TWÓRCZE DRUKOWANIE

Tęczowe rękodzieło ogranicza tylko nasza wyobraźnia

Dowiedz się, jak stworzyć tęczowe rękodzieło za pomocą drukarki Canon PIXMA i usługi Canon Creative Park, aby uatrakcyjnić dom wspaniałymi kolorami.
Rzut z góry na drewniane biurko z kolorowym wiatrakiem z papieru i balonem na gorące powietrze, a także opakowaniem papieru fotograficznego Canon.

Tęcza jest potężnym symbolem nadziei, pomyślności i piękna po burzy. Czy zdarza się, że widząc tęczę w oddali, chcesz złapać ją do pudełka i zabrać ze sobą do domu? Teraz możesz to zrobić.

Tęczowe rękodzieło może uatrakcyjnić wygląd każdego pomieszczenia. Pozwala stworzyć doskonałe dekoracje na imprezę – można je przygotować wcześniej z grupą przyjaciół. Nie musisz wierzyć nam na słowo. Przeczytaj relację osoby, która uwielbia jasne i kolorowe rzeczy – Helen Cooke, brytyjskiej twórczyni i jubilerki stojącej za marką @CraftyCooke.

„Uwielbiam kolor. Zawsze byłam osobą pełną życia, więc ubiorem podkreślam swą osobowość – mówi Helen. – Uwielbiam robić różne rzeczy z kolorami i postępować wbrew zasadom. Zwłaszcza w przypadku rękodzieła, gdzie można eksperymentować z różnymi kolorami i obserwować, jak zmienia się charakter przedmiotu po zestawieniu różnych kolorów – dodaje.

Do rozpoczęcia przygody z rękodziełem potrzebna jest drukarka Canon PIXMA oraz strona internetowa lub aplikacja Canon Creative Park. Helen wyjaśnia, jak wykorzystała drukarkę Canon PIXMA TS5350a z serii Creative Park i narzędzia do tworzenia, aby uatrakcyjnić tęczowy wiatrak i balon na gorące powietrze.

Wybieranie i drukowanie szablonów

Dłoń trzyma smartfona, na którego ekranie widnieje szablon wiatraka z usługi Canon Creative Park. W tle na biurku znajduje się drukarka Canon PIXMA.

Aplikacja Canon Creative Park i zgodna drukarka Canon PIXMA umożliwiają drukowanie szablonów bezpośrednio ze smartfona.

Kawałek papieru z szablonem kolorowego wiatraka wysuwa się z drukarki Canon PIXMA umieszczonej na drewnianym biurku.

Helen przypadł do gustu pasek stanu LED i wyświetlacz OLED w drukarce z  serii Canon PIXMA TS5350a. Drukarka wykorzystuje kasety FINE z atramentem ChromaLife100, dzięki czemu kolory są żywe, a urządzenie doskonale nadaje się do drukowania elementów rękodzieła z papieru.

Aplikacja Canon Creative Park jest niezwykle łatwa w użyciu. Można ją pobrać na urządzenia z systemem iOS i Android. Można też przejrzeć szeroką gamę bezpłatnych szablonów na stronie internetowej. Dostępne są różne tęczowe wzory, takie jak rozkładana kartka okolicznościowa i origami. Helen wybrała tęczowy wiatrak i balon na gorące powietrze. Każdy szablon jest dostępny z zestawem instrukcji, które można wydrukować. Mamy też informacje o przybliżonym czasie składania, poziomie trudności i optymalnym rodzaju papieru.

Helen doceniła dostępność strony internetowej. – Instrukcje były dobre, a korzystanie ze strony internetowej było naprawdę proste – mówi. – Przydatna jest możliwość przechowywania pobranych szablonów w jednym miejscu – podkreśla.

Po wybraniu szablonu można go wydrukować bezpośrednio ze smartfona na drukarce Canon PIXMA. Helen wydrukowała projekty na urządzeniu z serii Canon PIXMA TS5350a. – Nawiązanie łączności przez Wi-Fi było naprawdę łatwe – podkreśla. – Jakość druku jest piękna.

Helen wykorzystała matowy papier fotograficzny firmy Canon i zauważyła, że jego jakość jest idealna do tworzenia rękodzieła z papieru. – Kolory były piękne, a papier miał odpowiednią grubość – wyjaśnia. – Nie był zbyt cienki, ale nie był też zbyt twardy: po prostu idealny.

Składanie szablonów

Osoba pochyla się nad biurkiem, aby wyciąć skomplikowany szablon nożem rzemieślniczym.

Rękodzieło z papieru to niedrogi sposób na zabawę, odprężenie i rozwijanie kreatywności. – Nie trzeba kupować specjalnych narzędzi. Wystarczy mieć ostry nóż rzemieślniczy – mówi Helen. – Nie warto się spieszyć. Jeśli chcemy, aby coś wyglądało ładnie, musimy poświęcić trochę czasu. To także dobra zabawa – dodaje.

Uśmiechnięta kobieta w kolorowej koszulce w paski siedzi przy biurku i kończy składanie tęczowego wiatraka z papieru.

Tęczowe rękodzieło z papieru można podarować przyjaciołom. Helen mówi, że jest dumna z tego, co robi, gdy ludzie chwalą jej prace.

Do wycięcia szablonów Helen użyła noża rzemieślniczego. – Balon na gorące powietrze jest dość skomplikowany, więc warto noża rzemieślniczego – mówi. – Nożyczki lepiej sprawdzają się przy wiatraku – dodaje.

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem składania zgiąć szablony. – Trzeba zgiąć papier za pomocą metalowej linijki, w przeciwnym razie projekty będą zbyt trudne do złożenia, zwłaszcza w przypadku grubszego papieru – wyjaśnia. – Trzeba zrobić wyraźne zgięcia. Nie można pominąć tego kroku – mówi.

Po zgięciu papieru sklejamy szablon klejem w sztyfcie. Balon na gorące powietrze to złożony projekt z wieloma niewielkimi częściami, więc złożenie go wymaga dużo cierpliwości, ale dzięki temu można zapomnieć o całym świecie i skupić się na projekcie.

– Dla mnie tworzenie jest czynnością, której poświęcam się bez reszty – mówi Helen. – Niektórzy ludzie znajdują to w książkach lub sporcie. Ja znajduję to w procesie tworzenia. Wyłączam się całkowicie, ponieważ muszę się skupić. Jestem tylko ja i ta chwila.

Lubię patrzeć, jak coś nabiera kształtów – kontynuuje. – Zaczynamy od małych fragmentów i łączymy je ze sobą, aby stworzyć coś, z czym ludzie mogą się utożsamiać, lub coś, co podoba się nam – mówi.

Prezentowanie tęczowego rękodzieła

Uśmiechnięta kobieta w kolorowej bluzie w paski wiesza tęczowy, papierowy balon na gorące powietrze na żółtym obramowaniu lampy.
Rzut z góry na drewniane biurko z kolorowym wiatrakiem z papieru i balonem na gorące powietrze, a także kilkoma miseczkami słodyczy i owoców.

Wiatrak ma różne elementy centralne – takie jak kwiat i gwiazda – dzięki czemu można go dostosować do własnych preferencji.

Tęczowe rękodzieło można prezentować na wiele sposobów – wszystko zależy od wyobraźni twórcy. Helen dołączyła do balonu na gorące powietrze drucik i zawiesiła go w sypialni syna. – To radosny element, który dodaje kolorytu każdemu pomieszczeniu – mówi.

Tęczowe rękodzieła można wykorzystywać wielokrotnie. – Można je umieścić w dowolnym miejscu, a także bawić się nim. Wiatrak naprawdę się obraca – dodaje Helen.

– Kolory zachwycają nie tylko dzieci – kontynuuje. – Nie musimy używać stonowanych barw tylko dlatego, że jesteśmy starsi. Kolory mogą wpływać na nasz nastrój, więc dodanie ich do otoczenia może nas uszczęśliwić – podkreśla.

Jeśli szukasz inspiracji, obserwuj nas w serwisie Pinterest i nie zapomnij podzielić się swoimi pracami w serwisach społecznościowych, dodając hashtag #MadeWithPIXMA.

Nikita Achanta

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Najważniejsze wskazówki dotyczące przemyślanych prezentów z papieru

  Dowiedz się, w jaki sposób możesz tworzyć wyjątkowe prezenty, korzystając z Creative Park firmy Canon i drukarki PIXMA.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Słynne obiekty wykonane z papieru

  Honoruj wyjątkowe lokalizacje z drukarką Canon PIXMA i aplikacją Creative Park.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Stwórz własną fotobudkę dzięki urządzeniu Canon Zoemini

  Korzystając tylko z urządzenia Canon Zoemini S2 i aplikacji Mini Print, możesz uatrakcyjnić zdjęcia z kolejnej imprezy, robiąc je w stylu fotobudki.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Stwórz dinozaurowe dekoracje z serwisem Creative Park

  Udekoruj sypialnię dziecka w niedrogi sposób, korzystając z papierowych dekoracji w stylu prehistorycznym.