CANON EOS C70

Imponująca jakość obrazu

Matryca DGO Super 35mm 4K w modelu EOS C70 obsługuje innowacyjną technologię podwójnego wzmocnienia, wprowadzoną po raz pierwszy w modelu C300 Mk III. Zapewnia ona wyjątkowo czysty obraz rejestrowany przy słabym oświetleniu i ponad 16-stopniowy zakres dynamiki.
Moduł główny kamery EOS C70

Matryca z podwójnym wzmocnieniem – większe możliwości

Każdy piksel matrycy DGO odczytuje obraz z dwoma różnymi poziomami wzmocnienia, jednym wysokim i jednym niskim. W efekcie połączenia tych danych otrzymujemy pojedynczy obraz. Odczyt z wyższym poziomem wzmocnienia jest zoptymalizowany pod kątem rejestrowania wyraźnych szczegółów w ciemniejszych obszarach, a niższy poziom wzmocnienia – pod kątem rejestrowania szczegółów w jaśniejszych obszarach. Łączenie danych z precyzją na poziomie jednego piksela umożliwia zachowanie, a nawet ulepszenie szczegółów i właściwości obrazu zarówno w jasnych, jak i ciemnych jego obszarach. Dzięki temu aparat może obsługiwać szerszy zakres dynamiczny (nawet ponad 16 stopni).

W przeciwieństwie do trybu Dual ISO tryb DGO obejmują szerszy zakres czułości ISO, co maksymalizuje zakres dynamiczny i jakość obrazu niezależnie od środowiska pracy.

Nowa matryca DGO jest również zgodna z technologią Dual Pixel AF, co ułatwia użytkownikowi rejestrację żądanego obrazu.

Matryca DGO, szeroki zakres dynamiki (HDR)

Obsługa nagrywania w trybie HDR

W trybie Canon Log 2 można korzystać z ponad 16-stopniowego zakresu dynamiki, a charakterystyka obrazu jest zbliżona do jakości materiału rejestrowanego na kliszy, co przekłada się na maksymalną elastyczność podczas korekty kolorów i szczegółowość w ciemnych partiach obrazu.

Canon Log 3 również zapewnia wyjątkowy zakres dynamiki, a jednocześnie przekłada się na bardziej wydajny proces korekty i minimalizację ilości szumu w ciemnych partiach.

Model EOS C70 ma funkcje Hybrid Log-Gamma (ULS) i Perceptual Quantization (PQ), które umożliwiają natychmiastowe rejestrowanie materiału HDR na nośniku wewnętrznym – bez konieczności korekty.

Naturalne i wiernie odwzorowane kolory

System Cinema EOS firmy Canon wykorzystuje uznaną technologię przetwarzania kolorów, która zapewnia ciepłe, naturalne odcienie skóry i naturalne kolory. Model EOS C70 ma także szereg ustawień matrycy kolorów, które można dopasować do innych typów i modeli kamer.

EOS C70, naturalne odwzorowanie kolorów

Obsługa tablic LUT

Oprócz wbudowanych tablic LUT Cinema EOS firmy Canon użytkownicy mogą stosować niestandardowe, zaimportowane pliki tablic LUT 3D w celu nagrywania na nośniku wewnętrznym, co przekłada się na jeszcze bardziej wydajny przepływ pracy w kontekście przetwarzania kolorów.

EOS C70, filmowanie z podglądem na ekranie LCD, mężczyzna nad jeziorem

POROZMAWIAJ Z NASZYM ZESPOŁEM

Czy chcesz, aby skontaktował się z Tobą przedstawiciel firmy Canon?

Wypełnij krótki formularz poniżej, aby poprosić o kontakt ze strony specjalisty ds. produktów firmy Canon.

Powiązane artykuły

  • ARTYKUŁ

    Filmowanie w rozdzielczości 8K i rozdzielczości 4K z nadpróbkowaniem aparatem EOS R5 firmy Canon

    Podczas pierwszych sesji filmowych z aparatem Canon EOS R5 Martin Bissig i Ivan D’Antonio sprawdzili, w jaki sposób możliwości urządzenia w zakresie rozdzielczości 8K skracają czas filmowania i ułatwiają kreatywną pracę.

  • ARTYKUŁ

    Kobiety w branży filmowej: wejście do środowiska

    Najważniejsze kobiety w branży filmowej mówią o tym, jak się w niej znalazły, i przekazują porady tym, które chcą pójść w ich ślady.