CANON EOS R5

Kontakt ze światem

Aparat EOS R5 to jedno z najbardziej zaawansowanych pod względem łączności modeli, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Umożliwia przesyłanie plików obrazów do klientów za pośrednictwem urządzenia inteligentnego lub sieci Wi-Fi, do profili w serwisów społecznościowych, a nawet na konta w chmurze za pośrednictwem naszej usługi image.canon.

Superstabilny, superszybki

Aparat EOS R5 nawiązuje szybsze i stabilniejsze połączenia bezprzewodowe dzięki wbudowanemu dwupasmowemu modułowi Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz oraz obsłudze standardów 802.11a, b, g, n i 802.11ac. Zawsze aktywne połączenie Bluetooth o niskim poborze mocy zapewnia stałą łączność aparatu z urządzeniami inteligentnymi, co umożliwia przeglądanie, edycję i przesyłanie obrazów za pomocą telefonów i tabletów bezpośrednio w miejscu pracy.

Aparat może korzystać z sieci Wi-Fi do komunikacji z urządzeniami inteligentnymi, przesyłania obrazów do chmury za pośrednictwem bramki image.canon lub wysyłania obrazów bezpośrednio przez FTP.

Aplikacja Camera Connect

Cyfrowy proces pracy można rozpocząć w terenie, jeszcze przed powrotem z sesji. Uruchom aplikację Canon Camera Connect w smartfonie lub tablecie, a aparat EOS R5 połączy się automatycznie za pośrednictwem sieci Wi-Fi, umożliwiając użytkownikom przeglądanie zawartości karty pamięci aparatu i przesyłanie obrazów do edycji w aplikacji Canon Digital Photo Professional lub z myślą o ich udostępnieniu.

Można również skonfigurować aparatu EOS R5 pod kątem automatycznego przesyłania obrazów, tak aby podczas fotografowania obrazy były automatycznie wysyłane do urządzenia inteligentnego.

Aplikacja umożliwia także fotografom bezprzewodowe sterowanie aparatami EOS R5 – w kontekście fotografowania i filmowania. Wybierz miejsce ustawienia ostrości, dostosuj ekspozycję i zobacz, co widzi aparat, dzięki trybowi Live View, który umożliwia bezprzewodowe fotografowanie/filmowanie w trudno dostępnych miejscach.

EOS R6 Mark II

Canon Camera Connect

Połącz aparat firmy Canon z urządzeniem Apple lub urządzeniem z systemem Android, aby zdalnie fotografować i udostępniać materiały.

image.canon

Nowa usługa firmy Canon w zakresie fotografii w chmurze, image.canon, umożliwia przechowywanie nieograniczonej liczby zdjęć, w tym plików RAW, w trybie online przez maksymalnie 30 dni. Pliki obrazów można następnie przenieść na dysk Google Drive, do chmury Adobe Creative Cloud lub lokalnej pamięci masowej offline.

EOS R5 to pierwszy model EOS, który umożliwia automatyczne przesyłanie obrazów do chmury image.canon, dzięki czemu będą one dostępne na zsynchronizowanym komputerze PC/Mac po powrocie z sesji.

Image.canon

Możesz bezproblemowo przesyłać obrazy i filmy z aparatu Canon do urządzeń i do serwisów internetowych.

FTP

Profesjonalnym fotografom, którzy muszą szybko i bezpiecznie dostarczać zdjęcia bezpośrednio do klientów z danej lokalizacji, aparat EOS R5 udostępnia protokoły FTP i FTPS wykorzystujące wbudowany modułu Wi-Fi. Ustawienia protokołu FTP można skonfigurować w aparacie lub w trybie offline za pomocą oprogramowania EOS Utility. Można też zapisać maks. 10 ustawień do szybkiego stosowania.

Do aparatu EOS R5 można podłączyć opcjonalny uchwyt WFT-R10 Wi-Fi, który ma złącze Gigabit Ethernet do obsługi połączeń z siecią przewodową oraz dodatkowe anteny MIMO do obsługi sieci Wi-Fi na większym obszarze i z mniejszą ilością zakłóceń. Dodano także bezpieczną transmisję obrazów przez protokół SFTP.

Gdy zdjęcia są oceniane lub uzupełniane notatką głosową, metadane te mogą być przesyłane wraz z plikami obrazów – stanowią one nieocenione informacje dla edytorów zdjęć i personelu agencji.

Ekran stanu transferu FTP
Ekran ten zawiera informacje o czasie potrzebnym do przesłania pliku. Dodaliśmy go na prośbę fotoreporterów i fotografów sportowych, którzy przesyłają swoje zdjęcia przez FTP. Dzięki niemu mogą oni zdecydować, czy chcą pozostać w danym miejscu i dokończyć transfer, czy poszukać szybszego połączenia z Internetem.

Chroniony transfer obrazów
Wielu fotografom prasowym i sportowym przyda się opcja automatycznej „ochrony” zdjęć, które zostały wysłane na serwer FTP. Ochrona obrazów polega na ich zablokowaniu, aby nie zostały przypadkowo usunięte. Ponadto po przesłaniu materiałów na komputer po zakończeniu sesji bez problemu można określić, które obrazy zostały wysłane do klienta.

Aplikacja Canon Mobile File Transfer, która zapewnia pełną kontrolę nad funkcjami FTP i umożliwia dodawanie danych IPTC i notatek głosowych do obrazów, rozszerza możliwości FTP aparatu w przypadku używania smartfona.

Dowiedz się więcej i pobierz >

Powiązane artykuły

 • ARTYKUŁ

  Pierwsze sesje z aparatem Canon EOS R5: uchwycenie przyrody z pięknymi szczegółami

  Ulla Lohmann i Robert Marc Lehmann mówią o tym, w jaki sposób matryca o rozdzielczości 45 Mpix i autofokus z mechanizmem śledzenia oczu w aparacie Canon EOS R5 pomogły im zrobić spektakularne zdjęcia w plenerze.

 • ARTYKUŁ

  Filmowanie w rozdzielczości 8K i rozdzielczości 4K z nadpróbkowaniem aparatem EOS R5 firmy Canon

  Podczas pierwszych sesji filmowych z aparatem Canon EOS R5 Martin Bissig i Ivan D’Antonio sprawdzili, w jaki sposób możliwości urządzenia w zakresie rozdzielczości 8K skracają czas filmowania i ułatwiają kreatywną pracę.

 • ARTYKUŁ

  Canon EOS R5: 10 funkcji, których nie możesz przegapić

  Odkryj funkcje, które sprawiają, że aparat EOS R5 jest przełomowym urządzeniem, w tym możliwość wykonywania zdjęć o rozdzielczości 45 MP z prędkością do 20 kl./s i nagrywania filmów w formacie 8K RAW.

 • ARTYKUŁ

  Canon EOS R5 czy EOS R6 – który aparat jest odpowiedni dla Ciebie?

  Canon przedstawia nie jeden, ale dwa przełomowe pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe. Który jest odpowiedni dla Ciebie? Porównujemy aparaty EOS R5 i EOS R6.