DRUKOWANIE I TWORZENIE

Nadaj tegorocznym świętom osobisty charakter i wydrukuj własne kartki.

Zaaranżuj własną świąteczną sesję zdjęciową i skorzystaj z naszego prostego poradnika, aby własnoręcznie stworzyć kartki bożonarodzeniowe.
Wydrukowana na domowej drukarce kartka świąteczna obok ręcznie robionych ozdób i dwustronnego papieru matowego Canon ułożone na materiale z wyszywanymi choinkami świątecznymi.

Wysyłanie spersonalizowanych kartek świątecznych to przemyślany gest i sprawia dużo więcej frajdy niż kupowanie gotowych kartek ze sklepu. Przygotowanie własnej specjalnej kartki jest łatwe – wystarczy zdjęcie, którym chcemy się podzielić, drukarka Canon PIXMA (na przykład model Canon PIXMA TS5350) oraz dwustronny papier matowy.

Jeśli chcesz skorzystać z istniejącego zdjęcia, wrzuć je do aplikacji Easy-PhotoPrint Editor, dodaj je do szablonu, a następnie ozdób tekstem i grafikami. Jeśli robisz nową fotografię, rozważ ubranie swoich przyjaciół i członków rodziny w świąteczne sweterki. Możesz też zainspirować się naszym pomysłem i zrobić świąteczny portret swojego pupila. Nieważne, którą opcje wybierzesz, te siedem prostych kroków pomoże Ci zaprojektować i wydrukować spersonalizowaną kartkę świąteczną.

Wydrukowana na domowej drukarce kartka świąteczna obok ręcznie robionych dekoracji i ozdoby choinkowej.

Drukarka Canon PIXMA nadaje się nie tylko do drukowania kartek świątecznych własnej roboty. Można użyć jej do zrobienia dekoracji i akcesoriów do świątecznej sesji zdjęciowej.

1. Przygotuj zdjęcie

Kobieta naprasowująca wzór na szary sweter.

Jeśli planujesz świąteczną sesję zdjęciową z rodziną i przyjaciółmi, pomyśl o przygotowaniu specjalnych bożonarodzeniowych swetrów.

Kobieta trzymająca szary sweter z naprasowanką przedstawiającą świątecznego pingwina.

Naprasowanki firmy Canon są dostępnie z formacie A4, dzięki czemu możesz zaprojektować duże wzory lub zawrzeć na nich kilka mniejszych obrazków ułożonych obok siebie.

Jeśli zdecydujesz się na zrobienie nowego zdjęcia, pomyśl o przygotowaniu świątecznego tła. W aplikacji Creative Park dostępnych jest mnóstwo szablonów świątecznych dekoracji do pobrania – od wieńców, banerów z napisami po ozdoby w kształcie płatków śniegu lub Mikołaja. Creative Park to także niesamowite źródło pomysłów na projekty świąteczne. Aplikację można pobrać ze sklepu App Store lub Google Play na telefon z systemem iOS lub Android. Aby drukować z aplikacji Creative Park, należy podłączyć zgodną drukarkę atramentową Canon PIXMA – sprawdź listę obsługiwanych modeli drukarek*.

Jeśli do zabawy włączą się przyjaciele lub członkowie rodziny, przebierz ich w świąteczną bluzę z naprasowanką domowej roboty. Naprasowanki Canon są dostępne dla jasnych oraz ciemnych tkanin. Możesz umieszczać swoje wzory zarówno na białych koszulkach, jak i ciemnych bluzach z kapturem. Obie wersje papieru najlepiej sprawdzają się z tkaninami naturalnymi, takimi jak bawełna. Wydrukuj swój wzór na papierze do naprasowania, wytnij go i naprasuj na tkaninę. Więcej informacji znajduje się w instrukcjach produktu.

Teraz, gdy w kadrze widać prawdziwego świątecznego ducha, możesz zrobić zdjęcie. Najlepszą jakość uzyskasz, korzystając z aparatu firmy Canon – na przykład modelu Canon EOS 850D lub Canon EOS M50 – ale możesz też użyć aparatu w telefonie. Każde zdjęcie się nada.

2. Wybierz szablon kartki

Kobieta przeglądająca szablony kartek świątecznych w aplikacji Easy-PhotoPrint Editor na smartfonie.

W aplikacji Easy-PhotoPrint Editor znajduje się cała kolekcja szablonów kartek świątecznych.

W aplikacji Easy-PhotoPrint Editor znajdziesz szeroki wybór szablonów kartek bożonarodzeniowych. Otwórz ją, na ekranie głównym wybierz „Cards” (Kartki) i przeglądaj dostępne projekty. Jeśli chcesz zawęzić kryteria wyszukiwania tylko do szablonów przygotowanych specjalnie dla fabrycznie złożonego dwustronnego papieru matowego, dotknij przycisku „Filter” (Fitruj) w lewym górnym rogu ekranu i wybierz pozycję „Half-fold” (Złożone na pół) w opcji „Card Format” (Format kartki). Przewiń w dół do kartek świątecznych. Gdy znajdziesz taką, która Ci się spodoba, pobierz ją i wybierz rozmiar 7 × 10 cali w opcji „Paper Size” (Format papieru).

3. Wgraj swój obraz

Aplikacja Easy-PhotoPrint Editor pozwala przesłać zdjęcia z różnych miejsc, między innymi z pamięci aparatu telefonu, z chmury image.canon, Dropbox, Google Drive, OneDrive i Google Photos oraz serwisów Facebook i Instagram. Dzięki temu z łatwością znajdziesz to, którego szukasz. W przypadku pierwszego logowania się do miejsca przechowywania danych przez aplikację konieczne będzie podanie danych logowania. Wybierz zdjęcie, które chcesz użyć, a następnie dotknij przycisku „Next” (Dalej), aby przenieść je na wybrany projekt kartki.

4. Edytuj swoją kartkę

Osoba używająca smartfona do edycji swojej kartki świątecznej w aplikacji Easy-PhotoPrint Editor.

Aplikacja Easy-PhotoPrint Editor służy do edytowania kartek świątecznych – można dodawać w niej zabawne znaczki, dodatkowe obrazki, a nawet osobiste wiadomości.

Na dole ekranu znajdziesz zestaw łatwych w użyciu narzędzi służących do dodawania nowych obrazów lub zmiany szablonu na inny. Możesz także dodawać stemple w postaci dymków głosowych i gwiazdek lub bardziej świąteczne motywy, czyli płatki śniegu lub gałązki ostrokrzewu. Dostępna jest też opcja wstawiania tekstu do przekazywania osobistych wiadomości dla przyjaciół i rodziny.

5. Włóż papier do drukarki

Kobieta w swetrze świątecznym wkładająca papier do drukarki Canon PIXMA.

Gdy wzór jest gotowy do druku, załaduj do drukarki dwustronny papier matowy.

Gdy skończysz tworzenie projektu kartki, włóż do drukarki dwustronny papier matowy. Arkusze są zgięte fabrycznie, więc składanie ich to czysta przyjemność. W zestawie znajdują się także koperty.

6. Wydrukuj swoją kartkę

Kartka świąteczna domowej roboty wyłaniająca się z drukarki Canon PIXMA TS5350.

Drukarka Canon PIXMA TS5350 to doskonałe narzędzie do prac i rękodzieł. Można drukować na niej obrazy bezpośrednio ze smartfona.

Kobieta składająca kartkę świąteczną domowej roboty.

Dwustronny papier matowy Canon nadaje pracom profesjonalne wykończenie i ma fabrycznie wykonane zgięcia.

Gdy projekt będzie gotowy do wydrukowania, dotknij przycisku „Next” (Dalej) w prawym górnym rogu. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z aplikacji Easy-PhotoPrint Editor wraz z drukarką Canon PIXMA TS5350, podstępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu nawiązania połączenia. Gdy aplikacja odnajdzie Twoją drukarkę i połączy się z nią, wybierz opcję „Print” (Drukuj).

7. Złóż ją i wyślij

Kobieta wkładająca do koperty kartkę wydrukowaną na domowej drukarce.

Do dwustronnego papieru matowego dołączone są koperty, dlatego możesz od razu wysłać wydrukowane kartki.

Delikatnie złóż kartkę wzdłuż zgięcia i napisz w niej życzenia. Następnie włóż ją do koperty i wyślij. Teraz pozostało Ci już tylko rozsiąść się wygodnie i myśleć nad kolejnym świątecznym projektem.

Autorka: Angela Nicholson

* Jeśli Twoja drukarka nie jest obsługiwana, odwiedź stronę internetową Creative Park.

Powiązane artykuły

 • PORTRETY ZWIERZĄT DOMOWYCH

  Atrakcyjne świąteczne portrety zwierząt domowych

  Proste wskazówki, sztuczki i techniki dotyczące robienia atrakcyjnych zdjęć zwierząt w Boże Narodzenie.

 • Prezentuj rodzinne chwile za pomocą kalendarza fotograficznego

  TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Tworzenie kalendarza fotograficznego

  Utwórz i spersonalizuj kalendarz fotograficzny pełen cennych wspomnień.

 • DRUKOWANIE WŁASNYCH PROJEKTÓW

  Wydruki i rękodzieła na tegoroczne święta

  Twórz własne prezenty świąteczne, dekoracje i gry w te święta.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Papierowe dekoracje stołu

  Korzystaj z Creative Park i twórz piękne dekoracje stołu na każdą okazję.