DRUKOWANIE I TWORZENIE

Nadaj tegorocznym świętom osobisty charakter i wydrukuj własne kartki.

Zaaranżuj własną świąteczną sesję zdjęciową i skorzystaj z naszego prostego poradnika, aby własnoręcznie stworzyć kartki bożonarodzeniowe.
Wydrukowana na domowej drukarce kartka świąteczna obok ręcznie robionych ozdób i dwustronnego papieru matowego Canon ułożone na materiale z wyszywanymi choinkami świątecznymi.

Wysyłanie spersonalizowanych kartek świątecznych to przemyślany gest i sprawia dużo więcej frajdy niż kupowanie gotowych kartek ze sklepu. Przygotowanie własnej specjalnej kartki jest łatwe – wystarczy zdjęcie, którym chcemy się podzielić, drukarka Canon PIXMA (na przykład model Canon PIXMA TS5350a) oraz dwustronny papier matowy.

Jeśli chcesz skorzystać z istniejącego zdjęcia, wrzuć je do aplikacji Easy-PhotoPrint Editor, dodaj je do szablonu, a następnie ozdób tekstem i grafikami. Jeśli robisz nową fotografię, rozważ ubranie swoich przyjaciół i członków rodziny w świąteczne sweterki. Możesz też zainspirować się naszym pomysłem i zrobić świąteczny portret swojego pupila. Nieważne, którą opcje wybierzesz, te siedem prostych kroków pomoże Ci zaprojektować i wydrukować spersonalizowaną kartkę świąteczną.

Wydrukowana na domowej drukarce kartka świąteczna obok ręcznie robionych dekoracji i ozdoby choinkowej.

Drukarka Canon PIXMA nadaje się nie tylko do drukowania kartek świątecznych własnej roboty. Można użyć jej do zrobienia dekoracji i akcesoriów do świątecznej sesji zdjęciowej.

1. Przygotuj zdjęcie

Jeśli zdecydujesz się na zrobienie nowego zdjęcia, pomyśl o przygotowaniu świątecznego tła. W aplikacji Creative Park dostępnych jest mnóstwo szablonów świątecznych dekoracji do pobrania – od wieńców, banerów z napisami po ozdoby w kształcie płatków śniegu lub Mikołaja. Creative Park to także niesamowite źródło pomysłów na projekty świąteczne. Aplikację można pobrać ze sklepu App Store lub Google Play na telefon z systemem iOS lub Android. Aby drukować z aplikacji Creative Park, należy podłączyć zgodną drukarkę atramentową Canon PIXMA – sprawdź listę obsługiwanych modeli drukarek*.

2. Wybierz szablon kartki

Kobieta przeglądająca szablony kartek świątecznych w aplikacji Easy-PhotoPrint Editor na smartfonie.

W aplikacji Easy-PhotoPrint Editor znajduje się cała kolekcja szablonów kartek świątecznych.

W aplikacji Easy-PhotoPrint Editor znajdziesz szeroki wybór szablonów kartek bożonarodzeniowych. Otwórz ją, na ekranie głównym wybierz „Cards” (Kartki) i przeglądaj dostępne projekty. Jeśli chcesz zawęzić kryteria wyszukiwania tylko do szablonów przygotowanych specjalnie dla fabrycznie złożonego dwustronnego papieru matowego, dotknij przycisku „Filter” (Fitruj) w lewym górnym rogu ekranu i wybierz pozycję „Half-fold” (Złożone na pół) w opcji „Card Format” (Format kartki). Przewiń w dół do kartek świątecznych. Gdy znajdziesz taką, która Ci się spodoba, pobierz ją i wybierz rozmiar 7 × 10 cali w opcji „Paper Size” (Format papieru).

3. Wgraj swój obraz

Aplikacja Easy-PhotoPrint Editor pozwala przesłać zdjęcia z różnych miejsc, między innymi z pamięci aparatu telefonu, z chmury image.canon, Dropbox, Google Drive, OneDrive i Google Photos oraz serwisów Facebook i Instagram. Dzięki temu z łatwością znajdziesz to, którego szukasz. W przypadku pierwszego logowania się do miejsca przechowywania danych przez aplikację konieczne będzie podanie danych logowania. Wybierz zdjęcie, które chcesz użyć, a następnie dotknij przycisku „Next” (Dalej), aby przenieść je na wybrany projekt kartki.

4. Edytuj swoją kartkę

Osoba używająca smartfona do edycji swojej kartki świątecznej w aplikacji Easy-PhotoPrint Editor.

Aplikacja Easy-PhotoPrint Editor służy do edytowania kartek świątecznych – można dodawać w niej zabawne znaczki, dodatkowe obrazki, a nawet osobiste wiadomości.

Na dole ekranu znajdziesz zestaw łatwych w użyciu narzędzi służących do dodawania nowych obrazów lub zmiany szablonu na inny. Możesz także dodawać stemple w postaci dymków głosowych i gwiazdek lub bardziej świąteczne motywy, czyli płatki śniegu lub gałązki ostrokrzewu. Dostępna jest też opcja wstawiania tekstu do przekazywania osobistych wiadomości dla przyjaciół i rodziny.

5. Włóż papier do drukarki

Kobieta w swetrze świątecznym wkładająca papier do drukarki Canon PIXMA.

Gdy wzór jest gotowy do druku, załaduj do drukarki dwustronny papier matowy.

Gdy skończysz tworzenie projektu kartki, włóż do drukarki dwustronny papier matowy. Arkusze są zgięte fabrycznie, więc składanie ich to czysta przyjemność. W zestawie znajdują się także koperty.

6. Wydrukuj swoją kartkę

Kartka świąteczna domowej roboty wyłaniająca się z drukarki Canon PIXMA TS5350.

Drukarka Canon PIXMA TS5350a to doskonałe narzędzie do prac i rękodzieł. Można drukować na niej obrazy bezpośrednio ze smartfona.

Kobieta składająca kartkę świąteczną domowej roboty.

Dwustronny papier matowy Canon nadaje pracom profesjonalne wykończenie i ma fabrycznie wykonane zgięcia.

Gdy projekt będzie gotowy do wydrukowania, dotknij przycisku „Next” (Dalej) w prawym górnym rogu. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z aplikacji Easy-PhotoPrint Editor wraz z drukarką Canon PIXMA TS5350a, podstępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu nawiązania połączenia. Gdy aplikacja odnajdzie Twoją drukarkę i połączy się z nią, wybierz opcję „Print” (Drukuj).

7. Złóż ją i wyślij

Kobieta wkładająca do koperty kartkę wydrukowaną na domowej drukarce.

Do dwustronnego papieru matowego dołączone są koperty, dlatego możesz od razu wysłać wydrukowane kartki.

Delikatnie złóż kartkę wzdłuż zgięcia i napisz w niej życzenia. Następnie włóż ją do koperty i wyślij. Teraz pozostało Ci już tylko rozsiąść się wygodnie i myśleć nad kolejnym świątecznym projektem.

Autorka: Angela Nicholson

* Jeśli Twoja drukarka nie jest obsługiwana, odwiedź stronę internetową Creative Park.

Powiązane produkty

 • Drukarki do użytku domowego

  Seria PIXMA TS5350a

  Zaprezentuj swoje umiejętności w dziedzinie projektowania dzięki drukarce serii PIXMA TS5350a z wszechstronną obsługą nośników, świetnymi aplikacjami kreatywnymi i bezproblemowym połączeniem ze smartfonem
 • Drukarki atramentowe

  Matte Photo Paper MP-101D

  Urzeczywistnij swoje pomysły dzięki tym wszechstronnym nośnikom. To idealne rozwiązanie dla hobbystów i osób zajmujących się rękodziełem – umożliwia tworzenie własnych kartek okolicznościowych, wstawek do albumów i projektów z serwisu Creative Park.
 • Drukarki atramentowe

  Matte Photo Paper MP-101

  Papier Matte Photo Paper zapewnia wysokiej jakości zdjęcia, grafiki oraz tekst o matowym wykończeniu. Nadaje się także do bardziej kreatywnych zastosowań, takich jak np.: kartki okolicznościowe, materiały wystawowe lub druki akcydensowe.

Powiązane artykuły

 • PORTRETY ZWIERZĄT DOMOWYCH

  Atrakcyjne świąteczne portrety zwierząt domowych

  Proste wskazówki, sztuczki i techniki dotyczące robienia atrakcyjnych zdjęć zwierząt w Boże Narodzenie.

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Stwórz personalizowany prezent

  Canon Photo Cube ułatwia stworzenie prezentu pełnego szczęśliwych wspomnień.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Zimowe wyzwanie związane z rękodziełami papierowymi

  Twórz świąteczne dekoracje z papieru – od czubów choinkowych po śnieżynki i bombki – dzięki drukarce PIXMA i Creative Park.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Papierowe dekoracje stołu

  Korzystaj z Creative Park i twórz piękne dekoracje stołu na każdą okazję.