ZESTAW

4 powody, dla których aparat z prawdziwego zdarzenia może ułatwić robienie lepszych zdjęć

Ważne okazje warto uwieczniać na pięknych zdjęciach i filmach. Aparat EOS R100 jest łatwy w obsłudze i pozwala uwieczniać wyjątkowe chwile w doskonałej jakości.
Aparat Canon EOS R100 leży na albumie fotograficznym na drewnianym stole. Wokół widać zdjęcia rodzinne.

Niezależnie od tego, czy chodzi o spotkania z rodziną i przyjaciółmi, ważne urodziny czy pierwsze kroki dziecka, niektóre okazje zasługują na coś więcej niż tylko fotka w smartfonie.

Jednak nikt nie chce stale zaprzątać sobie głowy tym, jak zarejestrować obraz lub film w doskonałej jakości. Aparat fotograficzny, taki jak Canon EOS R100, ułatwia pracę. Ma automatyczne funkcje, filtry twórcze i pomocny tryb twórczego wspomagania, więc użytkownik może skupić się na uwiecznianym ujęciu i nie musi martwić się o jakość materiałów.

To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na łatwej obsłudze, takiej jak w przypadku smartfonów, ale także na doskonałej jakości obrazu i twórczej swobodzie. Oto najważniejsze powody, dla których wyjątkowe chwile warto uwieczniać aparatem z prawdziwego zdarzenia.

1. Imponująca jakość obrazu

Postać ustawia aparat Canon EOS R100 na uchwycie statywowym Canon, aby sfotografować dziecko z tortem urodzinowym.

Aparat Canon EOS R100 idealnie nadaje się do uwieczniania ważnych wydarzeń. Rejestruje wyraźny obraz oraz zachwycające szczegóły potrzebne do drukowania dużych odbitek o wysokiej jakości. © Gary Morrisroe

Zdjęcie uśmiechniętej rodziny zgromadzonej wokół tortu ze świeczkami przygotowanego z okazji 65. urodzin; zrobione aparatem Canon EOS R100.

Większa matryca pozwala robić lepsze zdjęcia przy słabym oświetleniu. Zdjęcie zrobione aparatem Canon EOS R100 z obiektywem Canon RF 16mm F2.8 STM; 1/64 s, f/3,5 i ISO 1600. © Gary Morrisroe

Ostatecznie najważniejsza jest jakość obrazu. Matryca APS-C (24,1 MP) w aparacie Canon EOS R100 jest znacznie większa niż matryca w smartfonie. Dzięki temu obrazy są wyraźniejsze, mają mniej szumów i zapewniają mnóstwo szczegółów. Użytkownik może kadrować zdjęcia lub drukować duże odbitki.

Dodatkowe światło przechwytywane przez większą matrycę przekłada się na wyższą jakość zdjęć podczas fotografowania przy słabym oświetleniu. Matryca zapewnia też większą kontrolę nad głębią ostrości (czyli nad zakresem wyostrzenia ujęcia) i umożliwia tworzenie prawdziwego efektu bokeh (rozmycie tła).

Aparaty w telefonach mogą cyfrowo odtworzyć efekt małej głębi ostrości, ale ujęcia są często bardzo złożone, więc wymaga to intensywnej pracy procesora, a wraz z tłem mogą być rozmywane kosmyki włosów lub krawędzie okularów. Od dziwnych odcięć po rozmazane szczegóły – matryce smartfonów nie mogą konkurować z większą matrycą w aparacie EOS R100.

Aparat EOS R100 obsługuje wymienną optykę. Jest zgodny z szeroką gamą obiektywów RF i RF-S firmy Canon, w tym z podstawowymi modelami do fotografii portretowej. Zoom optyczny, który umożliwia fizyczne, a nie elektroniczne powiększanie obrazu, pozwala rejestrować materiały o znacznie lepszej jakości, gdy chcemy być bliżej wydarzeń, np. w przypadku ślubów, wręczenia dyplomów ukończenia szkoły i imprez sportowych.

2. Przydatne rozwiązania techniczne i automatyczne tryby pracy

Osoba trzyma aparat Canon EOS R100, aby sfotografować dwóch członków rodziny od tyłu.

Tryb twórczego wspomagania firmy Canon umożliwia szybkie dostosowanie rozmycia, jasności i kontrastu tła za pomocą prostego suwaka. © Gary Morrisroe

Aparat z prawdziwego zdarzenia umożliwia twórczą pracę, ale czasami warto pozwolić technice przejąć kontrolę. Gdy użytkownik chce uczestniczyć w uwiecznianym wydarzeniu, tryby automatyczne w aparacie EOS R100 mogą przejąć jego obowiązki.

Specjalne tryby ujęć obejmują portrety, krajobrazy i sceny nocne, a także tryb cichy do fotografowania śpiących dzieci lub szkolnych przedstawień. Filtry twórcze zapewniają różne efekty, takie jak efekt zdjęcia czarno-białego, efekt typu „rybie oko” i efekt miniatury.

Aby ułatwić robienie lepszych zdjęć, aparat EOS R100 ma linie siatki i poziomice elektroniczne. Dzięki temu można tworzyć idealne kompozycje. Z kolei tryb twórczego wspomagania z zestawem efektów, filtrów i narzędzi do regulacji kolorów pozwala edytować zdjęcia zgodnie ze stylem użytkownika i zapewnia doskonałe rezultaty, gdy nie chcesz zagłębiać się w skomplikowane ustawienia aparatu.

Model EOS R100 to pierwszy aparat z systemu EOS R, który ma białe menu z przewodnikiem po trybach i funkcjach. Są w nim wyświetlane przydatne informacje o wybranym trybie lub funkcji, dzięki czemu można dowiedzieć się więcej o procesie robienia zdjęć.

3. Idealne wyostrzanie i nagrywanie filmów w zwolnionym tempie

Uśmiechnięte dziecko wjeżdża na rowerze trójkołowym między uśmiechniętych dziadków, którzy siedzą przy basenie na świeżym powietrzu. Zdjęcie zrobione aparatem Canon EOS R100.

Procesor DIGIC 8 firmy Canon umożliwia aparatowi EOS R100 rejestrowanie wszystkich materiałów – filmów 4K, serii zdjęć (6,5 kl./s) itp. Zdjęcie zrobione aparatem Canon EOS R100 z obiektywem Canon RF 50mm F1.8 STM; 1/1300 s, f/3,5 i ISO 400. © Gary Morrisroe

Dłonie trzymają aparat Canon EOS R100; w kadrze wyostrzono małe dziecko idące w stronę aparatu.

Po wybraniu trybu wykrywania twarzy i śledzenia aparat automatycznie ustawia ostrość na oku znajdującym się bliżej aparatu. Dzięki systemowi AF, który z łatwością wykrywa i śledzi ludzi, można fotografować ze świadomością, że obiekt będzie wyostrzony w kluczowym momencie. © Gary Morrisroe

Procesor DIGIC 8 firmy Canon umożliwia korzystanie z wielu imponujących funkcji aparatu EOS R100. Technologia Dual Pixel CMOS AF zapewnia niezwykle ostry obraz, a tryby AF z wykrywaniem oczu i twarzy oraz śledzeniem obiektów mogą inteligentnie wykrywać twarz lub oko znajdujące się bliżej aparatu i blokować ustawienie ostrości w czasie krótszym niż sekunda. Aparat EOS R100 może robić to wszystko przy oświetleniu do -4 EV (odpowiada to oświetleniu, które zapewnia nocą blask księżyca).

Aparat EOS R100 może nagrywać filmy w jakości 4K, a także w trybie Full HD z szybkością 60 kl./s (HD z szybkością 120 kl./s). Większa liczba rejestrowanych klatek sprawia, że można zwolnić odtwarzanie nagrań i ukazywać wyjątkowe chwile na filmach w zwolnionym tempie.

4. Łączność ze smartfonami i usługami w chmurze

Postać trzyma aparat Canon EOS R100 obok smartfona. Na ekranie aparatu i w aplikacji Canon Camera Connect w telefonie widoczny jest ten sam obraz.

Aplikacja Canon Camera Connect umożliwia szybkie i łatwe przesyłanie zdjęć i filmów do smartfona lub tabletu w celu udostępnienia treści rodzinie i znajomym.

Zaletą aparatu Canon EOS R100 jest symbiotyczna praca ze smartfonem, dzięki czemu można wykorzystać to, co najlepsze w obu urządzeniach. Dzięki aparatowi EOS R100 można rejestrować lepsze zdjęcia i filmy, a następnie pobierać je do smartfona za pomocą bezpłatnej aplikacji Canon Camera Connect i udostępniać znajomym i rodzinie lub w serwisach społecznościowych.

Aplikacja Canon Camera Connect umożliwia także zdalne sterowanie aparatem EOS R100 za pomocą smartfona. Przydaje się to, gdy użytkownik chce zrobić zdjęcie grupowe.

Aparat Canon EOS R100 waży zaledwie 356 gramów. Jest jednym z najlżejszych aparatów z wymienną optyką, więc można go zabrać wszędzie. Prosty i łatwy w obsłudze aparat ma większe możliwości niż smartfon. Umożliwia uwiecznianie wyjątkowych chwil w doskonałej jakości. Jeśli chcesz uwiecznić wyjątkowe wspomnienia, zrób prawdziwe zdjęcie, a nie zwykłą fotkę.


Autorzy: Jeff Meyer i Sarah Bakkland

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • PODSTAWY FOTOGRAFOWANIA

  Rozpoczęcie przygody z fotografią sportową

  Chcesz przejść ze smartfona na aparat? Nasz przewodnik po fotografii dla początkujących zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę.

 • PODSTAWY FOTOGRAFOWANIA

  Wybór obiektywu

  Przedstawiamy niezbędne informacje o obiektywach – od rodzajów obiektywów po funkcje, na które warto zwrócić uwagę.

 • PODSTAWY FOTOGRAFOWANIA

  Jak tworzyć imponujący efekt bokeh

  Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i sztuczkami, aby uzyskać piękne rozmycie tła.

 • PODSTAWY

  Fotografowanie z myślą o drukowaniu zdjęć

  Siedem najważniejszych wskazówek, które pomogą uwiecznić wspomnienia na wydrukach.