PROSTSZA OBSŁUGA

Dostrzegaj. Fotografuj.

Bez względu na to, czy przechodzisz ze smartfona czy z lustrzanki cyfrowej, aparat EOS R10 pozwala szybko rozpocząć pracę. Umożliwia twórcze fotografowanie w sposób, który wcześniej nie był możliwy.
Canon EOS R10 – korzyść – większa prostota

Technologia nowej generacji aparatów EOS R łączy się z prostą w obsłudze konstrukcją, tworząc doskonałą kombinację, która pomoże w odkrywaniu wszystkich odwiedzanych miejsc.

Osoby, które zaczynają przygodę z fotografią lub aparatami Canon EOS, mogą skorzystać ze sterowanego interfejsu użytkownika. Po włączeniu interfejs uczy nie tylko jak używać aparatu, ale także wskazuje zasady fotografowania. Gdy użytkownik jest gotowy do wyłączenia sterowanego interfejsu użytkownika, może korzystać z szybkich i intuicyjnych standardowych ekranów aparatu. Konstrukcja jest tak dobra, że obsługa stanie się odruchowa.

Twoje oko na świat

Wizjer elektroniczny aparatu EOS R10 o rozdzielczości 2,36 miliona punktów zapewnia wyraźny, naturalny widok świata i pokazuje, jak będzie wyglądał zarejestrowany obraz lub film w całym kadrze. Umożliwia podgląd ekspozycji, głębi ostrości, balansu bieli, stylu obrazów i wielu innych parametrów.

Canon EOS R10 – wizjer elektroniczny

Praca jest wygodna, nawet jeśli fotografujesz przez cały dzień – wszystko dzięki częstotliwości odświeżania 120 kl./s1, powiększeniu 0,95x i odsuniętemu od korpusu aparatu punktowi ocznemu 22 mm. Dostępny jest również pozwalający oszczędzać energię tryb 60 kl./s. Wyświetlane informacje można dostosować do własnych potrzeb, dzięki czemu można być na bieżąco i nie rozpraszać się. Wizjer można także dostosować do wzroku, od -3 do +1 m-1 dioptrii.

Canon EOS R10 – porównanie funkcji asystenta wizjera optycznego

Tryb asystenta wizjera optycznego ułatwia przejście z aparatów wyposażonych w wizjery optyczne, takich jak lustrzanki cyfrowe. Funkcja ta symuluje wrażenia z korzystania z wizjera optycznego, wykorzystując technologię HDR do ujawniania szczegółów w ciemnych i jasnych partiach obrazu (nie mamy wtedy podglądu wpływu ustawionych parametrów na końcowy obraz).

Oprócz wizjera elektronicznego mamy duży, odchylany ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cm i rozdzielczości 1,04 mln punktów, który umożliwia komponowanie i fotografowanie z góry lub z dołu, zapewniając inną perspektywę. Świetnie nadaje się również do nagrywania filmów.

Canon EOS R10 – obracany ekran dotykowy

Połączenie matrycy APS-C i systemu EOS R.

Aparat EOS R10 oparliśmy na matrycy APS-C o rozmiarze około 22,3 × 14,9 mm. Dzięki temu obiektywy mają 1,6 raza większy zasięg w porównaniu z tą samą ogniskową w aparacie pełnoklatkowym. Dodatkowo aparat EOS R10 jest mniejszy i lżejszy, co sprawia, że jest idealnym towarzyszem podróży. Możesz wyodrębniać odległe szczegóły krajobrazu i przybliżać dziką przyrodę w parku, wypełniając nią kadr, aby uzyskać maksymalny efekt artystyczny.

Canon EOS R10 – porównanie matrycy APS-C i matrycy pełnoklatkowej

Regulowane elementy sterujące, które można dostosować do własnych potrzeb

Osoby, które przechodzą na aparat EOS R10 ze świata lustrzanek cyfrowych, szybko przyzwyczają się do nowego aparatu. Elementy sterujące są tam, gdzie można się ich spodziewać – pod palcami i kciukami – a nawigacja po stronach menu jest zbliżona, ale obejmuje ulepszenia.

Canon EOS R10 – konfigurowane elementy sterujące

Dostępne są indywidualne tryby fotografowania, które umożliwiają natychmiastowy dostęp do wstępnie zaprogramowanych ustawień aparatu, a także dostosowywany ekran Moje menu, który można wypełnić najczęściej używanymi opcjami menu. Dostępne są także przyciski funkcji indywidualnych, które pozwalają dostosowywać ustawienia podczas fotografowania – bez konieczności odrywania wzroku od fotografowanego obiektu.

 1. Maksymalna liczba klatek na sekundę podczas pracy AF, naciśnięcia przycisku migawki do połowy lub ciągłego zapisu obrazu wynosi 59,94 kl./s. Uwaga: liczba wyświetlanych klatek na sekundę może być mniejsza w zależności od używanego obiektywu i warunków fotografowania.

Powiązane artykuły

 • ZALETY

  Poznaj nowy rodzaj autofokusa

  Wykorzystaliśmy zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji opartej na uczeniu głębokim i tysiące rzeczywistych obrazów, aby nauczyć aparat Canon EOS R10 rozpoznawania ludzi, zwierząt i pojazdów – z zachowaniem ich wyostrzenia, gdy poruszają się w obrębie kadru.

 • ZALETY

  Uwiecznianie chwil trwających ułamek sekundy

  Życie toczy się bardzo szybko, a do uchwycenia tych niepowtarzalnych chwil potrzebny jest bardzo szybki aparat.

 • ZALETY

  To Twoja historia, opowiedz ją we własnym stylu

  Nagrywaj niesamowite filmy tym samym aparatem, którym robisz znakomite zdjęcia. EOS R10 to bardzo wydajne urządzenie do tworzenia treści, które umożliwia opowiadanie fotograficznych i filmowych historii.

 • ZALETY

  Aparat z zaawansowanymi opcjami łączności

  Jakość EOS i wygoda obsługi smartfona – idealne połączenie dla osób, które lubią robić zdjęcia do mediów społecznościowych, edytować zdjęcia w podróży lub zdalnie sterować aparatem. Bez względu na to, czy jesteś blogerem, influencerem czy miłośnikiem udostępniania zdjęcia znajomym i rodzinie, umieszczanie efektów kreatywnej pracy w Internecie nigdy nie było tak proste.

BIULETYN

Zainspiruj się, zarejestruj się

Nigdy nie przegapisz najnowszych ofert firmy Canon, wskazówek, poradników, aktualności oraz zaproszeń na lokalne imprezy.