ZESTAW

Tworzenie idealnego nastroju dzięki głośnikowi z lampką Canon ML-A

Odkryj pozytywny wpływ dźwięku i światła na koncentrację i kreatywność dzięki Lyz Cooper, która zajmuje się terapią dźwiękiem.
Srebrny głośnik z lampką Canon ML-A stoi na powierzchni wyłożonej kafelkami. Światło jest skierowane nieco bardziej w jedną stronę, aby podkreślić siatkę głośnika.

W obliczu tak wielu czynników rozpraszających naszą uwagę przejście w stan głębokiej koncentracji może być trudne. Bezprzewodowy głośnik z lampką Canon ML-A – stylowy głośnik Bluetooth wykonany z aluminium, pełniący również funkcję lampy biurkowej – może być narzędziem ułatwiającym koncentrację i kreatywną pracę, a także przydatnym dodatkiem podczas relaksu i odpoczynku.

Lyz Cooper, terapeutka dźwiękiem i współzałożycielka Brytyjskiej Akademii Terapii Dźwiękiem (British Academy of Sound Therapy), uważa, że muzyka może zmieniać nastrój. Według Lyz muzyka musi być starannie skomponowana, aby zapewnić pożądany efekt. Twierdzi, że „proces kreatywności i głębokiego skupienia stymuluje dwie części mózgu, więc wymaga różnych dźwięków”.

Lyz jest zdecydowaną zwolenniczką robienia przerw w pracy. – To bardzo ważne, gdy poziom koncentracji jest wysoki lub gdy gonią nas terminy. Trzeba wtedy robić przerwy w pracy – mówi. Na liście odtwarzania Spotify, którą współtworzyła przy okazji premiery głośnika z lampką ML-A, umieściła utwór pozwalający „oderwać się na chwilę” – to podstawowa wskazówka umożliwiająca utrzymanie koncentracji przez dłuższy czas.

Ten elegancki głośnik to nie tylko narzędzie zwiększające wydajność pracy – jego uniwersalność sprawia, że można go nosić niczym latarnię i zabrać w dowolne miejsce w domu. Dzięki stylowej, minimalistycznej estetyce i dwóm kolorom do wyboru (srebrny i czarny) urządzenie z pewnością dopełni wystrój każdego pomieszczenia.

Zachowanie ostrości

Głośnik z lampką Canon ML-A stoi na drewnianym biurku obok pracującej kobiety i oświetla jej notebook.

Lyz mówi, że chłodne odcienie lepiej nadają się do stymulacji i podnoszenia wydajności, więc gdy chcemy skupić się na ważnym projekcie, warto przełączyć głośnik z lampką Canon ML-A z ciepłego światła na chłodne.

Głośnik z lampką Canon ML-A jest ustawiony na biurku, oświetlając kalkulator i długopisy.

Głośnik z lampką Canon ML-A ma odchylane, obrotowe ramię oraz obrotową głowicę lampy, które zapewniają idealny kąt oświetlenia w każdych warunkach. Harmonijne połączenie formy i funkcjonalności w eleganckim, minimalistycznym stylu pozwala stworzyć idealne rozwiązanie oświetleniowe na każdą okazję i ulepszyć każde pomieszczenie.

Jeśli chodzi o koncentrację, w przypadku różnych osób sprawdzają się różne narzędzia i techniki zwiększające wydajność pracy, ale głośnik z lampką Canon ML-A ma pewne zalety, które są uniwersalne. Przykładowo opcje ciepłego i chłodnego światła, na które wskazuje Lyz. – Ciepłe światło zapewnia bardziej przytulny nastrój, podczas gdy chłodne światło jest bardziej motywujące i stymulujące – mówi. Jeśli więc ktoś stawia na wydajność i czujność, powinien wybrać chłodne światło. Regulowane ramię lampy może również zapewnić światło punktowe, które można kierować w dowolny sposób, co idealnie sprawdza się, gdy chcemy czytać lub pracować w określonym miejscu.

Dźwięk może ułatwić przejście w stan głębokiej koncentracji – stan, w którym „tak głęboko pochłania nas to, co robimy, że zapominamy o jedzeniu” – wyjaśnia Lyz. – Aby go osiągnąć, trzeba słuchać muzyki stanowiącej tło dla kreatywnej pracy i koncentracji – kontynuuje. – Przeprowadziliśmy poważne badania obejmujące 3500 uczestników. Większość z nich mówiła, że podczas nauki wybierali muzykę ambient lub klasyczną – coś, co nie zakłócałoby ich pracy – wskazuje Lyz.

Nie chodzi jednak wyłącznie o muzykę – Lyz jest zafascynowana dźwiękami i ich głębokim wpływem na mózg. – W moich kompozycjach muzycznych umieszczam trochę białego, brązowego i różowego szumu – mówi. – Mają one różne cechy. Biały szum może być bardzo pomocny, jeśli komuś dokuczają szumy w uszach. Natomiast różowy i brązowy szum jest łagodniejszy. Brązowym szumem może być na przykład dźwięk termowentylatora lub kuchenki gazowej. Może to koić nerwy – wyjaśnia.

Głośnik z lampką Canon ML-A wykorzystuje technologię Bluetooth 5.0, dzięki czemu można korzystać z list odtwarzania na dowolnej platformie do strumieniowego przesyłania muzyki i przekonać się, co działa najlepiej. Lyz opracowała nawet specjalną listę odtwarzania na Spotify, aby pokazać zalety głośnika z lampką ML-A. Tilted AutoFocus to pierwszy w historii album firmy Canon, który został opracowany z myślą o zapewnieniu idealnej atmosfery do kreatywnej pracy.

Znajdowanie miejsca do pracy

Głośnik z lampką Canon ML-A stoi na drewnianym biurku obok książki, rośliny i artykułów biurowych.

Elegancki i minimalistyczny głośnik z lampką Canon ML-A ma 12,2 cm szerokości i 31 cm wysokości, a jego masa to zaledwie 1,6 kg. Z łatwością można przenosić go po domu, aby zapewnić światło i muzykę w wybranym miejscu.

Głośnik z lampką Canon ML-A stoi na małym stoliku obok fotela.

Głośnik z lampką Canon ML-A to wielofunkcyjne narzędzie, które umożliwia dostosowanie oświetlenia i dźwięku w dowolnym miejscu w domu.

Przed rozpoczęciem pracy należy określić jasny cel i zapisać go. Podstawą realizacji celów są samodyscyplina i odpowiedzialność. Ważne jest również wypracowanie rutyny. Można zacząć od małych kroków, ale przeznaczać wyznaczony czas na określony projekt każdego dnia. Regularność może pomóc w uwarunkowaniu mózgu i przestawieniu go na tryb kreatywny w tych okresach.

Posiadanie wyznaczonej przestrzeni roboczej jest bardzo korzystne dla wydajności pracy, ale każdą przestrzeń można przystosować do tego celu. Jeśli mamy do dyspozycji tylko stół kuchenny, trzeba zadbać o jego czystość i przygotować wszystkie narzędzia do nauki oraz usunąć wszelkie czynniki rozpraszające uwagę. Warto skorzystać z listy odtwarzania z odpowiednimi utworami muzycznymi lub ulubionego podcastu.

Głośnik z lampką ML-A może oświetlać miejsce pracy nawet przez osiem godzin i odtwarzać muzykę do pięciu godzin na jednym ładowaniu. Jeśli korzystamy z obu funkcji jednocześnie, urządzenie może pracować przez trzy godziny. Ładowanie jest proste dzięki złączu USB-C. Pełne naładowanie zajmuje trzy godziny.

Wyznaczanie czasu na relaks

Osoba klęczy na macie do jogi obok głośnika z lampką Canon ML-A.

– Ludzie mówią „Nie mogę medytować, nie chcę medytować, mój mózg się nie wyłącza”. Jeśli jednak masz jakąś muzykę lub dźwięki, które stworzono z myślą o medytacji, możesz osiągnąć bardzo głęboki stan relaksu, i to bardzo łatwo, nawet nie myśląc o tym – wyjaśnia Lyz.

Osoba odpoczywa na łóżku z książką, a głośnik z lampką Canon ML-A stoi na szafce nocnej.

Głośnik z lampką Canon ML-A pełni funkcję oświetlenia punktowego, lampy do pracy, latarni, a nawet lampki nocnej, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas przerwy w pracy i w trakcie odpoczynku.

Zdaniem Lyz, aby zapobiec wypaleniu, trzeba zapewnić umysłowi odpoczynek. Pozwala to odświeżyć mózg i ułatwia pracę z pełnym zaangażowaniem. – Możemy użyć muzyki, aby uspokoić fale mózgowe, a tym samym sprawić, że będziemy bardziej zrelaksowani – wyjaśnia Lyz. – Istnieje wiele sposobów, w jakie muzyka wprowadza mózg w stany wpływające na neuroprzekaźniki – dodaje.

Jak podkreśla Lyz, główne spadki koncentracji zdarzają się zwykle około godz. 11 i około godz. 15, więc odpoczynek dla mózgu jest naprawdę dobry dla optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Słuchanie muzyki w tle z niższą głośnością to doskonały sposób na relaks, ale dzięki niższemu rejestrowi dźwięku basy – które odgrywają ważną rolę w przypadku niektórych dźwięków otoczenia – są często niemal niesłyszalne przy niskiej głośności. Membrana bierna w podstawie głośnika z lampką Canon ML-A uwydatnia brzmienie basów nawet podczas cichego odtwarzania, dzięki czemu nie musimy rezygnować z wysokiej jakości dźwięku, gdy chcemy się zrelaksować.

Ciepłe światło otoczenia może również sprzyjać relaksowi, tworząc przytulną i komfortową atmosferę wieczorem.

Twój domowy towarzysz

Dwa głośniki z lampkami Canon ML-A stoją na zastawionym stole w otoczeniu talerzy z jedzeniem. Na krzesłach wokół stołu siedzą ludzie. Wyciągnięta dłoń manipuluje elementami sterującymi bliższego głośnika z lampką ML-A.

Zadbaj o nastrój przyjęcia, korzystając z regulowanego oświetlenia głośnika z lampką Canon ML-A, który może również odtwarzać nastrojową muzykę.

Głośnik z lampką Canon ML-A stoi na półce, oświetlając rośliny domowe ciepłym blaskiem.

Ciepłe światło głośnika z lampką Canon ML-A może pomóc w stworzeniu przytulnego, relaksującego nastroju wieczorem i idealnie oświetla inne elementy wystroju wnętrza, takie jak rośliny domowe, które również dobrze wpływają na ogólne samopoczucie.

Dzięki technologii Bluetooth 5.0 zastosowanej w głośniku z lampką Canon ML-A można bezprzewodowo przesyłać ulubioną muzykę, audycje radiowe lub podcast z dowolnego urządzenia przenośnego i komputera. Ta funkcja doskonale nadaje się do tworzenia relaksującego środowiska w dowolnym miejscu domu. – Gdy słuchamy muzyki, mózg wytwarza dopaminę i tlenek azotu. To przynosi organizmowi korzyści zdrowotne – wyjaśnia Lyz.

Głośnik z lampką Canon ML-A to idealny prezent dla osób stawiających na styl i kreatywność. Mobilna konstrukcja umożliwia dostosowanie urządzenia do różnych warunków pracy i spełnianie potrzeb poszczególnych użytkowników. Jest wykonany z wysokiej jakości aluminium i ma wykończenie z ałunitu. Wszystkie śruby są ukryte wewnątrz korpusu. Możliwość wyboru koloru (srebrny lub czarny) sprawia, że urządzenie doskonale wpasuje się w wystrój każdego wnętrza.

Dwufunkcyjne urządzenie ML-A wychodzi naprzeciw propagowanemu przez Lyz odpoczynkowi mentalnemu. Przypomina użytkownikom o zachowaniu równowagi między pracą a relaksem, a także o możliwości prowadzenia harmonijnego trybu życia poprzez wykorzystanie najlepszych technologii.

Autorka: Natalya Paul

Powiązane artykuły