DRUKOWANIE I TWORZENIE

Zmień zdjęcia w świąteczne ozdoby dzięki drukarce Canon SELPHY Square QX10

W drugim z serii artykułów Canon SELPHY Craft Club twórczyni rękodzieła Duygu Turgut Gokpinar opowiada krok po kroku, jak stworzyć świąteczne dekoracje.
Ujęcie z góry wybranych świątecznych dekoracji fotograficznych obok drukarki Canon SELPHY Square QX10.

Tworzenie własnych ozdób świątecznych może być przyjemnym zajęciem pozwalającym wejść w świąteczny nastrój, pomysłem na zrobienie komuś nietuzinkowego prezentu, wyjątkowym sposobem na chwilę odpoczynku od świątecznej gorączki i okazją do przystrojenia domu na święta tanim kosztem. „Tworzenie w okresie świątecznym pozwala mi wnieść nieco magii do domu” – mówi twórczyni i autorka książek z Londynu Duygu Turgut Gokpinar. „Rękodzieło pomaga mi poczuć ducha świąt, czy to przez wykonanie ozdób choinkowych, przystrojenie pokoju papierowymi śnieżynkami, zbudowanie domku z pierników czy stworzenie prezentów dla bliskich mi osób”.

Pochodząca z Turcji Duygu zaczęła od robótek ręcznych jako dziecko, a później pasja zmieniła się w karierę. „Od mamy nauczyłam się robienia na drutach i szydełkowania już w bardzo młodym wieku, a potem zainteresowałam się makramą, koszykarstwem, akwarelą i wieloma innymi dziedzinami” – wyjaśnia. „Tworzenie rękodzieła pozwala mi dać upust twórczemu zacięciu, co przekłada się na łatwiejsze rozwiązywanie problemów, nieszablonowe myślenie i znajdowanie radości w procesie zmiany prostych materiałów w coś pięknego. Taki proces manualny pomaga uwolnić się od stresu codziennego życia, rozbudza poczucie dbałości o szczegóły i sprzyja kreatywności”.

Po ośmiu latach pracy jako nauczycielka i twórczyni treści Duygu zdecydowała się spełnić marzenia i otworzyć własne studio kreatywne, w którym poprowadziła już ponad 200 warsztatów rękodzieła dla innych entuzjastów. We wrześniu 2023 r. opublikowała swoją drugą książkę o hafcie punch needle, która zawiera również motyw gwiazdkowy.

W pierwszym artykule z serii Canon SELPHY Craft Club pokazaliśmy, jak zrobić wybuchające pudełko. W tym Duygu wyjaśnia, jak zmienić zdjęcia w ozdoby choinkowe za pomocą drukarki Canon SELPHY Square QX10.

Świąteczne ozdoby fotograficzne krok po kroku

Dwie świąteczne dekoracje fotograficzne ozdobione cekinami i wydrukowane na drukarce Canon SELPHY Square QX10 wiszą na gałęziach obok choinki.

Osobom chcącym wykonać własne, spersonalizowane ozdoby świąteczne Duygu radzi zacząć prosto: „To zbuduje pewność siebie i pozwoli poeksperymentować z różnymi projektami”.

Stwórz z Duygu własne ozdoby świąteczne w 10 prostych krokach:

 1. Wybierz zdjęcia, których chcesz użyć.
 2. Przeprowadź ich edycję za pomocą aplikacji SELPHY Photo Layout – na tym etapie możesz dodać do zdjęć tekst, filtry, naklejki i inne elementy.
 3. Naciśnij przycisk drukowania na smartfonie lub innym zgodnym urządzeniu i wydrukuj zdjęcia przez sieć Wi-fi na drukarce Canon SELPHY Square QX10.
 4. Zrób ramkę, przycinając dwa arkusze przezroczystej folii octanowej do pożądanego rozmiaru (nieco większego niż zdjęcia).
 5. Umieść wydrukowane zdjęcie między arkuszami folii.
 6. Zaprasuj arkusze folii z trzech brzegów, aby je połączyć.
 7. Odczekaj 30 sekund, aż ramka ostygnie.
 8. Dodaj nieco blichtru, wkładając do środka brokat lub cekiny.
 9. Zaprasuj ostatni brzeg i zrób dziurkaczem otwór u góry.
 10. Przewlecz przez otwór kawałek świątecznego sznurka lub tasiemki, aby zrobić pętelkę do powieszenia ozdoby.

Jeśli nie chcesz używać plastiku, możesz również wykonać ozdoby bez ramki, drukując zdjęcia tak, aby brzeg do wykonania otworu dziurkaczem był u góry, i przyklejając brokat, złoty liść lub cekiny bezpośrednio na powierzchni.

„Proszę bardzo, mamy piękne, spersonalizowane ozdoby fotograficzne gotowe do powieszenia na choince”.

10 lat temu Duygu zaczęła się dzielić swoją pasją do rękodzieła w Internecie. W ramach tego projektu nagrała film wideo, aby ułatwić cały proces. „W interakcji z obserwującymi najbardziej podoba mi się to poczucie wspólnoty. Dzielenie się pomysłami, inspirowanie innych i obserwowanie zbiorowego entuzjazmu dla sztuki rękodzieła jest niezwykle satysfakcjonujące” – mówi.

Praca z drukarką Canon SELPHY Square QX10

Ujęcie z góry wybranych świątecznych wydruków fotograficznych, drukarki Canon SELPHY Square QX10 i świątecznych ozdób.

Drukarka Canon SELPHY Square QX10 jest łatwa w obsłudze i podłączeniu do urządzeń inteligentnych przez sieć Wi-Fi. Oznacza to, że możesz edytować i drukować zdjęcia w kilka minut, tworząc niepowtarzalne ozdoby i wieszając je na świątecznej choince.

„Rozpoczęcie pracy z drukarką SELPHY było dla mnie przełomem” – mówi Duygu. „Obserwowanie, jak zdjęcia wyłaniają się z drukarki z taką wyrazistością i w tak żywych kolorach było niezwykle satysfakcjonujące. Jakość wydruków z drukarki Canon SELPHY Square QX10 przekroczyła moje oczekiwania. Moje projekty zmieniły się w rękodzieła wysokiej jakości, którymi chętnie się chwalę”.

Drukarka SELPHY Square QX10 jest łatwa w obsłudze – wystarczy ją połączyć z dostępną do bezpłatnego pobrania aplikacją SELPHY Photo Layout, aby drukować bezprzewodowo bezpośrednio ze smartfona. „Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze” – wyjaśnia Duygu. „Zainstalowałam ją w telefonie ze sklepu z aplikacjami, a następnie wybrałam układ najlepiej pasujący do mojego projektu. Aplikacja oferuje różne opcje, takie jak układy do kolaży czy szablony specjalnie zaprojektowane dla ozdób. Następnie zaimportowałam ulubione zdjęcia z galerii w telefonie, dostosowując ich rozmiar, położenie i orientację. Aplikacja umożliwia również dodawanie tekstu, naklejek lub innych elementów dekoracyjnych. Gdy byłam zadowolona z układu, wydrukowałam zdjęcia na drukarce SELPHY Square QX10”.

Wydruki z drukarki SELPHY Square QX10 mają trwałość nawet 100 lat1, dzięki czemu idealnie nadają się do tworzenia ozdób wręczanych w prezencie i wykorzystywanych przez wiele kolejnych świąt. „Papier fotograficzny XS-20L zapewnia żywe, gładkie i bogate wydruki” – mówi Duygu. Specjalna powłoka sprawia, że są odporne na wodę, kurz, olej i ślady palców, co przekłada się na ich wytrzymałość i trwałość nawet bez ramki z przezroczystej folii.

Efekt pracy

Ujęcie z góry wybranych świątecznych dekoracji fotograficznych oraz drukarki Canon SELPHY Square QX10, cekinów i świątecznych akcesoriów.

„Możesz dołączyć elementy, które coś znaczą dla Ciebie lub odbiorcy ozdób” – radzi Duygu. „Może to być ulubiony kolor, cenne wspomnienie lub ważny symbol”.

Trzy świąteczne dekoracje fotograficzne ozdobione cekinami i wydrukowane na drukarce Canon SELPHY Square QX10 wiszą na gałęziach obok choinki i świątecznego domku.

„Uważam się za poszukiwacza przygód” – mówi Duygu. „Lubię nowe, ciekawe doświadczenia i zajęcia”. Duygu zachęca innych do rozpoczęcia tworzenia z podobną pasją, dużą dozą zabawy i czerpania jak najwięcej przyjemności z efektów. „Canon SELPHY Square QX10 umożliwia nadanie ozdobom jakże istotnego osobistego charakteru” – dodaje.

„Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie atrakcyjności ozdób świątecznych jest nadanie im osobistego charakteru, a nie ma nic bardziej osobistego niż szczęśliwe chwile” – mówi Duygu. „To fantastyczny sposób na wspólne przeżywanie ulubionych wspomnień lub ważnych wydarzeń w życiu, takich jak pierwsze kroki dziecka czy oświadczyny. Boże Narodzenie sprzyja wspominaniu szczególnych chwil i bliskich osób. Takie ozdoby pozwalają upamiętnić osoby, których nie ma z nami w te święta, oraz wyjątkowe chwile z rodziną i przyjaciółmi”.

Dla Duygu ozdoby okazały się „szybkie i łatwe do wykonania”. Uważa ich tworzenie za doskonałe zajęcie dla całej rodziny, które pozwala wczuć się w nastrój świąt. „Świąteczne tradycje są przekazywane z pokolenia na pokolenie” – mówi. „Tworzenie ozdób ze zdjęciami może samo w sobie stać się nową tradycją, dając poczucie ciągłości i możliwość wizualnego przedstawienia historii rodziny.

„Spersonalizowane ozdoby mają szczególne znaczenie i sentymentalną wartość” – kontynuuje. „Dodając do nich imiona, zdjęcia lub osobiste wiadomości, można stworzyć wyjątkowy prezent. Taki osobisty charakter świadczy o trosce i przywiązaniu, dzięki czemu prezent jest bardziej wartościowy”.

Inne pomysły na świąteczne ozdoby papierowe

Duygu uwielbia ducha świąt, który towarzyszy temu okresowi w roku. „Serdeczność, życzliwość i rodzinny charakter świąt bardzo do mnie przemawiają” – mówi. „U progu nowego roku zawsze jestem przepełniona optymizmem, nadzieją na nowy początek i wspomnieniami przyjemnych chwil ze świąt”.

Duygu co rok tworzy jakieś dekoracje – szczególnie upodobała sobie haftowane ozdoby choinkowe, złote wieńce i przedmioty przerobione na ozdoby świąteczne. „Korzystanie z drukarki Canon SELPHY daje wiele możliwości tworzenia wyjątkowych, spersonalizowanych ozdób i dekoracji świątecznych” – zauważa. Uważa, że w przyszłości drukarka będzie świetnie nadawać się do tworzenia spersonalizowanych karteczek do prezentów – z imionami, świątecznymi wzorami i zdjęciami zmieniającymi je w coś wyjątkowego. Kalendarz adwentowy to według niej kolejny dobry pomysł, zwłaszcza że można oderwać warstwę ochronną i zmienić wydruki w naklejki: „Można wydrukować małe zdjęcia lub liczby na każdy dzień przed świętami i przykleić je do łańcucha lub tablicy”.

Duygu zachęca każdego, kto po raz pierwszy tworzy ozdoby świąteczne, aby cieszył i bawił się procesem twórczym. „Własnoręczne wykonanie ozdób może być wspaniałym sposobem na wyrażenie siebie i nadanie osobistego charakteru świątecznym dekoracjom” – mówi. „Trzeba pamiętać, że już sam proces twórczy, a nie tylko efekt pracy, daje radość. Nie warto przejmować się niedoskonałościami – lepiej odczuwać dumę z tworzenia czegoś wyjątkowego”.

Autorka: Kat Halstead

 1. W przypadku przechowywania w albumie. Na podstawie testów przyspieszonego starzenia i przy założeniu, że zdjęcia są przechowywane w temperaturze 23°C i przy wilgotności 50%.

Powiązane produkty

 • Drukarki do użytku domowego

  SELPHY SQUARE QX10

  Możesz uwieczniać wyjątkowe wspomnienia na atrakcyjnych odbitkach – w dowolnym miejscu, bezprzewodowo.
 • Drukarki do użytku domowego

  SELPHY CP1500

  Twórz barwne, trwałe odbitki w kilka sekund, korzystając z tej prostej w obsłudze, kompaktowej drukarki fotograficznej.
 • Drukarki do użytku domowego

  Canon Zoemini 2

  Drukarka Zoemini 2 z zasilaniem bateryjnym umożliwia natychmiastowe drukowanie zdjęć ze smartfona w dowolnym miejscu i czasie.
 • Powiązane artykuły

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Papierowe dekoracje stołu

  Korzystaj z Creative Park i twórz piękne dekoracje stołu na każdą okazję.

 • Wydrukowana na domowej drukarce kartka świąteczna obok ręcznie robionych ozdób i dwustronnego papieru matowego Canon ułożone na materiale z wyszywanymi choinkami świątecznymi.

  DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Drukowanie kartek świątecznych

  Zaaranżuj własną świąteczną sesję zdjęciową i wydrukuj spersonalizowane kartki bożonarodzeniowe.

 • Czarna drukarka Canon SELPHY CP1500, zielona drukarka Canon SELPHY Square QX10, turkusowy aparat Canon Zoemini S2 i różowozłoty aparat Canon Zoemini 2 ustawione na szarym tle w otoczeniu wydruków, naklejek i akcesoriów.

  TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki przenośne firmy Canon

  Poznaj gamę drukarek kompaktowych firmy Canon i dowiedz się, który model jest odpowiedni dla Ciebie.

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Stwórz wybuchowe pudełko

  Lini Trinh pokazuje swoje „wybuchowe” pudełko z papieru wykonane za pomocą drukarki Canon SELPHY CP1500.