TWÓRCZE DRUKOWANIE

Przejdź na wyższy poziom zaawansowania w projektowaniu dzięki tablicy inspiracji wydrukowanej na SELPHY Square QX10

Tablice inspiracji to doskonały sposób na ożywianie kreatywnych pomysłów. W tym miejscu pokazujemy, jak błyskawicznie wydrukować tablicę na drukarce Canon SELPHY Square QX10.
Kobieta drukuje zdjęcie na drukarce Canon SELPHY Square QX10. Przed nią na biurku umieszczona jest pionowo tablica inspiracji.

Tablice inspiracji są wykorzystywane przez projektantów, artystów i praktycznie każdego, kto kiedykolwiek musiał zaplanować kreatywny projekt lub znaleźć inspirację na imprezę lub wakacje. Zasadniczo stanowią one kolaż pomysłów, które mogą pomóc wyostrzyć własną wizję twórczą i urzeczywistnić plany.

Bez względu na rodzaj projektu – czy dotyczy on udekorowania pokoju czy też stworzenia zaliczeniowego projektu mody, zebranie inspiracji ma znaczenie kluczowe. Inspiracją może być ceramiczny garnek w idealnym odcieniu niebieskiego na tablicy wystroju wnętrza albo wyrazista, wzorzysta tkanina, która może ułatwić zaprojektowanie wyjątkowej sukni.

Przyjrzymy się tutaj sposobom tworzenia tablic inspiracji, pomysłom na ich wykorzystanie oraz idealnym narzędziom do drukowania inspirujących obrazów.

Jak stworzyć pobudzającą tablicę inspiracji

Drukarka Canon SELPHY Square QX10 drukująca zdjęcia na dekoracyjną tablicę inspiracji.

Wybierz zdjęcia z aparatu i wydrukuj je na drukarce Canon SELPHY Square QX10, aby utworzyć kwadratowe naklejki z obramowaniem, które idealnie nadają się do wielu kreatywnych zastosowań.

Osoba tworząca tablicę inspiracji z niebieskim motywem oraz obrazami przyklejonymi na białej ścianie za biurkiem.

Tablicę inspiracji można stworzyć na dowolnej dostępnej powierzchni, bez względu na to, czy jest to pusta ściana, tablica czy strony albumu.

W swoim aparacie lub telefonie masz już pewnie wiele zdjęć, które mogą być punktem wyjścia do stworzenia tablicy inspiracji. Kiedy jesteś poza domem, pamiętaj, aby robić zdjęcia wszystkiego, co Cię inspiruje. Pomyśl o kolorach i wzorach oraz o tym, jak mogą ze sobą współgrać. Jeśli planujesz zmienić wystrój pokoju, być może masz jeden kluczowy przedmiot, który naprawdę uwielbiasz, np. wazon w ulubionym odcieniu niebieskiego. Wykorzystaj taki obraz jako punkt wyjścia, a następnie stwórz wokół niego tablicę inspiracji, na przykład za pomocą zdjęć wzorników barw, miękkich mebli lub innych akcesoriów, które mogą dobrze współgrać z Twoim projektem.

Dlaczego drukowane projekty mogą być lepsze od cyfrowych

Osoba odklejająca tylną warstwę naklejki wydrukowanej na drukarce SELPHY Square QX10.

Naklejki do drukarki Canon SELPHY Square QX10 umożliwiają drukowanie zdjęć i przyklejanie ich bezpośrednio do tablicy inspiracji.

Zdjęcia tworzą lepszy obraz niż same słowa, a fizyczna tablica inspiracji – zdjęcia przyklejone do ściany, ułożone na tablicy lub umieszczone w albumie – zapewniają natychmiastowy efekt wizualny (nie trzeba za każdym razem poświęcać kilku minut na przeszukiwanie biblioteki zdjęć w telefonie lub komputerze). Drukarka Canon SELPHY Square QX10 to idealne narzędzie do tworzenia wysokiej jakości odbitek w inspirujących kolorach i stylach. Drukuje ona kwadratowe naklejki o wymiarach 6,8 × 6,8 cm z marginesem, dzięki czemu można dodawać notatki lub komentarze dotyczące pomysłów. Wydruki są bogate w szczegóły i imponująco odwzorowują kolory. Zestaw obejmuje też atrament i papier do drukarki SELPHY Square QX10, co ułatwia ich wymianę w razie potrzeby.

Rozbudowa i udoskonalenie tablicy inspiracji

Kobieta tworząca tablicę inspiracji dotyczącą ubioru, przyczepiająca obrazy z drukarki SELPHY Square QX10 obok rysunków i próbek materiałów.

Poza wydrukowanymi obrazami tablica inspiracji może zawierać próbki materiału, wycinki z czasopism, liście, kwiaty i wiele innych elementów.

Twoje inspiracje projektowe nie ograniczają się do zdjęć. Tablica inspiracji dla projektu mody może również zawierać próbki tkanin, kolorowe nici, guziki czy zapięcia. Połączenie tekstur i zdjęć ulubionych kształtów i stylów pomoże skupić się na myśleniu i naprawdę „poczuć” projekt. Zastanów się, jak wyeksponować elementy na tablicy inspiracji, aby osiągnąć najlepszy efekt, i jak je rozmieścić, aby współgrały razem jako całość.

Twórcza współpraca z drukarką SELPHY Square QX10

Osoba trzymająca drukarkę Canon SELPHY Square QX10 podczas drukowania logo do użycia w projekcie.

Tablice inspiracji mogą również służyć jako wspaniały sposób przekazywania pomysłów podczas pracy nad projektem biznesowym. Zestawione elementy graficzne mogą czasami przekazywać więcej niż słowa.

Jeśli pracujesz nad pomysłem z innymi osobami, możesz podzielić się z nimi swoimi przemyśleniami. Być może planujesz opracować projekt nowego logo i musisz zdecydować się na kolorystykę, grafikę i czcionki albo po prostu chcesz omówić motywy na uroczystość. Canon SELPHY Square QX10 to mała, przenośna i bezprzewodowa drukarka, którą można zabrać ze sobą i drukować wszędzie tam, gdzie znajdują się Twoi znajomi lub współpracownicy. Nie musisz się martwić o przewody i kable – drukarkę SELPHY Square QX10 łatwo można ładować za pośrednictwem portu USB. Umożliwia ona wydrukowanie nawet 20 odbitek na jednym naładowaniu. Jeśli inna osoba ma obraz, który chce dodać do projektu, może udostępnić go online do natychmiastowego wydruku.

Wiele opcji układu do wyboru

Kobieta trzymająca drukarkę Canon SELPHY Square QX10 obok smartfonu. Na ekranie obraz, który za chwilę wydrukuje.

Drukarka Canon SELPHY Square QX10 idealnie nadaje się do tworzenia różnego rodzaju tablic inspiracji, ponieważ umożliwia drukowanie obrazów bezpośrednio ze smartfonu, do których można dodawać etykiety, ikony i tekst w aplikacji Canon SELPHY Photo Layout.

Aplikacja Canon SELPHY Photo Layout umożliwia personalizację wydruków za pomocą stempli, filtrów, obramowań, tekstu i nakładek. Aplikacja, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu App Store dla urządzeń z systemem iOS lub Google Play dla urządzeń z systemem Android, zapewnia wiele opcji układu. Możesz losowo odtwarzać obrazy o różnych współczynnikach proporcji, aby utworzyć kolaż lub podzielić papier równomiernie na dwie, cztery lub osiem fotografii na stronie.

Tablice inspiracji do zabawy i motywacji

Tablica inspiracji z marokańskimi motywami podróżnymi, pokazująca wzory płytek i bilety, obok urządzenia Canon SELPHY Square QX10.

Warto pobawić się drukarką Canon SELPHY Square QX10 i stworzyć tablicę inspiracji. Może ona dotyczyć ulubionego koloru, wakacyjnych podróży czy jedzenia.

Tablice inspiracji można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Oczekiwanie na wakacje w nieodwiedzonym jeszcze miejscu może być równie ekscytujące, co sama podróż. Możesz zebrać obrazy miejsc, które chcesz zobaczyć, lub potraw, których chcesz spróbować. Wszystko, co podsumowuje ogólny pomysł lub styl, jak geometryczny wzór na marokańskim kaflu lub obrazy zdobionej mauretańskiej architektury, pomaga stworzyć atmosferę miejsca.

Tablice inspiracji z drukarką PIXMA

Na tablicy inspiracji możesz umieszczać wydruki, nawet jeśli nie masz drukarki Canon SELPHY Square QX10. Drukarki Canon PIXMA TS, np. serii PIXMA TS5350a, TS6350 i TS8350, umożliwiają drukowanie zdjęć kwadratowych przy użyciu aplikacji Easy-PhotoPrint Editor i papieru kwadratowego, takiego jak Canon Photo Paper Plus Glossy II, który jest dostępny w formatach 13 × 13 cm i 8,9 × 8,9 cm. Warto też użyć magnetycznego papieru fotograficznego Canon i stworzyć tablicę inspiracji z pomysłami na projekt kuchni – do umieszczenia na lodówce. Wystarczy podłączyć urządzenie inteligentne za pomocą usługi AirPrint (iOS) lub Mopria (Android), aby wydrukować zdjęcia bezpośrednio z telefonu.

Bez względu na to, na czym będzie polegał Twój kolejny kreatywny projekt, przygotowanie tablicy inspiracji to idealny sposób na zebranie pomysłów i dopracowanie wizji – spróbuj i daj się zabrać w inspirującą podróż.

Autorka: Andrea Ball

Powiązane produkty

 • Drukarki do użytku domowego

  SELPHY SQUARE QX10

  Możesz uwieczniać wyjątkowe wspomnienia na atrakcyjnych odbitkach – w dowolnym miejscu, bezprzewodowo.
 • Drukarki do użytku domowego

  Seria PIXMA TS5350a

  Zaprezentuj swoje umiejętności w dziedzinie projektowania dzięki drukarce serii PIXMA TS5350a z wszechstronną obsługą nośników, świetnymi aplikacjami kreatywnymi i bezproblemowym połączeniem ze smartfonem
 • Drukarki atramentowe

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Twórz bardziej kreatywne i interaktywne wydruki zdjęć dzięki magnetycznemu papierowi fotograficznemu Canon MG-101.
 • Powiązane artykuły