KREATYWNE DRUKOWANIE I TWORZENIE ALBUMÓW

Utwórz własny, spersonalizowany album ze zdjęciami rodzinnymi

Postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem, aby przygotować album zawierający najcenniejsze wspomnienia.
Drukarka Canon PIXMA na stole – wokół niej nożyczki, srebrna wstążką i zdjęcia.

Utrzymywanie relacji nigdy nie było aż tak ważne. Teraz gdy jesteśmy coraz bardziej oddalani od członków rodziny i znajomych, każda chwila spędzana z bliskimi jest bardzo istotna. Album rodzinny był ważnym elementem każdego domu. Warto wrócić do tej tradycji. Nie trzeba go nawet kupować. Wystarczy poświęcić trochę czasu, by stworzyć własną, spersonalizowaną kolekcji wspomnień, która odzwierciedla wyjątkowy charakter rodziny.

Tworzenie albumu to doskonała okazja do uwolnienia twórczego potencjału dzięki elementom dekoracyjnym. Mając do dyspozycji cały szereg szablonów dostępnych w aplikacji i na stronie internetowej Creative Park, inteligentne technologie w bezprzewodowych drukarkach PIXMA firmy Canon i łatwe w obsłudze funkcje aplikacji SELPHY Photo Layout, która współpracuje z gamą drukarek SELPHY firmy Canon, można skonfigurować własne studio do kreatywnej pracy.

Zapoznaj się z tym poradnikiem, aby poznać szczegółowe instrukcje dotyczące tworzenia własnego albumu ze zdjęciami.

Drukarka Canon PIXMA i drukarka SELPHY QX10 na stole z wydrukowanymi zdjęciami i papierowymi materiałami.

Przygotuj wszystkie niezbędne elementy i spraw, aby była to przyjemna forma aktywności dla całej rodziny.

1. Wybierz elementy dekoracyjne

Zdjęcie dziewczynki i chłopca w towarzystwie dziadków na plaży. Pod nim i obok niego znajdują się arkusze papieru ozdobnego oraz ręcznie zrobiony kwiat – wszystkie elementy w odcieniach różu.

Na stronie internetowej i w aplikacji Creative Park masz do wyboru dziesiątki elementów dekoracyjnych, dzięki którym album będzie wyjątkowy.

Witryna Creative Park zapewnia wiele elementów projektowych, które można wykorzystać do tworzenia albumuz wycinkami, w tym wycinane wzory, zestawy do albumów z wycinkami, oryginalne ramki do zdjęć i wiele innych pozycji.

Możesz także pobrać łatwą w obsłudze aplikację Creative Park ze sklepu App Store lub Google Play. Wystarczy do tego konto Canon ID i obsługiwana drukarka Canon. Szablony dostępne w aplikacji są podzielone na kategorie. Wygodna obsługa aplikacji umożliwia szybkie znalezienie potrzebnej sekcji.

Do utworzenia wnętrza albumu użyliśmy czterech rodzajów papieru ozdobnego, ale w Creative Park wybór jest znacznie większy. Można dodać efekt 3D z kwiatami lub znaleźć inną naklejkę, która pasuje do motywu strony, i wydrukować na drukarce PIXMA. Zalecamy stosowanie papieru Matte Photo Paper w przypadku wszystkich elementów dekoracyjnych albumu.

2. Utwórz wewnętrzne strony

Drukarka SELPHY Square QX10 drukuje zdjęcie członków rodziny na rowerach. Na stole znajduje się kilka arkuszy kolorowego papieru ozdobnego i zdjęć o różnym formacie przedstawiających tę samą rodzinę.

Uwolnij wyobraźnię dzięki Creative Park i aplikacji SELPHY Photo Layout – wybierz zdjęcia i elementy projektu, aby utworzyć własny, spersonalizowany album.

Wydrukuj zdjęcia w różnych rozmiarach, aby zadbać o różnorodność w albumie. Papier fotograficzny Canon do drukarek PIXMA jest dostępny w wielu rozmiarach i wykończeniach. W przypadku drukowania na drukarce SELPHY należy użyć aplikacji SELPHY Photo Layout i stworzyć kolaże ze zdjęć o różnych współczynnikach proporcji.

Nasze zdjęcia zostały wydrukowane na drukarkach Canon SELPHY Square QX10 i SELPHY CP1300. Możesz dodawać do zdjęć kreatywne elementy, takie jak stemple, filtry, ramki, tekst i nakładki, za pomocą aplikacji SELPHY Photo Layout. Co więcej, samoprzylepny tył wydruków z drukarki SELPHY Square QX10 ułatwia ich przyklejenie w albumie.

Po wydrukowaniu wszystkich elementów wystarczy wyciąć i przykleić poszczególne elementy, a następnie umieścić je w kilku warstwach zgodnie z instrukcjami dot. szablonu lub zgodnie z własnym projektem.

3. Przygotuj okładkę albumu

Różowa strona i zielona okładka albumu ze zdjęciami; na stronie widać fotografie i elementy dekoracyjne.

W aplikacji SELPHY Photo Layout można dodać ramki i stemple. Całość można wydrukować na drukarce Canon SELPHY CP1300 lub SELPHY Square QX10.

Teraz przechodzimy do części „zrób to sam” poradnika: tworzenie okładki dla ręcznie przygotowanego albumu.

Wybraliśmy szablon „Zestaw dla początkujących (rodzina)” w witrynie Creative Park i wydrukowaliśmy go na drukarce serii Canon PIXMA TS5350a. Jako podstawy okładki albumu użyliśmy zarówno kartonu elastycznego (np. z pudełka po płatkach), jak i kartonu sztywnego (np. z pudełka na buty, opakowania paczki), a także noża do papieru oraz taśmy klejącej i kleju.

Do tworzenia elementów dekoracyjnych można użyć wielu rzeczy dostępnych w domu, takich jak drut, wstążka lub coś, co pasuje do motywu albumu. Układamy je warstwami i przyklejamy do papieru ozdobnego, aby dokończyć tworzenie albumu.

4. Złóż spersonalizowany album ze zdjęciami

Różowe strony albumu, a na nich tubka kleju.

Możesz utworzyć kilka mniejszych albumów – z różnymi motywami przewodnimi.

Na końcu wystarczy złożyć wszystkie strony wraz z okładką, aby utworzyć własny, ręcznie wykonany album. To też proste zadanie. Wystarczy złożyć skrzydełka wzdłuż każdej strony i przykleić je do wewnętrznego grzbietu okładki, możliwie jak najdalej w lewo.

Gotowy album umożliwia wracanie pamięcią do cennych chwil. Można go też wręczyć członkowi rodziny lub znajomej osobie przy okazji jakiejś uroczystości. To idealny prezent na Dzień Matki, Dzień Dziadków lub urodziny.

Jeśli chcesz robić lepsze zdjęcia rodzinne, zapoznaj się ze wskazówkami Heleny Bartlett (ambasador Canon).

Więcej inspiracji znajduje się na naszej stronie Pinterest. Swoimi dziełami można podzielić się, korzystając z hashtagu #MadeWithPixma.


Autorki: Claire Kaleta i Agi Wójcik

Produkty powiązane

 • Drukarki do użytku domowego

  Seria PIXMA TS5350a

  Zaprezentuj swoje umiejętności w dziedzinie projektowania dzięki drukarce serii PIXMA TS5350a z wszechstronną obsługą nośników, świetnymi aplikacjami kreatywnymi i bezproblemowym połączeniem ze smartfonem
 • Drukarki do użytku domowego

  SELPHY SQUARE QX10

  Możesz uwieczniać wyjątkowe wspomnienia na atrakcyjnych odbitkach – w dowolnym miejscu, bezprzewodowo.
 • Drukarki do użytku domowego

  SELPHY CP1500

  Twórz barwne, trwałe odbitki w kilka sekund, korzystając z tej prostej w obsłudze, kompaktowej drukarki fotograficznej.
 • Drukarki do użytku domowego

  SELPHY CP1300

  Stylowe i mobilne urządzenie do bezprzewodowego drukowania atrakcyjnych fotografii i zdjęć do dokumentów tożsamości ze zgodnych urządzeń inteligentnych oraz aparatów fotograficznych
 • Drukarki atramentowe

  Matte Photo Paper MP-101

  Papier Matte Photo Paper zapewnia wysokiej jakości zdjęcia, grafiki oraz tekst o matowym wykończeniu. Nadaje się także do bardziej kreatywnych zastosowań, takich jak np.: kartki okolicznościowe, materiały wystawowe lub druki akcydensowe.
 • Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki do rękodzieła z papieru

  Canon ma dla Ciebie idealną drukarkę do różnych zastosowań – od rodzinnych projektów po profesjonalne wykończenie.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Mój pierwszy rok na wydrukach

  Fotograf portretowy Jemella Ukaegbu dzieli się najlepszymi wskazówkami dotyczącymi wykonywania zdjęć i uwieczniania pierwszego roku życia dziecka.

 • PODSTAWY

  Fotografowanie z myślą o drukowaniu zdjęć

  Siedem najważniejszych wskazówek, które pomogą uwiecznić wspomnienia na wydrukach.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Stwórz własną książkę

  Uwolnij wyobraźnię, użyj drukarki Canon SELPHY CP1500 i stwórz własną książkę.