)

23,98

-

IPB (standardowa)

IPB (niska)

W przypadku nagrywania w rozdzielczości UHD 4K z wykorzystaniem całej szerokości matrycy APS-C aparatu dostępne są prędkości nagrywania do 60 kl./s. Umożliwia to płynne odwzorowywanie ruchu ruchomych obiektów i tworzenie płynnych efektów w zwolnionym tempie podczas edycji.

Aby uzyskać najwyższą jakość obrazu, użyj trybu EOS R7 4K Fine, który obejmuje nadpróbkowanie danych 7K z matrycy aparatu w celu uzyskania bardzo szczegółowego obrazu 4K/30p. Taki obraz wygląda znakomicie, gdy jest odtwarzany na ekranach 4K i można go przyciąć podczas wyświetlania materiałów Full HD. Dostępny jest także specjalny tryb 4K UHD z wycinka kadru, co zapewnia większy zasięg teleobiektywu, oraz tryb nagrywania w jakości Full HD z zapisem do 120 klatek na sekundę.

Canon EOS R7 – tryby filmowania

Aparat EOS R7 sprawdza się w przypadku każdego trybu pracy z filmami.

Bez względu na to, czy nagrywasz spontaniczne filmy do mediów społecznościowych czy precyzyjnie zaplanowane filmy krótkometrażowe, aparat EOS R7 zapewnia doskonałe rezultaty.

Zaawansowani niezależni filmowcy znajdą w modelu EOS R7 profil Canon Log 3: celowo „płaski” profil kolorów, który nie tylko zachowuje szczegóły w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach sceny, ale także ułatwia uzyskanie kolorów podczas montażu – co jest koniecznością w przypadku poważnej produkcji wideo. Obsługiwane są również przestrzenie kolorów BT709, BT2020 i Cinema Gamut.

Aparat EOS R7 obsługuje także klipy o długości przekraczającej 30 minut – przydaje się to podczas filmowania wywiadów i wydarzeń trwających przez dłuższy czas3.

Najlepsza w swojej klasie stabilizacja obrazu w aparacie jest bardzo efektywna podczas filmowania – idealna do projektów dokumentalnych i filmowania „z ręki w ruchu”. Oparta na wbudowanej technologii stabilizacji obrazu funkcja automatycznego poziomowania sprawia, że horyzont pozostaje wypoziomowany, a materiał filmowy wygląda profesjonalnie.

Model EOS R7 ma też gniazda mikrofonu i słuchawek umożliwiające odpowiednio nagrywanie i monitorowanie dźwięku, a także złącze HDMI do podłączenia zewnętrznych rejestratorów i monitorów.

Dla osób, które poważnie traktują tworzenie materiałów w mediach społecznościowych, dostępna jest funkcja filmów wideo w pionie – to idealne rozwiązanie do nagrywania treści do rolek i wizualnych historii. Model EOS R7 obsługuje także bezpośrednią transmisję strumieniową na żywo do serwisu YouTube4 i bezproblemowo łączy się ze smartfonem, dzięki czemu z łatwością można umieszczać materiały tam, gdzie są potrzebne.

 1. Podczas fotografowania, obiektyw z przysłoną f/1,2, środkowy punkt AF, tryb One-Shot AF, 23°C, ISO100. Z wyłączeniem obiektywów RF mających powłokę DS (Defocus Smoothing)
 2. 7 stopni wg stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association; obiektyw RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM, ogniskowa 150 mm.
 3. Maks. dostępny czas nagrywania filmów: tryb normalny: 6 godz.
  Film o dużej szybkości klatek (Full HD 120/100 kl./s): 90 min
  Jeśli temperatura wewnętrzna aparatu stanie się zbyt wysoka, maksymalny czas nagrywania może zostać skrócony.
  4K 30p HQ: około 60 min, jeśli nagrywanie rozpoczyna się w temperaturze +23°C.
  4K 60p (wycinek kadru): około 60 min, jeśli nagrywanie rozpoczyna się w temperaturze +23°C.
 4. Transmisja na żywo z kamery obsługuje tylko transmisję w serwisie YouTube. Przed skorzystaniem z usługi transmisji na żywo wymagana jest rejestracja w serwisie image.canon. Sprawdź najnowsze wymagania w YouTube. Usługa transmisji na żywo w serwisie YouTube może podlegać zmianom, a jej świadczenie może zostać wstrzymane lub zakończone bez powiadomienia. Firma Canon nie ponosi żadnej odpowiedzialności za usługi świadczone przez inne firmy, w tym za ich dystrybucję na żywo w serwisie YouTube.
 5. Usługa zostanie uruchomiona pod koniec lipca 2022 i będzie wymagać aktualizacji oprogramowania układowego aparatu.
 6. Nie można wywoływać obrazów RAW zarejestrowanych w trybie serii zdjęć RAW.
  Obróbka obrazów RAW w chmurze jest usługą płatną.
  Konieczne jest wykupienie subskrypcji w ramach planu usługi aplikacji Canon Imaging.
  Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://sas.image.canon/
 7. Tryb filmowania 4K 60p jest ograniczony do 55% obszaru w poziomie.

Powiązane artykuły

 • ZALETY

  Autofokus nowej generacji

  Aparat EOS R7 ma technologię sztucznej inteligencji opartą na uczeniu głębokim oraz technologię iTR AF, które są dostępne również w aparatach EOS R3, EOS R5 i EOS R6.

 • ZALETY

  Szybkość i wydajność

  Idealny moment fotograficzny może trwać zaledwie ułamki sekund, dlatego zaprojektowaliśmy aparat EOS R7 z myślą o wyjątkowej szybkości.

 • ZALETY

  Przejście na aparat bezlusterkowy

  Myślisz o przejściu z lustrzanki cyfrowej Canon na nowocześniejsze rozwiązanie? Wyposażony w nowe technologie, przyjazny dla użytkowników lustrzanek cyfrowych aparat EOS R7 umożliwia intuicyjne, wygodne sterowanie dzięki temu, że zastosowano w nim rozwiązania znane z poprzednich modeli.

 • ZALETY

  Jeszcze lepsza stabilizacja obrazu

  Wyobraź sobie, że możesz robić zdjęcia z długim czasem naświetlania z ręki i celowo rozmywać ruchome obiekty bez korzystania ze statywu.

 • ZALETY

  Komunikuj się z publicznością

  Aparat EOS R7 obsługuje różne opcje łączności. Może współpracować ze smartfonem, tabletem lub komputerem za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect.

 • BIULETYN

  Zainspiruj się, zarejestruj się

  Nigdy nie przegapisz najnowszych ofert firmy Canon, wskazówek, poradników, aktualności oraz zaproszeń na lokalne imprezy.