TWÓRCZE DRUKOWANIE

Bieżące drukowanie wspomnień: wybór przenośnej drukarki fotograficznej dostosowanej do potrzeb użytkownika

Firma Canon produkuje szeroką gamę kompaktowych drukarek fotograficznych, których można bez problemu używać w domu i poza nim. Dowiedz się, który z modeli najlepiej spełni Twoje potrzeby.
Czarna drukarka Canon SELPHY CP1500, zielona drukarka Canon SELPHY Square QX10, turkusowy aparat Canon Zoemini S2 i różowozłoty aparat Canon Zoemini 2 ustawione na szarym tle w otoczeniu wydruków, naklejek i akcesoriów.

Przenośne drukarki to dobry sposób na przechowywanie i udostępnianie wspomnień oraz wiele innych możliwości. Przenośnych drukarek fotograficznych firmy Canon można używać do wszelkiego rodzaju kreatywnych zadań – od drukowania naklejek do personalizacji gadżetów po tworzenie albumów z wycinkami, dokumentowanie życia lub tworzenie pocztówek wysyłanych do miejsc na całym świecie.

Różnią się wymiarami, obsługują papier o różnych rozmiarach, a ponadto mają wiele funkcji i technologii – wszystko z myślą o potrzebach użytkowników w zakresie drukowania (co drukują i co chcą zrobić z wydrukiem).

Porównajmy modele i zobaczmy, co każdy z nich ma do zaoferowania pod względem mobilności, rodzaju papieru, rozmiaru druku itp. Ułatwi to znalezienie idealnego urządzenia do drukowania.

Seria Canon Zoemini

Różowozłoty aparat Canon Zoemini 2 ustawiony na jasnoniebieskim tle obok biało-turkusowego modelu Canon Zoemini S2.

Aparaty i drukarki Canon Zoemini są łatwo przenośne i idealnie nadają się do szybkiego drukowania odbitek w miejscu, w którym zrobiono zdjęcia.

Modele Canon Zoemini drugiej generacji są na tyle małe, że mieszczą się w kieszeni. Ważą mniej niż wiele smartfonów, dzięki czemu idealnie nadają się do drukowania poza domem. Podczas spotkania z przyjaciółmi możesz zmienić cyfrowe zdjęcia w fizyczne odbitki w ciągu kilku sekund i podarować je na pamiątkę. Omawiane urządzenia sprawdzają się również podczas festiwali, wieczornego wyjścia na miasto itp. – wszędzie możesz uwieczniać wyjątkowe chwile i od razu drukować odbitki.

Gdziekolwiek jesteś, możesz w pełni wykorzystać arkusze papieru samoprzylepnego, które idealnie nadają się do umieszczania ulubionych zdjęć na wszystkich urządzeniach – od lodówki po butelkę z napojem. Dzięki technologii druku ZINK™ (Zero Ink) firmy Canon urządzenie nie zajmuje dużo miejsca. Ilość materiałów opakowaniowych zredukowano do minimum. Aplikacja Canon Mini Print zapewnia pełną kontrolę twórczą i ułatwia uzyskiwanie oczekiwanych rezultatów.

Canon Zoemini S2

Jedna dłoń trzyma biały aparat Canon Zoemini S2, a druga dłoń wyjmuje wydruk z aparatu. W tle ustawiono różne pakiety papieru do drukarek oraz notebook z umieszczonym na nim arkuszem z dwiema nadrukowanymi naklejkami.

Aplikacja Canon Mini Print umożliwia dodawanie ramek, filtrów i rysunków przed wydrukowaniem zdjęć. Można też sterować aparatem Canon Zoemini S2 z telefonu, korzystać z podglądu na żywo i z samowyzwalacza (gdy użytkownik chce znaleźć się w kadrze).

Mimo kompaktowej konstrukcji urządzenie Canon Zoemini S2 jest całkowicie niezależne. Ma własny akumulator o mocy wystarczającej do wydrukowania 25 zdjęć na jednym ładowaniu. Nie ma tu kaset z atramentem ani wstęgi z barwnikiem. Dzięki technologii ZINK cały proces chemiczny tworzenia odbitek opiera się na papierze o wymiarach 50 × 76 mm. Można wkładać go do drukarki w pakietach po 10 sztuk.

Urządzenie Canon Zoemini S2 „dwa w jednym” ma również aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 MP, lustro do komponowania selfie i lampę pierścieniową umożliwiającą doświetlenie. Oprócz wbudowanej pamięci dostępne jest także gniazdo na karty microSD, co ułatwia przechowywanie i drukowanie zdjęć.

Łączność Bluetooth umożliwia sparowanie drukarki ze smartfonem i zapewnia podgląd na żywo w aplikacji Canon Mini Print. Dzięki temu można precyzyjnie kadrować ujęcia i dostosowywać obrazy za pomocą filtrów twórczych i efektów wykończeniowych.

Canon Zoemini 2

Jedna dłoń trzyma różowozłoty aparat Canon Zoemini 2, a druga dłoń wyjmuje arkusz papieru z okrągłymi naklejkami, na których wydrukowano zdjęcia.

Modele Canon Zoemini 2 i Canon Zoemini S2 umożliwiają drukowanie okrągłych naklejek na papierze fotograficznym Canon ZINK™ ZP-Circle.

Model Canon Zoemini 2 jest lżejszy niż model Canon Zoemini S2. Niższa waga wynika z braku aparatu. Ładowanie zajmuje mniej czasu, a dzięki aplikacji Canon Mini Print można wykorzystywać zdjęcia zrobione smartfonem lub tabletem oraz pliki zdjęć zapisane na kontach Facebook, Instagram, Google Photos, Dropbox lub iCloud.

Aplikacja Canon Mini Print zapewnia dobrą zabawę. Umożliwia dodawanie rysunków i podpisów, a także tworzenie kolaży z wielu zdjęć. Technologia ZINK generuje wysokiej jakości odbitki na papierze o wymiarach 50 × 76 mm. Papier ma nadającą się do recyklingu powłoką zabezpieczającą, a odbitki są odporne na rozmazania, rozdarcia i działanie wody.

Kolejną atrakcyjną opcją w przypadku obu drukarek Canon Zoemini jest możliwość tworzenia okrągłych naklejek oraz konwencjonalnych prostokątnych wydruków, które idealnie nadają się do etykietowania przedmiotów w domu i do użytku w szkolnych projektach dla dzieci.

Canon Zoemini – dane techniczne

Rozmiar drukarki

121 × 80,3 × 22,4 mm
120 × 84 × 21,5 mm

Masa

188 g
177 g

Dostępne kolory

Turkusowy, biały, różowozłoty
Granatowy, biały, różowozłoty

Czas drukowania

około 50 s
około 50 s

Typ wydruku

ZINK
ZINK

Rozdzielczość drukowania

314 × 600 dpi
313 × 500 dpi

Aparat

8 MP
ND.

Czas ładowania

Do 120 min
Do 50 min

Liczba wydruków na cykl ładowania

25 wydruków
20 wydruków

Pamięć wewnętrzna

512 MB
ND.

Dodatkowa pamięć

microSD, do 256 GB
ND.

Aplikacja

Canon Mini Print
Canon Mini Print

Rozmiar papieru

50 × 76 mm
Wstępnie przycięte okrągłe naklejki o średnicy 33 mm
50 × 76 mm
Wstępnie przycięte okrągłe naklejki o średnicy 33 mm

Seria Canon SELPHY

Dwie drukarki Canon SELPHY CP1500 obok dwóch drukarek Canon SELPHY Square QX10 na jasnoróżowym tle.

Drukarki kompaktowe z serii Canon SELPHY bezproblemowo współpracują z urządzeniami inteligentnymi i zapewniają wiele twórczych możliwości.

Drukarki Canon SELPHY wykorzystują technologię druku termosublimacyjnego, a nie technologię ZINK, dzięki czemu zapewniają wydruki fotograficzne o doskonałej jakości i około 100-letniej trwałości. Wymagają używania innego rodzaju specjalistycznego papieru fotograficznego, przy czym i w tym przypadku nie jest potrzebny ciekły atrament – drukowanie odbywa się przy użyciu wstęgi kasetowej. Drukarki Canon SELPHY mają funkcję automatycznej optymalizacji zdjęć, która wykrywa i koryguje niedoskonałości obrazu, dostosowuje jasność i kolor twarzy, a jednocześnie redukuje niepożądane szumy.

Podczas drukowania odbitek papier przechodzi przez drukarkę cztery razy. Dodawane są kolejno warstwy koloru błękitnego, purpurowego i żółtego oraz błyszcząca powłoka ochronna. W odróżnieniu od procesu zachodzącego w drukarkach atramentowych (gdzie krople atramentu są nakładane obok siebie) tutaj różne kolory barwnika można układać jeden na drugim, co pozwala zachować drobne szczegóły obrazu.

Canon SELPHY Square QX10

Drukarka Canon SELPHY Square QX10 ustawiona na różowym tle w otoczeniu wydruków, albumu z wycinkami i akcesoriów. Dłoń wyjmuje wydruk z drukarki.

Mobilna drukarka Canon SELPHY Square QX10 idealnie nadaje do drukowania z urządzeń przenośnych na weselach, przyjęciach i innych wydarzeniach.

Dłonie wkładają kasety z atramentem z boku drukarki Canon SELPHY Square QX10.

Drukarka Canon SELPHY Square QX10 obsługuje wsuwane kasety z atramentem termosublimacyjnym i papierem, dzięki czemu nie ma wystających elementów. W pełni naładowany akumulator pozwala wygenerować 20 wydruków.

Mobilna drukarka Canon SELPHY Square QX10 ma wewnętrzny akumulator oraz wewnętrzne kasety na papier i wstęgę termosublimacyjną. Dzięki temu idealnie nadaje się do fotografowania w dowolnym miejscu i natychmiastowego drukowania wysokiej jakości kwadratowych odbitek o boku 68 mm. Mimo że obrazy mają format kwadratu, papier fotograficzny ma nieco większe wymiary (72 × 85 mm). Umożliwia to dodawanie napisów pod obrazem.

Podobnie jak w przypadku papieru fotograficznego ZINK firmy Canon arkusze do drukarki SELPHY QX10 mają warstwę ochronną na samoprzylepnej powierzchni, która umożliwia naklejanie wydruków na dowolnej powierzchni i umieszczanie ich w albumach z wycinkami. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia szybkie i łatwe drukowanie bezprzewodowe z urządzenia inteligentnego w dowolnym miejscu – bez pośrednictwa punktu dostępowego Wi-Fi. Aplikacja Canon SELPHY Photo Layout ułatwia i przyspiesza kreatywną pracę, umożliwiając stosowanie szerokiej gamy opcji układu, stempli i obramowania.

Canon SELPHY CP1500

Drukarka Canon SELPHY CP1500 z rodzinnym zdjęciem na tacy odbiorczej. Obok znajduje się kilka wydrukowanych zdjęć, pakiet papieru do drukarki i dłoń trzymająca smartfon z uruchomioną aplikacją SELPHY Photo Layout.

Drukarka Canon SELPHY CP1500 ułatwia podłączanie urządzeń inteligentnych i zgodnych aparatów za pośrednictwem funkcji Wi-Fi Direct. Można też zeskanować wyświetlany na wbudowanym kolorowym ekranie LCD kod QR przy użyciu urządzenia inteligentnego, aby przyspieszyć proces nawiązywania połączenia.

Wprawdzie wydruki mogą mieć rozmiar nawet 100 × 148 mm, ale drukarka Canon SELPHY CP1500 jest kompaktowa i łatwa w przenoszeniu. Szybko i bez problemu można tworzyć odbitki w formacie pocztówkowym z polami adresowymi na odwrocie. Drukowanie odbitek w formacie karty kredytowej jest dwukrotnie szybsze.

Podobnie jak w przypadku drukarki SELPHY Square QX10 urządzenie obsługuje funkcję Wi-Fi Direct, która umożliwia bezprzewodowe drukowanie z urządzeń inteligentnych, ale dodatkowo ma port USB-C (ułatwiający podłączanie komputerów, aparatów fotograficznych i pamięci USB), a także gniazdo SD/SDHC/SDXC do drukowania bezpośrednio z kart pamięci. Urządzenie wyposażono w ułatwiający obsługę kolorowy ekran LCD o przekątnej 8,9 cm. Druk termosublimacyjny zapewnia odbitki o profesjonalnej jakości i nawet 100-letniej trwałości1.

Jednak w przeciwieństwie do drukarki SELPHY Square QX10 drukarka SELPHY CP1500 może drukować w różnych formatach – w tym w formacie pocztówki, karty kredytowej i na arkuszach miniaturowych naklejek (zależnie od użytej kasety z papierem). Przykładowo do drukowania zdjęć i etykiet w formacie karty kredytowej (54 × 86 mm) potrzebna jest kaseta z papierem PCC-CP400.

Aplikacja SELPHY Photo Layout umożliwia tworzenie niestandardowych zdjęć, pocztówek, miniaturowych naklejek i zakładek bezpośrednio z telefonu komórkowego lub tabletu – wszystko dzięki szerokiej gamie papieru i kasetom termosublimacyjnym dostępnym do drukarki SELPHY CP1500. Ten model pozwala dodać do wydruku kod QR, który odbiorcy mogą zeskanować przy użyciu urządzenia inteligentnego, aby przejść do internetowego albumu, filmu lub strony internetowej.

Canon SELPHY – dane techniczne

Rozmiar drukarki

102 × 143 × 31 mm
182 × 58 × 133 mm

Masa

445 g
850 g

Dostępne kolory

Czerń, biel, róż, zieleń
Czarno-białe, sepia

Czas drukowania

43 s
23 s (54 × 85 mm)
41 s (100 × 148 mm)

Typ wydruku

Druk termosublimacyjny
Druk termosublimacyjny

Rozdzielczość drukowania

287 × 287 dpi
300 x 300 dpi

Akumulator

Wewnętrzny akumulator
Opcjonalne wyposażenie dodatkowe

Łączność

Wi-Fi
Wi-Fi, USB, karta pamięci SD/SDHC

ekran LCD

ND.
8,9 cm

Aplikacja

SELPHY Photo Layout
SELPHY Photo Layout

Rozmiar papieru

72 × 85 mm, obszar wydruku 68 × 68 mm
100 × 148 mm
54 × 86 mm
54 × 54 mm
22 × 17,3 mm

Urządzenia Canon SELPHY CP1500, SELPHY Square QX10 i Canon Zoemini 2 są umieszczone na szarej powierzchni. Pod każdym urządzeniem znajduje się wykonany na nim wydruk.

Niezależnie od tego, jak chcesz eksponować swoje zdjęcia, w ofercie firmy Canon znajdziesz odpowiednią dla siebie drukarkę kompaktową.

Różne rodzaje papieru do drukarek Canon SELPHY i Canon Zoemini. Pod papierem umieszczono wydruki wykonane na poszczególnych nośnikach.

Drukarka Canon SELPHY CP1500 obsługuje cztery formaty papieru, w tym wydruki o rozmiarze pocztówek i kart kredytowych, naklejki w formacie karty kredytowej, kwadratowe naklejki i miniaturowe naklejki. Z kolei drukarka SELPHY Square QX10 obsługuje papier w rozmiarze 72 × 85 mm z obszarem wydruku 68 × 68 mm. Modele Canon Zoemini S2 i Canon Zoemini 2 drukują naklejki o wymiarach 50 × 76 mm, a także przycięte okrągłe naklejki o średnicy 33 mm.

Ulubione zdjęcia mogą łatwo zniknąć w ogromnej kolekcji cyfrowych obrazów zapisanych w telefonach lub innych urządzeniach inteligentnych. Gama drukarek przenośnych firmy Canon umożliwia szybkie, łatwe, wydajne i przyjemne tworzenie odbitek, naklejek, pocztówek i innych materiałów. W ten sposób zdjęcia mogą być należycie eksponowane.

Matthew Richards
 1. W przypadku przechowywania w albumie. Na podstawie testów przyspieszonego starzenia i przy założeniu, że zdjęcia są przechowywane w temperaturze 23°C i przy wilgotności 50%.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Mój pierwszy rok na wydrukach

  Fotograf portretowy Jemella Ukaegbu dzieli się najlepszymi wskazówkami dotyczącymi wykonywania zdjęć i uwieczniania pierwszego roku życia dziecka.

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Stwórz wybuchowe pudełko

  Lini Trinh pokazuje swoje „wybuchowe” pudełko z papieru wykonane za pomocą drukarki Canon SELPHY CP1500.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Stwórz własną fotobudkę dzięki urządzeniu Canon Zoemini

  Korzystając tylko z urządzenia Canon Zoemini S2 i aplikacji Mini Print, możesz uatrakcyjnić zdjęcia z kolejnej imprezy, robiąc je w stylu fotobudki.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Kreatywne pomysły z serią Canon Zoemini

  Uwolnij swoją kreatywność poza domem dzięki natychmiastowemu aparatowi i kieszonkowej drukarce.