TWÓRCZE DRUKOWANIE

Dzięki aplikacji SELPHY Photo Layout urzeczywistnisz swoje kreatywne projekty

Ekspertka i blogerka Emma Jewell pokazuje, jak tworzyć zachwycające projekty za pomocą aplikacji Canon SELPHY Photo Layout.
Dłoń odbierająca arkusz z barwnymi obrazami z drukarki Canon SELPHY CP1300, wokół leżą paciorki, naszyjniki i paleta kolorów.

Ekspertka i artystka Emma Jewell jest ucieleśnieniem blasku – nie tylko z uwagi na nazwisko („jewell” to po angielsku „klejnot”), ale także dzięki swoim dziełom. Pasją Emmy jest tworzenie, ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie brokatu – wszystko można znaleźć na jej instagramowym kanale, przepełnionym kolorami i inspirującymi pomysłami na dzieła z papieru, a także w comiesięcznych sesjach Craft and Cocktail Club.

„Uważam, że każdy człowiek ma coś do powiedzenia, musi tylko zrozumieć, jak brzmi jego przekaz” – mówi Emma, która ma własną markę produktów z papieru, Sassy Crafting. Niezależną twórczynią dzieł z papieru została pięć lat temu.

Emma jest miłośniczką kolorów, brokatu i „tworzenia rzeczy w barwach tęczy”. Podjęła się wyzwania polegającego na pokazaniu zalet aplikacji Canon SELPHY Photo Layout. Aplikacja umożliwia nie tylko tworzenie ciekawych układów zdjęć, ale może także służyć jako narzędzie artystyczne i projektowe pozwalające dodawać filtry, tekstury, stemple i grafikę, dzięki czemu idealnie nadaje się do tworzenia albumów i ciekawych prywatnych projektów fotograficznych. Efekty prac projektowych można wydrukować od razu na przenośnej drukarce fotograficznej Canon SELPHY CP1300 z obsługą Wi-Fi.

Emma pokazuje, dlaczego bezpłatna aplikacja do tworzenia kolaży Canon SELPHY Photo Layout i minidrukarka fotograficzna Canon SELPHY CP1300 to doskonały zestaw do kreatywnej pracy.

1. Gromadzenie pomysłów

Zestaw paciorków i naszyjników obok kawałka papieru z obrazami przedstawiającymi bransoletki i naszyjniki z paciorkami.

Emma prowadzi blog od 2014 roku. Stworzyła materiały dla takich marek jak Hobbycraft, Cricut i Trimcraft. Uwielbia tworzyć własne, unikatowe kreacje. Nie kupuje szablonowych rzeczy w sklepach.

„Uwielbiam ozdabianie albumów i personalizowanie ubrań” – mówi Emma, która wykorzystała aplikację SELPHY Photo Layout do gromadzenia pomysłów na projekty dzieł z papieru. „Zebrałam inspirujące wzory i kolory z myślą o dżinsach, które chciałam personalizować, pomysły na kolorową grafikę ścienną, wyszywaną kosmetyczkę z cekinami, a także biżuterię z plastikowymi paciorkami z lat 90. XX wieku oraz łańcuszek.

„Pomysły czerpię ze wszystkich źródeł, w tym z serwisu Pinterest. Bardzo chciałam coś zrobić z dżinsami i motywami kwiatowymi. Wzięłam pod uwagę stokrotki. Użyłam aplikacji do zestawienia wszystkiego w całość, aby przekonać się, które projekty są dobrym pomysłem”.

2. Edycja inspirujących pomysłów

Stokrotki z tkaniny, kartka papieru z obrazami przedstawiającymi stokrotki i zdjęcie jeansów ze stokrotkami – na białej powierzchni.

Układ złożony w aplikacji umożliwia rozmieszczanie zdjęć o różnych rozmiarach. Emma wykorzystała tę opcję do utworzenia kolażu zdjęć stokrotek do umieszczenia na dżinsach, które zamierzała spersonalizować.

Stokrotki z tkaniny, kartka papieru z obrazami przedstawiającymi stokrotki i zdjęcie jeansów ze stokrotkami na fioletowej powierzchni – obok drukarki Canon SELPHY CP1300.

Aplikacja SELPHY Photo Layout umożliwia dodawanie filtrów, stempli, tekstu i grafiki oraz tworzenie własnych, atrakcyjnych kolaży zdjęć.

Aplikacja SELPHY Photo Layout udostępnia sześć opcji układu:

Wybierz i wydrukuj: ta opcja umożliwia utworzenie pojedynczego obrazu.

Kilka stron na arkuszu: ta opcja dzieli papier równo na dwie, cztery lub osiem fotografii na stronie.

Losowo: ta opcja automatycznie zmienia kolejność wyświetlania zdjęć o różnych współczynnikach proporcji w celu utworzenia gotowego kolażu zdjęć.

Zakładka: ta opcja umożliwia utworzenie dwóch układów wzdłużnych.

Układ łączony: ta opcja umożliwia zestawienie zdjęć o różnych rozmiarach, które można następnie rozciąć po wydrukowaniu.

Etykieta: ta opcja umożliwia wykorzystanie obrazów do tworzenia kwadratowych lub miniaturowych etykiet.


Po pobraniu najnowszej wersji aplikacji można utworzyć układ zakładki o dwóch odmiennych wzorach (zamiast powtarzać ten sam wzór). Twórcy dzieł z papieru będą korzystać z większego zakresu kolorów w kontekście tekstu i grafiki, a także z funkcji „niestandardowego nadruku”, która zapewnia wyjątkowy efekt punktowego UV, nadając niektórym obszarom obrazu bardziej błyszczący wygląd. Daje nam to ciekawe możliwości twórcze.

Emma wykorzystała kilka układów, aby zestawić swoje pomysły. „W przypadku niektórych układów dodałam tekst i naklejki” – mówi. „Na dżinsach dodałam naklejki z kwiatami, aby zobaczyć, jak będą się prezentować. Aplikacja umożliwiła mi także dodanie kropkowanego tła w jednej z sekcji” – wyjaśnia Emma. „Użyłam trzech zdjęć i kropkowanego obszaru. W efekcie mogłam w razie potrzeby dodać notatki”.

3. Drukowanie projektów

Zestaw kolorowych materiałów do tworzenia rękodzieł oraz wydruki leżące wokół drukarki Canon SELPHY CP1300.

Emma uwielbia kolory i brokat. Z jej kolorowymi projektami doskonale radzi sobie drukarka Canon SELPHY CP1300, która umożliwia drukowanie materiałów w formacie kartki pocztowej z różnym wykończeniem.

Drukarka Canon SELPHY CP1300 drukuje arkusz papieru z czterema różnymi błyszczących wzorami.

Drukarka Canon SELPHY CP1300, zgodna z usługą Apple AirPrint, ułatwia tworzenie atrakcyjnych zdjęć do umieszczania na tablicach i ścianach.

Przenośna drukarka fotograficzna Canon SELPHY CP1300 szybko i łatwo wydrukowała projekty Emmy. Wydruki były zgodne z jej charakterystycznym, barwnym stylem. „Kolory były bardzo jaskrawe. Wydruki oddały wszystkie odcienie, które chciałem pokazać. W przypadku jednego z nich wydrukowałam nawet schemat kolorów, który pokazał, że barwy są zgodne z tym, co widać na ekranie” – mówi Emma.

„Podoba mi się tempo, w jakim drukuje model SELPHY CP1300. Wysyłanie zdjęć z aplikacji bezpośrednio do drukarki jest łatwe i szybkie. Łatwo było również dodawać i usuwać elementy, jeśli coś nie współgrało lub gdy zmieniłem zdanie. Wystarczyło wydrukować inną wersję. Bardzo lubię papier o rozmiarze 6 × 4, ponieważ można zmieścić kilka zdjęć na jednym arkuszu”.

Aplikacja SELPHY Photo Layout jest zgodna także z przenośną drukarką Canon SELPHY Square QX10.

4. Znajdowanie inspiracji pod kątem własnego projektu dzieła z papieru

Kosmetyczka, a na niej błyszczący arkusz, sznurek i cekiny. Obok zdjęcie pary białych butów z błyszczącym, holograficznym elementem.

Rozpoczęcie od inspirującego zdjęcia, takiego jak to z parą „holograficznych” butów, to doskonały sposób na zrealizowanie kreatywnego projektu. „Buty z elementem holograficznym były punktem wyjścia” – wyjaśnia Emma. „To przykładowy element ubioru współgrający z tą kosmetyczką”.

Najważniejsza wskazówka Emmy dla początkujących twórców dzieł z papieru brzmi tak: zaczynamy od ciekawego motywu i stopniowo rozwijamy projekt. „Trzeba zebrać jak najwięcej inspiracji” – mówi. „Następnie wybieramy obraz, od którego chcemy zacząć. Może to być jakiś kolor, przedmiot, który chcemy spersonalizować, a nawet zdjęcie butów. Użyjemy go jako punktu wyjścia”.

Pomysły Emmy zaczynają się zazwyczaj wtedy, gdy w reakcji na jakiś problem chce ona stworzyć własny przedmiot, zamiast iść do sklepu po gotowe rozwiązanie. „Noszę ze sobą notatnik, w którym na bieżąco zapisuję pomysły, które przychodzą mi do głowy, gdy spaceruję” – mówi. „Myślę o rzeczach, które sama mogłabym założyć lub wykorzystać w domu. Zamiast coś kupować, zastanawiam się nad tym, jak sama mogę zrobić to, na czym mi zależy.

Niezależnie od tego, czy do analizy swoich pomysłów używasz przenośnej drukarki Canon SELPHY CP1300 czy SELPHY Square QX10, aplikacja SELPHY Photo Layout ułatwi kreatywną pracę dzięki kolażom zdjęć.

Kliknij tutaj, aby znaleźć dodatkową inspirację – od motyli z papieru po tablice moodboard.

Autorka: Lorna Dockerill

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Twórz przez cały rok

  Zapoznaj się z inspirującymi pomysłami Jesus Sauvage na wykorzystanie drukarki SELPHY QX10.

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Stwórz wybuchowe pudełko

  Lini Trinh pokazuje swoje „wybuchowe” pudełko z papieru wykonane za pomocą drukarki Canon SELPHY CP1500.

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Poczuj ducha świąt dzięki dekoracjom fotograficznym

  W drugim projekcie SELPHY Craft Club Duygu Turgut Gokpinar dzieli się swoimi doświadczeniami w korzystaniu z drukarki Canon SELPHY Square QX10.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Tablica inspiracji jako element wystroju wnętrz

  Dopasuj przestrzeń do swojego stylu dzięki drukarce Canon SELPHY Square QX10!