CANON EOS R5

Kontakt ze światem

Aparat EOS R5 to jedno z najbardziej zaawansowanych pod względem łączności modeli, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Umożliwia przesyłanie plików obrazów do klientów za pośrednictwem urządzenia inteligentnego lub sieci Wi-Fi, do profili w serwisów społecznościowych, a nawet na konta w chmurze za pośrednictwem naszej usługi image.canon.

Kontakt ze światem

Superstabilny, superszybki

Aparat EOS R5 nawiązuje szybsze i stabilniejsze połączenia bezprzewodowe dzięki wbudowanemu dwupasmowemu modułowi Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz oraz obsłudze standardów 802.11a, b, g, n i 802.11ac. Zawsze aktywne połączenie Bluetooth o niskim poborze mocy zapewnia stałą łączność aparatu z urządzeniami inteligentnymi, co umożliwia przeglądanie, edycję i przesyłanie obrazów za pomocą telefonów i tabletów bezpośrednio w miejscu pracy.

Aparat może korzystać z sieci Wi-Fi do komunikacji z urządzeniami inteligentnymi, przesyłania obrazów do chmury za pośrednictwem bramki image.canon lub wysyłania obrazów bezpośrednio przez FTP.

Aplikacja Camera Connect

Cyfrowy proces pracy można rozpocząć w terenie, jeszcze przed powrotem z sesji. Uruchom aplikację Canon Camera Connect w smartfonie lub tablecie, a aparat EOS R5 połączy się automatycznie za pośrednictwem sieci Wi-Fi, umożliwiając użytkownikom przeglądanie zawartości karty pamięci aparatu i przesyłanie obrazów do edycji w aplikacji Canon Digital Photo Professional lub z myślą o ich udostępnieniu.

Można również skonfigurować aparatu EOS R5 pod kątem automatycznego przesyłania obrazów, tak aby podczas fotografowania obrazy były automatycznie wysyłane do urządzenia inteligentnego.

Aplikacja umożliwia także fotografom bezprzewodowe sterowanie aparatami EOS R5 – w kontekście fotografowania i filmowania. Wybierz miejsce ustawienia ostrości, dostosuj ekspozycję i zobacz, co widzi aparat, dzięki trybowi Live View, który umożliwia bezprzewodowe fotografowanie/filmowanie w trudno dostępnych miejscach.

Canon Camera Connect

Połącz aparat firmy Canon z urządzeniem Apple lub urządzeniem z systemem Android, aby zdalnie fotografować i udostępniać materiały.

image.canon

Nowa usługa firmy Canon w zakresie fotografii w chmurze, image.canon, umożliwia przechowywanie nieograniczonej liczby zdjęć, w tym plików RAW, w trybie online przez maksymalnie 30 dni. Pliki obrazów można następnie przenieść do stałej pamięci masowej image.canon o pojemności 10 GB, na dysk Google Drive, do chmury Adobe Creative Cloud1 lub lokalnej pamięci masowej offline.

EOS R5 to pierwszy model EOS, który umożliwia automatyczne przesyłanie obrazów do chmury image.canon, dzięki czemu będą one dostępne na zsynchronizowanym komputerze PC/Mac po powrocie z sesji.

Image.canon

Możesz bezproblemowo przesyłać obrazy i filmy z aparatu Canon do urządzeń i do serwisów internetowych.

FTP

Profesjonalnym fotografom, którzy muszą szybko i bezpiecznie dostarczać zdjęcia bezpośrednio do klientów z danej lokalizacji, aparat EOS R5 udostępnia protokoły FTP i FTPS wykorzystujące wbudowany modułu Wi-Fi. Ustawienia protokołu FTP można skonfigurować w aparacie lub w trybie offline za pomocą oprogramowania EOS Utility. Można też zapisać maks. 10 ustawień do szybkiego stosowania.

Do aparatu EOS R5 można podłączyć opcjonalny uchwyt WFT-R10 Wi-Fi, który ma złącze Gigabit Ethernet do obsługi połączeń z siecią przewodową oraz dodatkowe anteny MIMO do obsługi sieci Wi-Fi na większym obszarze i z mniejszą ilością zakłóceń. Dodano także bezpieczną transmisję obrazów przez protokół SFTP.

Gdy zdjęcia są oceniane lub uzupełniane notatką głosową, metadane te mogą być przesyłane wraz z plikami obrazów – stanowią one nieocenione informacje dla edytorów zdjęć i personelu agencji.

Powiązane artykuły

  1. Dostępna od połowy 2020 r.