TWÓRCZE DRUKOWANIE

Pokaż swój styl: jak zaaranżować przestrzeń, by wyrażała osobowość

Twórczyni treści Susannah Arul skorzystała z drukarki Canon SELPHY Square QX10, by wyrazić swój styl poprzez niepowtarzalny wystrój wnętrz. Podpowiada tu między innymi jak na bieżąco dostosowywać istniejący wystrój wnętrz do zmieniającego się gustu.
Widziana z góry drukarka Canon SELPHY Square QX10 stoi na biurku w otoczeniu małych odbitek, papeterii, małej lampy, wazonu z kwiatami i rośliny doniczkowej.

W ciągłym zabieganiu i przy coraz bardziej napiętym budżecie łatwo nam nie doceniać znaczenia otaczającej nas przestrzeni. Niezależnie od tego, czy jest to salon, w którym spędzamy większość wieczorów; sypialnia, do której udajemy się na odpoczynek, czy ciasny, ale własny pokój na kampusie, przestrzeń wokoło nas może mieć znaczny wpływ na to, czy czujemy się bezpiecznie i komfortowo.

Projektantka i twórczyni treści Susannah Arul wie z pierwszej ręki, jak istotne jest nadanie otoczeniu osobistego charakteru szybko, przy niewielkim nakładzie kosztów i bez uszczerbku dla stylu. „Właśnie ukończyłam studia, podczas których nieustanie się przeprowadzałam. Później przeprowadziłam się z powrotem do domu rodzinnego, a następnie znów wyprowadziłam, więc co chwila urządzałam wnętrza i zmieniałam ich wystrój” – wyjaśnia.

Susannah ukończyła studia na kierunku wzornictwa tekstyliów na Uniwersytecie Nottingham Trent. Obecnie pracuje w charakterze projektantki wzornictwa. Zajmuje się także publikowaniem treści dotyczących wystroju wnętrz i stylu życia na platformach społecznościowych, a jej filmy na TikToku mają już ponad 1,3 miliona polubień. Najnowszy projekt aranżacji wnętrz Susannah opracowała przy użyciu drukarki Canon SELPHY Square QX10. „Użycie przenośnej drukarki to doskonały sposób na spersonalizowanie przestrzeni” – przekonuje. „Szkoda, że nie miałam jej na uczelni. Mogłabym nadać wnętrzom przytulny charakter przypominający dom rodzinny”.

Dzięki drukarce SELPHY Square QX10 Susannah mogła wydrukować inspirujące ją zdjęcia bezpośrednio z aplikacji Canon SELPHY Photo Layout na smartfonie. Jaki był tego efekt? Pełna artyzmu tablica inspiracji na nadchodzący rok, która odzwierciedla jej życie i styl i pobudza do działania. Projektantka dzieli się tu z nami tajnikami tworzenia tablicy.

Wyraź swój styl

Zielona drukarka Canon SELPHY Square QX10 drukuje kolorowy obraz. Wokoło niej na biurku widać kilka odbitek, a także pojemnik na długopisy i ołówki, kwiaty, trzy kolorowe pudelka i roślinę doniczkową.

Drukarka Canon SELPHY Square QX10 ma niewielkie rozmiary – zaledwie 14,3 × 10,2 × 3,1 cm – i jest dostępna w czterech kolorach: czarnym, białym, różowym i zielonym. Oprócz tego, że pomaga tworzyć nietuzinkowe aranżacje, sama jest tak kompaktowa, że mieści się w każdej przestrzeni, i na tyle stylowa, że wpisze się w każdą kolorystykę wnętrza.

Susannah charakteryzuje obecny wystrój swojego pokoju jako eklektyczny, pełen koloru i maksymalistyczny. „Mnóstwo tu roślin, wzorów i grafik, a także kule dyskotekowe oraz elementy aranżacji, które wykonałam lub pomalowałam własnoręcznie” – tłumaczy. „Od zawsze czułam, że aby wyrazić siebie w otaczającej przestrzeni, muszę iść na całość w doborze wystroju. Jeśli ktoś natomiast woli styl minimalistyczny, niech będzie to widoczne w jego aranżacji.

„Wydrukowałam zdjęcia upamiętniające niektóre z chwil z zeszłego roku, gdy czułam się naprawdę szczęśliwa i dumna. Zrobiłam z nich galerię ścienną, aby zawsze mieć pozytywne nastawienie” – kontynuuje. „Wydrukowałam także z serwisu Pinterest i z galerii z mojego aparatu fotograficznego „ładne” zdjęcia, pełne pięknych palet barw i wzorów, aby pobudzały moją kreatywność w pracy zawodowej. Pomogło mi to stworzyć galerię, która jest dla mnie nie tylko inspiracją, ale także dopełnieniem estetyki mojego pokoju”.

„Gdy przychodzi inspiracja, trzeba działać od razu i gromadzić wokół siebie absolutnie wszystko, co przynosi Ci radość” – doradza Susannah początkującym twórcom i projektantom. „Gdy zbierze się wszystkie te elementy w całość, okaże się ona pełna życia”.

„Wyłonią się także palety barw i style” – dodaje. „Wtedy będzie można przekształcić to wszystko w elementy faktycznego wystroju wnętrz, korzystając z drukarki Canon SELPHY Square QX10”.

Otwartość na zmiany

Zbliżenie osoby dokonującej edycji zdjęcia w aplikacji Canon SELPHY Photo Layout.

Po pobraniu aplikacja Canon SELPHY Photo Layout jest wyjątkowo łatwa w użyciu. Przed naciśnięciem przycisku drukowania można dostosować układy i wybrać jedną z sześciu nakładek. Ponadto aplikacja łączy się bezpośrednio z drukarką Canon SELPHY Square QX10 za pośrednictwem sieci Wi-Fi, co pozwala wyeliminować plątaninę kabli.

Osoba przyklejająca do kremowej ściany małą odbitkę obok kolorowego plakatu. Na biurku pod ścianą widać drukarkę Canon SELPHY Square QX10, papeterię i roślinę doniczkową.

Drukarka Canon SELPHY Square QX10 to doskonałe rozwiązanie do eksperymentowania i odnajdywania własnego stylu, który można później dostosować do zmieniających się upodobań i zainteresowań. „Nie trzymam się kurczowo żadnego stylu aranżacji wnętrz, zasad ani wytycznych feng shui” – wyznaje Susannah. „Po prostu otaczam się rzeczami, które kocham i które sprawiają mi radość”.

W miarę pojawiania się nowych wspomnień i pomysłów drukarka Canon SELPHY Square QX10 ułatwia zmianę obrazów na nowe w zależności od nastroju czy pory roku. Można zacząć, jak Susannah, od wystroju przepełnionego optymizmem i inspiracjami, a potem na przykład wypełnić przestrzeń energią lata, po której naturalnie przyjdzie nostalgiczna kontemplacja w obliczu zbliżającej się zimy. Wewnętrzny akumulator drukarki Canon SELPHY Square QX10 umożliwia wydrukowanie do 20 odbitek na jednym naładowaniu, dzięki czemu można szybko i ekonomicznie stworzyć indywidualny wystrój wnętrz bez długich wypraw do sklepu i zbyt dużych nakładów finansowych.

„To wspaniałe, że ta drukarka jest tak łatwa w obsłudze. Gdy coś mnie zainspiruje, mogę od razu stworzyć i wydrukować cokolwiek mi się zamarzy” – cieszy się Susannah.

Można też personalizować tworzone treści dzięki aplikacji Canon SELPHY Photo Layout, która pozwala tworzyć stemple, ramki, tekst, nakładki i układy. Drukarka SELPHY Square QX10 pozwala drukować zdjęcia w ramkach umożliwiających dodawanie tekstu. Dzięki temu zdjęcia zyskują niepowtarzalny charakter. „Dodałam do zdjęć tekst z opisem szczęśliwych chwil i w różnych miejscach na odbitkach stemple z odręcznymi dopiskami. Na kilku umieściłam też datę” – wyjaśnia Susannah.

Dokumentowanie doświadczeń

Ściana pokryta artystycznymi plakatami, małymi odbitkami przedstawiającymi osoby miło spędzające czas i inspirującymi pocztówkami.

„Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się inspiracja, więc warto zachować otwartość na nowe, twórcze wpływy” – radzi Susannah. „Zainspirować może wszystko: obrazy wzięte z mediów społecznościowych, zauważona przypadkiem pocztówka z ładnym nadrukiem czy przemawiająca do naszej estetyki paleta barw” – dodaje.

Drukarka Canon SELPHY Square QX10 i aplikacja Canon SELPHY Photo Layout zapewniają szereg przydatnych funkcji dotyczących publikowania treści w mediach społecznościowych, co doskonale sprawdziło się w projekcie, który realizowała Susannah. „Moim zdaniem drukarka ta świetnie nadaje się do przenoszenia treści z mediów społecznościowych do realu” – stwierdza projektantka. „Zamiast gromadzić inspirujące obrazy na wirtualnej tablicy, mogę stworzyć prawdziwą. Mam wówczas możliwość podzielenia się inspiracją z osobami obserwującymi mój profil, a piękne kolaże, które powstały w moim pokoju, sprawiają, że przestrzeń ta jest zawsze atrakcyjna”.

Ze wszystkimi drukarkami SELPHY Square QX10 dostarczane jest opakowanie samoprzylepnego, kwadratowego papieru fotograficznego XS-20L firmy Canon, który umożliwia łatwe przyklejanie zdjęć do ścian, laptopów czy notatników i równie bezproblemowe ich odklejanie, gdy poczujemy, że nadszedł czas na zmiany, lub będziemy chcieli podzielić się z osobami nas obserwującymi nową inspiracją, jak zrobiła to Susannah w swoim filmie na TikToku. „Możliwość przyklejenia jest dużym ułatwieniem. Dzięki temu można natychmiast wyeksponować zdjęcia” – podkreśla z ekscytacją projektantka.

Efekt

Różowe lustro oklejone małymi odbitkami oparte o kremową ścianę, do której także przyklejono dużo odbitek i kilka kolorowych plakatów.

„Jako projektantka zawsze kolekcjonuję drobiazgi, które mnie inspirują, a ten projekt stanowił dla mnie doskonałą okazję do zebrania, wydrukowania i pokazania ich w jednym miejscu” – mówi Susannah.

Zielona drukarka Canon SELPHY Square QX10 stojąca na biurku przed lampą i lustrem. Ściana nad nią jest pokryta kolorowymi plakatami i odbitkami.

Drukarka Canon SELPHY Square QX10 drukuje obrazy o żywych kolorach. Odbitki mają wymiary 68 × 68 mm, a papier fotograficzny jest wysokiej jakości i ma wodoodporną warstwę ochronną oraz ramkę umożliwiającą dodawanie tekstu.

„Ukończony kolaż od razu wygląda jak element umeblowania, a barwy, odbitki i „maksymalistyczne” wzornictwo doskonale uzupełniają wystrój mojego pokoju. Wspaniałe jest również to, że kolaż jest zarówno tablicą inspiracji, jak i ozdobnym dziełem sztuki” – mówi Susannah. „Wybrałam dla niego przestrzeń, z której będę korzystać każdego dnia. Galeria ścienna otacza moje biurko, czyli miejsce, przy którym pracuję jako projektantka i twórczyni treści zamieszczanych w mediach społecznościowych – i kącik, w którym każdego ranka przygotowuję się do wyjścia. Zdjęcia umieszczone są na ścianie i wokół lustra na toaletce, więc jeśli danego dnia brakuje mi pewności siebie lub motywacji, po prostu przyglądam się uwiecznionym na kliszy niezapomnianym chwilom z zeszłego roku. Dzięki temu gdy co dzień siadam przy biurku, czuję przypływ inspiracji niezależnie od tego, co akurat robię”.

Zabawna i stylowa tablica inspiracji Susannah doskonale pasuje do istniejącej kompozycji jej pokoju i jest źródłem inspiracji nie tylko dla niej samej, ale także dla osób obserwujących jej profil. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się projektowaniem zawodowo, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej branży i szukasz łatwego sposobu na rozwinięcie swoich zdolności artystycznych z możliwością dostosowywania aranżacji w miarę pojawiania się nowych pomysłów, drukarka Canon SELPHY Square QX10 to doskonałe rozwiązanie umożliwiające natychmiastowe wykorzystanie i zaprezentowanie kreatywności.

Kat Halstead

Powiązane produkty

Powiązane artykuły