DRUKOWANIE

Usprawnianie działalności dzięki drukowi

Dowiedz się, jak drukarki MAXIFY i PIXMA MegaTank firmy Canon mogą pomóc w rozwoju firmy dzięki szybkości, niezawodności, wszechstronności i bardzo niskim kosztom eksploatacji.
Kobieta pracuje na laptopie. Obok niej na biurku stoi drukarka Canon MegaTank.

Każda firma musi dobrze prezentować się na wydrukach. Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, w domu, czy też łączysz te dwa modele pracy, drukarki MAXIFY i PIXMA MegaTank firmy Canon cechują się dużą wydajnością, łatwością obsługi i wysoką jakością, więc możesz szybko i łatwo tworzyć atrakcyjne dokumenty i wydruki. Z kolei uzupełniane zbiorniki z atramentem o dużej pojemności pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze i nakład pracy. Niektóre z tych drukarek zapewniają 90% oszczędności w odniesieniu do całkowitego kosztu posiadania w porównaniu z konwencjonalnymi drukarkami atramentowymi i laserowymi, dzięki czemu również zwiększają wyniki finansowe firmy.

Przedstawiamy ich zalety i sposoby ich optymalnego wykorzystania na podstawie relacji osób, które polegają na nich w codziennej pracy.

1. Szybkość i wydajność

Użytkownik drukarki trzyma w dłoni butelkę żółtego atramentu gotową do włożenia do drukarki Canon MegaTank.

Model MAXIFY GX1040 jest idealny dla pracowników hybrydowych. Zajmuje niewiele miejsca w środowisku domowym, ale cechuje się taką samą wszechstronnością i wydajnością jak pozostałe drukarki MAXIFY – dzięki dużej szybkości drukowania i bardzo wydajnym uzupełnianym zbiornikom z atramentem.

Ian Scullion z firmy Fasciato Architects korzysta z urządzenia MAXIFY GX7040 w swoim obłożonym pracą biurze. Pracując pod presją czasu, ceni sobie możliwość drukowania 24 obr./min w trybie monochromatycznym i 15,5 obr./min w trybie kolorowym oraz skanowania dokumentów dwustronnych w jednym przebiegu. Przekłada się to na oszczędność czasu. Konfiguracja również była szybka i prosta.

– Proces instalacji zajął maksymalnie 15 minut – mówi Ian. „Każda z czterech butelek z atramentem jest indywidualnie wyprofilowana i oznaczona kolorami, dzięki czemu fizycznie niemożliwe jest wlanie atramentu do niewłaściwego zbiornika. Nie trzeba ściskać butelek, a atrament automatycznie przestaje płynąć po napełnieniu zbiornika, więc nie ma mowy o bałaganie”.

Kolejny model, który idealnie nadaje się dla pracowników hybrydowych, Canon MAXIFY GX1040, jest niezwykle kompaktowy, szybki w konfiguracji i łatwy w obsłudze dzięki intuicyjnemu, konfigurowalnemu kolorowemu ekranowi dotykowemu i wielokolorowej kontrolce stanu. Jeden zestaw butelek z atramentem pozwala wydrukować około 3000 stron w kolorze1. Wydajność pracy zwiększa funkcja szybkiego drukowania (do 15 obr./min w trybie monochromatycznym i 10 obr./min w trybie kolorowym)2. Niezajmująca wiele miejsca kaseta na 250 arkuszy papieru mieści się w podstawie drukarki. Ponadto model MAXIFY GX2040 ma automatyczny podajnik na 35 arkuszy, który ułatwia skanowanie i kopiowanie wielostronicowych dokumentów.

2. Niski koszt posiadania

Użytkownik wkłada papier do kasety z przodu drukarki Canon MAXIFY.

Drukarka MAXIFY GX7040 ma dwie kasety, każda na 250 arkuszy papieru. Znajdują się one u podstawy drukarki. Mamy też tylny podajnik oraz automatyczny podajnik dokumentów (D-ADF) na 50 arkuszy, który umożliwia skanowanie obu stron dwustronnego dokumentu w jednym przebiegu. Skraca to czas poświęcany na wymianę papieru w podajniku lub ponowne podawanie dokumentu w celu zeskanowania jego drugiej strony.

Szybkość i wydajność drukowania to nie jedyne elementy wpływające na ogólną produktywność firmy. Ważne są też koszty zakupu i eksploatacji. – Jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego, że model MAXIFY GX7040 pozwala nam tak bardzo zmniejszać koszty – mówi Ian.

Zubair Rahim, specjalista ds. produktów w Canon Europe, mówi o niskim całkowitym koszcie posiadania drukarek, takich jak MAXIFY GX7040 i MAXIFY GX6040. – Rozdzieliliśmy to na średni koszt druku jednej strony i całkowity koszt firmy w okresie około pięciu lat. Obejmuje to koszt zakupu drukarki i materiałów eksploatacyjnych – wyjaśnia Zubair. – W obu przypadkach koszty są naprawdę niskie. Można oczekiwać średnio 90% oszczędności na całkowitym koszcie posiadania w porównaniu z 10 najlepszymi drukarkami laserowymi i atramentowymi – dodaje.

3. Jakość wydruku

Kobieta używa zakreślacza na wydrukowanym dokumencie. Obok na biurku stoi drukarka Canon MegaTank.

Dzięki bardzo wydajnym uzupełnianym zbiornikom z atramentem w drukarkach MegaTank firmy Canon, takich jak MAXIFY GX2040, można skrócić czas poświęcany na zamawianie kaset. Użycie atramentu pigmentowego przekłada się na trwałość dokumentów, a także odporność na rozmazywanie oraz na działanie wody i markerów.

Jakość dokumentów wysyłanych przez firmę może mieć kluczowe znaczenie w kontekście wizerunku firmy w oczach klientów, także tych potencjalnych. – Czasami przesyłamy prace na konkursy, a ponadto lubimy drukować zdjęcia do biura na różnych rodzajach papieru – mówi Ian. „Jakość druku oferowana przez model MAXIFY GX7040 jest o wiele lepsza niż w przypadku innych drukarek, z których korzystaliśmy w przeszłości”.

Modele MAXIFY GX1040, MAXIFY GX2040, MAXIFY GX7040 i MAXIFY GX6040 wykorzystują atramenty pigmentowe w przypadku trzech kolorów, a także druku w czerni. Dzięki temu mogą generować wyraźny tekst oraz bogate, żywe kolory na grafikach, z niewiarygodną szczegółowością. Pozwala to zachować wygląd nawet najmniejszych czcionek, np. w przypadku drobnego druku w dokumentach prawnych. Zarówno czarno-białe, jak i kolorowe dokumenty są bardzo odporne na rozmazywanie, co pomaga zachować ich wysoką jakość i stanowi dodatkową zaletę w przypadku używania zakreślaczy.

4. Wygoda i opcje łączności

Mężczyzna siedzi przy biurku w pracowni architektonicznej. Za nim na drewnianej szafce widać drukarkę Canon MAXIFY.

Skierowane do przodu przezroczyste panele w drukarkach MegaTank firmy Canon ułatwiają monitorowanie poziomu atramentu i terminowe zamawianie niedrogich butelek z atramentem zamiennym.

Użytkownik trzyma tablet z wykresem słupkowym na ekranie, a wydruk tego samego wykresu wysuwa się z drukarki firmy Canon.

Firma Premier Insurance wykorzystuje aplikację Canon PRINT do drukowania dokumentów z telefonu komórkowego lub tabletu na drukarce MAXIFY G6040 – w biurze lub zdalnie.

Anik Islam przekonał się, że drukarka Canon MAXIFY G6040 idealnie nadaje się do obłożonego pracą biura w firmie Premier Insurance. Pojemność na poziomie 350 arkuszy, druk dwustronny oraz wydajne, zbiorniki atramentu do samodzielnego uzupełniania pozwalają skrócić czas poświęcany na dodawanie papieru i zamawianie atramentu.

Kolejną zaletą tych drukarek jest obsługa różnych materiałów, od zwykłego papieru i kart po koperty i papier fotograficzny. Promując wizerunek marki, firma częściowo polega na materiałach marketingowych, więc Anik przyznaje, że możliwość samodzielnego i oszczędnego drukowania może wiele zmienić.

Możliwości drukarek Canon MAXIFY i PIXMA w chmurze miały równie pozytywny wpływ na działanie firmy Premier Insurance. „Nasi klienci często przynoszą dokumenty na spotkania. Dzięki aplikacji Canon PRINT mogę szybko je zeskanować, a następnie automatycznie wysłać do wydrukowania w biurze, tak aby pracownicy mogli natychmiast zacząć je analizować – wyjaśnia Anik.

Wiele drukarek typu MegaTank z serii MAXIFY i PIXMA ma kolorowe ekrany dotykowe, które można dostosować poprzez przypisanie często powtarzanych zadań do przycisku ekranowego. Aby ułatwić drukowanie na zwykłym papierze, nośnikach specjalistycznych i papierze fotograficznym, niektóre drukarki wykorzystują różne podajniki i kasety wejściowe. Zapobiega to marnowaniu czasu i wysiłku przy zmianie papieru w jednym podajniku.

5. Konstrukcja opracowana z myślą o biznesie

Mężczyzna patrzy na kartę w dłoni. Za nim widać prezentację kolorowych kwiatów, a z boku – drukarkę firmy Canon.

Dla wielu przedsiębiorców odpowiedzialność za środowisko jest ważnym kwestią. Canon oferuje ekonomiczne plany subskrypcji drukowania w przypadku niektórych drukarek z kasetami (dostępność zależy od kraju), a także program recyklingu zużytych kaset, jednak system atramentów uzupełniających w drukarkach MegaTank umożliwia jeszcze bardziej ekologiczne podejście do tematu.

Użytkownik drukarki trzyma wydruk. Na stole są rozłożone inne wydruki oraz prezentacje kwiatów.

Forever Rose dodaje spersonalizowane zdjęcie do każdego wysyłanego prezentu. Zdjęcia muszą być najwyższej jakości. Firma przekonała się, że drukarka Canon MAXIFY G6040 spełnia wymagane standardy, obsługuje duże nakłady i cechuje się niższymi kosztami pracy niż drukarki laserowe.

Forever Rose to mająca siedzibę w Dubaju firma wytwarzająca spersonalizowane prezenty. W drukarce Canon MAXIFY G6040 Ebraheem Al Samadi, właściciel firmy Forever Rose, znalazł rozwiązanie, które spełnia potrzeby związane ze spójnością, niezawodnością i dużą wydajnością drukowania, a jednocześnie obniża jego koszty. – Zaobserwowaliśmy znaczne oszczędności w porównaniu do kosztów używania drukarek laserowych.

Drukujemy każdego dnia – mówi Asim Hussain, dyrektor ds. handlu międzynarodowego. „Możliwość drukowania w dużych nakładach w przystępnej cenie miała ogromny wpływ na wybór drukarki Canon MegaTank”.

Przystępna cena to tylko połowa sukcesu. Wysokiej jakości wydruki z urządzenia PIXMA G6040 spełniły potrzeby firmy, od której klienci wymagają doskonałych produktów. Atramenty barwnikowe w drukarce PIXMA G6040 pozwalają uzyskać niezwykle naturalnie wyglądające fotografie z płynnymi przejściami tonalnymi. Dzięki temu klienci firmy Forever Rose, wysyłając komuś prezent, mogą teraz dodawać do niego spersonalizowane zdjęcie o nieskazitelnej jakości.

Dodatkowo Canon Small Business Print Hub zawiera wiele informacji ogólnych i analiz przypadków, które obejmują pomysły na to, jak uzyskać odpowiedni przekaz w formie drukowanej. Z kolei aplikacja Canon PosterArtist udostępnia tysiące niestandardowych projektów, dzięki czemu można szybko i bezpośrednio tworzyć profesjonalne plakaty, banery i ulotki.

Drukarka Canon MegaTank i kilka butelek atramentu zamiennego na biurku z monitorem komputera i lampą biurkową w tle.

Oprócz dostosowywanego ekranu dotykowego o przekątnej 2,7 cala modele MAXIFY GX1040 i MAXIFY GX2040 mają także nową, zmieniającą kolor kontrolkę stanu, co ułatwia sprawdzanie postępów drukowania. Są również zgodne z usługami w chmurze, a użytkownik może drukować i skanować bezpośrednio ze smartfonów i tabletów z systemem Android i iOS za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT.

Drukarki MAXIFY i PIXMA typu MegaTank firmy Canon zapewniają najwyższej jakości wydruki w krótkim czasie, a jednocześnie pozwalają obniżyć koszty eksploatacji. W rezultacie pomagają zwiększyć produktywność i rentowność firmy, a także jej wydajność.

Matthew Richards & Paul Fitzpatrick
 1. Wydajność druku jest wartością szacowaną na podstawie niezależnej metody testowej firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.
 2. Szybkość drukowania dokumentów A4 na papierze zwykłym jest mierzona na podstawie średniej ESAT testu kategorii biurowej zgodnie z normą ISO/IEC 24734.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Jak bezpiecznie drukować

  Osiem sposobów na wykorzystanie zabezpieczeń w drukarkach Canon z myślą o bezpiecznym drukowaniu.

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki do domowego biura

  Pracuj w domu bez problemów dzięki drukarkom Canon PIXMA i MAXIFY.

 • DRUKOWANIE

  Canon PosterArtist

  Twórz profesjonalne projekty plakatów szybko, łatwo i bezpłatnie.

 • DRUKOWANIE

  Drukarka atramentowa czy laserowa: która z nich jest odpowiednia dla Ciebie?

  Poznaj różnice między drukarkami atramentowymi i laserowymi firmy Canon i dowiedz się, które urządzenia najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.