PRZEJŚCIE NA APARAT BEZLUSTERKOWY

Pracuj kreatywnie bez zakłóceń

Mimo że model EOS R7 ma wiele nowych technologii, będzie rozpoznawalny i wygodny dla wszystkich, którzy wcześniej korzystali z lustrzanki cyfrowej Canon EOS. Nawet jeśli ktoś nie korzystał z takich aparatów, bez wątpienia ten model przypadnie im do gustu.
Canon EOS R7 – przejście na aparat bezlusterkowy, praca bez zakłóceń

Przejście na bezlusterkowy system EOS R niesie ze sobą ogromne korzyści twórcze – umożliwia fotografowanie w niedostępny wcześniej sposób. To wielka zmiana, ale możesz mieć pewność, że Twój obecny zestaw będzie działał dobrze z aparatem EOS R7.

Twoje oko na świat

Elektroniczny wizjer o rozdzielczości 2,36 miliona punktów jest duży, jasny i szczegółowy, a jego pokrycie wynosi 100%. Podgląd zdjęcia wygląda dokładnie tak, jak w momencie fotografowania – włącznie z ekspozycją, balansem bieli, stylem obrazu i głębią ostrości. Wyeliminowano opóźnienia w wyświetlaniu obrazu w wizjerze i efekt blackoutu, dzięki czemu wszystko wygląda naturalnie i realistycznie.

Canon EOS R7 – Twoje okno na świat

Dzięki powiększeniu 1,15x i punktowi ocznemu 22 mm, który odsunięto od korpusu aparatu, korzystanie z urządzenia jest wygodne nawet przez dłuższy czas. Częstotliwość odświeżania wynosi 120 kl./s2, co zapewnia naturalny widok ruchomych obiektów. Aby uzyskać najwyższą wydajność, można przełączać się między trybem oszczędzania energii a trybem płynnej pracy.

Zalety matrycy APS-C

Aparat EOS R7 zapewnia ogromną przewagę, gdy chcemy się zbliżyć do obiektu, ale nie możemy do niego podejść. Aparat ma matrycę APS-C, który zapewnia 1,6 raza większy zasięg teleobiektywu w porównaniu z taką samą ogniskową w aparacie pełnoklatkowym.

To ogromne wsparcie w fotografowaniu dzikiej przyrody, dynamicznych wydarzeń i sportu – wypełnienie kadru odległymi obiektami jest w takich przypadkach najważniejsze. Fotografuj jak profesjonalista, korzystając ze znacznie lżejszego i wygodniejszego w transporcie urządzenia, które nie spowalnia pracy.

Canon EOS R7 – porównanie matrycy APS-C i matrycy pełnoklatkowej

Łatwe przejście z lustrzanek cyfrowych

Osoby, które przechodzą na aparat EOS R7 ze świata lustrzanek cyfrowych, szybko przyzwyczają się do nowego aparatu. Elementy sterujące są tam, gdzie można się ich spodziewać, a nawigacja po stronach menu jest zbliżona, ale obejmuje ulepszenia. Dostępna jest też funkcja wspomagania, która symuluje wrażenia towarzyszące korzystaniu z wizjera optycznego. Wykorzystano tu technologię HDR do ujawniania szczegółów w ciemnych i jasnych partiach obrazu (nie mamy wtedy podglądu wpływu ustawionych parametrów na końcowy obraz).

Canon EOS R7 – porównanie funkcji asystenta wizjera optycznego

Obiektywy EF i EF-S firmy Canon są zgodne z aparatem EOS R7 za pośrednictwem adaptera obiektywu (w ofercie znajdują się trzy modele). AF, AE, IS i większość innych technologii obiektywu działa w taki sam sposób.

Model EOS R7 wykorzystuje również te samy akumulatory (LP-E6), co wiele lustrzanek cyfrowych, w tym te z serii EOS 7D i EOS 70D, EOS 80D i EOS 90D, co ułatwia wymienne używanie akumulatorów1.

Intuicyjne elementy sterujące

Każdy aparat EOS stanowi ewolucję konstrukcyjną opartą na zaprojektowanych wcześniej modelach, a jednocześnie zapewnia nowe funkcje. Przykładowo model EOS R7 ma dżojstik wyboru punktu AF otoczony pokrętłem regulacji, dzięki czemu stanowi połączenie dwóch klasycznych elementów sterujących systemu EOS. Znajdziesz go obok wizjera – w miejscu, w którym spoczywa kciuk podczas trzymania aparatu. Idealnie sprawdza się to w przypadku szybkiego, instynktownego fotografowania.

Canon EOS R7 – intuicyjne obsługiwane elementy sterujące

Przełącznik trybu regulacji ostrości znajduje się z przodu aparatu i można go łatwo znaleźć, gdy aparat jest przy oku. Ułatwia to fotografom przełączanie między autofokusem a ręczną regulacją ostrości – nawet w przypadku obiektywów, które nie mają własnego przełącznika ostrości. Pośrodku przełącznika znajduje się przycisk funkcyjny, do którego można przypisać różne funkcje.

Canon EOS R7 – elementy sterujące

Zgodnie z oczekiwaniami użytkowników aparatów EOS wiele ich elementów sterujących można dostosowywać i programować zgodnie z własnymi potrzebami. System menu głównego obejmuje ekran Moje menu, na którym można umieścić najczęściej używane polecenia. Z kolei trzy własne tryby fotografowania umożliwiają natychmiastowe przywołanie ulubionych ustawień.

Obracany ekran dotykowy pozwala komponować i fotografować pod nietypowym kątem i z nowej perspektywy, a także umożliwia wygodne i stabilne filmowanie.

Budząca zaufanie jakość wykonania

Dzięki wytrzymałej konstrukcji ze stopu magnezu i wielu gumowym uszczelkom ochronnym3 aparat EOS R7 jest odporny na kurz, brud i wodę. Jeśli pracujesz w trudnych warunkach lub gdy pogoda robi się gorsza, możesz bez obaw wykonywać zdjęcia – nigdy nie przegapisz ujęcia.

Wytrzymałość i jakość nie sprawiają jednak, że aparat EOS R7 jest ciężki. Jest on lżejszy niż model EOS 7D Mark II, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie dla podróżujących fotografów.

Canon EOS R7 – uszczelnienie

Dwukrotnie większa pojemność, dwukrotnie większe bezpieczeństwo

Podwójne gniazda kart pamięci SD UHS-II w aparacie EOS R7 umożliwiają niezawodne fotografowanie pod presją czasu. Można je skonfigurować na wiele sposobów.

Automatyczne tworzenie kopii zapasowych – to doskonała opcja podczas rejestrowania ważnych wydarzeń, gdy potrzebujemy zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Ulubiona taktyka fotografów podróżniczych.

Przepełnienie – po zapełnieniu jednej karty aparat automatycznie zapisuje zdjęcia na drugiej karcie, dzięki czemu nie trzeba przerywać fotografowania. Doskonałe do fotografowania ślubów, dzikiej przyrody i wydarzeń sportowych, gdy nie chcemy przegapić żadnego ujęcia.

JPEG na jednej karcie; RAW na drugiej – zestaw zdjęć próbnych można zapisać oddzielnie od plików RAW, których użyjemy do edycji.

Filmy na jednej karcie; zdjęcia na drugiej – ułatwia organizację pracę; można też użyć większej karty do nagrywania filmów, a mniejszej – do zapisu zdjęć. Doskonałe rozwiązanie do hybrydowej rejestracji wydarzeń lub do projektów dokumentalnych.

Canon EOS R7 – dwukrotnie większa pojemność

Stopka do podłączania akcesoriów

Model EOS R7 ma nową, zaawansowaną gorącą stopkę, która umożliwia szybkie i łatwe podłączanie nowych urządzeń i akcesoriów. Dotyczy to między innymi mikrofonu cyfrowego i adaptera XLR z myślą o nagrywaniu wysokiej jakości ścieżek dźwiękowych. W ten sposób można także podłączyć do aparatu wybrane lampy błyskowe Speedlite i wyzwalacze lamp błyskowych Speedlite Transmitter w celu kontrolowania oświetlenia.

Canon EOS R7 – stopka do podłączania akcesoriów
 1. Akumulatory LP-E6NH / LP-E6N można ładować przez złącze USB. W przypadku akumulatorów LP-E6 lub produktów nieoryginalnych ładowanie przez złącze USB nie jest obsługiwane. Akumulatory można ładować tylko wtedy, gdy poziom naładowania jest niski.
 2. Maksymalna liczba klatek na sekundę podczas pracy AF, naciśnięcia przycisku migawki do połowy lub ciągłego zapisu obrazu wynosi 59,94 kl./s. Uwaga: liczba wyświetlanych klatek na sekundę może być mniejsza w zależności od używanego obiektywu i warunków fotografowania.
 3. Aparat jest odporny na pył i wilgoć, ale nie można zagwarantować całkowitej ochrony przed przenikaniem pyłu, brudu, wody, soli itp. do wnętrza urządzenia. Szczegółowe informacje znajdują się w danych technicznych.

Powiązane artykuły

 • ZALETY

  Autofokus nowej generacji

  Aparat EOS R7 ma technologię sztucznej inteligencji opartą na uczeniu głębokim oraz technologię iTR AF, które są dostępne również w aparatach EOS R3, EOS R5 i EOS R6.

 • ZALETY

  Szybkość i wydajność

  Idealny moment fotograficzny może trwać zaledwie ułamki sekund, dlatego zaprojektowaliśmy aparat EOS R7 z myślą o wyjątkowej szybkości.

 • ZALETY

  Jakość obrazu

  Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, czy nagrywasz filmy, matryca CMOS EOS R7 o rozdzielczości 32,5 megapiksela i procesor DIGIC X zapewniają niesamowite rezultaty.

 • ZALETY

  Jeszcze lepsza stabilizacja obrazu

  Wyobraź sobie, że możesz robić zdjęcia z długim czasem naświetlania z ręki i celowo rozmywać ruchome obiekty bez korzystania ze statywu.

 • ZALETY

  Komunikuj się z publicznością

  Aparat EOS R7 obsługuje różne opcje łączności. Może współpracować ze smartfonem, tabletem lub komputerem za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect.

 • BIULETYN

  Zainspiruj się, zarejestruj się

  Nigdy nie przegapisz najnowszych ofert firmy Canon, wskazówek, poradników, aktualności oraz zaproszeń na lokalne imprezy.