Większa szybkość

Uwiecznianie chwil trwających ułamek sekundy

Życie toczy się bardzo szybko, a do uchwycenia tych niepowtarzalnych chwil potrzebny jest bardzo szybki aparat.
Dwie tancerki flamenco w tradycyjnych sukniach pozują z podniesionymi ramionami na dziedzińcu.

Dlatego stworzyliśmy aparat EOS R10, który umożliwia fotografowanie z szybkością do 15 kl./s z migawką mechaniczną i do 23 kl./s1 z cichą migawką elektroniczną2. Dostępna jest wtedy zarówno funkcja AF ze śledzeniem obiektu, jak i automatyczna ekspozycja. Dzięki temu model EOS R10 jest doskonałym rozwiązaniem do fotografowania dynamicznych wydarzeń, takich jak pokazy lotnicze, wyścigi regatowe lub przedstawienie teatralne.

Po przełączeniu na tryb serii obrazów RAW możliwe jest rejestrowanie obrazów z szybkością do 30 kl./s, przy czym kadr jest przycinany do 75%3. Wyniki są zapisywane w postaci pojedynczego pliku filmowego, który ułatwia uporządkowanie zawartości, a pojedyncze klatki mogą być wyodrębniane i zapisywane jako pliki RAW, JPEG lub HEIF. Przy włączonej funkcji buforowania aparat zapisuje również zdjęcia na 0,5 s przed rozpoczęciem fotografowania, więc zawsze masz pewność, że uchwycisz kluczowy moment.

Canon EOS R10 – fotografowanie serii zdjęć w trybie Raw

Szybka reakcja

Sercem modelu EOS R10 jest procesor DIGIC X, który gwarantuje niezwykłą wydajność aparatu. Aparat uruchamia się w ułamku sekundy – jest gotowy do rozpoczęcia pracy w chwili, w której dostrzeżesz interesujący obiekt. Elementy sterujące reagują szybko i są łatwe do znalezienia, gdy patrzysz przez wizjer. Wizjer pokazuje obraz świata z minimalnym opóźnieniem, a efekt blackoutu podczas serii zdjęć jest minimalny.

Canon EOS R10 – procesor Digic X

Procesor Digic X

 1. Szybkość serii zdjęć może różnić się w zależności od różnych warunków. Szczegółowe informacje można znaleźć w danych technicznych.
 2. Mogą być generowane dźwięki inne niż dźwięki migawki (praca przysłony lub napędu obiektywu, dźwięk modułów elektronicznych itp.).
 3. Zaleca się używanie kart pamięci UHS-II. Maja zastosowanie informacje podane poniżej.
  * Podczas fotografowania w trybie zdjęć seryjnych w formacie RAW należy używać karty pamięci SD klasy szybkości 10 lub szybszej.
  * W przypadku korzystania z karty o małej szybkości zapisu przy niskim poziomie naładowania akumulatora zarejestrowane obrazy mogą nie zostać prawidłowo zapisane.
  * Dostępna liczba zdjęć zależy od rodzaju obrazów.
  * W przypadku fotografowania w trybie zdjęć seryjnych RAW podczas wyzwalania lamp błyskowych innych aparatów lub podczas fotografowania przy oświetleniu fluorescencyjnym lub innych źródłach migoczącego światła na zarejestrowanych obrazach mogą być widoczne pasma światła lub jasne i ciemne pasy.

Powiązane artykuły

 • Canon EOS R10 – korzyść – lepsza ostrość

  ZALETY

  Poznaj nowy rodzaj autofokusa

  Wykorzystaliśmy zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji opartej na uczeniu głębokim i tysiące rzeczywistych obrazów, aby nauczyć aparat Canon EOS R10 rozpoznawania ludzi, zwierząt i pojazdów – z zachowaniem ich wyostrzenia, gdy poruszają się w obrębie kadru.

 • Canon EOS R10 – korzyść – większa elastyczność

  ZALETY

  To Twoja historia, opowiedz ją we własnym stylu

  Nagrywaj niesamowite filmy tym samym aparatem, którym robisz znakomite zdjęcia. EOS R10 to bardzo wydajne urządzenie do tworzenia treści, które umożliwia opowiadanie fotograficznych i filmowych historii.

 • Canon EOS R10 – korzyść – większa prostota

  ZALETY

  Dostrzegaj. Fotografuj.

  Bez względu na to, czy przechodzisz ze smartfona czy z lustrzanki cyfrowej, aparat Canon EOS R10 pozwala szybko rozpocząć pracę. Umożliwia twórcze fotografowanie w sposób, który wcześniej nie był możliwy.

 • ZALETY

  Aparat z zaawansowanymi opcjami łączności

  Jakość EOS i wygoda obsługi smartfona – idealne połączenie dla osób, które lubią robić zdjęcia do mediów społecznościowych, edytować zdjęcia w podróży lub zdalnie sterować aparatem. Bez względu na to, czy jesteś blogerem, influencerem czy miłośnikiem udostępniania zdjęcia znajomym i rodzinie, umieszczanie efektów kreatywnej pracy w Internecie nigdy nie było tak proste.

 • BIULETYN

  Zainspiruj się, zarejestruj się

  Nigdy nie przegapisz najnowszych ofert firmy Canon, wskazówek, poradników, aktualności oraz zaproszeń na lokalne imprezy.