A woman lifts a Canon EOS 250D to take a photo of her daughter.

FOTOGRAFIA RODZINNA

Jak robić doskonałe zdjęcia rodzinne jednym pstryknięciem z aparatem Canon EOS 250D

Zdjęcia rodzinne są jak kapsuły czasu, które przechowują wspomnienia przez resztę życia. Dlatego chcesz, aby obrazy te były tak ostre i żywe jak w momencie ich wykonania.

Dorastające dzieci, zwierzaki podczas zabawy lub wycieczki o zmierzchu – aby utrwalać na długo rodzinne chwile, potrzebujesz aparatu o niewielkich rozmiarach, lecz z zaawansowanymi funkcjami. Nowoczesne techniki przetwarzania obrazu, takie jak np. funkcja nagrywania filmów 4K, możliwości pracy w słabym oświetleniu, duży zakres prędkości nagrywania i technologia Dual Pixel CMOS Auto Focus (AF) sprawią, że uchwycisz każdą chwilę i uwiecznisz piękne wspomnienia jednym pstryknięciem.

Ta rodzina poznaje możliwości najlżejszej na świecie lustrzanki cyfrowej z ruchomym ekranem*, demonstrując cechy i funkcje aparatu Canon EOS 250D.

Odkryj więcej ciekawych perspektyw

Podczas wykonywania portretów rodzinnych kluczowe znaczenie ma kompozycja. Znalezienie odpowiedniego kąta jest bardzo ważne, ponieważ pozwala pokazać fotografowane obiekty w jak najlepszy sposób. Odchylany ekran dotykowy aparatu Canon EOS 250D zapewnia swobodę wyszukiwania nietypowych ujęć. Jest w pełni obracalny, co oznacza, że można go ustawić pod dowolnym kątem i fotografować z dowolnego punktu obserwacyjnego. Możesz teraz uwolnić swoją kreatywność - fotografuj dzieci z poziomu oczu lub obracaj aparat tak, by samemu również znaleźć się na zdjęciu.

Ekran dotykowy umożliwia szybką pracę poprzez dotknięcie fragmentu kadru, na który ma być ustawiona ostrość. Wprowadza również wiele innych możliwości regulacji ustawień.

Powiązane artykuły
A girl holds a frisbee in front of her like a picture frame around her face.

FOTOGRAFIA RODZINNA

Wyzwania fotografii rodzinnej

Blogerka rodzinna Katja Gaskell zamieniła smartfon na aparat Canon EOS M50 i jest pod wrażeniem rezultatów. Poznaj i wypróbuj techniki z których korzystała.

A mother picks her son up to hug, both of them wearing sunglasses.

FOTOGRAFIA RODZINNA

Jak robić naturalne portrety rodzinne

Profesjonalny fotograf portretowy Christian Anderl doradza jak tworzyć spontaniczne rodzinne zdjęcia.

Print your family's life story

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Wydrukuj historię życia swojej rodziny

Drukuj i twórz zdjęcia z pamiętnych rodzinnych spotkań.

Jeśli chcesz skoncentrować się na kadrowaniu i kompozycji, pozwól, by aparat przejął kontrolę nad resztą parametrów. W trybie AUTO Canon EOS 250D dokonuje pomiaru światła i określa najlepsze ustawienia ekspozycji dla zdjęcia. Wybierze najlepsze połączenie czasu naświetlania, przysłony i czułości ISO, aby zapewnić obraz o doskonałej skali tonalnej.

Własny styl dzięki funkcji Twórczego Wspomagania (Creative Assist)

Tryb automatyczny może być przydatnym narzędziem podczas fotografowania poza domem. Jeśli chcesz mieć większy wpływ na swoje fotografie korzystaj z dostępnego w aparacie interfejsu użytkownika. Zawiera on wskazówki, porady oraz informacje o sposobie działania ustawień.

Aparat Canon EOS 250D ma dodatkową funkcję: Twórcze Wspomaganie (Creative Assist). Dzięki temu Twoje zdjęcia staną się jeszcze bardziej wyraziste, a Ty nadasz im osobisty charakter. Funkcja ta pozwala na wykorzystanie szerokiej gamy efektów, filtrów i narzędzi do regulacji kolorów, które można zastosować w obrazie przed wykonaniem zdjęcia lub po tej czynności. Wypróbuj filtr czarno-biały, aby nadać rodzinnym portretom ponadczasowy, klasyczny wygląd. Aby uchwycić emocje podczas rodzinnego urlopu, wypróbuj filtr o trwałych, żywych kolorach.

Podczas wykonywania zdjęć portretowych na zewnątrz w jasnym świetle zacienione twarze często wychodzą zbyt ciemne. Aparat Canon EOS 250D jest wyposażony we wbudowaną podręczną lampę błyskową, która może służyć jako „światło dopełniające”. Dzięki temu uzyskasz wystarczająco dużo światła, aby wypełnić zacienione miejsca na twarzy fotografowanej osoby, nie wpływając na ogólną ekspozycję.

Aby umożliwić robienie lepiej oświetlonych zdjęć, Canon EOS 250D jest wyposażony w gorącą stopkę, na której można zamontować jedną z lamp błyskowych Canon Speedlite, która zapewni bardziej intensywne i precyzyjne oświetlenie.

Kreatywność w każdych warunkach

Kolacje, przyjęcia, Wigilia... wiele rodzinnych spotkań odbywa się przy słabym świetle. Korzystanie z lampy błyskowej często może stwarzać ryzyko zarejestrowania niekontrastowego obrazu, a używanie statywu i długiego ustawienia ekspozycji może być niepraktyczne. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, dzięki której można używać wysokiej czułości ISO bez uszczerbku dla kolorów i ostrości.

Aparat Canon EOS 250D zapewnia wyjątkowe rezultaty przy słabym świetle – wszystko dzięki obsłudze czułości ISO 100–25600 (można ją rozszerzyć do wartości 51200). Nie dotyczy to wyłącznie fotografowania – aparat Canon EOS 250D umożliwia także nagrywanie filmów w trudnych warunkach oświetleniowych. Pozwala korzystać z czułości do ISO 12800 przy nagrywaniu filmów w rozdzielczości 1080p (Full HD) i ISO 6400 w przypadku rozdzielczości 4K.

Komponowanie, kreatywna praca i chwile uwiecznione niezależnie od oświetlenia.

W dzisiejszych czasach udostępnianie zdjęć wymaga stałej łączności ze światem. Canon EOS 250D umożliwia udostępnianie zdjęć bezpośrednio w smartfonie natychmiast po ich wykonaniu. Użyj aplikacji Canon Camera Connect, aby nawiązać połączenie z aparatem, a następnie prześlij zdjęcia, aby podzielić się nimii z przyjaciółmi i rodziną.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak robić świetne zdjęcia aparatem Canon EOS 250D? Informacje, pomysły i inspiracje znajdziesz w aplikacji Canon Photo Companion.


Autor: Jeff Meyer


* EOS 250D (czarny/srebrny) to najlżejszy na świecie model spośród wszystkich lustrzanek cyfrowych z matrycą APS-C i w pełni obracanym monitorem LCD. Z akumulatorem i kartą pamięci zgodnie z zaleceniami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association. Stan na 9 kwietnia 2019 r. (wg rozpoznania firmy Canon).

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, dzięki którym będziesz mógł realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik