TWÓRCZE DRUKOWANIE

Papierowe rękodzieła dostosowane do pory roku: zadbaj o udany Halloween wykorzystując drukarkę

Przygotuj papier i nożyczki. Zapoznaj się z tymi łatwymi do realizacji pomysłami na kartki, maski, dekoracje i inne drukawane materiały z jesiennymi motywami, które możesz sam tworzyć w domu.
Ozdoby i dekoracje na Halloween ułożone na drewnianej półce i zwisające z pomalowanej na biało gałęzi.

Halloween staje się coraz bardziej popularnym świętem. To dzień psikusów, przysmaków i słodyczy. Nie oznacza to jednak, że musisz wyjść z domu, aby kupić nowe, drogie kostiumy lub plastikowe dekoracje. Odkryj zmyślne, zabawne i przyjazne dla środowiska możliwości rękodzieła z papieru – domowe dekoracje, maski na Halloween, torby na słodycze wielokrotnego użytku itp.

Wystarczy do tego natchnienie, papier i drukarka firmy Canon. Drukarka serii PIXMA TS7450 jest zgodna z wieloma różnymi nośnikami, takimi jak magnetyczny papier fotograficzny, który można włożyć za pomocą automatycznego podajnika dokumentów, dzięki czemu idealnie nadaje się do różnych projektów rękodzielniczych. Kompaktowa drukarka Canon SELPHY CP1500 umożliwia drukowanie wysokiej jakości zdjęć na różnych nośnikach, od papieru w formacie pocztówkowym po miniaturowe naklejki, dzięki czemu możesz tworzyć własne dekoracje z myślą o bieżącej porze roku.

Wybierz rękodzieło z papieru, które pobudza Twoją wyobraźnię. Pobierz szablon lub projekt, który przyciąga wzrok, wydrukuj pobrany materiał na zalecanym papierze i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uświetnić to „upiorne” święto.

Elementy dekoracyjne do wydrukowania

Ozdoby z papieru na Halloween zwisają z pomalowanej na biało gałęzi.

Creative Park zawiera całą gamę szablonów do wydrukowania przy okazji Halloween, takich jak ten atrakcyjny zestaw ornamentów. Dostępne są również informacje o czasie montażu i zalecanych typach papieru.

Wykonana z papieru latarnia w kształcie dyni.

Ta szeroko uśmiechnięta latarnia w kształcie dyni świetnie wyglądałaby na parapecie. Można ją dostosować, aby nie wyglądała aż tak przerażająco, i użyć jako jesiennej dekoracji.

Halloween, podobnie jak wiele innych świąt, przypomina o przemijaniu pór roku – noce stają się coraz dłuższe, a dni chłodniejsze. Przyroda jest również najbardziej barwna. Drzewa są pokryte liśćmi w odcieniach czerwieni i pomarańczy.

Kompozycje i kolory jesieni mogą pojawić się również w Twoim domu. Wystarczy, że wydrukujesz niewielkie, ale wysokiej jakości zdjęcia ogrodów lub parków z Twojej okolicy, korzystając z kompaktowej drukarki bezprzewodowej, takiej jak Canon SELPHY CP1500 lub SELPHY Square QX10. Zawieś zdjęcia na postarzonej gałęzi i stwórz piękną wiszącą ekspozycję, która udekoruje ścianę przy kominku, tak jak zrobiła to projektantka wnętrz Jasmin Robertson w swym przewodniku po domowych dekoracjach inspirowanych naturą. Możesz również przygotować własne projekty liści. Wydrukuj je na kolorowym papierze – fioletowym, pomarańczowym i czarnym, aby nadać im halloweenowy charakter – i zrób z nich dekorację za pomocą dziurkacza i sznurka.

Aplikacja Canon Creative Park zawiera wiele bezpłatnych szablonów i pomysłów na Halloween. Może chcesz ozdobić dom miniaturowymi nietoperzami, kotami i kapeluszami wiedźmy? A może zawiesisz w oknie baner Wesołego Halloween? Wszystkie elementy są drukowane na papierze, dzięki czemu można je złożyć i zachować na następny rok lub umieścić w pojemniku na papierowe odpady.

Maski i kostiumy na Halloween

Gama papierowych masek na Halloween ułożonych na stole pod banerem „Wesołego Halloween”.

W Creative Park jest mnóstwo szablonów masek na Halloween, w tym czarne koty i sowy z szeroko otwartymi oczami. Mogą być one doskonałym punktem wyjścia przy tworzeniu własnej kreacji. Jest nawet czapka i miotła wiedźmy.

Dzieci z przyjemnością wykorzystają energię i wyobraźnię na tworzenie własnych kostiumów. Zacznij od własnoręcznie wykonanej maski na Halloween. Użyj matowego papieru fotograficznego Canon, aby otrzymywać wyraziste wydruki z drukarki Canon PIXMA. Łatwa w użyciu i wszechstronna drukarka Canon PIXMA G640 z sześcioma atramentami barwnikowymi zapewnia wydruki o wyjątkowej jakości. Po wycięciu maski – w tym otworów na oczy – zamocuj gumowe tasiemki po obu stronach z dziurkami. Użyj kleju lub taśmy samoprzylepnej.

Następnie stwórz projekty jesiennych T-shirtów. Możesz wybrać dynię lub kubek z gorącym kakao, aby podkreślić porę roku. Jeśli chcesz pokazać swoją bardziej straszną stronę, postaw na czarne koty lub kości szkieletu, które wspaniale wyglądają na czarnym tle. Spraw, by były one wyjątkowe, tworząc odpowiedni zestaw z imionami dzieci i rokiem, lub przygotuj pełny zestaw dla całej rodziny.

Magnesy wielokrotnego użytku na lodówkę

Dłoń umieszczająca magnes z czarnym kotem na froncie kuchenki.

Te szablony z czarnym kotem są idealnym elementem dekoracyjnym kuchni przed świąteczną imprezą. Tworzenie ozdób z papieru może również sprzyjać organizowaniu spotkań rodzinnych. Rodzeństwo może dzielić się własnymi twórczymi osiągnięciami.

Możesz przygotować dekoracje, które przetrwają wiele lat – na lodówce lub na lustrzanej ramie. Każda metalowa powierzchnia nadaje się do prezentacji własnoręcznie wykonanych magnesów. Wystarczy drukarka Canon PIXMA i magnetyczny papier fotograficzny Canon.

Pamiętaj, aby aparat Canon lub smartfon był zawsze pod ręką podczas świętowania. Dzięki temu błyskawicznie uwiecznisz wszystkie wyjątkowe chwile. Możesz je później wydrukować korzystając z połączenia Wi-Fi dostępnego w drukarce Canon PIXMA. Odbitki do albumu, zdjęcia na ścianę lub magnesy możesz przygotować w aplikacji Canon PRINT, a następnie udostępnić znajomym i rodzinie czy później wracać wspomnieniami do tych wydarzeń przez wiele lat. Możesz też wykorzystać aplikację Canon Easy-PhotoPrint Editor w smartfonie do tworzenia kolaży, kalendarzy i plakatów. Uwolnij swoją kreatywność, a zapamiętasz ten Halloween na długo.

Torby na prezenty, naklejki i upominki

Dwa lukrowane ciasteczka udekorowane flagami z motywami Halloween.

Te proste, tematyczne flagi do ciast będą idealnym rozwiązaniem na początek. Wycinanie szablonów jest dobrą okazją dla najmłodszych do doskonalenia motoryki. Pamiętaj, aby być w pobliżu i nadzorować mniejsze dzieci.

Arkusz zdjęć z jesiennymi motywami wyłaniający się z drukarki kompaktowej Canon.

Specjalne jesienne zakładki idealnie nadają się na prezent z okazji Halloween. Można je łatwo stworzyć w aplikacji Canon SELPHY Photo Layout.

Dom wygląda dobrze i naprawdę świątecznie, a cała rodzina jest odpowiednio ubrana. Jesteście gotowi na imprezę! W Creative Park znajdziesz wiele niestandardowych zaproszeń, kopert i kartek związanych z Halloween. Możesz je wydrukować na drukarce PIXMA, używając dwustronnego papieru matowego, który jest dostępny z zagięciem na środku i kopertami do własnoręcznie przygotowanych kartek. Jeśli chcesz wykorzystać własne zdjęcie, papier w formacie pocztówkowym do drukarki Canon SELPHY CP1500 jest wstępnie zadrukowany liniami na znaczek pocztowy i adres.

Papierowe kubełki na Halloween idealnie nadają się do podawania przekąsek podczas imprezy, a torby z motywami Halloween stanowią wspaniałe prezenty dla gości. Oprócz słodyczy i plasterka dyni możesz włożyć do nich personalizowane upominki. Drukarkę Canon SELPHY CP1500 można wykorzystać do wydrukowania arkuszy z tematycznymi naklejkami, aby udekorować piórnik, lustro czy telefon. Możesz nawet zrobić zakładki do książek z ulubionymi zdjęciami z tego wyjątkowego dnia, korzystając z opcji Bookmark Layout (Układ zakładki) w aplikacji SELPHY Photo Layout. Wybór elementów, dostosowanie ich i drukowanie bezpośrednio z aplikacji na drukarce SELPHY CP1500 jest szybkie i bardzo łatwe.

Niezależnie od tego, co robisz tej jesieni, dodaj szczyptę typowej dla tej pory roku magii, korzystając z drukarki PIXMA lub SELPHY i odrobiny kreatywności.

Autorka: Rachel Segal Hamilton

Powiązane produkty

Powiązane artykuły