FOTOAKTYWNI KROK PO KROKU

Jak tworzyć zdjęcia, które zapadną w pamięć? Poznaj porady profesjonalistów - przeczytaj ich relacje z wypraw i sesji fotograficznych.

 • KATARZYNA GUBRYNOWICZ

  Dynamiczne Lofoty

  Dla miłośników fotografii krajobrazowej archipelag Lofotów to absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie Europy. Duże różnice wysokości, imponujące góry schodzące niemal wprost do morza, pofalowana linia brzegowa, ciche fiordy i efektowne fale.

 • KATARZYNA GUBRYNOWICZ

  Magia pięknej aurory

  Oto stajemy się świadkami cudu. I chociaż nauka już dawno wyjaśniła zjawisko powstawania Aurory – czar przez nią rzucany wciąż trwa i uzależnia. Wszak każdej nocy zorza jest inna - oprócz zieleni, przybiera barwę fioletową, żółtą, a nawet czerwoną.

 • MARCIN JAMKOWSKI

  Podróż z EOS R - Indie

  Indie zawsze mnie ciekawiły – w końcu to jeden z największych i najliczniejszych krajów świata – jednak jakoś nigdy nie stały się celem żadnego mojego wyjazdu. Chyba brakowało mi dobrego pomysłu i motywacji. Jedno i drugie pojawiło się niedawno – wraz z Kumbh Melą.

 • KATARZYNA GUBRYNOWICZ

  Jak fotografować kwiaty

  Spójrzmy na kwiaty jak na modeli... Gwiazdy ekranu, czy może ukryte talenty? Czego szukamy? Czy zależy nam na sfotografowaniu konkretnych, rzadkich gatunków? W takim wypadku musimy wiedzieć gdzie one rosną, w jakim okresie i specjalnie wybrać się w czasie ich kwitnienia.

 • MICHAŁ OSTASZEWSKI

  Jak stworzyć górskiego timelapsa?

  Filmy poklatkowe, zyskały na przestrzeni ostatnich lat naprawdę dużą popularność, w szczególności jeżeli chodzi o fotografowanie natury i krajobrazu. Co należy zrobić by zabrać się do timelapsów na poważnie i w górskim terenie?

 • ALICJA ZMYSŁOWSKA

  Psy w niesamowitych krajobrazach Islandii

  Niemalże surrealny efekt na zdjęciach w tym projekcie osiągnęłam właśnie przez odpowiedni dobór miejsca i odpowiedniego do niego psiego modela, pory dnia oraz sprzętu. Często zdarzało mi się fotografować w ciemnych miejscach, takich jak jaskinie, lub przy słabych warunkach oświetleniowych…

 • ADAM KLIMEK

  Jak "fotograficznie" przygotować się do podróży

  Bądź kreatywny, wchodź w każdą “dziurę”, rozglądaj się za dachami na które możesz bezpiecznie wejść, rozmawiaj z ludźmi. To brzmi świetnie, ale…. Dla mnie kluczem do powodzenia każdej podróży jest stare i wciąż nieśmiertelne hasło "Less is more”.

Bądź wśród osób, które informujemy w pierwszej kolejności

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i ofertami specjalnymi. Możesz także obserwować nas w mediach społecznościowych.

Zobacz również