WIĘKSZA ELASTYCZNOŚĆ

To Twoja historia, opowiedz ją we własnym stylu

Nagrywaj niesamowite filmy tym samym aparatem, którym robisz znakomite zdjęcia. EOS R10 to bardzo wydajne urządzenie do tworzenia treści, które umożliwia opowiadanie fotograficznych i filmowych historii.

To Twoja historia, opowiedz ją we własnym stylu

Canon EOS R10 – korzyść – większa elastyczność

Po prostu niesamowity: rozdzielczość 4K, która przekracza oczekiwania

Dokumentuj pełne akcji przygody podczas podróży na znakomitych filmach 4K/30p, które możesz nagrywać z nadpróbkowaniem danych obrazu 6K z dostępnej w aparacie EOS R10 matrycy o rozdzielczości 24,2 megapiksela. Rezultaty są wręcz doskonałe: ostrość i wyrazistość dzięki żywym i naturalnym kolorom. Materiał filmowy prezentuje się doskonale na ekranie telewizora 4K. Można go także kadrować podczas edycji bez utraty jakości, jeśli chcemy wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD.

Dostępny jest także zapis w formacie 4K/60p1, co umożliwia niezwykle płynną reprodukcję ruchomych obiektów. Materiał można spowolnić podczas edycji, aby uzyskać wspaniałe efekty zwolnionego tempa, które zachwycą widzów. W przypadku nagrywania w rozdzielczości Full HD można zapisywać nawet 120 kl./s, co umożliwia jeszcze lepsze odwzorowywanie ruchu. To doskonała rozwiązanie w przypadku dynamicznych wydarzeń – od szkolnych zawodów po prawdziwy mecz piłkarski.

Wolno poruszające się obiekty i stopniowo zmieniające się ujęcia można uwieczniać za pomocą jednego z czterech dostępnych w aparacie EOS R10 trybów poklatkowych 4K i Full HD, które zapewniają doskonałe efekty. Ponadto aparat obsługuje tryb HDR PQ, co zwiększa elastyczność w postprodukcji.

Canon EOS R10 – elastyczność

Pełna kontrola

W przypadku uwieczniania codziennego życia na filmach aparat EOS R10 może działać w trybie automatycznym lub ręcznym. Jeśli lubisz mieć kontrolę, pokochasz takie funkcje jak uwydatnianie wyostrzonych krawędzi (wskazywanie najbardziej wyostrzonych obszarów) oraz tzw. wzór zebry, który sygnalizuje prześwietlenia obrazu.

Aparat EOS R10 można nagrywać dłużej niż inne aparaty hybrydowe – nawet do dwóch godzin2. Jest to doskonałe rozwiązanie do filmowania wydarzeń na żywo, takich jak koncert czy przedstawienie teatralne, lub do nagrywania wywiadów, gdy musisz odejść od urządzenia, aby zadać pytania.

Idealna równowaga

Jedną z cech, które sprawiają, że aparat EOS R10 jest tak wszechstronny, jest idealna równowaga szybkości, rozdzielczości i wydajności pracy przy słabym oświetleniu. To aparat, którego możesz używać do uwieczniania wszystkiego – od niesamowitych krajobrazów skąpanych w złotym świetle po spontaniczne portrety uliczne wykonane o zmierzchu.

Matryca o rozdzielczości 24,2 megapiksela i procesor DIGIC X zapewniają doskonałą wydajność aparatu w każdych warunkach oświetleniowych dzięki standardowej czułości ISO w zakresie od ISO 100 do ISO 32 000 (rozszerzalnej do ISO 52 100). W razie potrzeby można skorzystać z wbudowanej lampy błyskowej.

Canon EOS R10 – idealna równowaga

Zdjęcia można zapisywać obrazy jako pliki JPEG lub HEIF. Ponadto, aby uzyskać najwyższą jakość obrazu, można również rejestrować pliki RAW, które umożliwiają kreatywną pracę w postprodukcji.

 • Standardowy format RAW to 14-bitowy plik zawierający wszystkie dane zarejestrowane przez matrycę, dzięki czemu można tworzyć wspaniałe dzieła sztuki podczas edycji.
 • Plik w formacie CRAW (Compact RAW) zajmuje mniej miejsca na karcie pamięci aparatu, ale cechuje się nieznacznym spadkiem jakości obrazu.
 • Tryb serii zdjęć RAW umożliwia wykonywanie serii zdjęć z szybkością do 30 kl./s (obraz obejmuje 75% kadru), a efekty są zapisywane w jednym pliku. Poszczególne obrazy można później wyodrębnić w programie Digital Photo Professional (DPP).
 • Technologia Dual Pixel RAW umożliwia dostosowanie niektórych parametrów obrazu, takich jak efekt bokeh, efekt zjawy i punkt ostrości, już po wykonaniu zdjęcia.

Pliki RAW z aparatu EOS R10 można edytować i obrabiać za pomocą oprogramowania komputerowego, takiego jak DPP, w aparacie za pomocą procesora DIGIC X lub w chmurze image.canon3, 4 z neuronowym silnikiem. Ta ostatnia opcja zapewnia najwyższą jakość obrazu.

Canon Digital Photo Professional

Digital Photo Professional

 1. Tryb filmowania 4K 60p jest ograniczony do 64% obszaru w poziomie.
 2. Maks. dostępny czas nagrywania filmów – tryb normalny: 2 godz. Film z dużą liczbą klatek na sekundę (Full HD 120/100 kl./s): 30 min. Jeśli temperatura wewnętrzna aparatu stanie się zbyt wysoka, czas nagrywania może ulec skróceniu. 4K 30p HQ: około 50 min, jeśli nagrywanie rozpoczyna się w temperaturze +23°C.
 3. Usługa zostanie uruchomiona pod koniec lipca 2022 r. i będzie wymagać aktualizacji oprogramowania układowego aparatu.
 4. Nie można wywoływać obrazów RAW zarejestrowanych w trybie serii zdjęć RAW. Obróbka obrazów RAW w chmurze jest usługą płatną. Konieczne jest wykupienie subskrypcji w ramach planu usługi aplikacji Canon Imaging. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://sas.image.canon

Powiązane artykuły

 • Canon EOS R10 – korzyść – lepsza ostrość

  ZALETY

  Poznaj nowy rodzaj autofokusa

  Wykorzystaliśmy zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji opartej na uczeniu głębokim i tysiące rzeczywistych obrazów, aby nauczyć aparat Canon EOS R10 rozpoznawania ludzi, zwierząt i pojazdów – z zachowaniem ich wyostrzenia, gdy poruszają się w obrębie kadru.

 • Canon EOS R10 – korzyść – większa szybkość

  ZALETY

  Uwiecznianie chwil trwających ułamek sekundy

  Życie toczy się bardzo szybko, a do uchwycenia tych niepowtarzalnych chwil potrzebny jest bardzo szybki aparat.

 • Canon EOS R10 – korzyść – większa prostota

  ZALETY

  Dostrzegaj. Fotografuj.

  Bez względu na to, czy przechodzisz ze smartfona czy z lustrzanki cyfrowej, aparat Canon EOS R10 pozwala szybko rozpocząć pracę. Umożliwia twórcze fotografowanie w sposób, który wcześniej nie był możliwy.

 • ZALETY

  Aparat z zaawansowanymi opcjami łączności

  Jakość EOS i wygoda obsługi smartfona – idealne połączenie dla osób, które lubią robić zdjęcia do mediów społecznościowych, edytować zdjęcia w podróży lub zdalnie sterować aparatem. Bez względu na to, czy jesteś blogerem, influencerem czy miłośnikiem udostępniania zdjęcia znajomym i rodzinie, umieszczanie efektów kreatywnej pracy w Internecie nigdy nie było tak proste.

 • BIULETYN

  Zainspiruj się, zarejestruj się

  Nigdy nie przegapisz najnowszych ofert firmy Canon, wskazówek, poradników, aktualności oraz zaproszeń na lokalne imprezy.