Lepsza ostrość

Poznaj nowy rodzaj autofokusa

Wykorzystaliśmy zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji opartej na uczeniu głębokim i tysiące rzeczywistych obrazów, aby nauczyć aparat EOS R10 rozpoznawania ludzi, zwierząt i pojazdów – utrzymując ich ostrość i precyzję, gdy poruszają się po całym kadrze.

Poznaj nowy rodzaj autofokusa

Canon EOS R10 – korzyść – lepsza ostrość

LUDZIE

Bez względu na to, czy robisz zdjęcia portretowe, dokumentujesz podróże, czy filmujesz wydarzenia rodzinne, takie jak śluby, aparat EOS R10 zachowuje wyostrzenie fotografowanych obiektów. Aparat najpierw ustawia priorytet na oczach obiektu, a jeśli nie są one widoczne, śledzi twarz. Jeśli fotografowany obiekt na chwilę się odwraca (na przykład piłkarz odwraca się od aparatu), kolejnym priorytetem jest głowa, a następnie ciało.

ZWIERZĘTA

Aparat EOS R10 rozpoznaje i śledzi koty, psy i ptaki, utrzymując ich wyostrzenie, nawet jeśli ruch jest chaotyczny. Aparat rozpozna nawet psy i koty. Miłośnicy dzikiej przyrody z pewnością docenią możliwość skupienia się na ptakach podczas lotu – to jeden z najtrudniejszych obiektów w fotografii przyrodniczej.

Canon EOS R10 – wykrywanie zwierząt

POJAZDY

Podczas fotografowania sportów motorowych aparat EOS R10 z łatwością śledzi szybko poruszające się samochody wyścigowe i motocykle. Może nawet odróżniać pojazdy z zamkniętym i otwartym kokpitem, skupiając ostrość na kasku kierowcy, jeśli jest widoczny.

Ciągły AF można również dostosować, wybierając jeden z czterech trybów AF.
 • Case 1 – Ogólny. Idealny do fotografowania większości ruchomych obiektów.
 • Case 2 – Ignoruje przeszkody i śledzi obiekty. Sprawdza się podczas fotografowania wydarzeń sportowych i dzikiej przyrody, gdy fotografowane obiekty mogą być chwilowo zasłonięte przez obiekty na pierwszym planie.
 • Case 3 – Szybko reaguje. Odpowiedni podczas oczekiwania na pojawienie się obiektu w kadrze – na przykład na deskorolkarza pojawiającego się nagle w kadrze.
 • Case 4 – Do fotografowania obiektów, które nagle przyspieszają lub zwalniają, takich jak pies biegnący w stronę aparatu lub sportowcy na bieżni.
 • Case A – Aparat automatycznie wybiera najlepszy z powyższych trybów.
Każdy tryb można precyzyjnie wyregulować, dostosowując czułość śledzenia i śledzenie przyspieszenia/zwalniania do rodzaju fotografowanego wydarzenia.

Czułość w słabym oświetleniu

Jeśli fotografujesz w słabym oświetleniu, aparat EOS R10 wciąż znakomicie ustawia ostrość. Nasza najlepsza w branży technologia Dual Pixel CMOS AF II jest szybka, dokładna i czuła – nawet w warunkach słabego oświetlenia - 4EV1. Podobnie jak przy świetle księżyca.

Czułość doskonale sprawdza się podczas wieczornych przyjęć i uroczystości, które są oświetlone sztucznym światłem lub podczas fotografowania wydarzeń w pomieszczeniach, np. ślubów. Miłośnicy dzikiej przyrody i sportu docenią możliwość automatycznej regulacji ostrości w modelu EOS R10 przy użyciu obiektywów o małych maksymalnych otworach przysłony (takich jak przenośny obiektyw RF 600 mm f/11 IS STM). Automatyczna regulacja ostrości jest możliwa nawet przy maksymalnym otworze przysłony wynoszącym jedynie f/22, co umożliwia korzystanie z telekonwerterów.

Canon EOS R10 – czułość w słabym oświetleniu

Auto (25 600)

100 procent pokrycia

W przeciwieństwie do lustrzanek cyfrowych aparat bezlusterkowy EOS R10 pokrywa 100% obszaru widzianego w wizjerze2, dzięki bardzo czułym strefom AF, które umożliwiają ustawienie ostrości na obiektach w dowolnym miejscu ujęcia. Doskonały do zdjęć portretowych i scen, które zmieniają się w nieprzewidywalny sposób. Te strefy ustawiania ostrości mogą być używane indywidualnie, grupowo lub zbiorczo, co umożliwia pracę w bardzo selektywny sposób lub poprzez wykrywanie obiektów w dowolnym miejscu kadru.

Aktywny punkt lub obszar ostrości można przesuwać za pomocą intuicyjnego, łatwego w obsłudze dżojstika, który znajduje się pod kciukiem, gdy aparat jest przy oku. Aktywny punkt AF można przesunąć także poprzez jego dotknięcie i przeciąganie palcem lub kciukiem po ekranie dotykowym aparatu.

Sekwencja nastaw ostrości

Podczas fotografowania z bliska głębia ostrości może być bardzo ograniczona, dlatego funkcja sekwencji nastaw ostrości w aparacie EOS R10 jest bardzo cenna dla makrofotografów. Pojedyncze naciśnięcie spustu migawki powoduje rozpoczęcie serii zdjęć, podczas gdy ostrość jest automatycznie ustawiana od pozycji początkowej do nieskończoności.

Uzyskaną serię zdjęć – o nieco różnych punktach ostrości – można połączyć w pojedynczy obraz złożony za pomocą oprogramowania Digital Photo Professional, co zapewnia dużą głębię ostrości. Dodatkowo funkcja rozszerzonej głębi ostrości aparatu EOS R10 umożliwia wykonywanie tego procesu w aparacie, a funkcja kadrowania głębi ostrości pozwala fotografom określić, gdzie następuje spadek ostrości.

Canon EOS R10 – sekwencja nastaw ostrości

Sekwencja nastaw ostrości

 1. Podczas fotografowania, obiektyw z przysłoną f/1,2, środkowy punkt AF, tryb One-Shot AF, 23°C, ISO100. Z wyłączeniem obiektywów RF mających powłokę DS (Defocus Smoothing).
 2. Ma zastosowanie, gdy podczas śledzenia jest wyświetlana ramka obiektu, do aparatu jest podłączony zgodny obiektyw i jest włączony pełnozakresowy autofokus lub gdy obiekt zostanie wykryty w innym trybie obszaru. Szczegółowe informacje na temat obsługiwanych obiektywów można znaleźć w części [Informacje dodatkowe] dotyczącej modelu [EOS R7/EOS R10] w serwisie „cam.start.canon”.

Powiązane artykuły

 • Canon EOS R10 – korzyść – większa szybkość

  ZALETY

  Uwiecznianie chwil trwających ułamek sekundy

  Życie toczy się bardzo szybko, a do uchwycenia tych niepowtarzalnych chwil potrzebny jest bardzo szybki aparat.

 • Canon EOS R10 – korzyść – większa elastyczność

  ZALETY

  To Twoja historia, opowiedz ją we własnym stylu

  Nagrywaj niesamowite filmy tym samym aparatem, którym robisz znakomite zdjęcia. EOS R10 to bardzo wydajne urządzenie do tworzenia treści, które umożliwia opowiadanie fotograficznych i filmowych historii.

 • Canon EOS R10 – korzyść – większa prostota

  ZALETY

  Dostrzegaj. Fotografuj.

  Bez względu na to, czy przechodzisz ze smartfona czy z lustrzanki cyfrowej, aparat Canon EOS R10 pozwala szybko rozpocząć pracę. Umożliwia twórcze fotografowanie w sposób, który wcześniej nie był możliwy.

 • ZALETY

  Aparat z zaawansowanymi opcjami łączności

  Jakość EOS i wygoda obsługi smartfona – idealne połączenie dla osób, które lubią robić zdjęcia do mediów społecznościowych, edytować zdjęcia w podróży lub zdalnie sterować aparatem. Bez względu na to, czy jesteś blogerem, influencerem czy miłośnikiem udostępniania zdjęcia znajomym i rodzinie, umieszczanie efektów kreatywnej pracy w Internecie nigdy nie było tak proste.

 • BIULETYN

  Zainspiruj się, zarejestruj się

  Nigdy nie przegapisz najnowszych ofert firmy Canon, wskazówek, poradników, aktualności oraz zaproszeń na lokalne imprezy.