Adaptery EOS R

Połącz System EOS R z szerokim światem obiektywów EF i EF-S
Canon Camera

Integracja i rozbudowa

Adaptery systemu EOS R gwarantują pełną zgodność z obiektywami Canon EF i EF-S. Dzięki temu posiadacze aparatów Canon EOS R bez problemu mogą używać obiektywów przeznaczonych do aparatów EOS1.

Używanie obiektywów EF-S z systemem Canon EOS R

Obiektywy EF-S są przeznaczone do lustrzanek cyfrowych EOS z matrycami APS-C, ale można ich używać także w aparatach systemu EOS R, po założeniu adaptera. Aparat automatycznie rejestruje zdjęcia wykadrowane, które pasują do mniejszego koła obrazu w obiektywie EF-S.

Obiektywy zgodne z modelem EOS R

Odkryj obiektywy, których możesz używać za pomocą adapterów EOS R.

Canon Camera
Canon Camera

Trwały produkt

Adaptery EOS R mają odpowiednią wytrzymałość do profesjonalnych zastosowań dzięki metalowym mocowaniom z przodu i z tyłu. Są również odporne na kurz i wilgoć, dzięki czemu umożliwiają pracę nawet w trudnych warunkach.

Stworzony z myślą o skutecznej pracy

Obiektyw działa tak samo jak po założeniu na lustrzankę cyfrową EOS, co gwarantuje równie skuteczną pracę i niezmiennie wysoką jakość.

Canon Camera
Canon Camera

Konstrukcyjna doskonałość

Inżynierowie firmy Canon opracowali adaptery systemu EOS R z myślą o zachowaniu zgodności, jakości i skuteczności pracy po podłączeniu do modelu EOS R obiektywów EF i EF-S.

Adapter mocowania EF-EOS R

Standardowy adapter mocowania EF-EOS R umożliwia bezproblemowe korzystanie z obiektywów EF-S i EF w aparacie EOS R. Fotografowie, którzy już mają kolekcję obiektywów EF-S lub EF, mogą zainwestować w system EOS R, ponieważ ich obecny sprzęt będzie funkcjonował zgodnie z oczekiwaniami.

Adapter mocowania EF-EOS R z pierścieniem regulacji

Adapter mocowania EF-EOS R z pierścieniem regulacji umożliwia taką samą konwersję mocowania obiektywu jak adapter mocowania EF-EOS R, a dodatkowo zapewnia pierścień regulacji na obiektywie. Pierścień można dostosować do własnych potrzeb i łatwo zlokalizować bez konieczności odrywania aparatu od oka. Umożliwia wyczuwalną, ręczną zmianę parametrów pracy.
Canon Camera

Funkcjonalność i możliwość dostosowania

Działanie pierścienia regulacji parametrów obiektywu można zaprogramować w menu aparatu. W ten sposób można dostosować różne ustawienia, takie jak przysłona, czas naświetlania, czułość ISO i korekta ekspozycji.

Wyczuwalna, instynktowna obsługa dotykowa

Pierścień regulacji parametrów obiektywu można zlokalizować bez odrywania aparatu od oka. Delikatne kliknięcie zapewnia wyczuwalną sygnalizację zmian parametrów o 1/3 lub 1/2 stopnia (tę cechę można usunąć dzięki specjalnej usłudze firmy Canon dla filmowców, którym zależy na płynniejszym działaniu).

Canon Camera

Adapter mocowania EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego

Adapter mocowania EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego działa jak adapter mocowania EF-EOS R, a dodatkowo umożliwia korzystanie z filtrów wsuwanych, co eliminuje konieczność montażu filtrów z przodu obiektywu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku obiektywów szerokokątnych z dużym przednim elementem optycznym. Adapter jest dostępny z filtrem szarym (V-ND)2 lub filtrem polaryzacyjnym (C-PL). Ponadto można używać filtra przezroczystego (CL) w celu fotografowania bez specjalnych efektów.

Canon Camera

Adapter V-ND: filtr szary o zmiennej gęstości

Filtry szare pomagają kontrolować ilość światła docierającego do aparatu, co jest niezwykle przydatne dla filmowców, którzy chcą nagrywać przy otwartej przesłonie i z długim czasem w jasnym otoczeniu. Ponadto fotografowie krajobrazów mogą używać krótszego czasu naświetlania, aby rozmyć ruch na niebie i w wodzie2.

Adapter C-PL: okrągły filtr polaryzacyjny

Filtry polaryzacyjne eliminują odblaski i zamglenia oraz redukują ilość światła odbijającego się od powierzchni szklanych. Zwiększają również nasycenie kolorów i uatrakcyjniają barwne ujęcia.

Canon Camera

Akcesoria – adaptery

 • Filtr przezroczysty (CL) do modelu Drop-In Filter Mount Adapter EF-EOS R

  Filtr przezroczysty dla użytkowników, którzy kupili adapter filtra wpuszczanego i którzy nie chcą korzystać z jakichkolwiek efektów filtra.

 • Filtr polaryzacyjny do modelu Drop-In Filter Mount Adapter EF-EOS R

  Okrągły filtr polaryzacyjny, który wzmacnia kolory, kontrast i nasycenie oraz niweluje niepożądane odbicia światła.

 • Filtr szary do adaptera mocowania EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego

  Filtr szary umożliwia kontrolowanie ekspozycji w filmach i wydłużanie czasu naświetlania w celu uzyskania różnych efektów wizualnych na zdjęciach2.

Odkryj system EOS R

System EOS R powstał w oparciu o innowacje EOS wprowadzane od ponad trzech dekad. Obejmuje pionierskie mocowanie obiektywu, które zwiększa możliwości twórczej pracy i zapewnia jeszcze bardziej intuicyjne sposoby uwieczniania wydarzeń.

W rękach profesjonalistów

Model EOS R zyskał natychmiastowe uznanie u wielu profesjonalnych fotografów i filmowców. Zobacz, jak przetestowali oni ten model oraz zarejestrowali zdjęcia i filmy, których zrobienie wydawało im się niemożliwe.

Inne interesujące opcje...

 • EOS R3

  Dzięki szybkości działania to aparat bezlusterkowy, na który czekali profesjonalni fotografowie sportowi i przyrodniczy oraz fotoreporterzy.

 • Wyszukiwarka obiektywów

  Nasza interaktywna wyszukiwarka obiektywów pozwala na przeglądanie całej gamy obiektywów i wybór produktu najlepiej dopasowanego do Ciebie i Twojego aparatu EOS.

 • EOS R5

  Profesjonalny, flagowy aparat bezlusterkowy z pełnoklatkową matrycą, dzięki któremu fotografowie i filmowcy będą rejestrować cechujące się wysoką rozdzielczością zdjęcia i filmy 8K.

 • EOS R6

  Bez względu na to, co i jak fotografujesz, aparat EOS R6 pozwala na kreatywną pracę, która do tej pory wydawała się niemożliwa.

 • Wszystkie obiektywy

  Kunszt firmy Canon i najnowsze technologie optyczne to gwarancja doskonałej jakości zdjęć i filmów.

 • Obiektywy RF

  Innowacyjne obiektywy systemu EOS R umożliwiają bardzo szybkie nastawianie ostrości i zapewniają wyjątkową jakość optyczną.

 • Pełnoklatkowe aparaty

  Odkryj w sobie twórcę dzięki naszej serii pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych i aparatów bezlusterkowych.

 • Obiektywy i akcesoria do aparatu Canon EOS R

  Poznaj obiektywy i adaptery do użytku z aparatem Canon EOS R

  1. Szczegółowe informacje znajdują się w danych technicznych.
  2. Jeśli ciągła biała linia na pokrętle regulacji nie jest już widoczna (model ND250 lub wyższy), może pojawić się niebieski odcień lub wystąpić nieregularność gęstości.