FOTOGRAFIA RODZINNA

Aparat PowerShot PX pozwala uwieczniać spontaniczne rodzinne wydarzenia

Niezależnie od tego, czy wykonujesz portret rodziny, robisz zdjęcia znajomym czy fotografujesz zwierzęta, aparat Canon PowerShot PX pozwala z łatwością uwieczniać piękno codziennych chwil.
Kobieta i trójka dzieci przygotowują w kuchni składniki do pieczenia ciasta. Leżący na szczycie stosu książek aparat PowerShot PX jest skierowany w stronę rodziny.

Uwiecznianie radosnych chwil życia rodzinnego stało się jeszcze prostsze dzięki nowemu aparatowi Canon PowerShot PX. Aparat PowerShot PX jest na tyle zaawansowany, że automatycznie rozpoznaje twarze i obsługuje polecenia głosowe. Można powiedzieć, że jest to fotograf rodzinny – stały bywalec domu gotowy do natychmiastowego fotografowania.

Twórczyni cyfrowych treści i fotograf Eimear Varian Barry, której profil ze zdjęciami przedstawiającymi życie jej rodziny śledzi już prawie 97 tys. osób na Instagramie, jest samotną matką i osobą zwykle stojącą po drugiej stronie obiektywu.

Jednak mając do dyspozycji aparat Canon PowerShot PX, Eimear nie musi już być ciągle poza kadrem. Korzystając z inteligentnego aparatu z automatycznym wykrywaniem i trybem fotografowania, Eimear ma pod ręką własnego rodzinnego fotografa cyfrowego rejestrującego pozornie nieistotne chwile, które często okazują się szczególnie wyjątkowe.

Uwieczniaj codzienne chwile bez wysiłku

Rodzina je owoce na piknikowym kocu. Aparat Canon PowerShot PX znajduje się w piknikowym koszu i jest skierowany w ich stronę.

Aparat Canon PowerShot PX wykorzystuje technologię rozpoznawania ujęć, która wykrywa twarze ludzi i określa optymalną kompozycję – automatycznie przesuwa i przechyla obiektyw oraz zmienia powiększenie obrazu, aby stworzyć idealne zdjęcie. Wszystko odbywa się bez ingerencji ze strony użytkowników. Łatwość obsługi aparatu PowerShot PX sprawia, że jest on idealnym towarzyszem dla całej rodziny, nawet w najbardziej zapracowanych gospodarstwach domowych. „Aplikacja i funkcja rozpoznawania głosu to świetne rozwiązania” – twierdzi Eimear, która jako samotna matka często ma pełne ręce roboty.

„Sądzę, że to niesamowite, iż Canon PowerShot PX potrafi przekształcić zwykłe chwile w wyjątkowe ujęcia” – mówi Eimear. „Na przykład ujęcia, na których dzieci kolorują przy stoliku śniadaniowym, a ja wsadzam naczynia do zmywarki. Wiem, że kiedy spojrzę na te zdjęcia za 20 lat, to pomyślę sobie „Kiedyś to było!”. Naturalność tych ujęć jest po prostu niesamowita”.

Za wygodę fotografowania tym aparatem odpowiadają opracowywane od wielu lat inteligentne funkcje i technologia rozpoznawania scen. Po włączeniu i umieszczeniu na powierzchni aparat PowerShot PX automatycznie wyszukuje obiekt za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy i dostosowuje kompozycję w celu robienia zdjęć, które obejmują wszystkie fotografowane osoby. Aparat wykona wiele zdjęć, a następnie aplikacja zasugeruje, które z nich są najlepsze. Funkcja rozpoznawania często pojawiających się twarzy pozwala nadawać priorytet osobom, na których najbardziej Ci zależy.

Kiedy będziesz gotować, rozmawiać przy stole kuchennym, bawić się na rodzinnej imprezie urodzinowej lub pomagać dzieciom przy odrabianiu lekcji, PowerShot PX uchwyci beztroskie wyrazy twarzy i piękno zwyczajnych chwil bez ingerencji ze strony użytkownika.

Eimear najbardziej ceni proste chwile, takie jak zabawa z psem lub czytanie książek na kanapie, i to nimi chce się dzielić. „Fajnie, że takie chwile są uwieczniane, zwłaszcza że nie wymaga to mojego świadomego udziału” – przyznaje.

Twój osobisty cyfrowy fotograf

Kobieta z małym chłopcem z zachwytem spoglądają na aparat Canon PowerShot PX umieszczony na stosie książek.

„Zawsze przeglądałam książki fotograficzne mojego taty – artysty, a wszystkie książki fotograficzne, które mam w domu, to książki fotoreporterskie. Kiedy byłam mała, dostrzegałam magię w postaciach i w świetle” – przyznaje Eimear, która często z przyjemnością rezygnuje z obowiązku fotografowania intymnych chwil z życia rodziny.

Dziewczynka klęczy przy małym stoliku i bawi się zabawkami – przed nią widzimy aparat Canon PowerShot PX. Jej mama wyświetla w telefonie podgląd obrazu z aparatu i dostosowuje ujęcie.

„Jako fotograf jestem przyzwyczajona do dokumentowania różnych sytuacji w pracy. Moim zadaniem jest uchwycenie chwili, choć wiele z nich jest pozowanych. Jednak uwielbiam też dokumentować wydarzenia mające spontaniczny charakter”.

Choć Eimear urodziła się z aparatem w ręce i woli, aby jej profil na Instagramie miał bardziej przemyślaną estetykę, to uważa, że fajnie jest tworzyć zdjęcia z życia codziennego, które nie są częścią sesji fotograficznej.

„Myślę, że aparat PowerShot PX jest świetny i warto mieć go pod ręką podczas takich chwil. Cały tydzień spędzam w domu z dziećmi. Jestem samotną matką. Nie mam nikogo, kto mógłby zrobić mi zdjęcie z dziećmi podczas pieczenia ciasta lub zabawy w ogrodzie, ponieważ to zawsze ja stoję po drugiej stronie obiektywu”.

Aparatu Canon PowerShot PX można używać zdalnie za pomocą poleceń głosowych. Z kolei obiektyw uchylno-obrotowy z 3-krotnym zoomem optycznym pozwala urządzeniu samodzielnie komponować i tworzyć zdjęcia i filmy. Co więcej, urządzenie wybiera najlepsze zdjęcia i filmy oraz porządkuje je, dzięki czemu ujęcia mają spójny charakter.

„Obsługa poleceń głosowych jest niesamowita. Gdy siedzę w salonie i uznam, że coś warto uwiecznić, mogę to spowodować” – mówi Eimear. „Przeglądanie tych spontanicznie zarejestrowanych ujęć jest równie przyjemne, co oglądanie moich dopracowanych w każdym szczególe zdjęć”.

Gdy chcesz zabawić się w fotografa, możesz sterować aparatem za pomocą aplikacji na smartfonie, która umożliwia robienie i oglądanie zarejestrowanych filmów i zdjęć.

Umieść go w samym centrum domu

Rodzina gromadzi się wokół stolika śniadaniowego, wspólnie mieszając w misce składniki do pieczenia.

„Zrobiliśmy sobie zdjęcia podczas pieczenia ciasta” – mówi Eimear. „To wszystko sprawia, że te pozornie zwykłe zdjęcia są czymś wyjątkowym. Cieszę się, że firma Canon stworzyła ten aparat, ponieważ moim zdaniem najlepsze zdjęcia pokazują naturalne sceny z codziennego życia”.

Kompaktowa i nienachalna obudowa aparatu Canon PowerShot PX sprawia, że urządzenie bez problemu wtapia się w każde otoczenie w domu.

Dla Eimear stolik śniadaniowy to idealne miejsce na usytuowanie aparatu PowerShot PX, ponieważ to właśnie tam rozgrywa się akcja wielu rodzinnych zdarzeń. „Kuchnia to idealne miejsce, ponieważ ma plan otwarty, a stolik śniadaniowy jest centralnym punktem dolnej części domu” – tłumaczy.

„Przygotowywanie kolacji, kiedy dzieci kolorują coś przy stoliku śniadaniowym, odzwierciedla typowy dzień w życiu mamy. Niby nic nadzwyczajnego, ale dla mnie to wiele znaczy. Moment, kiedy przechadzam się z praniem i obserwuję, jak dzieci odrabiają zadania domowe, stanowi przykład mojego codziennego życia jako matki. To są momenty, które chcę zapamiętać” – przyznaje.

Wszyscy wiemy, że życie rozgrywa się przed aparatem, a nie za nim. Ale jak zapamiętamy poszczególne rozdziały naszego życia? Dla rodziców, takich jak Eimear, aparat PowerShot PX może być doskonałym narzędziem do dokumentowania życia ukochanych osób teraz i w przyszłości.

„Nie jestem w stanie zapamiętać wszystkich chwil ze swojego życia. Szczerze mówiąc, nie pamiętam nawet tego, że byłam w ciąży. Wiem, że to brzmi jak żart, ale mówię serio. Gdy wspólnie oglądamy te zdjęcia po latach, wszyscy mamy jedną myśl: „Pamiętacie to? Zupełnie o tym zapomniałam”. Dlatego myślę, że uwiecznianie wspomnień, i to w tak naturalny sposób, to wspaniały pomysł. To naprawdę niesamowite”.


Autorka: Lorna Dockerill

Powiązane produkty

Powiązane artykuły