TWÓRCZE DRUKOWANIE

Uatrakcyjnij dom dzięki łatwym do przygotowania dekoracjom

Przewodnik krok po kroku dotyczący drukowania własnych dekoracji na urządzeniu Canon PIXMA G6040 i ich składania.
Drukarka Canon PIXMA G6040 i magnetyczny papier fotograficzny Canon na stole, obok produktów z papieru, w tym karuzeli z dinozaurami, głowy jednorożca i naklejek z kotami.

Dom to miejsce bliskie każdej osobie. W domach spędzamy coraz więcej czasu. Gdy robi się chłodniej i zapada zmrok, myślimy o stworzeniu przytulnego sanktuarium wypełnionego osobistymi akcentami. Wprawdzie można udać się do sklepu i kupić dziwaczne ornamenty lub nietypowe dekoracje, które nadałyby osobisty charakter wystrojowi wnętrza, ale może warto spróbować zrobić coś samodzielnie?

Dzięki szerokiej gamie szablonów dostępnych w aplikacji Creative Park i na stronie Creative Park oraz inteligentnej technologii w bezprzewodowych drukarkach PIXMA firmy Canon można tworzyć własne, niedrogie akcesoria domowe. W przypadku tego poradnika użyliśmy drukarki Canon PIXMA G6040. Jest to popularne rozwiązanie w przypadku domowych biur. Można go używać również jako centrum drukowania dla całej rodziny. Idealnie nadaje się do tworzenia wysokiej jakości szablonów.

Strona internetowa i aplikacja Creative Park zawierają wiele praktycznych i przyciągających wzrok elementów dekoracyjnych do każdego pomieszczenia w domu. Możesz wydrukować i złożyć własną ramkę do zdjęć lub stworzyć wazy i szkatułki do umieszczenia na pustych półkach lub parapetach. Możesz upiększyć pokój dziecka, korzystając z trójwymiarowej głowy jednorożca lub kolorowej karuzeli z dinozaurami. Możesz też wydrukować wykres rozwoju zwierzęcia, aby śledzić zmiany jego wzrostu. Dostępnych jest wiele ciekawych opcji, które pozwalają wykazać się kreatywnością.

Papierowa rzeźba jednorożca na ścianie w dziecięcym pokoju.

Drukowanie i składanie to znakomity sposób na uatrakcyjnienie domu ulubionymi przedmiotami.

1. Zapoznaj się z projektami

Drukarka PIXMA G6040 i magnetyczny papier fotograficzny obok deski do krojenia i szablonów do zrobienia karuzeli z dinozaurami.

Szablony w aplikacji Creative Park powinny zapewnić sporą dawkę inspiracji.

Creative Park zawiera mnóstwo pomysłów na elementy wystroju wnętrz. Można też pobrać łatwą w obsłudze aplikację Creative Park ze sklepu App Store lub Google Play. Wystarczy do tego konto Canon ID i obsługiwana drukarka Canon.

Szablony w aplikacji zostały podzielone na kategorie, a instynktownie obsługiwany układ ułatwia przechodzenie do poszukiwanych sekcji. Opcja „Dekoracja pokoju” w sekcji „Kategoria” obejmuje rośliny, dekoracje na sznurku, naklejki na ściany, banery i zawieszane zabawki. Na stronie internetowej Creative Park znajduje się sekcja „Dom i życie” z takimi kategoriami jak „Rośliny”, „Ozdoby/akcesoria” i „Zawieszane dekoracje”. Możesz także skorzystać z narzędzia „Szukaj”, aby znaleźć poszukiwaną pozycję.

2. Pobierz szablon

Mężczyzna drukujący bezprzewodowo z telefonu komórkowego na drukarce PIXMA G6040.

Pod połączeniu aplikacji Creative Park z drukarką Canon PIXMA możesz wybrać projekt i wydrukować go z poziomu telefonu.

Po znalezieniu szablonu można kliknąć gwiazdkę, aby zapisać szablon w menu „Ulubione”, lub kliknąć kartę „Edytuj”, aby pobrać szablon. Podczas pobierania zostanie wyświetlony monit o wybranie rozmiaru papieru. Projekty można zapisywać na bieżąco (polecenie „Zapisz”). Zapisane elementy znajdują się w menu „Twoje elementy”.

Do każdego szablonu dołączony jest wyraźny zestaw instrukcji, z których można korzystać po wyświetleniu na ekranie lub po wydrukowaniu na arkuszu zwykłego papieru.

3. Wybierz papier

Mężczyzna wkładający papier do drukarki Canon PIXMA G6040 stojącej na kuchennym blacie.

Wysokiej jakości, trwały papier Matte Photo Paper lub dwustronny papier matowy idealnie nadaje się do realizacji projektów z papieru. Często szablony wymagają użycia kilku arkuszy, zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych projektów. Z tylnej tacy na papier drukarki Canon PIXMA G6040 można podawać różne nośniki do druku szablonów.

Zapoznaj się z opcją „Zalecenia według rodzaju papieru” w karcie „Kategoria” aplikacji Creative Park, aby zobaczyć, co mamy w ofercie.

4. Sprawdź poziomy atramentu i wydrukuj materiały

Drukarka Canon PIXMA G6040 z uzupełnianymi zbiornikami z atramentem.

Łatwe w obsłudze butelki ułatwiają uzupełnianie zbiorników na atrament w drukarce Canon PIXMA G6040 z systemem MegaTank.

Jeśli drukarka jest używana po raz pierwszy, należy upewnić się, że jest w niej atrament. System MegaTank firmy Canon, który jest stosowany we wszystkich drukarkach serii PIXMA G, został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić imponująco wysoką wydajność przy niskim koszcie w przeliczeniu na stronę, co oznacza, że możesz być tak kreatywny, jak lubisz, bez obawy o to, że zabraknie Ci atramentu. Przedni, zintegrowany zbiornik z atramentem ułatwia sprawdzanie pozostałej ilości atramentu. Aby napełnić zbiornik, wystarczy otworzyć klapkę z przodu drukarki i włożyć odpowiednią butelkę z atramentem do gniazda. Po napełnieniu zbiornika procedura zostanie zatrzymana automatycznie. Atrament w zbiornikach można uzupełniać od razu po zauważeniu spadku poziomu zapełnienia.

W przypadku innych typów drukarek atramentowych Canon PIXMA należy włożyć odpowiednie wkłady atramentowe podczas procesu konfiguracji.

Aby połączyć aplikację Creative Park ze zgodną drukarką Canon PIXMA, przejdź do menu głównego i wybierz opcję „Dodaj drukarkę” w menu „Ustawienia”. Po sprawdzeniu poziomu atramentu i włożeniu właściwego papieru można nacisnąć przycisk „Drukuj”.

5. Wytnij i złóż

Mężczyzna wycina zdjęcie pomarańczowego dinozaura do założenia na zwieszanej karuzeli.

Ten projekt obejmujący dinozaury został wydrukowany w jaskrawych kolorach. Aby prace pozostały kolorowe i niezmienne przez długi czas, należy je trzymać z dala od promieni słonecznych.

Mężczyzna dołączający nogi do papierowego pomarańczowego dinozaura.

Używając maty do cięcia i nożyczek lub noża do tapet, ostrożnie wytnij poszczególne elementy, a następnie złóż je zgodnie z instrukcjami.

W przypadku tej części potrzebna będzie stabilna ręka i cierpliwość, zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych szablonów. Ostre nożyczki powinny wystarczyć do obsługi prostych konstrukcji, ale do skomplikowanych przedmiotów zaleca się użycie maty tnącej i noża do tapet. Zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi szablonu, aby mieć pewność, że właściwie składasz i zginasz papier.

6. Sklej lub połącz

Osoba trzymająca papierowego dinozaura obok drukarki Canon PIXMA G6040.

Część szablonów można zwyczajnie złożyć, ale w przypadku niektórych należy użyć kleju.

Jeśli dekoracja wymaga klejenia, a nie składania, potrzebny będzie mocny klej do papieru. Przed nałożeniem kleju złóż krawędzie, aby wszystko wyglądało estetycznie. Do zabezpieczenia wypustów podczas oczekiwania na wyschnięcie kleju przydadzą się spinacze do papieru.

7. Znajdź najlepsze miejsce w swoim domu

Mężczyzna zawieszający karuzelę z dinozaurami w dziecięcym pokoju.

Gdy skończysz, możesz pochwalić się efektami swojej pracy, prezentując je w domu.

Teraz możesz powiesić swoje dekoracje lub umieścić je w ważnym miejscu domu. Ozdoby można zawieszać pod sufitem za pomocą bolców, a w przypadku lżejszych elementów – mocować do ściany za pomocą materiału do wielokrotnego przyklejania. Aby kolory pozostały jaskrawe i wyraźne, należy chronić wydruki przed działaniem światła słonecznego.

Zainspirował Cię ten projekt? Możliwości dekorowania wnętrza na tym się nie kończą. Atrakcyjna i intuicyjna aplikacja Easy-PhotoPrint Editor umożliwia bardzo kreatywne wykorzystanie ulubionych zdjęć – np. w postaci kart i kalendarzy czy odbitek i plakatów.

Canon PIXMA G6040

Model Canon PIXMA G6040 to ekonomiczne i wydajne rozwiązanie do drukowania. Urządzenie ma system drukowania MegaTank firmy Canon – obejmuje niedrogie w eksploatacji zbiorniki z atramentem, które można łatwo uzupełniać. W przypadku druku w jakości fotograficznej zbiornik z kolorowym atramentem drukarki PIXMA G6040 umożliwia wydrukowanie 2200** zdjęć o wysokiej jakości. Model Canon PIXMA G6040 jest zgodny z wieloma aplikacjami Canon do kreatywnej pracy, w tym Creative Park, Canon PRINT i Canon Easy-PhotoPrint Editor. Z kolei usługa PIXMA Cloud Link umożliwia drukowanie zdjęć z kont w chmurze, takich jak Google Photos, Facebook i Instagram.

Autorki: Claire Gillo i Andrea Ball

* Jeśli Twoja drukarka nie jest obsługiwana, odwiedź stronę internetową Creative Park.
** Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 29103 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.

Powiązane artykuły

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Papierowe dekoracje stołu

  Korzystaj z Creative Park i twórz piękne dekoracje stołu na każdą okazję.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Proste dekoracje biofilne

  Połącz naturę z wzornictwem, aby stworzyć kojące przestrzenie w domu.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Nasze wskazówki dotyczące prezentowania wydruków

  Dowiedz się, jak zmienić dom za pomocą pięknych, przypominających prace wystawowe wydruków rodzinnych zdjęć.

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Stwórz personalizowany prezent

  Canon Photo Cube ułatwia stworzenie prezentu pełnego szczęśliwych wspomnień.