APLIKACJA

Canon
Aplikacja MOBILE FILE TRANSFER

Wykorzystaj możliwości sieci 5G i zdefiniuj na nowo bezprzewodowy przepływ pracy dzięki mobilnej aplikacji do przesyłania plików, która umożliwia tworzenie, edytowanie i dodawanie danych IPTC do obrazów, co przyspiesza oznaczanie i katalogowanie w terenie.

PRZYSPIESZ PRACĘ

Usprawnij przepływ pracy i przyspiesz archiwizowanie obrazów dzięki bardzo wydajnej aplikacji. Dodawaj metadane do obrazów konfiguruj protokoły FTP i korzystaj z innych funkcji dzięki tej aplikacji mobilnej firmy Canon na telefonie zgodnym z 5G. Umożliwia ona jeszcze skuteczniejsze przesyłanie – nawet podczas fotografowania.

 • INTELIGENTNIEJSZY SPOSÓB PRACY

  Wysyłanie informacji o obrazie bezpośrednio do aparatu

  Używaj tej aplikacji, aby dodawać metadane IPTC do obrazów przed ich zarejestrowaniem lub po tym fakcie. Wczytaj do aparatu takie dane jak lokalizacja, obiekt, wydarzenie i użyty aparat, aby oszczędzić czas później.

 • ZOPTYMALIZOWANA WYDAJNOŚĆ

  Import wstępnie przygotowanych danych

  Czas poświęcony na przygotowanie przed sesją fotograficzną zwiększa efektywność późniejszych działań. Właśnie dlatego aplikacja umożliwia automatyczne dodawanie informacji i notatek głosowych do obrazów w momencie ich rejestracji.

 • POŁĄCZENIE W PODRÓŻY

  Tworzenie ustawień serwera FTP i ich zapis w telefonie

  Aplikacja umożliwia zapisanie nawet 20 adresów FTP i przesyłanie zdjęć przez telefon zgodny z Wi-Fi lub 5G – idealne rozwiązanie dla profesjonalnego fotografa w podróży.

 • UWIECZNIAJ I PRZESYŁAJ

  Nawiązywanie połączenia przez USB lub Wi-Fi1 i automatyczne przesyłanie

  Aplikacja obsługuje połączenie przewodowe lub bezprzewodowe i umożliwia szybkie, stabilne przesyłanie obrazów z aparatu do aplikacji. Rejestrowane dane mogą być na bieżąco przesyłane do klientów za pośrednictwem sieci komórkowej lub Wi-Fi.

 • NATYCHMIASTOWE PRZESYŁANIE

  Wybieranie i przesyłanie obrazów

  Możesz wyświetlać obrazy w aplikacji i wysyłać je pojedynczo lub grupowo za pomocą funkcji transferu wielu obrazów. Gdy obrazy zostaną wysłane, obok miniatur pojawią się symbole zaznaczenia sygnalizujące powodzenie tej operacji.

 • KADROWANIE, OCENIANIE I INNE FUNKCJE

  Kadrowanie2 zdjęć oraz dodawanie notatek głosowych i ocen (gwiazdek)

  Kadruj i wysyłaj swoje zdjęcia, a następnie stosuj powszechnie używany system ocen (gwiazdek), aby określić preferencje. Możesz też dodawać do zdjęć notatki głosowe zawierające określone informacje lub instrukcje.

 • Główne zalety

 • INTELIGENTNIEJSZY SPOSÓB PRACY

  Metadane zgodne ze standardami branżowymi

  W przypadku współpracy z agencjami informacyjnymi zapewnienie zgodności danych o prawach autorskich i opisów zdjęć z przyjętymi protokołami ma kluczowe znaczenie. Informacje, takie jak imię i nazwisko, dane o prawach autorskich i opisy zdjęć, można łatwo osadzić w aplikacji MFT. Standardowe metadane IIM osadzone w obrazach są często określane jako „nagłówki IPTC”. Mogą je łatwo kodować i dekodować najpopularniejsze programy do edycji zdjęć. Używaj tej aplikacji, aby dodawać te metadane do obrazów przed ich zarejestrowaniem lub po tym fakcie. Wczytaj do aparatu takie dane jak lokalizacja, obiekt, wydarzenie i użyty aparat, aby oszczędzić czas później.

 • ZOPTYMALIZOWANA WYDAJNOŚĆ

  Bardziej inteligentna praca zdalna, szybsze przygotowanie

  Dzięki systematycznemu wdrażaniu sieci 5G aplikacja może wykorzystywać sygnał telefonii komórkowej do obsługi zdalnej pracę, gdy nie ma łączności Wi-Fi. W efekcie można wysyłać dane z dowolnego miejsca pracy. Aplikacja umożliwia wcześniejsze wprowadzenie informacji, jeśli znamy szczegóły zadania. Do każdego zapisywanego zdjęcia można dodawać automatycznie informacje o sesji, np. znaczniki geograficzne z modułu GPS telefonu i informacje głosowe. Aplikację można zablokować po wprowadzeniu danych, aby zapobiec ich przypadkowemu usunięciu w terenie.

 • POŁĄCZENIE W PODRÓŻY

  Określ lub zmień ustawienia serwera FTP

  Aplikacja MFT umożliwia wybranie lub zmianę serwera FTP bezpośrednio przed wysłaniem, co przyspiesza i ułatwia wysyłanie obrazów do różnych lokalizacji. Aplikacja umożliwia zapisanie nawet 20 adresów FTP i przesyłanie zdjęć przez telefon zgodny z Wi-Fi lub 5G – idealne rozwiązanie dla profesjonalnego fotografa w podróży.

 • UWIECZNIAJ I PRZESYŁAJ

  Nawiązywanie połączenia przez USB lub Wi-Fi1 i automatyczne przesyłanie

  Ekran przesyłania w aplikacji umożliwia wyświetlanie stanu przesyłania obrazów w czasie rzeczywistym. Aplikacja obsługuje połączenie przewodowe i bezprzewodowe, co umożliwia szybkie i stabilne przesyłanie obrazów z aparatu do aplikacji. Za pomocą telefonu komórkowego lub połączenia Wi-Fi można przesyłać obrazy do klientów na bieżąco. Obrazy nie są przesyłane do telefonu, a jedynie przechodzą przez aplikację w aparacie, więc nie trzeba martwić się nieoczekiwanym zapełnieniem pamięci telefonu. Co ważne, funkcja automatycznego przesyłania pozwala też tworzyć kopie zapasowe zdjęć w innych miejscach podczas pracy w niebezpiecznych warunkach.

 • NATYCHMIASTOWE PRZESYŁANIE

  Wybieranie i przesyłanie obrazów

  Aplikacja obsługuje dwie metody przesyłania obrazów: jako pojedyncze pliki lub w ramach grupowego transferu obrazów. Przesyłanie pojedynczego obrazu to najprostszy sposób na wysłanie określonego zdjęcia. Wystarczy znaleźć obraz, który chcemy wysłać, a następnie kliknąć ikonę „Transfer” (Prześlij). Obraz zostanie wysłany z aparatu na serwer FTP. Ta opcja jest idealna, gdy trzeba dodać notatkę głosową w telefonie. W przypadku przesyłania pakietowego wystarczy nacisnąć przycisk „Select” (Wybierz) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać obrazy. Można też wybrać zakres obrazów, naciskając i przytrzymując jeden obraz, a następnie wskazując ostatni obraz w sekwencji wysyłanych obrazów. Gdy obrazy zostaną wysłane, obok miniatur pojawią się symbole zaznaczenia sygnalizujące powodzenie tej operacji. Aby skorzystać z szybszego przesyłania danych, należy użyć przewodowego połączenia USB.

 • KADROWANIE, OCENIANIE I INNE FUNKCJE

  Kadrowanie2 zdjęć oraz dodawanie notatek głosowych i ocen (gwiazdek)

  Aplikacja MFT udostępnia podstawową funkcję prostowania i kadrowania, dzięki czemu można korygować obrazy przed ich wysłaniem za pośrednictwem serwera FTP. Aplikacji można używać też do sortowania obrazów według oceny (liczby gwiazdek). Oceny można przyznawać zarówno w aplikacji, jak i w aparacie. Dzięki temu można wybrać obrazy do ostatecznej wysyłki. Oceny można również wykorzystać do identyfikacji obiektów pod kątem późniejszej edycji lub katalogowania po sesji. System oceniania (oparty na gwiazdkach) jest powszechnie obsługiwany, więc ocenione zdjęcia mogą być wyświetlane z uwzględnieniem ocen w większości aplikacji do edycji zdjęć, takich jak Lightroom i Photoshop. Dzięki temu oceny mogą być elementem całego przepływu pracy – od rejestrowania obrazów po ich edycję.

 • Pobierz aplikację Canon MOBILE FILE TRANSFER

  Aplikację MOBILE FILE TRANSFER można pobrać bezpłatnie z poziomu używanego urządzenia. Wystarczy odwiedzić sklep App Store lub Google Play i wyszukać nazwę „Mobile File Transfer”.

  Informacje o zgodności są dostępne na stronie aplikacji.

  Informacje o zgodności

  Aplikacja Canon MOBILE FILE TRANSFER jest dostępna dla urządzeń z systemami iOS i Android.

  Powiązane artykuły

 • FOTOGRAFIA SPORTOWA

  Rób nieszablonowe zdjęcia sportowe i zostaw konkurencję daleko w tyle

  Uwielbiasz sport, ale nie wiesz, jak go fotografować? Pięcioro profesjonalnych fotografów mówi o technikach, dzięki którym zrobili swoje ulubione zdjęcia.

 • MAKROFOTOGRAFIA

  Makrofotografia abstrakcyjna: fotografowanie baniek mydlanych

  Z naszego prostego przewodnika dowiesz się, jak robić efektowne i kolorowe zdjęcia z zakresu makrofotografii abstrakcyjnej, przedstawiające błonki mydlane.

 • FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA

  Dzikość serca

  Pięć powodów, dla których aparat PowerShot SX740 HS doskonale nadaje się do fotografowania przyrody.

 • ARTYKUŁ

  Zaktualizowano modele EOS R6, EOS R5 i EOS-1D X Mark III

  Aktualizacja oprogramowania układowego udostępnia nowe funkcje w najlepszych aparatach firmy Canon. Richard Walch, Martin Bissig i Eddie Keogh przetestowali te rozwiązania.

 • Inne interesujące opcje

 • Aplikacja Canon Camera Connect

  Po połączeniu aparatu z urządzeniem Apple lub urządzeniem z systemem Android można aktualizować oprogramowanie układowe, zdalnie fotografować i bez problemu pobierać zdjęcia.

 • Digital Photo Professional Express

  W podróży możesz szybko przetwarzać pliki RAW za pośrednictwem urządzeń przenośnych.

  1. Informacje na temat zgodności są dostępne w sklepie z aplikacjami Apple lub sklepie Google Play.
  2. Tylko system Android