SZYBKOŚĆ I WYDAJNOŚĆ

Niesamowita szybkość – 15 kl./s, a nawet więcej

Aby uchwycić ulotne chwile, trwające ułamki sekundy, potrzebny jest niezwykle szybki aparat. Wejdź do świata EOS R7 – to bezlusterkowy aparat z turbodoładowaniem, przeznaczony do fotografowania dynamicznych wydarzeń, sportu i dzikiej przyrody, a także do codziennego fotografowania.
Canon EOS R7 – korzyść – szybkość i wydajność

Dzięki migawce mechanicznej urządzenie może rejestrować do 15 plików RAW + JPEG na sekundę, a cicha migawka elektroniczna pozwala rejestrować do 30 kl./s1. Jednocześnie cały czas działa AF ze śledzeniem i funkcja automatycznej ekspozycji. Większy bufor pamięci umożliwia wykonanie do 51 plików RAW lub 224 zdjęć JPEG w jednej serii 15 kl./s2.


Migawka elektroniczna aparatu cechuje się czasem otwarcia na poziomie 1/16 000 sekundy, co pozwala fotografom „zamrażać” nawet najszybszy ruch, a także używać szerokiego otworu przysłony w jasnym oświetleniu w celu ograniczenia głębi ostrości.

W przypadku korzystania z migawki mechanicznej dostępne jest także fotografowanie bez efektu migotania – doskonałe rozwiązanie, gdy fotografujemy sport halowy lub wydarzenia we wnętrzach. Funkcja ta jest włączana automatycznie w przypadku wykrycia migotania światła sztucznego i umożliwia wykonanie każdego zdjęcia przy maksymalnej jasności migającego światła. W rezultacie uzyskuje się stałą ekspozycję w przypadku każdego zdjęcia.

Fotografowanie serii zdjęć w trybie RAW

Fotografowie mogą robić serie zdjęć RAW, rejestrowanych z szybkością do 30 kl./s jako jeden plik, co pomaga w organizacji dużej liczby klatek. Następnie można wyodrębnić pojedyncze obrazy RAW lub przetworzyć je w pliki JPEG lub HEIF.

Po włączeniu funkcji buforowania aparat rejestruje obrazy już 0,5 sekundy przed naciśnięciem spustu migawki, co oznacza, że uwiecznisz każdą chwilę, nawet jeśli zdarzyła się przed zwolnieniem migawki. To doskonałe narzędzie do fotografowania dzikiej przyrody, gdy czekasz na wyjątkową chwilę.

Canon EOS R7 – fotografowanie serii zdjęć w trybie RAW

Stworzony z myślą o szybkiej reakcji

Aparat EOS R7 jest szybki i intuicyjny w obsłudze. Wydajny procesor obrazu DIGIC X umożliwia niemal natychmiastowe uruchamianie i bardzo szybką reakcję, dzięki czemu zachowasz stałą gotowość do pracy.

Obrazy można zapisywać na szybkich kartach pamięci SD UHS-II – w aparacie można umieścić dwie takie karty.

Procesor DIGIC X w aparacie EOS R7 wspiera pracę mechanizmu AF ze śledzeniem obiektów i funkcję serii zdjęć. W przypadku korzystania z szybkich kart pamięci SD UHS-II można rejestrować serie 51 plików RAW, 187 plików CRAW lub 224 plików JPEG z szybkością do 15 kl./s (migawka mechaniczna). Podczas korzystania z migawki elektronicznej przy niewiarygodnej szybkości 30 kl./s1 można zapisywać serie maksymalnie 42 pliki RAW, 93 plików CRAW i 126 plików JPEG2.

Procesor Canon DIGIC X

Rozmieszczenie elementów sterujących aparatu umożliwia instynktowną obsługę – znajdują się pod palcami i kciukami, gdy aparat jest przy oku. Połączony multi-sterownik AF i pokrętło sterujące znajduje się w pobliżu uchwytu na kciuk, dzięki czemu nie trzeba odrywać wzroku od wizjera, aby dostosować punkt AF, zmienić ustawienia czy przeglądać zdjęcia. Za pomocą ekranu dotykowego aparatu można również wybierać punkty AF metodą „dotknij i przeciągnij”.

Canon EOS R7 – przełącznik punktu AF

Płynny ruch, idealnie uchwycony na filmie

Model EOS R7 to także doskonałe narzędzie do rejestrowania szybko poruszających się obiektów na filmach z wydarzeń sportowych i przyrody. Wystarczy przełączyć przełącznik zasilania z trybu „zdjęcia” na tryb „filmy”, aby nagrywać materiał w rozdzielczości 4K z szybkością do 60 kl./s, a Full HD do 120 kl./s. Ruch jest odtwarzany płynnie, a kiedy materiał jest spowolniony, subtelne szczegóły są płynnie odtwarzane w zwolnionym tempie.

Przyjemny w użyciu wizjer

Aparat EOS R7 ma wygodny i szybki wizjer elektroniczny o rozdzielczości 2,36 miliona punktów, który zapewnia krystalicznie czysty obraz otaczającego świata. Podglądaj dokładnie to, co uchwycisz po naciśnięciu przycisku migawki – od ekspozycji i balansu bieli po głębię ostrości i styl obrazów. Dzięki wizjerowi elektronicznemu można nawet szczegółowo przeglądać zdjęcia.

Możliwość dostosowania wizjera do własnych potrzeb umożliwia wyświetlania w wizjerze odpowiednich informacji o obrazie, dzięki czemu można być na bieżąco bez utraty koncentracji. Użytkownicy aparatu EOS R7 mogą także wybrać tryb płynnego obrazu (częstotliwość odświeżania 120 kl./s) lub tryb oszczędzania energii (częstotliwość odświeżania 60 kl./s).

Canon EOS R7 – łatwa obsługa

Osoby przechodzące z lustrzanek cyfrowych znajdą w aparacie EOS R7 specjalny tryb, który symuluje wrażenia z używania wizjera optycznego, wyświetlając obraz o bardzo szerokim zakresie dynamicznym i dużej gradacji odcieni. Nowy system aparatu bezlusterkowego zapewnia wrażenia znane z lustrzanek cyfrowych.

 1. Szybkość serii zdjęć może różnić się w zależności od różnych warunków. Szczegółowe informacje można znaleźć w danych technicznych.
 2. Zgodnie ze standardami testowania firmy Canon i przy użyciu karty UHS-II 32 GB (w trybie One-Shot AF, ISO 100, standardowy styl obrazów). Liczba obrazów zależy od ustawień i używanego obiektywu. Szczegółowe informacje na temat obsługiwanych obiektywów zawiera witryna „cam.start.canon”.

Powiązane artykuły

 • ZALETY

  Autofokus nowej generacji

  Aparat EOS R7 ma technologię sztucznej inteligencji opartą na uczeniu głębokim oraz technologię iTR AF, które są dostępne również w aparatach EOS R3, EOS R5 i EOS R6.

 • ZALETY

  Jakość obrazu

  Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, czy nagrywasz filmy, matryca CMOS EOS R7 o rozdzielczości 32,5 megapiksela i procesor DIGIC X zapewniają niesamowite rezultaty.

 • ZALETY

  Przejście na aparat bezlusterkowy

  Myślisz o przejściu z lustrzanki cyfrowej Canon na nowocześniejsze rozwiązanie? Wyposażony w nowe technologie, przyjazny dla użytkowników lustrzanek cyfrowych aparat EOS R7 umożliwia intuicyjne, wygodne sterowanie dzięki temu, że zastosowano w nim rozwiązania znane z poprzednich modeli.

 • ZALETY

  Jeszcze lepsza stabilizacja obrazu

  Wyobraź sobie, że możesz robić zdjęcia z długim czasem naświetlania z ręki i celowo rozmywać ruchome obiekty bez korzystania ze statywu.

 • ZALETY

  Komunikuj się z publicznością

  Aparat EOS R7 obsługuje różne opcje łączności. Może współpracować ze smartfonem, tabletem lub komputerem za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect.

 • BIULETYN

  Zainspiruj się, zarejestruj się

  Nigdy nie przegapisz najnowszych ofert firmy Canon, wskazówek, poradników, aktualności oraz zaproszeń na lokalne imprezy.