A child sat at a table with a parent creating colourful papercrafts using a Canon printer.

DRUKOWANIE I TWORZENIE

Zapewnij dzieciom rozrywkę i edukację dzięki papierowym rękodziełom z Creative Park

Niezależnie od tego, czy z uwagi na deszcz musisz zorganizować dzieciom rozrywkę, czy chcesz przełamać monotonię i dać ujście artystycznym zapędom maluchów, papierowe rękodzieło może Ci pomóc. To świetna, terapeutyczna i sprzyjająca rozwojowi umysłu zabawa dla całej rodziny. Creative Park firmy Canon to bezpłatne, wielowymiarowe internetowe centrum zasobów, które umożliwia wszystkim użytkownikom drukarek Canon pobieranie setek ekscytujących projektów związanych z papierowym rękodziełem. Miejscem, które zawiera bardzo wiele inspirujących pozycji, w tym m.in. gry, karty nagród, labirynty, pomoce matematyczne i różnojęzyczne alfabety, jest sekcja Zabawa dla całej rodziny. Wystarczy uruchomić drukarkę i zacząć z niej korzystać.

Potrzebne elementy:

Gry planszowe

A colourful, customisable printed board game, with papercrafted characters on a tabletop.
Pozwól dzieciom wykorzystać wyobraźnię w tej planszowej grze przygodowej, wzbogaconej pytaniami i wyzwaniami Twojego autorstwa.

Wszyscy uwielbiają gry planszowe. Sugoroku umożliwia stworzenie własnej gry tego typu. W tej przygodowej grze planszowej uczestniczy maks. ośmiu miłośników wypraw i zwierząt. Wędrują oni przez wiele siedlisk w poszukiwaniu czekającej na nich na końcu gry skrzyni ze skarbem. Dzięki dużej ilości wolnego miejsca rodzice (lub dzieci) mogą tworzyć specjalne etapy i instrukcje z myślą o wyjątkowym, spersonalizowanym korzystaniu z gier. Można dodać kwizy lub problemy matematyczne, tak aby zabawa łączyła się z nauką.

Wskazówka: Grę można wydrukować na papierze zwykłym. Można też użyć matowego papieru fotograficznego, aby uzyskać bardziej trwałe wykończenie.

Tworzenie bajkowych postaci

Paper fortune tellers puppets that resemble fictional characters.
Te przepowiadające przyszłość lalki z bajek pobudzą dziecięcą wyobraźnię, m.in. dzięki kwizom i enigmatycznym wiadomościom.

Miłośnicy bajek z radością powitają papierowe trio lalek. Należą do niego: Czerwony Kapturek, babcia i zły wilk. Po wycięciu i złożeniu zgodnie z łatwą w użyciu instrukcją można dostosować lalki do własnych potrzeb, dodając pytania, zagadki i żarty.

Wskazówka dotycząca papierowego rękodzieła: dzieci powinny użyć pęsety do unoszenia i mocowania małych części – dzięki temu elementy nie ulegną uszkodzeniu, a dzieci poprawią swoje zdolności motoryczne.

Wiatrak w tęczowych kolorach

A papercraft colourful windmill.
Skorzystaj z prostych projektów, takich jak ten wiatrak w kolorach tęczy, aby zapewnić dzieciom rozrywkę.

Papierowe rękodzieło z Creative Park to nie tylko znakomita zabawa, ale także interaktywny sposób dzielenia się wiedzą z dzieckiem. Na przykład ten wiatrak w kolorach tęczy nie służy wyłącznie do zabawy na wietrze – można go użyć także w celu wyjaśnienia dzieciom tego, jak działa energia wiatrowa, i omówienia podstawowych zasad przenoszenia energii.

Wskazówka dotycząca papierowego rękodzieła: przed sklejeniem należy złożyć i zgiąć elementy wzdłuż odpowiednich linii i nadać elementom niezbędne kształty.

Naprasowanki

A white t-shirt with cacti iron on transfers (left). Two pages of different cacti images to be used as iron on transfers (right).
Odkryj w sobie miłośnika lub miłośniczkę mody – pokaż swój kreatywny potencjał na koszulkach, torbach na zakupy i innych przedmiotach.

Miłośnicy sztuki i mody mogą znaleźć inspirację do tworzenia koszulek i toreb ozdobionych naprasowankami z Creative Park, zawierającymi m.in. zwierzęta, rośliny, piktogramy i inne elementy. Jeśli nie znajdziesz niczego, co trafi w Twój gust, możesz zaprojektować własny wzór. Wystarczy zrobić zdjęcie do wydrukowania na naprasowance firmy Canon przeznaczonej do ciemnej lub jasnej tkaniny, a następnie wprasować ten element na wybranej tkaninie.

Wskazówka dotycząca papierowego rękodzieła: zanim wydasz pieniądze na zakup nowej tkaniny, spróbuj zmienić posiadaną odzież.

Wspaniałe pudełka

Papercraft boxes folded to resemble sweet treats.
Odrzuć szablonowe myślenie dzięki tym kolorowym pojemnikom z Creative Park, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie cennych przedmiotów.

W szkatułkach – dostępnych w wielu uroczych wzorach, obejmujących m.in. ciastka, lody, owoce, a nawet pojazdy – można schować wszystko, od przysmaków po drobiazgi. Gdy Twoje dzieci zrobią, a następnie zapełnią swoje szkatułki, mogą przekształcić je w podarunki dla wyjątkowych osób lub po prostu zachować je dla siebie.

Wskazówka dotycząca papierowego rękodzieła: użyj końcówki zużytego długopisu, rysika lub innego ostro zakończonego przedmiotu oraz linijki, aby przerysować linie w celu uzyskania bardziej wyraźnych i bardziej estetycznych zagięć.

Uspokajające kolorowanie

A printed colouring in page showing spot the difference.
Kolorowanie pomaga pobudzić wyobraźnię i sprzyja koncentracji. Z kolei gry, takie jak wyszukiwanie różnic, to przyjemny sposób na spędzanie czasu.

Kolorowanie to jedna z najbardziej uspokajających i kreatywnych czynności, które mogą wykonywać dzieci. Pozwala ono skupić się na teraźniejszości i pomaga wyeliminować niespokojne, stresujące myśli. Obok dużej liczby arkuszy do kolorowania, w tym tego dinozaura dla młodszych dzieci, Creative Park udostępnia atrakcyjną, zróżnicowaną kolekcję plansz do wyszukiwania różnic, labiryntów i kart z punktami do połączenia, które zapewniają dzieciom rozrywkę i zachęcają do myślenia.

Wskazówka dotycząca papierowego rękodzieła: przejdź do sekcji Zabawa w obszarze Edukacyjne, aby odkryć duży wybór wydruków.

Autorka: Natalie Denton

Powiązane artykuły
Create a papercraft safari

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Stwórz papierowe safari

Wydrukuj materiały z motywem zwierzęcym do rodzinnej aktywności, korzystając z Creative Park firmy Canon, i zainspiruj się naturą.

Print family life story

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Wydrukuj historię życia swojej rodziny

Drukuj i twórz zdjęcia z pamiętnych rodzinnych spotkań.

Create your own family treasure hunt

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Przygotuj własną rodzinną zabawę w poszukiwanie skarbów

Dowiedz się, jak za pomocą drukarki PIXMA i wyobraźni można przygotować ekscytującą przygodę.

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Polecane aplikacje

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik