baner

Zwycięzcy I edycji konkursu

Konkurs indywidulany (Młodzież, 18-26 lat)

Miejsce 1: Michał Rogala za videocast pod tytułem „Powidok”
W wielki sposób opowiedziana historia zmian niewielkiego miasta. Piękny, dopracowany i interesujący materiał, który łączy różne formy wizualnej ekspresji. Jest wyjątkowy również ze względu na różnorodność zastosowanych technik.

Miejsce 2: Katarzyna Osiadło za videocast pod tytułem „Mike”
Ciekawa opowieść dziennikarska. Barwny bohater, duża dynamika i świetna muzyka. Wszystko to tworzy spójną całość.

Wyróżnienia dla:
• Mateusza Wojtyńskiego za film „Non Omnis Moriar” za ciekawą i budującą zainteresowanie konstrukcję pracy
• Kamila Soczewski za film „Passionate People” za pokazanie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają pasje i zainteresowania

Powidok

Miejsce I: Powidok

Mike

Miejsce II: Mike

Non Omnis Moriar

Wyróżnienie: Non Omnis Moriar

Passionate People

Wyróżnienie: Passionate People

Zwycięzcy konkursu
Konkurs dla grup (Uczniowie, 13-19 lat)

Miejsce 1: uczniowie z XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie za film pt. „Wolontariusz – psi przyjaciel”.
Jest to pięknie zrobiony film z pozytywnym przesłaniem. W tym materiale wszystko jest na wysokim poziomie - dobry temat, dobry montaż, świetna praca kamery.

Miejsce 2: uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach za materiał pt. „Żyj smacznie i zdrowo”.
Ogromna dynamika i pozytywna energia. Można było zauważyć dużą radość tworzenia i doskonałą współpracę między uczniami, wcielającymi się w różne role.

Miejsce 3: uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie za film pt. „Wspólnota Betlejem”.
Praca jest doskonałym przykładem dobrego dziennikarstwa dokumentalnego. Jury doceniło także niezwykłą dojrzałość uczniów w wyborze tematu.

Wyróżniono:
• Centrum Edukacji SONARE Niepubliczna Placówka Oświatowo-Wychowawcza w Częstochowie za pomysłową i muzykalną produkcję pt. „Volta”
• Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej za produkcję „Nasz mały Świat”, w której pokazano radość, jaką daje fotografowanie
• Zespół Szkół nr 10, Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy za materiał pt. „Codzienność”, który wykazał emocjonalną dojrzałość twórców
• Katolickie Gimnazjum im. Bronisława Markiewicza w Markach za materiał pt. „Technologia odbiera nam młodość”, który w ciekawy sposób podejmuje temat uzależnienia od smartfonów.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie Gratulujemy!