TWÓRCZE DRUKOWANIE

Wyraź siebie, korzystając z aparatu Canon Zoemini S2

Zobacz, jak tancerze Max Kion i Dottz Brown celebrują ważne chwile w życiu i uwieczniają wszystkie ważne momenty dzięki kompaktowej drukarce fotograficznej 2 w 1 firmy Canon.
Młody mężczyzna i młoda kobieta z zadowoleniem patrzą na ścianę, na której znajduje się kolekcja miniaturowych fotografii. Kobieta trzymająca aparat Canon Zoemini S2.

Gdzie zaprowadzi Cię rytm Twojego życia? Niezależnie od tego, czy tańczysz na ulicy, czy wychodzisz na miasto, możesz rejestrować i drukować własne, niepowtarzalne opowieści, odkrywając świat z aparatem Canon Zoemini S2. Ten kieszonkowy aparat z drukarką fotograficzną 2 w 1 współpracuje z aplikacją Canon Mini Print, a twórcy treści mogą dzięki niemu fotografować i drukować.

Canon Zoemini S2 ma łatwy w obsłudze aparat o rozdzielczości 8 MP, obsługuje technologię ZINK™ i umożliwia zapisywanie zdjęć na karcie Micro SD. To doskonałe narzędzie dla twórców, którzy chcą wyrazić siebie w danej chwili, tak jak tancerze Max Kion i Dottz Brown, którzy wzięli ze sobą ten aparat natychmiastowy z drukarką na trening w magazynie.

Taniec na ulicy

Młody mężczyzna z długimi włosami robi selfie sobie i znajomej aparatem Canon Zoemini S2.

Tancerze Max Kion i Dottz Brown byli zachwyceni możliwością kreatywnego fotografowania aparatem Canon Zoemini S2. Ten duet był wśród osób, które jako pierwsze testowały to urządzenie. Nasza para uznała, że jest to idealne narzędzie do tworzenia zdjęć na miejscu wydarzeń.

Urodzona w Amsterdamie, wychowana w Barcelonie, a obecnie mieszkająca w Londynie — DJ-ka i trenerka życia Max Kion wykorzystuje taniec jako formę kreatywnej ekspresji. Tą formą sztuki zajęła się na poważnie podczas ogólnokrajowego lockdownu w Wielkiej Brytanii spowodowanego przez pandemię COVID-19.

„Zawsze kochałam muzykę i uwielbiałam tańczyć, ale nigdy nie traktowałam tego zbyt poważnie. Wszystko zmienił lockdown, który mamy już za sobą w Wielkiej Brytanii” – mówi Max. „Wtedy właśnie zaczęłam ćwiczyć i uczyć się różnych rzeczy. Uświadomiłam sobie, jak bardzo to kocham. Było to dla mnie forma kreatywnej ekspresji, zwłaszcza w przypadku muzyki house. Taniec przy takiej muzyce daje poczucie szczęścia. To mój sposób na zachowanie zdrowych zmysłów”.

Max występuje w klipach muzycznych realizowanych przez producentów muzyki house. Należy też do grupy shuffle dancerów, którzy spotykają się w różnych miejscach w Londynie z zestawem głośników i DJ-em.

„Panująca tam atmosfera podnosi człowieka na duchu i daje poczucie jedności. Stajemy się dużą społecznością i to właśnie tam co tydzień nabieram energii do życia” – mówi Max o spotykającej się w każdą niedzielę grupie shuffle dancerów.

Członkiem grupy jest także Dottz Brown, mieszkający w południowo-wschodnim Londynu tancerz i architekt, który zaczął tańczyć ze znajomymi 13 lat temu.

„Zacząłem tańczyć, kiedy miałem 15 lat. To wtedy powstawał YouTube” – wyjaśnia Dottz. „Później, w moje 18. urodziny, siostra podarowała mi aparat Canon, który był prezentem z okazji ukończenia szkoły. Zacząłem tworzyć własne filmy na YouTube tylko po to, żeby się zrelaksować i spróbować czegoś nowego. Co sześć miesięcy spotykam się z grupą przyjaciół na Trafalgar Square w Londynie. Dzielimy się nowymi układami, ćwiczymy i kręcimy filmy. Złapałem bakcyla za młodu i tak już zostało”.

3 tryby aparatu umożliwiające oddawanie atmosfery chwili

Trzy drukarki fotograficzne Canon Zoemini S2 w różnych kolorach na drewnianym biurku, otoczone miniaturowymi odbitkami przedstawiającymi dwie młode osoby, które dobrze się bawią.

Model Canon Zoemini S2 na wbudowane lusterko i lampę pierścieniową, które umożliwiają robienie atrakcyjniejszych selfie. Dostępny jest w trzech kolorach: białym, różowozłotym i turkusowym. „Podobają mi się te kolory, a aparat jest bardzo łatwy w użyciu” – mówi Max. Jeśli chcesz wydrukować istniejące zdjęcia, wypróbuj pozostałe modele z serii drukarek natychmiastowych, w tym Canon Zoemini.

Mężczyzna w beżowych spodniach i kolorowej koszulce wsuwa do kieszeni drukarkę fotograficzną Canon Zoemini S2.

„Obudowa jest gładka i zaokrąglona, a jej miękkie krawędzie nie zaczepią się o nic podczas wkładania jej do kieszeni” – mówi Dottz o modelu Canon Zoemini S2, który ma także kartę Micro SD umożliwiającą zapisanie ulubionych zdjęć, jeśli zabraknie nam papieru lub zechcemy udostępnić zdjęcia w serwisach społecznościowych.

Chcąc uwiecznić wyjątkowe chwile, Dottz i Max wzięli aparat Canon Zoemini S2 na trening w pustym magazynie. Dzięki smukłej konstrukcji i niewielkiej wadze tego urządzenia 2 w 1 nasz duet przekonał się, że może ożywiać efekty swojej kreatywnej pracy „tu i teraz”.

„To było prawie jak projekt artystyczny” – mówi Dottz. „Po prostu dobrze się bawiliśmy, biegając po budynku, robiąc śmieszne fotki i eksperymentując. Zrobiliśmy serię selfie, a potem stworzyliśmy kolaż na ścianie. Wykorzystaliśmy pojedyncze odbitki, aby zrobić większy obraz z serii mniejszych”.

Oprócz trybu autoportretu aparat Canon Zoemini S2 ma dwa inne tryby: plenerowy i portretowy, z możliwością edycji oraz dodawania – jeszcze przed drukiem – filtrów i ramek w aparacie za pomocą specjalnych przycisków efektów. Przed wykonaniem zdjęcia użytkownicy mogą również sprawdzić, czy obraz jest ostry, korzystając z podglądu na żywo w aplikacji Canon Mini Print. Tryb plenerowy działa bez lampy błyskowej, tryb portretowy – z automatyczną lampą błyskową, a tryb autoportretu – z lampą pierścieniową.

Canon Zoemini S2 i album na biurku. W albumie widać zdjęcia młodych ludzi – mężczyzny i kobiety – robiących śmieszne miny i dobrze się bawiących.

„Od zawsze moim największym marzeniem było tańczenie na scenie i odczuwanie energii widzów” – mówi Max, która przeniosła się do Londynu dwa lata temu, aby zostać aktorką, jednak zdała sobie sprawę, że to zajęcie nie dla niej.

Osoba używająca aparatu Canon Zoemini S2 do sfotografowania ściany, na której jest dużo mniejszych fotografii dwóch młodych, dobrze bawiących się osób.

„Moja praca etatowa związana jest z architekturą. Zdobyłem wymagane kwalifikacje w połowie zeszłego roku” – mówi Dottz. „W wolnym czasie dla zabawy ćwiczę taniec i trochę medytuję”.

Dottz korzystał już wcześniej z aparatów natychmiastowych i postrzega je jako narzędzia, które pomagają twórcom uczestniczyć w uwiecznianych wydarzeniach. „Aparaty natychmiastowe wprowadzają człowieka w ten dziwny stan umysłu, w którym ujęcie musi coś znaczyć. Człowiek nie chce marnować filmu, a w tym przypadku papieru, przez co wartość konkretnej chwili jest większa” – mówi. „Wymusza koncentrację i sprawia, że wspomnienie jest bardziej znaczące, ponieważ jesteśmy wszystkiego świadomi. Nie można tak po prostu nacisnąć spustu migawki, zrobić 60 zdjęć i wybrać najładniejsze. Najładniejsze jest przy okazji jednym. Trzeba zadbać o to, aby było udane”.

Personalizacja zdjęć

Młody mężczyzna z długimi włosami siedzi na krześle i używa telefonu komórkowego, aby wydrukować zdjęcie na urządzeniu Canon Zoemini S2.

„Kiedy tańczę na ulicy, a ludzie zatrzymują się, natychmiast zaczynają się uśmiechać, niezależnie od tego, jaki mają humor” – mówi Dottz, drukujący tu zdjęcie na drukarce Canon Zoemini S2. „To pokaz pozytywnej energii”.

Zdjęcie młodych, uśmiechniętych ludzi – mężczyzny i kobiety – złożone z serii mniejszych zdjęć na niebiesko-szarej ścianie.

Dottz i Max stworzyli kafelkowe wydruki, które można razem rozmieścić na ścianie – to jeden ze sposobów na kreatywną pracę z wydrukami.

Po podłączeniu aparatu Canon Zoemini S2 do telefonu Max mogła zmodyfikować ulubione zdjęcie przed wydrukiem w bezpłatnej aplikacji Canon Mini Print. Połączenie formy cyfrowej z drukiem uznała za inspirujący. Zdjęcia można też edytować w aparacie oraz dostosowywać je do własnego stylu.

„Urządzenie Canon Zoemini S2 jest bardzo proste w obsłudze, podobnie jak aplikacja. Wszystko wygląda bardzo estetycznie” – mówi Max. „Dodawanie różnych efektów bardzo mi się podoba. Można spersonalizować zdjęcie i przyozdobić je, dodając tekst, naklejki i filtry, które moim zdaniem są świetne.

„Często można zobaczyć, jak ludzie robią zdjęcia i od razu je drukują, a następnie wrzucają do Instagrama. Myślę, że możliwość używania aparatu Canon Zoemini S2 do tworzenia zdjęć cyfrowych i tradycyjnych to naprawdę dobry pomysł. Podoba mi się ta wszechstronność”.

Nowe spojrzenie na proces twórczy

Album z czarnymi stronami, jasnoniebieski notes i biała drukarka fotograficzna Canon Zoemini S2 na biurku.

Canon Zoemini S2 sprawia, że mamy zdjęcia niczym z Instagrama, które możemy wydrukować i pokazać znajomym, którzy są obok nas. To fajna sprawa” – mówi z entuzjazmem Dottz.

Dla zapalonych scrapbookerów, takich jak Max, Canon Zoemini S2 jest również doskonałym narzędziem do nadawania albumom wyjątkowego charakteru.

„Jest to szczególnie fajne w przypadku tworzenia albumów z wycinkami” – mówi Max. „Uwielbiam robić takie albumy, ponieważ jest to dla mnie forma medytacji. Czasami motywem jest kolorystyka, a czasami wydarzenia dnia. Innym razem po prostu dodaję kilka naklejek i rysuję. Z łatwością mogę sobie wyobrazić, że używam tego rozwiązania do zapełnienia albumu lub do uwiecznienia wspomnień i umieszczenia zdjęć na ścianie”.

Jeśli chodzi o Dottza, aparat Canon Zoemini S2 rozbudził jego wyobraźnię dzięki nowym i ciekawym pomysłom na filmy i naklejki – do urządzenia można włożyć 10 arkuszy samoprzylepnego papieru fotograficznego ZINK™.

„Mamy dodatkowy wymiar kreatywności” – mówi Dottz, który prowadzi konto na Instagramie pełniące funkcję cyfrowego szkicownika. „Od razu wyobrażam sobie niektóre efekty wizualne, których próbuję użyć w swoich filmach. Na przykład, kiedy robię zdjęcie, drukuję je i umieszczam przed kamerą, to zdjęcie staje się pierwszą klatką następnego filmu. To bardzo fajne narzędzie.

„Wykorzystując papier samoprzylepny, można stworzyć okrągłe zdjęcie z kreskówkowym efektem” – kontynuuje. „Można dodać białą lub czarną obwódkę, wydrukować zdjęcie i przykleić na czapce, butach lub tylnej ściance telefonu”.

Niezależnie od tego, jak chcesz dostosować swoje zdjęcia, możesz na nich uwiecznić wspomnienia i pokazywać je znajomym – wszystko dzięki aparatowi Canon Zoemini S2, który pozwala uchwycić rytm życia.

Autorka: Lorna Dockerill

Powiązane produkty

Powiązane artykuły