RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Obiektyw RF VR

Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Przekształcaj otaczający Cię świat w niesamowitą rzeczywistość wirtualną dzięki przełomowemu obiektywowi z serii L, zaprojektowanemu z myślą prostym i bezproblemowym tworzeniu materiałów VR.

Odkrywanie

Obiektyw Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Obiektyw VR, który upraszcza rejestrowanie i postprodukcję profesjonalnych materiałów 180° VR. Obejrzyj poniższy film, korzystając z zestawu VR (aby docenić zalety obrazu stereoskopowego), urządzenia przenośnego lub komputera. Inspirująca historia zarejestrowana przez Mary Mattheson (reżyser filmów VR) i Richarda Stegmanna (operator filmowy).

POZNAWAJ

Za kulisami: obiektyw Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Zajrzyj za kulisy inspirującej historii zarejestrowanej przez Mary Mattheson (reżyserka filmów VR) i Richarda Stegmanna (operator filmowy).
Canon_RF_Dual_Fisheye_Lens_BTS_MaryMatheson_H264_Final_MP4_6mins_EM.mp4

INNE SPOJRZENIE

Poznaj zalety podwójnego obiektywu typu „rybie oko”

VR LENS

Niezwykle praktyczne rozwiązanie do rejestrowania obrazu 180° VR (3D)

Zwarta konstrukcja z jednym mocowaniem ułatwia szybką konfigurację aparatu w celu profesjonalnego nagrywania stereoskopowego 180° VR przy użyciu zgodnego, wyposażonego w pełnoklatkową matrycę o wysokiej rozdzielczości i mocowanie RF aparatu/kamery, np. modeli EOS R51 i R5 C.

Wydajny i uproszczony przepływ pracy

Dzięki stereoskopowemu polu widzenia (190°) dwa przesunięte względem siebie okrągłe obrazy typu „rybie oko” są idealnie synchronizowane i zapisywane obok siebie na jednej matrycy pełnoklatkowej. Materiał można przetworzyć w zaawansowanym oprogramowaniu EOS VR Utility2 / dodatku2 firmy Canon – bez konieczności dodatkowego łączenia.

EOS VR Utility
EOS VR Utility - RAW controls crop

Przepływ pracy dotyczący filmów w formacie RAW (8K / 60P)

Zgodne pliki wideo RAW nagrane przy użyciu zgodnych urządzeń (w tym pliki 8K / 60P RAW LT z kamery EOS R5 C) są automatycznie przetwarzane w programie EOS VR Utility, co jeszcze bardziej upraszcza pracę z formatem RAW obejmującym większą liczbę klatek na sekundę.

Rejestrowanie obrazu o wysokiej jakości

Model RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE ma dwa idealnie wyrównane, skierowane do przodu obiektywy typu „rybie oko”. W każdym obiektywie mamy dwa elementy UD, które eliminują aberracje, oraz specjalne powłoki SWC firmy Canon ograniczające efekty zjawy i odbicia światła, nawet podczas pracy pod światło.

recording in vr
RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Jasna przysłona f/2,8 umożliwia pracę w słabym oświetleniu

Obiektyw RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE doskonale sprawdza się w słabym oświetleniu dzięki jasnej przysłonie f/2,8 – ekspozycja jest idealnie zsynchronizowana, a dwie elektromagnetyczne membrany (EMD) umożliwiają precyzyjną regulację.

Jakość wykonania i odporność na warunki pogodowe typowe dla serii L

Jako obiektyw z serii L model RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE jest przeznaczony do zastosowań profesjonalnych. Jest odporny na kurz i zachlapanie, ponadto ma powłoki fluorowe, które chronią powierzchnię obiektywu przed wodą i brudem.

EOS R5 and RF 5.2mm lens
EOS VR System

Uchwyt na żelowe filtry, które umożliwiają precyzyjną regulację ekspozycji

Obiektyw RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE ma z tyłu uchwyt na odpowiednio docięte żelatynowe filtry szare, które umożliwiają precyzyjną regulację poziomu oświetlenia podczas produkcji materiałów 180° VR.

Dane techniczne

 • Podwójny obiektyw typu „rybie oko”

  Rejestruje idealnie wyrównany obraz stereoskopowy na jednej matrycy pełnoklatkowej.

 • Pole widzenia 190°

  Bardzo szeroki kąt widzenia zapewnia bardziej realistyczne wrażenia.

 • Podstawowa ogniskowa 60 mm

  Zapewnia naturalne wrażenia z oglądania stereoskopowego obrazu.

 • Przysłona F2,8

  Wyjątkowo skuteczna praca w słabym oświetleniu.

 • Elementy UD i powłoki SWC

  Profesjonalna jakość obrazu przekłada się na wyraźne ujęcia o dużym kontraście i ze zminimalizowanymi efektami zjawy i odbiciami światła.

 • Dwa moduły EMD

  Precyzyjna regulacja i synchronizacja przysłony skutkuje równomierną ekspozycją prawego i lewego obrazu.

 • Jakość typowa dla serii L

  Zaprojektowany i skonstruowany z myślą o wydajnej pracy w trudnych warunkach.

 • Wbudowany z tyłu uchwyt na filtry żelowe

  Zwiększa elastyczność pracy podczas fotografowania w jasnym oświetleniu.

Posłuchaj podcastu

Dowiedz się, jak odkrywać i rejestrować szczegółowy obraz VR nocnego nieba, dzięki naszym profesjonalnym filmowcom.

Galeria

Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE
Oceny i recenzje

EOS VR Lens

Zawartość pudełka

Obiektyw RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE ma wszystko, co jest potrzebne do pracy ze zgodnym aparatem.

 • RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

 • Dekiel na obiektyw 5.2

 • Miękki futerał na obiektyw LS1014

 • Klucz imbusowy / klucz płaski

 • Dekiel przeciwkurzowy na obiektyw RF

Powiązane oprogramowanie i aplikacje

 • OPROGRAMOWANIE

  EOS VR Utility

  Zaawansowana i wydajna, a jednocześnie prosta w użyciu aplikacja, która jest wymagana do konwersji sferycznych obrazów VR typu „rybie oko” firmy Canon – zarejestrowanych zgodnymi aparatami – na standardowe obrazy projekcji równoodległościowej do wyświetlania i postprodukcji materiałów VR.

 • OPROGRAMOWANIE

  Dodatek EOS VR do Adobe Premiere Pro

  Użyj tego dodatku zamiast programu EOS VR Utility, aby automatycznie konwertować pliki ze sferycznymi obrazami VR typu „rybie oko” firmy Canon i importować je do znanego programu firmy Adobe.

 • OPROGRAMOWANIE

  EOS Utility

  Umożliwia zdalne sterowanie aparatem podłączonym do komputera za pośrednictwem portu USB, a także wyświetlanie podglądu obrazu na żywo.

 • OPROGRAMOWANIE

  Camera Connect

  Po połączeniu aparatu z urządzeniem Apple lub urządzeniem z systemem Android można zdalnie fotografować i bez problemu pobierać zdjęcia, a następnie je udostępniać.

 • Powiązane produkty

  AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA UKŁADOWEGO

  Aktualizacja oprogramowania układowego aparatu Canon EOS R5

  Oprogramowanie układowe to wbudowane na stałe oprogramowanie, które jest instalowane w produkcie i umożliwia jego poprawną pracę. Firma Canon udostępnia aktualizacje tego oprogramowania układowego. Gdy jest dostępna aktualizacja, można ją pobrać po kliknięciu tutaj.
  1. Może wymagać aktualizacji oprogramowania układowego.
  2. Projekcja równoodległościowa obrazów 180° VR zarejestrowanych aparatem firmy Canon wymaga użycia programu EOS VR Utility i dodatku EOS VR do Adobe Premiere Pro. Program EOS VR Utility w wersji 1.2 lub nowszej umożliwia konwersję obsługiwanych plików Canon RAW, w tym 8K RAW LT/60P z kamery EOS R5 C (zgodność formatów RAW zależy od urządzenia), a także obsługę procesora Apple Silicon i przyspieszenia sprzętowego przy użyciu procesora graficznego. Do konwertowania filmów dłuższych niż 2 minuty może być potrzebna płatna usługa subskrypcji. Aby z niej skorzystać, trzeba mieć identyfikator Canon ID. Wymagane będzie też zainstalowanie specjalnego „aktywatora HEVC” dla używanego urządzenia.
  3. UWAGA: OPROGRAMOWANIE TEGO SYSTEMU VR MOŻE RÓŻNIĆ SIĘ OD OPROGRAMOWANIA PRODUKTU DOSTĘPNEGO W SPRZEDAŻY.