FOTOGRAFIA RODZINNA

Dowiedz się, jak możesz wykorzystać potencjał modelu Canon PowerShot PX.

Ten wszechstronny, mały aparat ma funkcje, które mogą przynieść korzyści całej rodzinie – od usprawnienia pracy w domowym biurze po tworzenie filmów do sieci społecznościowych.
Widoczny na tle nieba skateboardzista w trakcie skoku. Po jego prawej stronie widać zamontowany na statywie aparat Canon PowerShot PX.

Canon PowerShot PX pełni funkcję osobistego fotografa i filmowca. Niezależnie od tego, czy jesteś gospodarzem imprezy, czy używasz urządzenia jako kamery internetowej, kompaktowy aparat PTZ (z obsługą obracania i zmiany ogniskowej) automatycznie rejestruje wyjątkowe chwile. Wystarczy ustawić go na płaskiej powierzchni lub na statywie i włączyć. Gdy tylko rozpozna twarz, rozpocznie inteligentne fotografowanie i filmowanie. Ma zasilanie bateryjne, a jego obiektyw obsługuje szeroki zakres pola widzenia (dzięki obrotom góra-dół i prawo-lewo) i umożliwia przybliżanie obiektów.

Dzięki temu możesz być aktywnym uczestnikiem wydarzeń – nie musisz pełnić funkcji fotografa czy filmowca. Co więcej, nie musisz spędzać wielu godzin na przeglądaniu zdjęć i filmów z myślą o wybraniu najlepszych ujęć. Wszystkie dane na karcie pamięci modelu PowerShot PX są wyświetlane w aplikacji Connect App for Mini PTZ Cam w smartfonie, dzięki czemu można ręcznie wybierać ulubione elementy do przesłania i udostępnienia w serwisach społecznościowych. Jest ona na tyle inteligentna, że poleca najlepsze zdjęcia i nagrania, co pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek.

Zapoznaj się z poniższym filmem, aby uzyskać więcej informacji na temat konfiguracji i przygotowania aparatu Canon PowerShot PX do pracy.

A still showing an illustrated Canon camera on an orange background next to text that reads: PowerShot PX.

Wygoda to nie jedyna korzyść z używania aparatu Canon PowerShot PX – ma on o wiele więcej zalet.

Oto propozycje wykorzystania potencjału tego inteligentnego aparatu oraz wskazówki, jak to skutecznie robić w każdej sytuacji.

1. Imprezy i spotkania rodzinne: uwiecznianie wyjątkowych chwil

Siedząca starsza kobieta wręcza prezent małemu rozradowanemu dziecku. Obok nich na stole umieszczono aparat Canon PowerShot PX, który rejestruje uśmiechnięte twarze.

Aparat Canon PowerShot PX jest mały i dyskretny, dzięki czemu idealnie nadaje się do uwieczniania rodzinnych wydarzeń. Takie materiały mogą mieć znacznie większą wymowę niż pozowane ujęcia.

Aparat Canon PowerShot PX umieszczony na bocznym stoliku w celu uchwycenia czterech jedzących osób podczas przyjęcia w ogrodzie.

Aparat Canon PowerShot PX ma zasilanie bateryjne, dzięki czemu można go używać w plenerze, o ile nie pada deszcz. Najlepiej jest umieścić urządzenie w zacienionym, nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych miejscu.

Planujesz imprezę? Aparat Canon PowerShot PX idealnie nadaje się do dokumentowania wydarzeń towarzyskich i spotkań rodzinnych. Wysięgnik do zdjęć selfie pozwala oddalić aparat od użytkownika o metr czy dwa metry. Aparat PowerShot PX można umieścić dalej, aby uchwycić całe ujęcie.

Aparat PowerShot PX trzeba skonfigurować przed przybyciem gości. Ustawiamy go na poziomie oczu na płaskiej, stabilnej powierzchni – w miejscu, z którego widać cały obszar spotkania. Obszar powinien być dobrze oświetlony i nic nie powinno blokować ruchów aparatu.

Aparat zajmie się resztą. Wykorzystując technologię rozpoznawania twarzy, aparat będzie obracał się w układzie góra-dół i prawo-lewo, zmieniał stopień przybliżenia – z myślą o optymalnej kompozycji i uwzględnieniu wszystkich uczestników w kadrze – i automatycznie korygował obraz pod kątem zniekształceń.

Chcesz mieć nad tym większą kontrolę? Aplikacja Connect App dla Mini PTZ Cam umożliwia skonfigurowanie aparatu tak, aby nadawał priorytet twarzom, np. twarzy głównego bohatera imprezy, a następnie grupował obrazy według obiektów.

Nie trzeba martwić się o to, że w urządzeniu zabraknie miejsca. Jeśli karta microSD aparatu zapełni się, opcja automatycznego usuwania obrazów umożliwi zapis nowych materiałów. W pierwszej kolejności zostaną usunięte najstarsze obrazy, ale nie dotyczy to ulubionych pozycji.

2. Tworzenie zawartości: uwiecznianie ciekawych form aktywności

Matka uśmiecha się do córki, wyjmując ciasto z piekarnika. W tle widać rozmyty aparat Canon PowerShot PX, który uwiecznia ten moment.

Aplikacja Connect App for Mini PTZ Cam umożliwia zdalne rejestrowanie obrazu przy użyciu smartfona. Można obracać i pochylać aparat oraz zmieniać stopień przybliżenia – wszystko w celu uzyskania żądanej kompozycji. Następnie wystarczy nacisnąć przycisk nagrywania lub migawki, aby zarejestrować film lub zdjęcie.

Jeśli jesteś początkującym piekarzem, artystą lub innym twórcą, który szuka lepszego sposobu na udokumentowanie swoich osiągnięć, możesz postawić na aparat Canon PowerShot PX.

Dzięki możliwości autonomicznej pracy aparat jest idealnym rozwiązaniem do rejestrowania obrazu, gdy mamy zajęte ręce lub wokół panuje bałagan. Jeśli ugniatasz ciasto lub trzymasz pędzel i paletę, nie masz szans na skuteczną obsługę aparatu. Dzięki poleceniom głosowym możesz reżyserować całe zdarzenie: wystarczy powiedzieć „Cześć, Pixie”, aby wybudzić aparat, „Rozpocznij nagrywanie”, aby rozpocząć nagrywanie, lub „Zrób zdjęcie”, aby sfotografować ujęcie. Polecenie „Zatrzymaj” pozwala zakończyć automatyczną rejestrację obrazu*.

3. Filmowanie dynamicznych wydarzeń: zostań gwiazdą mediów społecznościowych

Zamocowany na statywie aparat PowerShot PX filmuje nastoletniego chłopca na deskorolce.

Funkcja wspomagania śledzenia (dostępna w ramach aktualizacji oprogramowania układowego) idealnie nadaje się do filmowania ruchu, np. skoków i trików na deskorolce.

Mały pies goni chłopca trzymającego piłkę. Na pierwszym planie widać zamontowany na statywie aparat PowerShot PX.

Wystarczy włączyć funkcję wspomagania śledzenia w aplikacji Connect App for Mini PTZ Cam. Wszystkie filmy od razu można przejrzeć w telefonie. Pozwala to wybrać ulubione pozycje, edytować je i przesyłać bezpośrednio do kanałów społecznościowych.

Potencjalnym gwiazdom mediów społecznościowych, które chcą bezproblemowo udostępniać swoje filmy w Internecie, aparat Canon PowerShot PX może zapewnić szybki sukces w kanałach społecznościowych, takich jak YouTube.

W trybie automatycznej pracy aparat może się przechylać i obracać, a także zmieniać stopień przybliżenia, aby rejestrować efektowne ujęcia. Zależnie od okoliczności aparat automatycznie obraca się po długim łuku lub w małym zakresie (gdy rejestruje dwie stojące obok siebie osoby – np. artystów podczas występu) lub zmienia stopień powiększanie i obszar kadrowania (przejście z zewnętrznego widoku do kadrowania osób).

Jeśli urządzenie ma pracować w trybie zdalnym, można zaktualizować oprogramowanie układowe (do pobrania za pośrednictwem aplikacji Connect App for Mini PTZ Cam). Nowe oprogramowanie dodaje funkcję wspomagania śledzenia, która pozwala podążać za ruchomym obiektem niezwróconym w stronę aparatu. Zapis filmu można rozpocząć z poziomu ekranu filmowania w aplikacji lub za pomocą przycisku komunikacji bezprzewodowej aparatu po przypisanie do niego tej funkcji.

Niewielki, lekki aparat PowerShot PX można umieścić niemal wszędzie. Aby zadbać o optymalny kąt widzenia, warto użyć statywu. Na spodzie aparatu znajduje się standardowe mocowanie statywu, dzięki czemu można ustawić aparat w idealnej pozycji i bez obaw przejść do swoich zajęć ze świadomością, że urządzenie jest stabilne i rejestruje to, co chcemy uwiecznić.

4. Praca z domu: korzystaj z lepszej kamery internetowej

Biały aparat Canon PowerShot PX ustawiony na małym stosie książek na drewnianym stole.

Używając aparatu Canon PowerShot PX jako bezprzewodowej kamery internetowej, możesz pozostać w kadrze nawet wtedy, gdy poruszasz się po pomieszczeniu. Urządzenie ma bateryjne zasilane, ale w przypadku spotkań zalecane jest używanie zgodnej ładowarki / zgodnego zasilacza PD USB-C.

Wbudowane kamery internetowe, w przypadku których trzeba siedzieć w określonym miejscu podczas spotkania, to (nudny) standard. Dodanie aparatu Canon PowerShot PX do służbowego arsenału nada nowy, dynamiczny wymiar wirtualnym spotkaniom i prezentacjom online. Bezprzewodowa praca dzięki łączności Wi-Fi i programowi Wireless Webcam Utility for Mini PTZ Cam firmy Canon (dostępny bezpłatnie na komputery z systemem Windows 10) sprawia, że aparat PowerShot PX może towarzyszyć użytkownikowi w całym domowym biurze. Takiej swobody szybko pozazdroszczą Ci koledzy i koleżanki z pracy.

Niezależnie od tego, czy planujesz spotkanie dla przyjaciół i rodziny, chcesz nagrywać dynamiczne nagrania wideo do kanałów społecznościowych czy zamierzasz ożywić spotkania służbowe, niewielki, ale inteligentny aparat Canon PowerShot PX może przejąć związane z tym obowiązki.Autor: Sam Kielsden

Powiązane produkty

Powiązane artykuły